Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 04:23:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища Юли ,Август и Септември! 5  (Прочетена 64154 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: август 06, 2009, 14:57:38 »

Е щом имат такъв сертификат значи кърменето и ранното даване на бебето на майката ще са приоритетни.
Така трябва поне.
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: август 06, 2009, 15:53:28 »

При Георгиева ходя тя е много мила, сестра ми роди при нея естествено, преди две години и беше супер доволна.
Оф незнам ще видим за това секцио септември месец ще го реша вече със сигурнст. И аз Тони мисля да се посъветвам с още някой лекар, но като ходих на 4д пак ми казаха че е голямо бебе, нарочно тогава отидахме при друг доктор.
Божа работа каквото стане дано всичко да е ок.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: август 06, 2009, 21:59:51 »

Fenix благодаря ти за оптимизма, а ти се пази и дано не ти се налага да бъдеш отново в болница преди раждането ! Качването на кръвното не е шега работа!
Аз така и не си купих ферофолгама, пия хомеопатични с помощта на Harmonia и се храня по-добре. Другата седмица ще си пусна изследвания, но се чувствам добре и не се задъхвам и изморявам.
Миме и нашето бебе си върви по-напред с две седмици. Даже бях писала за това в темата, че в осмия месец беше 2 500 и ако си дочакам термина ще стане 4ри кг, но за секцио нищо не са ми казали. Така че изчакай преди да се настроиш, но пък от друга страна във форума има много мами, които се възстановиха бързо след секцио.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #93 -: август 07, 2009, 14:50:13 »

Ехо, как сте  cap Само минавам да ви кажа "здравей" и отивам да чета по темите, че три дни нямахме Интернет  angry
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: август 10, 2009, 08:40:32 »

Добро утро момичета!Надявам се всички,които поостанахме тук Girl_hide да сте добре!
Аз снощи умирах от една болка по нерва на левия крак... :angry:като ишиаз нещо,но не исках да го мажа или да пия хапове и така си легнах накуцвайки и пъшкайки от болка :'(Но хубавото е,че съм поспала,а тази сутрин не ме боли и изведнъж изчезнаха и болките м/у краката *YAHOO*Дано не се завърнат,че и те бая ме поизмъчиха.Иначе и мен ме започна май запекът :girlhide:Явно бебо вече бая ми притиска органите,но поне накрая се случи тая работа...
Аз нали съм от ранобудните и вчера в 7,45 ч. отидохме на плаж *YAHOO*Беше адски приятно да сме сами и мисля,че ми се отрази много добре на кокалите 8PА в събота пък бяхме от 17ч. и пак беше много хубаво.
Днес съм на ЖК и дано всичко мине добре.
Това е от нас,лека седмица! give_rose
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #95 -: август 10, 2009, 14:56:13 »

Привет и от мен!
Тони, радвам се че се чувстваш добре  good Аз също нямам оплаквания. Днес слушахме тонове и правихме последни изследвания  Girl_hide Леле кога мина това време  girl_impossible
Обаче нещо се притесних че лекарката ми е в отпуст от другата седмица до края на месеца. Аз няма да раждам при нея, но точно сега когато съм в деветия да не мога да разчитам на нея  angry Утре ще й звъня да се разбираме и уточняваме, ако има нещо към кого да се обърна и дано е успяла да ми намери лекарка за раждането  huhhuh.gif
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #96 -: август 10, 2009, 18:17:11 »

tonitta, мен такави болки от нерва на едната тазобедрене става ме мъчиха страхотно около месец и половина преди да родя. Направо е ужасно, но нали мен все нещо ме болеше (особено накрая) и си виках "карай, поредната болежка". Аз хич не вярвах че е от бременността, но след като родих болките изчезнаха. Та както изглежда бебчо май поритва, където не трябва.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: август 10, 2009, 19:07:50 »

mariana спокойно,имаш още време,дано не се налага все пак да ти потрябва лекаря,ама то много отпускарски сезон...
KlaraFina през деня ме беше отпуснала тая болка,но ето,че сега вечерта пак се появи :angry:Какво да се прави...ще търпя pardon
Моята ЖК мина добре,направиха ми изследвания,слушахме сърцето,а бебо не спря да се заиграва с апарата 8Pмного се смяхме,поговорихме си за раждането,за стволовите клетки,посъветваха ме да си подготвям зърната и така...
Общо взето съм  в добро настроение,а и е малко по-хладно,та се живее danceg
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #98 -: август 10, 2009, 21:24:09 »

Тони, сподели какво са ти казали за подготовката на зърната? Това ,което аз знам и правя е : ходене без сутиен, когато е удобно; вечер по време на душа леко потръкване с гъбата и след това мазане с крем за зърна.
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: август 11, 2009, 08:27:57 »

Здрасти и от мен в приятната хладна сутрин  girl_wink

Тони, то май от тук насетне остава само да търпим, че и при мен, както казва КлараФина, все нещо понаболява и вече хич не обръщам внимание! Yes А ти поне на плаж ходиш, което е супер за тонуса!  danceg

Мариана, видях ти покупките в темичката, браво, ти напредваш, а аз сигурно другата седмица ще съм на следващ тур за покупки. За зърната на мен ми каза лекарят единствено да ги подръпвам напред по време на баня, за да поизпъкнат, че били плоски  pardon Не ги мажа с нищо, но от 2-3 дни ми се вижда малко суха кожата, та може и да започна.

Аз вчера ходих на "оглед" в болницата, в която ще раждам и ..не знам, малко шашната и разстроена си излязох  sad Имах среща с анестезиолога, той уж не ми каза нищо, което вече да не знам, ама де да знам, стреснах се нещо, в повече ми дойде реализмът сигурно  pardon Като ми заобяснява "това няма да си усещаш, онова може лееееко само да е болезнено, ама евентуално, може да ти се струва, че въздухът не ти достига, но усещането е лъжовно, ако ти се яде торта-споко, ще ти я вкарам през системата..." и ей такива едни...  cray Знам, че човекът се опитваше да смеси шегата с медицинската информация за по-лесно усвояване, че лекарите са си малко грубички, че не сме там да се обичаме и т.н., ама...гадно ми стана. Както и да е, трябваше и това да мине.  good
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: август 11, 2009, 11:17:08 »

Марианка на мен ми казаха като се къпя да си търкам зърната с по-твърда гъба,а след това да ги мажа с крем за зърна.
Fenix ти за коя упойка говориш?Как ще раждаш,че аз май съм изпуснала..Аз смятам с епидурална и честно казано при "огледа" из болницата на някои момичета им попризля,ама аз нали съм лежала на системи няколко пъти,а 2 пъти са ми правили операция с пълна упойка,та като че ли съм се закалила и бях една нахилена и само повтарях колко е хубаво и момичетата бяха така ohmyАма то като дойде оня момент много ще има време да мислим за тия неща 8PА вчера много се зарадвах когато акушерката ми каза,че бебо е в идеална позиция за нормално раждане danceg
Аз съм адски щастлива поради днешните покупки,ама за това в другата темичка! yahoo
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: август 11, 2009, 13:23:54 »

Аз да се похваля, че моят хемоглобин се е вдигнал на 94  danceg , чак не мога да повярвам. Добре, че послушах съветите на Paolla и Vanilly да пия повечко фолиева киселина - сега пия по 4, ама май ще стигна до 6, както в началото на бременността. Взех си и Б-комплекс, пак по техен съвет и го почвам, ако го докарам до 100 хемоглобина, ще съм супер щастлива, ама да видим.

Пуснах профилактично и едно желязо, да не би пък да е паднало случайно да му се не надява човек и да има шанс да вдигна хемоглобина с прием на желязо, ама няма. Ок си е желязото - в златната среда, 16. Пак добре, че не е високо, че и това при мен се случва и е кофти тогава sad

Аз съм с ужасни контракции от седмица, знам, че са нормални вече, ама защото са доста по-силни от предишните месеци и почвам да се плаша, поне да изчака още седмица-две, ако може, няма да е лошо.  pardon И едни болки от време на време все едно ще ми идва, и едни пробождания странни плюс, че от време на време го усещам как ме рита страшно ниско долу, сякаш се смъква, пък по някое време пак почва горе да си ритка, знам ли и аз вече, ама са ми нови усещания и затова се шашкам повечко.

tonitta , питах Di_Di за тези болки в тазовите кости, каза ми, че нейният доктор й е изписал Невробекс за тях - по 1 на ден, като че ли първите дни я е поотпуснало, ама после пак същата работа. Ако искаш, питай твоята докторка.


За зърната аз четох много противоречиви неща - че това с търкането с изтривалка или груба гъба е противопоказно заради опасността от появата на контракции /стимулира производството на окситоцин/ или поне да се изчака до 38-ма седмица. Някой пък го препоръчват, включително и майка ми, коят от няколко месеца само това ми повтаря, ама аз много рядко съм го правила с тези контракции просто не става  nea
А и в болницата навсякъде бяха разлепили едни информационни материали и там пишеше да не се прави това нещо до 38 г.с.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: август 11, 2009, 13:27:06 »

Kiksi честно казано и аз съм се натъквала на противоречиви мнения,а като съм питала консултанти по кърмене са ми казвали нищо да не правя,че после сама ще се нагодя и тогава ще се мажа...Аз съм се търкала да пробвам,не съм имала контракции,ама все пак незнам pardon
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: август 11, 2009, 15:44:01 »

Аз да ви кажа нищо не съм правила със зърната, освен това, че си взех кремчето на Авент към средата на 9-я месец и започнах да се мажа веднъж дневно. Кожата стана страхотно мека good Но такива подръпвания и протърквания и според мен могат да доведат до контракции на матката, защото забелязвам сега, че при кърмене получавам контракции, което е нормално разбира се! А бебето като започне да суче, те зърната си се променят от самосебе си! И на мен ми бяха казали, че съм имала плоски зърна и щяли да ми трябват силиконови, ама НЕ-нищо подобно!  pardon
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #104 -: август 11, 2009, 16:17:16 »

Аз зърната почнах в 9-я месец да си ги мажа с Гарместан след баня. Нищо друго не съм им правила, точно заради евентуални контракции. То даже и сега след кърмене трябва да ги мажа, ама още в болницата спрях да го ползвам. За сега да чукна на дърво проблеми нямам с тях и се надявам да нямам!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines