Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 08:53:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192469 пъти)
 
бебоче
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Обичам да обичам...


« Отговор #435 -: август 24, 2009, 10:21:39 »

Рубин, Eliss,
толкова е хубаво да има кой да те разбере а и вие сте такива оптимистки  yahoo

Рубин, искрено ти желая да те подмине и след това  PREGQ  danceg
Елис то ако е писано няма да избягаш....а и не е задължително да има проблем защото си пила лекарства...Аз докато си мечтех този месец да ми се сбъдне мечтата ходих на зъболекар и се оказа че трябва да ми се правят два зъба и аз реших да чакам защото бях сигурна че е станало чудото...е да ама не...и сега ме е яд че не се погрижих за зъбите си. (Е, тази седмица си запазих час) А при теб може да е станало обратното и ако е така не се безпокой то е Божа работа
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: август 24, 2009, 12:07:37 »

Момичета на мен вече 2-ри ден ми закъснява,сутринта правих тест и е отрицателен.Само да отбележа,че на мен никога не ми закъснява,много се надявам да е станало,но с тези категорични отрицателни тестове не знам какво да мисля.
Активен
_sealight_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: август 24, 2009, 12:27:13 »

Здравейте момичета,
отдавна ви чета,но не съм писала.И ние не се пазим от година и половина,а резултат няма.
Предстои ни сватба октомври и като мине мислим да почваме с изследванията.Дори не знам от къде да я започнем crazy crazy cray
кеиссси,надявам се да се похвалиш с така желаните две чертички! good
Активен
бебоче
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11


Обичам да обичам...


« Отговор #438 -: август 24, 2009, 12:37:28 »

krisssy, стискам ти силно палци но мила ако можеш да не се навиваш ще е по-добре. Казвам го само защото преди 2 дни след като и на мен ми закъсня с 3 дни и след 4 теста все отрицателни аз продължих да се самонавивам и накрая такъв рев падна че свят ми се изви и ми беше толкова мъчно че не исках никой да виждам. И все още ми е адски криво. Искрено ти желая ти да имаш късмет и да не е като при мен и да повлечеш краче  blum
_sealight_ добре дошла и дано не се задържаш тук дълго good а да се включиш в "щастливите" темички
Активен
_sealight_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: август 24, 2009, 12:38:55 »

Благодаря,мила,
дано...
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: август 24, 2009, 15:04:39 »

krisssy теста може да е отрицателен и при бременност ако ову е била по- късна. За да си спокойна пусни кръвен тест.

Към всички момичета, особено тези, които от само 2 месеца правят опити -НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ още е толкова рано, само не го превръщайте във фикс идея. Гуш на всички и по спокойно с вяра и малко късмет нещата ще се наредят.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #441 -: август 25, 2009, 08:36:53 »

Ох,дано да ме подмине и то с основание! ;)Утре ще си правя тест и дано да ми се случи чудо!Толкова много го искаме,а в същото време си мисля че не е станало!А за пръв път преди седмица усетих бодежи долу в стомаха!Дали са от самото желание? =]Нищо чудно!Вярвам,надявам се,мечтая за бебко,но странно защо мисля в две посоки-в един момент че е станало,в друг че не е????
Може и по някакъв начин се предпазвам от разочерование от неуспех! nea
Ох,пожелавам на абсолютно всеки които е в това клубче по най-бързия начин да напуска! give_rose danceg
Много усмивки и вяра момичета! Curtsey
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: август 25, 2009, 09:32:30 »

sealight,

изследванията, от които трябва да започнете са следните:
1. Спермограма при мъжа, задължително в клиника по стерилитет и с морфология по Крюгер;
2. Репродуктивни хормони при теб, на 3 или 4 ден от началото на МЦ (4 календарни, реално три дни с нормално кръвотечение); хормоните са FSH, LH, естрадиол, пролактин, тестостерон;
3. Хормони на щитовидната жлеза, пак при теб, няма значение деня на МЦ, аз си ги пуснах всички заедно: TSH, TAT, MAT, FT3, FT4;

също е хубаво да те прегледат, да отхвърлят поликистозни яйчници, а също и ендометриоза;

препоръчвам ти, за да не се повтарям вече многократно, да прочетеш по-напред в тази и предната темичка, доста сме писали по тези въпроси;

а на всички момичета, които бебеправят от скоро искам да кажа, че разбирам напълно трепетите и вълненията им, както и разочарованието, че не е станало веднага, но момичета, недейте да плачете, да тъжите и да се напрягате, предвид, че това са само два опита реално; няма място за притеснения, правете любов с мъжете си; не го мислете, не следете за симптоми;

при мен и бодежи има, гадене в дните преди М., понякога гърдите се подуват адски много, друг път зърната също се променят, но въпреки това не съм бременна; всяко усещане може да е симптом за бременност, но също така липсата на каквито и да било признаци, също може да се окаже бременност!!!

успех!!!
Активен
_sealight_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 95



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: август 25, 2009, 12:32:32 »

Благодаря ти много smile
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: август 25, 2009, 15:17:08 »

Най-накрая разбрах какви изследвания ми остават.Имам едно листче на което лекарката ми написа какво трябва да се направи стъпка по стъпка като изследвания.Остана само на 3-ти ден от мц да отида някъде да ми направят последното което изисква лекарката.Но се оказа,че не мога да срещна свестен лекар който да ми каже "трябва да ти се направят FSH,LH,Estradiol,Prolactin,те не се поемат от здравната каса,отиди някъде да дадеш 100лв"А аз през цялото време бях обърквана,не това трябва да ти сеправи ,а онова,то се поема от касата,не то не се поема от касата.В крайна сметка след като разбрах какво трябва да ми вземат още,малко ме вълнува поемат ли се от касата,за да си спестя някой лев,че и без това клиниката ми е доста скъпа.
Извинявайте,дано сте ме разбрали,малко съм ядосана.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: август 25, 2009, 15:33:19 »

ангелче,
аз питах, когато си ги пусках, не се поемат от касата;

не се ядосвай, няма смисъл; само си създаваш отрицателни емоции!!!

тук, в София, в кандиларов или в цибалаб са по около 15 или 20лв.;
в цибалаб излизат по-евтино;


значи, аз бих те посъветвала така, ти беше в Плевен, клиниката де, затова, когато настане объркване, първо звънкай по тел. и питай Конова, тя разбира повече от обикновените АГ-та относно репродуктивни хормони и т.н.

на мен ми бяха казали от 5 до 7 ден на МЦ (това обикновен АГ), но ... както вече на почти всички е ясно, това става на 3 или 4 ден от МЦ...

значи, по касата могат да минат хормоните на щитовидната жлеза; за целта джи пи-то ти дава направление за ендокринолог, а последния - за изследване на хормони на щитовидната жлеза...но мй имаше ограничение за брой (върти ми се нещо цифрата 3); но...три са си три по 20лв....

дано ти помогнах, поне малко!!!


Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: август 25, 2009, 15:47:31 »

Много ми помогна.Хвана ме яд,че не можем да разчитаме на лекарите и трябва да ставаме лекари,за да се оправим сами.Ей сега бях при НАЙ-ДОБРИЯ гинеколог в Попово.Сестрата му още в първите 2 мин ме разбра,отвори една книжка и ми каза-не се поемат.А той след това ми изчете лекция как трябва да отида в София,как да си подам документи за ин-витро,каква е тази Конова и къде в Плевен има клиника crazy и ако отида при ендокринолог той ще ми предпише тези изследвания и няма да ми струва пари. :GROAN:Питаме кои хормони са ми правени(ама там пише).Отворих си листчето,отворих си темата"клуб на бебеправещите" и си отгорих на половината от въпроса
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: август 25, 2009, 16:07:12 »

ех, ами така е ...

аз също минах по пътя на самообразоването в тази част...

питай тук, винаги, ако мога, защото и аз не съм чела всичко, ще ти отговоря!!!!

само не се ядосвай, винаги е така, доста момичета са минали по този път!!!!

оправия няма, това е;

за ендикринолог не те е излъгал, но той не може да ти даде за тези хормони, а за щитовидната, освен, ако може, но това за първи път го чувам...
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: август 25, 2009, 16:53:29 »

Съжалявам,че пълним темата с моите изживявания,но защо личната не ми каза че ми трябва ендокринолог,когато ми даваше направлението.Личната ми е в Добрич(ако ще си говорим за специалисти,ако е в Попово ще я оправдая)Хич не ме е срам,че не знам какъв лекар преглежда хормони.Те личните лекари не знаят.Край с тази тема!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: август 25, 2009, 17:51:28 »

ей, сладуранке, ма то от обикновен АГ не можеш компетентен отговор да получиш, камо ли от личен лекар....

както и да е, друг път питай - тук, на ЛС, на мейла ми; аз, ако не знам и мога да реагирам, имам кого да попитам, ще питам!!!!

само не се ядосвай, тези нерви няма да решат проблема, от мен да го знаеш!!!

успокой се и си свиркай, животът е хубав, а ако това ще те вдигне духом, при нас проблемът е доста по-тежък и ... как да го кажа....вариант има само един, хем скъп, хем оперативен, хем никакви гаранции за успех, хем...физически и психически погубващ, но.... изход винаги има, важното е кога човек ще вземе съответното решение!!!

питай, мила, питай, с питане ....до Цариград се стига!!!!

казвам го от личен опит!!!!
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines