Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 23:56:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 6 част  (Прочетена 159645 пъти)
 
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 18, 2009, 11:51:58 »

asya23 , това е направо ужасно, нещо напоследък чувам само отрицателни отзиви за Сара-Трейд, а като си помисля, колко много исках с милото да си вземем от тях халките. Не можете ли да си ги купите от друго място, тяхното отношение ми се вижда доста несериозно nea или да ви изработят в някое ателие техен модел халки, ако толкова държиш на тях smile
Активен
blagovesta_i_toni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: септември 18, 2009, 13:04:15 »

Да ви кажа това с бялото злато е било голяма прецаквация, знаете ли как се образува бяло злато? Като му се добавят примеси и се развали качеството на жълтото, и те ще ви обясняват как стават по скъпи...
Активен
asya23
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #47 -: септември 18, 2009, 13:33:02 »

Спряхме се на Сара трейд, защото имаше най-голям избор и са български. В много магазини се продават турски неща и назнам качеството дали е на ниво. Инак ще видим, може все пак от тях да поръчаме, ако не намерим алтернатива...
Това с бялото злато - чувала съм, че се правят примеси, мисля, че единият вариант беше с родий... не съм сигурна, незнаех, че му се разваля качеството. Караш ме да обмислим варианта - да са си жълти халките... мерси за инфото, в магазина не дават подобна информация smile crazy
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 20, 2009, 22:00:47 »

Да ви кажа това с бялото злато е било голяма прецаквация, знаете ли как се образува бяло злато? Като му се добавят примеси и се развали качеството на жълтото, и те ще ви обясняват как стават по скъпи...

сериозно ли това   angry добр, че   нашите са класическитеТова найстина не го нзнаех а дали навсякъе е така и просто тука в Бя се опитват както винаги да ни прецакат?
Активен
asya23
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #49 -: септември 21, 2009, 23:16:10 »

Ами всъщност бялото злато се получава в смес на златото с никел или паладий. Когато е с никел е по-евтино, по-некачествено, защото пожълтява след определено време и е възможна алергична реакция, ако имате алергии към металите. При мен случаят е точно такъв. Алергична съм към почти всички метали, понася ми жълтото злато. Бяло не съм пробвала и все още не сме ги поръчали, но ако ги поръчаме с такова, ще трябва да са с паладий. За да е качествено, трябва да е поне 17 карата, но доколкото знам, и бялото и жълтото у нас се предлагат като 14 карата, за жълтото знам че се предлага у нас и като 18 и 22, но става много скъпо.
Чувала съм от златар и за бяло злато в смес с родий... но официално явно не се предлага така.
Мацката наистина ни е метнала на върбата в магазина. Обикновената смес бяло злато (с никел) не е по-скъпо от жълтото, но ако вече е с др. метал - отива малко по-високо от предложената от нея цена, което означава, че едва ли е имала предвид смес с паладий... и грамажа ни го беше изчислила с около 2-3 грама повече... абе българска работа... нямам думи  tease
Активен
blagovesta_i_toni
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 23, 2009, 09:56:39 »

Това за бялото злато не е прецаквация бе хора, няма такъв вид природен метал, той е изкуствено създаден, просто е прецаквация да ви обясняват че е по скъп от жълтото. И по този повод искам да предопредя и друго, бяло злато наричат и родираните бели части по хълките, внимавайте, родираното много бързо пада и става много грозно, стои по красиво , повече се откроява, но е просто едно покритие и много хора се лъжат. Да не говорим, че на много места съзнателно или несъзнателно ни обясняваха как родираното било бяло злато. nea
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 26, 2009, 16:26:24 »

Да ви кажа това с бялото злато е било голяма прецаквация, знаете ли как се образува бяло злато? Като му се добавят примеси и се развали качеството на жълтото, и те ще ви обясняват как стават по скъпи...

То в природата такова нещо като "бяло злато" няма! На едно приятелско семейство халките почнаха да им жълтеят от много носене, жълтото злато вече прозира под бялото....Нашите халки са само жълто злато и съм много доволна! Моята не я нося, а мъжа ми не си  я сваля, дори работи с нея и почти няма разлика между двете!
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 27, 2009, 03:39:11 »

за съжаление в България не се знае и жълтото злато колко е злато. халката на кумата ми е от жълто злато, като е била леко релефна, на места с грапави фигурки. за едната си година носене нито фигурки има, нито релеф. нашите халки са бяло и жълто злато и за сега не са мръднали.
според ме по-важното в случая е самата изработка на пръстена. няма защо да споменавам, че най-важното е какво символизира той обаче. така, че и от мед да е - за мен няма проблем  good
Активен
my_magic
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #53 -: септември 27, 2009, 20:39:00 »

Здравейте smile
Искам да ви попитам за халките,трябва ли да са еднакви и за двамата,или не е задължително?
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 27, 2009, 22:52:15 »

Здравейте smile
Искам да ви попитам за халките,трябва ли да са еднакви и за двамата,или не е задължително?

Попринцип не е задължително! В някои  църкви поповете се сърдят, ако са различни, но няма да откажат да ви венчаят заради това... Въпрос на личен избор и вкус си е....
Активен
asya23
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #55 -: октомври 05, 2009, 23:44:51 »

 yahoo вече си поръчахме халки директно от гр. Раковски, надявам се тая седмица да пристигнат. Мислихме, мислихме и накрая решихме да са жълти. Поне да нямам алергични проблеми.
По въпроса дали да са еднакви - мисля, че е хубаво да са еднакви.
Инак има всякакви случаи smile онзи ден научих, че майка ми и баща ми са се женили с една халка. Просто баща ми си спестил обиколката по магазините или неразбрал, че трябва да има и халки...  huhhuh.gif funnytooth
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 07, 2009, 13:06:31 »

Ние вече се спряхме на модел халки. В края на седмицата ще ги поръчаме.  danceg

Това за бялото злато го знаем, но пък носим предимно сребро и една жълта халка никак няма да се връзва.


* variant_1.JPG (20.29 KB, 150x150 - видяно 2591 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 07, 2009, 13:15:02 »

момичета не се заблуждавайте, едва ли някъде ще ви предложат Паладий, много е скъп, така че едва ли в редовните магазини предлагат такива халки, оък било то и с приемс на паладий. Иначе е уникален материал,не се драска, нищо не му става, но едни халки излизат къ.м 5000 по спомен
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #58 -: октомври 07, 2009, 16:46:52 »

Lionelsa, матираното много се цапа. Ние заради това се отказахме. Особено този мат, който вие сте харесали ни казаха /близък бижутер/, че след 6 месеца става черно от мръсотия. Помислете за по-гладък мат /макар, че той пък по-лесно се драска/. Иначе като е ново е уникална красота. smile
Активен
LoveAndLove
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188



« Отговор #59 -: октомври 08, 2009, 10:12:25 »

здрвейте и от мен . за хората от русе които скоро ще си поръчват халки.Срещу ГРАДСКИТЕ ХАЛИ има 3 магазина (които не работят със сара трейд) за бижута .там продават най-евтиното злато в града.Приятелят ми ми купи годежния пъстен от първия и да ви кажа съм изключително доволна,както от самото качество така и от обслужването
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines