Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 06:25:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 6 част  (Прочетена 159943 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 17, 2009, 09:47:34 »

Здравейте момичета, малко по малко започвам да се включвам и в другите дискусии. Ние все още не сма започнали да разглеждаме за халки  smile и на това ще му дойде времето!!

А халките на franseto са разкошни наистина!!
Активен
kapri
Любопитен
*
Публикации: 25


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 17, 2009, 10:43:18 »

Здравейте момичета:)
Ето до къде стигнах аз с издирването на моите халки. Успях да се свържа с булката на чиято сватба видях този модел и тя беше много мила да ми каже от къде са и да ми даде кординати. Халките са на магазин Hugasian във  Варна / а аз съм от София /. Не ми пречи да отида до Варна, но бих предпочела преди това да разгледам моделите им. За съжаление нямат сайт - което е много много лошо. Както и да е свързах се с магазина и попитах дали могат да ми изпратят ел. каталог по мейла или някой да отиде да вземе каталог и да ми го изпрати - но нямали такива които се раздават. Ами май ще трябва да отида до Варна. Ако някой има каталог на тази фирма ще се радвам да ми го изпрати или ако имате други идеи ....... smile smile smile

 bubu_ 123 много ти благодаря за помоща - тези които си ми изпратила също са много хубави Bravo

Много много успех на всички булки give_rose
Активен
kapri
Любопитен
*
Публикации: 25


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: ноември 17, 2009, 10:56:04 »

Bravo good

прекрасни са Bravo Bravo Bravo
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 17, 2009, 11:54:22 »

 kapri , радвам се че има напредък по въпроса, дано си вземете мечтаните халки и да ги носите с много любов give_rose
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 17, 2009, 12:35:25 »

Радвам се, че ви харесват халките smile

А по въпроса с тъсенето на каталози и поръчки.... на мен ми казаха, че в някакво пловдивско село правят почти всички халки за големите магазини в страната и ако отидете да си дадете поръчка на място може да си ги вземете по поръчка на заводски цени. Понеже на нас ни  е малко рано все още за поръчка ,но ако има желаещи мога да се поинтересувам за някакъв адрес smile
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #125 -: ноември 17, 2009, 13:45:16 »

franseto, може би имаш предвид Сара трейд в гр. Раковски? Наистина изборът там е много голям.
На нас ни искаха 42 лв/гр в Раковски. Вчера ходих до ателие в София, там цената беше 43 лв/гр бяло злато. На мен не ми изглежда евтино.
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 23, 2009, 00:12:30 »

Тази събота бяхме излезнали да се порадваме на слънчицето и минахме покрай един магазин за злато на Графа и аз успях да набутам милото вътре, та да разгледаме за халки. Допадна ни един модел и ни казаха, че ще струват около 290 - 300 лв. После ходихме към Пиротска и влезнахме в този златарския (червен е самият магазин) точно срещу Халите, видяхме същият модел и ни казаха 600 лв!!!!!!!!  Точно двойна цена за едно и също нещо ....
Все още нищо не сме купили де, но имайте предвид разликите ....
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 03, 2009, 11:37:48 »

Момичета съжалявам, че така се намесвам в темата, но искам съвет за добър златар във връзка със смаляването на годежния ми пръстен. Става въпрос за Пловдив. Пръстена е този от аватара ми. От бяло злато е и ми е доста големичък. Притеснява ме, че има камъни отгоре и не знам как ще стане смаляването. Страх ме е да не го съсипят. Ако някоя от вас е смалявала пръстен от бяло злато нека сподели, че като ги знам как недолюбват бялото злато у нас nea
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 03, 2009, 11:49:55 »

напоследък бялото злато е много модерно и разпространено , не мисля, че ще е проблем да ти го смалят, доколкото знам само за диамантите има проблем при смаляване, така от снимакта не мога да преценя, но мисля, че камъкт не е диамант, така че няма защо да се тревожиш
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: декември 03, 2009, 12:18:23 »

В последната една година не съм обикаляла по златарските магазини може и да се разпространило бялото злато и дано. От години с майка ми сме големи фенов, но изборът винаги е бил много скромен до сега. Пръстените не са диаманти, а синтетични топази и сапфир, но лошото е че коронката продължава много наголу по халката. Ама ще се види какво ще се получи. След малко отивам към един златар да го видим как ще се произнесе.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #130 -: декември 03, 2009, 14:43:05 »

ами защо не го занесете от мястото ,от където е купен или не е възможно ...? моят не е от бяло злато но го смалиха с 6 размера за един час от магазина ,от който предият ден беше купен.
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: декември 03, 2009, 16:24:37 »

При мен се получи същото, както при milio4ka. С мойто ужасно тънки пръсти, нямам пръстен, който  да не е стесняван допълнително и винаги сме го давали на магазина в който е купен. Просто често самите пръстени си ги правят майсторите и е още по-лесно. Ако не е проблем, най-добре си го дайте от там от където е купен  good
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 03, 2009, 17:40:15 »

За съжаление няма как да се даде на същото място, защото е поръчвам онлайн от чужбина. Имало е опция за смаляване, но на доста солена цена спрямо тази на самия пръстен /около 50% от стойността му/, не че е безумно скъп напротив и точно за това не си е струвало. От друга страна моят не е посмял и заради размерите, тъй като не е било на 100% сигурно, че ще дойде точно такъв какъвто да ми стане. И такива работ. То е цяло чудо, че изобщо дойде и че е абсолютно същия като от снимката.
Одеве ходихме на един златат негов познат и го оставихме. Да видим след малко като ми го донесе какъв ще е. Човекът каза, че никога няма гаранция при такъв тип пръстени с много камъни и има вероятност някой от крайните да падне, тъй като при смаляването се огъва от горе. Другото е, че ще жълтее малко, където е залепен, ама ще видим. Не искам много да го мисля, Въпроса е да не се разпадне пък жълтеенето ще го преживея. Така или иначе не знам дори и да обиколя всички златари из града кой какво ще направи. Винаги има риск и не дават 100% гаранция.
Одеве мерих ли мерих размери и накрая се спрях на 50-ти, а пръстена се оказа 4-5 размера по-голям blush Дано ми влезне на пръста, че само това остава сега. Човекът каза, че е по-добре после да се разширява отколкото да се смалява на ново. Айде после ще докладвам.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #133 -: декември 04, 2009, 09:52:49 »

Alexis, моят годежен пръстен също ми е голям и реших да го стесня. Доколкото разбрах, само ако камъка е диамант трябва да се изолира преди стесняването, за да не се пръсне. Това го прави златарят, но не каза, че е сложно, само отнема няколко часа повече. При останалите камъни няма проблем. Аз по тази причина се отказах от стесняването, защото не искам да рискувам точно с този пръстен и сега си го нося на друг пръст.
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: декември 04, 2009, 22:50:47 »

Пръстенът е готов и е непокътнат yahoo Дори не забелязвам къде е свързан, а уж трябваше малко да жълтее. Крайните камъни малко са поддали, но златарят ги е стегнал. Като поука момичета общо взето гледайте много да не стеснявате пръстени с камъни, защото думите на златаря бяха докато не се сложат камъни всичко може да се прави, но след това не е хубаво да се пипа.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines