Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:21:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192508 пъти)
 
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #345 -: август 04, 2009, 18:12:17 »

angel4e, поздравявам те за добрите резултати. А за яйчниковия резерв не съм съвсем сигурна, но мисля че с е поемат здравната каса, като че съм чела някъде че се поемат.Аз директно си отидох предния месец в лабораторията и им казах за какви изследвания съм.Процедурата с направления и уговаряне на лекаря, че имам нужда от изследвания ми се видя дълга и не ми се занимаваше.
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: август 04, 2009, 20:00:06 »

Момичета, върнахме се от морето и аз пак съм тук, но се отписвам за известно време от темата. Не искам да мисля повече за това....давам си сметка, че по едно време започнах да психясвам... *crazy
пак ще ви пиша...но  засега отлагам бебеправенето
 smile
Успех на всички.....
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: август 04, 2009, 21:38:36 »


bergeria, би ли ми обяснила как ще стане извънматочна бременност при ин витро, че нещо се обърках. При инвитрото трансфера не е ли направо в матката, че тук така пише и аз така знам - http://www.biberonbg.com/info/invitro.htm А и всичките ми познати, които са правили инвитро процедура трансфера все е в матката. Да не би да имаш предвид при инсеминация http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=670&Itemid=32, че е необходимо да се провери проходимостта на тръбите. Тогава е НАЛОЖИТЕЛНО, защото наистина може да стане извънматочна бременност.

Аз днес съм на контролен преглед и ако има новини ще ви пиша, ако не ви следя да видя какви ги вършите. give_rose



Маги ти е отговорила принципно. Причината е, че има случай на извинматочна и след инвитро не само след инсеминация въпреки, че след инсеминация са по- големи процентите. Дано резултатите от днес са добри
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: август 04, 2009, 21:54:36 »

момичета днес пак правих тест за овулация в часа в който винаги си  го правя и отново е 100 % положителен- т.е. вчера в 3 беше почти +, в 6.30 беше 100 % положителен и днес в 3 отново е 100 % положителен. Нали това означава че овулацията още не е настъпила но ще настъпи до 24 часа максимум? И след като правихме секс тази сутрин кога е добре да с еправи пак- дали довечера късно или пак утре сутрин, за да има 24 часа за възстановяване на спермата, но също да е тогава когато бихме могли да хванем овуалцията  crazy
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: август 05, 2009, 09:26:54 »

angelche, изследванията на яйчниковия резерв мисля, че не се поемат от касата. Провери при личната си лекарка за всеки случай. Интересуват те следните изследвания, правят се на 3-ти ден от цикъла - FSH, LH, AMH и Inhibin B. Всичко това заедно с ултразвуково преброяване на антралните фоликули на 3-ти ден от цикъла. Успех всичко да е наред!
« Последна редакция: август 05, 2009, 12:44:34 от Scarlett » Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: август 05, 2009, 12:54:17 »

Правят ли се предварително изследвания за това дали имаш запушване на тръбите или трябва да има проблем и след това? give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: август 05, 2009, 13:02:20 »

На мен още не са.Сигурно,ако не намерят проблем на друго място,чак тогава ще ми назначат
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: август 05, 2009, 13:13:06 »

LOSHKA, трябва да имаш известно време неуспешни опити за забременяване, за да ти назначат изследване за проходимост на тръбите. Според лекари при които съм ходила ако една година опити и не става трябва да се потърси помощ. Като през това врем ети можеш да направиш стандартните неща, изследване на хормони, спермограма, една контролна цитонамазка и ако всичко е наред тогава се гледат тръбите.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: август 05, 2009, 14:10:13 »

Аз мисля, че не е задължително да се чака една година опити и тогава да се изследва проходимост на тръбите. В крайна сметка е въпрос на лично решение и най-вече - на лекарска преценка.
Нашите опити са само от по-малко от 5 месеца, но тъй като имам един спонтанен аборт, със съпругът ми решихме да си направим пълни изследвания, въпреки че лекарят ми каза, а пък и всеки един, при който отидете ще повтори същото, "един аборт нищо не значи". Но тъй като аз лично не мога да приема за научно-обосновани фрази от типа "просто така се случва понякога", "естествен подбор на природата" и т.н, прецених, че консултацията със специалист е по-добрия избор в нашия случай. Повтарям отново - това си е мое лично мнение и наистина никой лекар след само един аборт или по-малко от година неуспешни опити няма да ви препоръча пълни изследвания.
Та...решихме със съпругът ми да се консултираме със специалист по репродуктивна медицина, пуснахме пълни изследвания и на двамата, и едно от първоначалните мои беше именно тестът за проходимост на тръби. Просто лекарят прецени, че в нашия случай е хубаво да се направи такъв тест.
Моят съвет, момичета, е да не си самоназначавате изследвания, защото повечето са доста скъпи, не се поемат от касата и не е никак приятно за семейния бюджет, ако някое се окаже излишно впоследствие. В крайна сметка всеки случай е строго индивидуален и лекарят най-добре може да прецени какво да се изследва и какво на този етап при вас няма нужда. Това, че при нас е преценил да прави тест за проходимот, не значи, че и във вашия случай това ще е най-подходящото. Затова най-добре първо консултация с чичо доктор, защото ако сами можехме да си ги преценяваме тези работи, то нямаше да има лекари на този свят, нали така.  blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 05, 2009, 18:54:17 »

мале, аз няколко дни не съв влизала....ох, доста попрочетох и ще се опитам по спомен, само да не се объркам като мин. път с Рени и Даниелчето...хихихихи

значи, скарлет, до някъде си права, до някъде - не; повечето доктори правят изследвания за спонтанен аборт след поне два или три поредни....но пък да не ти казвам какво съм чела от жени, които са с по два и повече, които след скъпите изследвания, натоварващи семейния бюджет показват, че 3-те инесминации ири ин витро процедури, завършили с аборт, тук. по подразбиране вкл. и икси, е могло да предотвратят не само свръх натоварването на сем. бюджет, най-вече мъката и болката;

съгласна съм обаче, че изследвания не бива да се пускат всякакви просто ей така, тук си наистина права; има само един единствен недостатък...ще спомена 1 случай, койт ознам от друг форум и по спомен, до колкото си спомням - неуспешна АРТ процедура, загуба на плод, правят се генетични и жената се оказва с доста генетични проблеми...причина за това (а щом са й ги назначили, значи го е преживяла поне два пъти....); та изводът е - по нищо не ни личи, че имаме сериозни репродуктивни проблеми...

всеки сам преценява до колко и с каква степен на риск може да натовари сем. бюджет....само да кажа, че за спонтанни аборти, генетичните са два вида, като аз за всичките платих ГОЛЯМАТА сума от 80лв....;

най-скъпи са имунологичните...там вече отиваме на около 200-250лв....зависи къде и колко пълен е пакетът...
например, когато двойката ще прави ин витро процедура, респ. икси, не се правят антиспермални антитела и антиовариални антитела;  но пък си прави ANA, AFA, NK....; зависи оттова дали има например сериозни симптомви за отслабена имунна система (генитален херпес, или херпес симплекс от ІІ вид);

и понеже ми се струва, че постът ми малко все едно критикува скарлет, сега ще кажа къде тя е права!!!

изследвания се правят не просто, защото ей така, искаме да се презастраховаме, правят се, когато предсто инсеминация, ин витро, респ. икси; т.е. когато има репродуктивен проблем; в такъв случай, двойките сами преценяват дали ще направят изследванията или ще чакат основателните причини...за които дори не искам и да си помислям....

ангелче, миличка, пиши ми на лични, само искам да те успокоя, има доста по-страшни диагнози, свързани с мъжките репродуктивни функции, за които са измислени варианти....дори имам познати с такива проблеми, които днес се радват на своите близначета....та нямаш място за паника, но ми пиши пак на лични!!!!

проходимост на тръбите знам, че се прави, когатопредстои АРТ процедура - инсеминация, ин витро, икси; също така, все пак е ок. 300лв. само снимката, когато бебо се забави ок. година и повече и почне търсенето на причината за това; прави се и при извънматочна бременност....

стаси, мила, не си прави шега със здравето, не отлагай, посети добър доктор и виж на какво се дължат тези аномалии с цикъла ти....

пък аз да се похваля, на 24-ти ден от МЦ, след 100%-ва Ову, протекла със силни болки и кървене, съм успяла да отгледам един задържан фоликул, който на 24 ден беше само 31мм....

хаха, мъжът ми вика, ма то това е много голям брей, къде се е събрало, изплаши се милия....

ей, момичета, не се отчайвайте, животът, макар и преобладаващо гаден, често е и много хубав...

не се притеснявайте излишно, рано или късно, всичко си идва на мястото; изход - винаги има; важното е да не се губи време в отчаяние, а да се действа трезво и целенасочено!!!

успех, милички!!!


п.п. извинявам се за дългия пост и предполагаемите от мен много грешки, ама ...писах на един дъх...
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: август 05, 2009, 23:16:50 »

gostenka, не си мисли, че приемам постовете ти като критика, ясно ми е, че доста за съжаление си преживяла, а както казват старите хора "слушай патило". Просто доста неща в твоя пост не са ми ясни, затова ще си позволя да ги коментирам с цел разяснение.

скарлет, до някъде си права, до някъде - не; повечето доктори правят изследвания за спонтанен аборт след поне два или три поредни....но пък да не ти казвам какво съм чела от жени, които са с по два и повече, които след скъпите изследвания, натоварващи семейния бюджет показват, че 3-те инесминации ири ин витро процедури, завършили с аборт, тук. по подразбиране вкл. и икси, е могло да предотвратят не само свръх натоварването на сем. бюджет, най-вече мъката и болката;

Това горното три пъти го четох, но не можах да разбера тезата ти. Малко е объркано, но ти самата каза, че е писано набързо.

изследвания се правят не просто, защото ей така, искаме да се презастраховаме, правят се, когато предсто инсеминация, ин витро, респ. икси; т.е. когато има репродуктивен проблем; в такъв случай, двойките сами преценяват дали ще направят изследванията или ще чакат основателните причини...за които дори не искам и да си помислям....

Тук не мога да се съглася с теб. Аз лично си ги направих, за да се презастраховам, по-точно, за да открия причината за аборта, а не защото ще правя АРТ. За мен психическият шок за мен и съпругът ми от един спонтанен аборт бе достатъчно основание да поискам пълен пакет изследвания - хормони, генетични, имунологични, спермограми и всичко основно, което може да даде обща картинка за репродуктивното състояние на двойката. Други двойки могат да търсят повече основателни причини, всеки сам си преценява, както психическото си  състояние, така и финансовото си. За теб може наистина цената от 80 лв. за генетичните изследвания да не е много, но за други семейства може и да не е малко, особено ако трябва да плащат наеми, жилищни кредити и т.н. Иначе си права, цената на генетичните и имунологичните при мен беше в границите, които ти си посочила. Целият първоначален пакет обаче ни струваше към 1000 лв. Не ме разбирай, че се оплаквам. Това за мен са най-смислено похарчените пари в моя живот. Но мисля, че е по-етично да се въздържаме от оценки кое е много, кое е малко, хората са различни, както и възможностите им.

Иначе в края на поста си си казала нещо наистина важно, което подкрепям с две ръце - трябва да се действа целенасочено и без отчаяние, защото изход винаги има и за всеки от нас ще изгрее слънчицето на неговата улица! Аз силно вярвам в това!

gostenka, ако не е тайна, ти при кой лекар се лекуваш?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #356 -: август 06, 2009, 16:06:35 »

 new user
Привет момичета!Вече се записвам офицялно в клубчето на бебеправещите!
Пожелавам на всички да не се задържат много тук,а скро да скачаме в бебечакащите! good
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: август 06, 2009, 16:22:00 »

Добре дошла и твоите пожелания към нас да ти се връщат тъпкано!!!  Wink good
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: август 07, 2009, 20:03:25 »

ох, ами явно...само аз си се разбирам....

изеята ми бе следната, когато дадена двойка започва с бебеправенето, трябва да си направи традиционните изседвания преди забременяване, както и вирусологични; когато бебчо закънява или...когжта има спонтанен аборт, според мен поне, трябва да се направят допълнителни изследвания; в повечето случаи докторите ги назначават след два и повече ....а може да се хване причината дори и след един...но може и да е просто случайност...

а когато предстои АРТ процедура, аз гласувам, с двете си ръце и двата си крака ЗА пълни изследвания!

мила, ако ти не бе преживяла толкова тежък и наистина непосилен момент, едва ли би се замислила за всички тези изследавния, които си направила, за да се презастраховаш....но тъй като си го преживяла веднъж, от личен опит знаеш колко болка, мъка и тягост си изпитала; презастраховаш се, за да си спокойна, че ...каквото си могла, направила си го; защото...човек трузно ще си прости, че заради едно-две, дори и повече допълнителни изследвания, може да пропусне възможността да предотварти повторна тежка загуба!

та това ми бе идеята, дано този път съм се изказала разбираемо...

иначе, това, което синаправила ти, аз го подкрепям, напълно  исмятам, че постъпката ти е правилна и наистина доста отговорна...а само ти си знаеш (не само де, но конкретно в случая) колко притеснения ти е коствало чакането на резултата за всяко едно изследване....!!!!

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: август 07, 2009, 21:34:18 »

Мили момичета, стискам палци всичко да е наред и скоро всички да напуснете тази тема!!! good good good

Преди малко попаднах на следното и искам да ви го споделя, дано ви е полезно!


Цитат
...имам 2 спонтанни аборти и едно "кухо яце", но ето виж ме сега.
Открих, обаче че съм имала проблеми и сега съм на доста сериозна терапия.
Съветвам те, ако не си правила генетични и имунологични изследвания да си пуснеш, защото при мен именно там се явиха причините за абортите ми.



Успех на всички!!! good
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines