Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:31:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192616 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: август 12, 2009, 18:11:54 »

момичета бихте ли ми казали как точно се мери тази БТ, в смисъл в един и същи час ли, по кое време-сутрин-вечер? И какви са нормалните стойности и колко трябва да е БТ, за да отчете наличие на овулация? Доколкото знам БТ показва когато овулацията вече е настъпила, нали така. Т.е. ако правя и тестове и меря БТ би трябвало да знам реалн окога е поковия ден.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: август 12, 2009, 18:17:54 »

момичета бихте ли ми казали как точно се мери тази БТ, в смисъл в един и същи час ли, по кое време-сутрин-вечер? И какви са нормалните стойности и колко трябва да е БТ, за да отчете наличие на овулация? Доколкото знам БТ показва когато овулацията вече е настъпила, нали така. Т.е. ако правя и тестове и меря БТ би трябвало да знам реалн окога е поковия ден.
Как да мерим базалната температура? 
12 January 2007 
Като за начало трябва да се измерва по едно и също време сутрин (например от 5:00 to 7:00 сутринта е най-добре) за да получите правилна картина как се движат стойностите на базалната Ви температура.

За да премерите базалната температура Ви трябва:

- часовник с аларма
- термометър (дигитален или обикновен)
- лист или файл, на който да си записвате резултатите

Ето как може да направите това:

1. Първото нещо, което правите сутрин трябва да е измерването на температурата:
Направете това преди да станете от леглото, да правите секс, да се храните или пиете, или всичко, което би довело до повишаване на температурата.

2. Изберете къде ще измервате температурата: може да се мери орално , вагинално и анално, но запомнете, че започнете ли да мерите по един начин, трябва през целия цикъл да измервате на същото място, за да имате точни резултати. Температурата измерена анално е поне с един градус по-висока от орално измерената температура.

3. Задръжте обикновения термометър поне 5 минути, а дигиталния докато чуете звуковия сигнал.

4. Запишете измерената температура на лист хартия или в програмата, която използвате. Хубавото на дигиталните термометри е, че запаметяват последно измерената температура, така че можете да поспите след това и да запишете температурата по-късно, без да се страхувате, че може да я забравите.

5. Отбелязвайте си всяка корекция на температурата, която правите, както и други знаци за фертилност като цервикалната слуз и позицията на цервикса.

Забелжка:

Ако сте се събудили по-рано, измерете температурата и добавете една десета от градуса за всеки половин час останал до всекидневното Ви нормално събуждане. Добре ще е да си отбележите на графиката, че измерването е станало по-рано от нормалното.
Понякога се случва температурата да скочи с половин или цял градус, а на следващия ден да спадне до нормалните за вас граници. Това е така нареченият връх и обикновено трябва да се пренебрегне. Може да се дължи на треска, на пиенето на алкохол предната вечер или неспокоен сън. Ако знаете каква е причината за това, отбележете на графиката си.



предоставено от: watercolours 
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: август 12, 2009, 18:21:11 »

По време на менструация температурата е повишена. В първата фаза на цикъла /фоликулaрната/ до овулацията температурата е невисока.

Преди овулацията температурата се понижава, а веднага след овулацията – се повишава с 0,2 - 0,5 градуса. Повишената температура се държи така до следващата менструация.

Ако жената е бременна, менструация няма да има и температурата по време на цялата бременност остава повишена. Следователно, ако всекидневно се измерва температурата и се строи графика, може с точност да се определи денят на овулация.

Използвайте следните препоръки за измерване на температурата:

• Може да се мери в устата, влагалището или ануса. Винаги обаче на едно и също място.
• По едно и също време всяка сутрин, без да се става от леглото и веднага си записвайте показателите. Мерете и по време на менструация.
• Мерете я след минимум 3 часа непрекъснат сън. Така например, ако сте ставали от леглото в 7 сутринта до тоалетна, а после сте легнали, а трябва да я мерите в 9ч, измерете температурата си в 7 ч., преди да сте ставали от леглото /иначе ще имате само 2 ч. непрекъснат сън/
• Винаги с един и същ термометър
• Всички странични фактори /болест, стрес, преместване и т.н./ винаги ги отбелязвайте. Това ще ви позволи при разшифриране на графиката да разберете защо е имало отклонение.
• Записвайте показанията на термометъра направо след измерването, за да не забравите по-късно
• Минимум 3 месеца наблюдения за да има точна интерпретация

Достатъчно трудно се явява правилното разшифриране на графиката, което е много важно.

• Базалната температура се понижава 12 - 24 часа преди овулацията, а след овулацията се повишава средно с 0,2 - 0,5 градуса
• По такъв начин фертилен се смята периода от началото на менструалния цикъл до момента, когато базалната температура ще е повишена в продължение на 3 последователни дни /тъй като яйцеклетката след 3 дни от овулацията губи способност за оплождане и настъпването на бременност е невъзможно/
• Доколкото БТ реагира на различни фактори, трябва интерпретацията да е много внимателна. Да се има предвид: заболявания с повишена температура, треска, приемане на алкохол, стрес, безсънна нощ. Ако имате безсъние задължително отбележете този факт.

Как да определим момента на овулация?

Внимателно изучете своята графика и обърнете внимание на следните факти:

• Намерете деня, когато е станало повишението на температурата с 0,2-0,5 градуса, спрямо предните 6 дни. За удобство оцветете предните 6 дни в друг цвят
• Изберете най-високата температура за предните 6 дни и начертайте хоризонтална линия с 0,1 градуса по-високо от нея.
• Преди всичко температурите, намиращи се по-високо от хоризонталната линия ще са си по-високо от нея. Те отразяват дните, когато вече е минала овулацията. Ако изведнъж температурата в един от последвалите дни се спусне по-ниско от хоризонталната линия, трябва отново да очакваме подем по-високо от нея.
• Пресметнете 4 дни поредни високи температури, лежащи над хоризонталната линия и прекарайте вертикална черта. След нея са нефертилните ви дни.
• Ако изведнъж в графиката се появят неочаквано висока или неочаквано ниска температура, то при намиране на 6те дни – тази температура не я зачитайте.

Вие сте неспособни да заченете:

• Първите 5 дни от менструалния цикъл, ако до една седмица преди това е бил забелязан подем на температурата. Не е важно, кога ви е свършила менструацията. Това е вярно за цикли при повече от 25 дни. Ако имате по-къси цикли, тогава неспособността за оплождане ще е само първите 3 дни. При къс цикъл нараства вероятността овулацията да настъпи по-рано. Ако сте близко до менопаузата, това правило не работи, тъй като ранната овулация е повече от възможна.
• Ако повишената температура се държи три дни вече /по-средата на цикъла, след спада на темп. И овулацията/, вие сте неспособни на зачатие от вечерта на третия ден до началото на следващата менструация .



превод от руски: Collibri
contracept.belinfomed.com
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 12, 2009, 19:44:50 »

Гучи аз тези статий ги прочетох, но не ми стана ясно кога каква БТ трябва да имам. В смисъл в периода преди овулация трябва да ми е висока около 37.0-37.5, и точно преди самата овулация да спадне малко и след овулацията да се повиши с 0.4-1 градуса? И всъщност последния ден с ниска БТ е бил овулацията. А повишената БТ след понижаването и е вече свършила овулация, т.е. ако съм имала нормално около 37.0 преди овулацията и на следващия ден е станала 37.6 то значи овулацията е минала и е била предния ден. Правилно ли съм разбрала? Аз всъщност ще хвана деня, в който БТ вече се е повишила след овулацията а не деня в който е станала самата овуалция, нали така?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 12, 2009, 19:51:41 »

Важна е графиката-тоест как се променят нещата.Във фоликулярната фаза температарата е нормална да кажем.След това ще спадне и така ще разбереш че предстои овулация и ще работите по въпроса и като се повиши след това значи овуто е минало и ще поддържаш тази температура до следващия цикъл.Тоест важно е как се променя температурата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 12, 2009, 20:44:04 »

Анита и аз така знам както Гери пише.Когато БТ се повиши значи Ову-то е минало, а и то се повишава доста .В нета има доста инафо, а във Зачатие си пише специално за БТ доста.  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: август 12, 2009, 20:56:14 »

мерси милички Wink
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: август 13, 2009, 08:36:46 »

Аз имам един въпрос...... относно тази БТ....
Понеже бях прочела някъде, че се прави сутрин... предимно след поне 4 часа сън....
И че  влияе на тази температура това че не си спал примерно ....
Та въпроса ми е има ли смисъл да я меря след като  това безсъние оказва такова влияние....
Аз карам много нощни смени и понякога не успявам да мигна и за 2 мин.  и предимно през деня спя..
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 13, 2009, 08:43:57 »

Както Гери много добре е обяснила спада на температурата показва,че е настъпил пиковия момент,а следващия ден се повишава и това говори,че сте имали ову.Така че видите ли след определен период на постоянна температура,че е спаднала действайте!Може първия месец да си направите и тест за ову в този ден,за проверка,но след 2-3 месеца ще установите,че ову-та ви настъпва по едно и също време,ще се научите да си разчитате графиките и даже може и да не я мерите дълго,просто колкото да станете наясно с движението на цикъла ви.
Elitooo при твоя начин на живот за жалост ми се струва,че няма да ти се получат достоверни и ясни графики.Аз съм имала месеци,в които не съм спала много,разболявала съм се,пътувала съм и са ми били объркани,макар аз вече да можех да си ги тълкувам и така,ама ако искаш би могла да пробваш все пак girl_wink
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: август 13, 2009, 08:48:04 »

Благодаря ти Тони...
ами аз се пробвах , но и ми е трудно ставането по едно исъщо време.... особенно след работа....
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #415 -: август 14, 2009, 08:02:43 »

Здравейте момичета!От днес почнах да си меря БТ и едно нещо ме очуди!Термометъра ми е дигитлен и след като си премерих температурата си я записах-36,8!След това го включих пак и запеметеното беше 33,5!Защо става така?В термометъра ли е проблема?
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 14, 2009, 11:04:55 »

Ами както изглежда, в него е проблема. smile
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: август 14, 2009, 11:22:46 »

Аз не съм много сигурна, но мисля че всички електронни термометри показват някаква такава "базисна" температура и от там почва да мери твоята...Провети следващия пък като си я мериш после дали показва същата температура и ако да значи съм права... Пак казвам не съм много сигурна...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #418 -: август 14, 2009, 11:23:03 »

Без да искам открих какъв е бил проблема! danceg yahoo
Трябва при включването да задържа копчето  и веднага ми излиза запаметената температура!След известно време ми излиза тази другата (неизвестна стойност по ниска с 1 градус)!Ще означава нещо,но не знам какво!А и тя е различна в зависимост от реалната измерена huhhuh.gif pardon
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: август 14, 2009, 19:42:13 »

Аз днес не се сдържах и въпреки,че трябва да ми дойде на 22-ри си направих тест,но е отрицателен,малко гадно ми стана,но какво да се прави.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines