Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 20:29:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 6 част  (Прочетена 159609 пъти)
 
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #375 -: март 10, 2010, 09:35:24 »

Момичета, да ви питам нещо. Някоя от вас да си е давала собствено злато за халките? Решихме да е с наше, защото аз злато не нося и златните ми бижута си стоят с етикетчетата както са си купувани, така че все едно си е ново злато.

Не можах да се преборя за сребърни халки и сега ще са от бяло злато. Питах в една златарница до "Халите" и ми казаха 25лв. изкупна, а иначе е 50, обаче нали съм си глупава, забравих да питам дали това 50 означава и изработката или само материала на халките. При вас как беше?

Изобщо, дайте опит с направа на халки със собствено злато.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: март 10, 2010, 09:39:18 »

ние също дадахем злато, просто свекърите настояваха, че за това било купувано, иначе няма сметка да се дава злато( според мен). като цяло как се процедира, харесваш си халки и т ети казват колко струват ( всеки модел е с различна цена +- няколко лева) зависи от сложността на изработката, казават ти колко ще струват халките, ти даваш злато , те ти го купуват на обявената цена - в твоя случай 25 лева и ти реално заплащаш разликата. не е задължително да даваш същия грамаж злато.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #377 -: март 10, 2010, 09:51:10 »

Супер, значи направо ще им дам злато за цялата цена и ще ми излязат безплатни!  yahoo И без това няма какво да го правя. Много ти благодаря за инфото!  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: март 10, 2010, 23:23:55 »

Имаме си вече халки Girl_hide Не можем да им се нарадваме, стояхме с тях сигурно час... blush Страшно са ни удобни, не усещаме че имаме пръстени въобще. Може би защото са по-тънки и плоски smile
Като пари излязоха 270 лв.
Слагам две снимки в галерията.
« Последна редакция: март 10, 2010, 23:26:05 от velvet » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 11, 2010, 09:12:25 »

Велвет, страхотни са халките, много се радвам за вас, честито
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: март 11, 2010, 09:51:55 »

 velvet ,много стилни и оригинални халки сте си избрали, а ми изглеждат от снимката и доста масивни. Колко грама са, може да си писала, но съм пропуснала.  Радвам се, че са ви удобни защото това е важно ще ги носите всеки ден. Цената няма да я коментирам... малко ми се струва, трудно се намират такива хубави халки за такава сума, носете ги със здраве yahoo
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 11, 2010, 10:15:58 »

velvet  Bravo Bravo Bravo много елегантни и нежни са .
Аз се присъединявам към въпроса на Боги за грамажа  pardon Или вие давахте и злато и затова толкова парички ви излязоха ?
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 11, 2010, 11:18:19 »

velvet, честити халки.Страхотни са.Със здраве да си ги носите и да ви носят много щастие.  give_rose
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #383 -: март 11, 2010, 12:04:18 »

Velvet-честито и от мен, много хубави халки good! Оставам чакаща и аз по въпроса с грамажа и ширината (не знам 5-6 мм., не пречат ли при сгъване на пръста?).
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: март 11, 2010, 12:16:03 »

biersdorf , нашите са 5 мм, и са едни от най-тесните . Мисля че по малко ще се губи някак си. Моите пръсти са къси и не исках широки халки , затова взехме най-малкото като ширина . Има и по 8 мм, ама на мен ми идваха до средата на пръста почти  tease , което е неудобно, но ако някой е с  дълги пръсти няма да е така.
А , вашите колко колко са ? (извинявам се ако си казвала )
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #385 -: март 11, 2010, 13:00:55 »

leni_beni_ , скоро ни предстои да поръчаме халки, но тъй като ще са по каталог ми се иска най-малко да измерим на място др. халки, но същите мм. ширина, за да знаем удобно ли ни е, или не. Аз също съм с къси пръсти, а приятелят ми не носи никакви пръстени и смятам, че 5мм., както казваш ще е оптималният вариант pardon
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: март 11, 2010, 13:39:05 »

biersdorf , ние също поръчахме по каталог и мерихме халки само заради ширината, за да преценим. 5мм са ми идеални , преди 2-3 страници някъде бях показала снимка на нашите , ако искаш може да ги видиш  girl_wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: март 11, 2010, 14:05:16 »

Благодаря ви, момичета! smile

Ами ние давахме наше злато. Изкупната цена беше 25 лв. А продажната - 41лв. Като грамаж са 6, 65 гр общо. Никак не са масивни, но ние и не искахме такива. Плоски са и затова са ни много удобни може би.
Относно ширината - дано не ви лъжа, но са или 7 и 6мм (за половинката и за мен съответно) или 6 и 5мм. Довечера ще ви потвърдя размера. Но Руми е права за пръстите. А моите са дълги, дори и без маникюр, така че под 5 мм вече е твърде малко мисля, дори и за къси пръсти. Между 5 и 7 е нормално, според мен pardon Но всичко е и въпрос на вкус, имам позната, която държеше халката и да е около 10 мм Oh my ...
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 11, 2010, 16:10:42 »

Момичета, ние си харесахме халки, но тъй като са доста скъпи (15 гр х 50 лв. = 750 лв.), решихме да дадем злато и да ни ги изработят като при този вариант ни казаха, че ще излязат някъде около 500 лв.
Ние искаме преобладаващо да е бялото злато, а по средата на халките да има по една тънка ивица от жълто злато за акцент. Тъй като обаче баща ми се занимава с тези неща, а и златарят, който ще ни ги прави, е негов познат, му е казал, че за бялото злато било набутвация, защото ние даваме примерно около 15 гр. жълто злато, а той използва само половината от него и другото е сребро (получавало се "кон за кокошка"). Иначе чета из нета, че бялото злато е сплав от злато със сребро или платина, но честно казано на повечето места предполагам, че слагат сребро. Освен това жълтото злато, доколкото знам аз, е сплав от злато и мед и 14 к означава съдържание на златото около 60 %, което не е много повече от 50 % при бялото злато (ако правилно се ориентирам, разбира се  crazy).
Не знаем какво да правим. На нас повече ни се иска халките да са с преобладаващо бяло злато, защото жълтото злато е по - претенциозно и не може да се носи например със сребърни бижута, а все пак халката е нещо, което се носи постоянно и не върви да я махаме, за да можем да носим сребро. Някой, ако е в час с тези златарски истории, моля да сподели ...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: март 11, 2010, 16:17:15 »

Бялото злато е сплав от злато и поне един бял метал, обикновено никел или паладий. Както и при жълтото злато, чистотата на бялото злато се указва в карати.

Характеристиките на бялото злато се променят в зависимост от метала, който е използван за сплав и пропорциите, в които е използван. Най-висококачественото бяло злато е поне 17 карата и е направено от злато и паладий, а понякога има следи от платина.

 а на английски пише ,ч е се добава сребро
Това е от Уикипедия
 в общи линии като дваш злато не излиза сметката, май- добре си поръчай, кактото харесвате, а не гледай кое ще е по-изгодно, все пак ще ги носиш цял живот

 
« Последна редакция: март 11, 2010, 16:21:22 от roumyana » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines