Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192697 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 04, 2009, 09:15:54 »

Ами честно да си кажа не знам.Аз в началото всичко му обясних с надеждата той да се вълнува колкото и аз да ама не  nea След това започнах да си правя тестовете без той да разбере, трудно е мамка му все пак живеем заедно, и да си го прелъстявам(леле как звучи  girl_wink )А те мъжете са лека мара и бързо се дават  girl_wink

Съгласна съм с Гери за стимулацията.А предизвикаха ли ти цикъл, откриха ли какъв е проблема, преди стимулация провериха ли дали са ти проходими тръбите.Малко са разхвърляни въпросите, но общо взето преди стимулация е добре да се провери проходимоста на тръбите.Няма смисъл една жена да се тъпче с хормони ако там има проблем има и друго, може да има полип по тръбата достатъчно малък за да пропусне сперматозоид и достатъчно голям, за да не пропусне яйцеклетката вече оплодена.Ефекта е извънматочна, затова проверка на проходимоста  good
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: август 04, 2009, 09:22:07 »

Маги, това за проходимостта на тръбите си го мислех, когато се обсъждаше въпроса по-рано в темичката. Обаче останах с впечатление, че не се правело профилактично - сиреч без доказан проблем и дълги опити за неуспешно бебеправене. Май на 10-ти ще поговоря с доктора по този въпрос. А мога ли да си самоназнача такова изследване ? Да ида в репродуктивен център и да изискам такова изследване например? Каква е цената му, някой знае ли? blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 04, 2009, 09:27:34 »

За самоназначаване не знам, но ако ти прави стимулация с цел забременяване е логично да ти се проверят тръбите преди това.Има два вариянта хидротубация и цветна снимка.Цените зависят от мястото където се извършва процедурата и мисля че не се поемат от здравната каса.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: август 04, 2009, 11:45:28 »

Ох, сега прочетох и във форума на Зачатие за стимулацията с Клостилбегит... Наистина е трябвало доктора преди това да назначи тест за проходимост на маточните тръби....
Вече почвам да мисля, че май отново сбърках с избора на доктор... Замисляйки се за всичко на всичко 4-те ми посещения при него до сега.. При положение, че отидох с проблеми в цикъла главно и с желание за забременяване.... Той ИЗОБЩО не е обелил дума за пиене на фолиева киселина. Нея почнах да я пия на своя глава след като четох вас, милички...
Лекарят не ни препоръча да направим спермограма на Милото. Нея я направихме също на моя глава и я занесох последния път, за да й хвърли едно око и то като прочете само заключението Нормозооспермия на ембриолога. Сега това с хидротубацията, която не препоръча преди стимулацията. Почвам истински да се отчайвам, че отново сбърках.... а толкова положителни мнения четох из нета за Коларов.
Сега съм отново на изходна позиция....
Ще си търся друг лекар... Запазих си час при Савова в Щерев за началото на септември. И отново тръгвам по мъките..
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 04, 2009, 12:44:58 »

Блещучка и моя лекар не ми назначи проходимост на тръби преди стимулацията.Мисля че и на Рени не са и правили проходимост на тръби.Иначе за основния преглед ,предизвикването на цикъл,спермограмата,фолиевата киселина и фолисуметрията ме е питал и правихме всичко.Явно по някакъв начин преценяват дали има нужда от това изследване.По принцип стимулацията се прави минимум при година неуспешни опити или доказана липса на овулация.Задължително след стимулация ако не е станало бебето се ходи на контролен преглед за да се види дали има неспукани фоликули които да се се превърнали в кистички и да се види състоянието на яйчниците.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 04, 2009, 13:10:00 »

Милички тези хапове за стимулация скъпи ли са?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 04, 2009, 13:12:57 »

Ми тези дето аз пия са 10 лв. Вътре са 10 хапчета... тъй като по схема трябва да ги пия 5 дена по 1, реално биха стигнали за 2 курса на лечение.
 give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 04, 2009, 13:16:53 »

Блещучка не стават за два пъти тъй като ако първата доза 5 дни по 1 не даде резултат се минава на схема 5 дни по 2 на ден.

fiamaa аз Клостилбегита си го взех за 8 лв.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: август 04, 2009, 13:17:53 »

Ми тези дето аз пия са 10 лв. Вътре са 10 хапчета... тъй като по схема трябва да ги пия 5 дена по 1, реално биха стигнали за 2 курса на лечение.
 give_rose

Благодаря за бързия отговор. Аз също ще пия тези хапчета Клостилбегит. А относно стимулацията - момичетата са прави, че е трябвало преди това да се провери проходимостта на тръбите. На мен ми правиха хидротубация в Щерев и цената беше 85лв. Когато разговарях с моята лекарка, тя каза че може паралелно да се направи хидротубацията и стимулацията, но ако са запушени тръбите няма да има смисъл. Аз затова предпочетох първо самата манипулация и от този месец да започна със стимулацията.  give_rose
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: август 04, 2009, 13:40:07 »

Да се намърдам и аз в темата. Първо да пожелая на всички кандидатмами успех и много вяра. give_rose
 Относно проверката за проходимост на тръбите според това, което съм чела е необходима. По принцип не зависимо дали ще се прави стимулация или повече от годиня не се получава бебето наред с всички други хормонални изследвания, спермограми и т.н се прави и цветна снимка, тя показва структората на тръбите и проходимостта им. Дори преди инвитро трябва да се знае състоянието на тръбите поради голямата опасност от извънматочна при тази процедура. Цветната снимка ще покаже дали няма друга причина като на пример хидросалпингс, при наличието на които всички опити са напразни докато не се премахне. Снимката не е много евтина, но определено дава по- ясна представа мисля, че цената е около 160-200лв.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 04, 2009, 14:36:46 »

Ох, сега прочетох и във форума на Зачатие за стимулацията с Клостилбегит... Наистина е трябвало доктора преди това да назначи тест за проходимост на маточните тръби....

Блещучка, моят лекар също ми назначи стимулация с Клостилбегит без да правим хидротубация или цветна снимка, за да се види проходимостта, защото при мен тогава проблема беше, че нямах цикъл и резултатите от хормоналните изследвания нямаше да са най-верните. Предизвикването на цикъл с Дуфастон не водеше доникъде. Така, че не се притеснявай, че си сгрешила с избора си на лекар. Все пак ще правиш фоликуметрия и нещата ще се проследят. Аз бях точно със стимулация 2*1таблетка на ден. Моето лично мнение е, че първия месец са започнали с по-малката доза такава каквато беше при Гери, за да видят как ти повлиява на цикъла и колко фоликула се образуват. Дано имаш щастието да видиш  PREGQ още след първата стимулация. Човек никога незнае дори и мъжа ти да е в командировка мое да хванете момента. При мен овулацията беше доста късно дори и след приема на Клостилбегит така, че винаги има надежда.
За цената на Клостилбегита съм в мат. Проверявала съм в пет аптеки и цената варира от 8.10 до 12.00лв. така, че много е относително.

Дори преди инвитро трябва да се знае състоянието на тръбите поради голямата опасност от извънматочна при тази процедура.
bergeria, би ли ми обяснила как ще стане извънматочна бременност при ин витро, че нещо се обърках. При инвитрото трансфера не е ли направо в матката, че тук така пише и аз така знам - http://www.biberonbg.com/info/invitro.htm А и всичките ми познати, които са правили инвитро процедура трансфера все е в матката. Да не би да имаш предвид при инсеминация http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=670&Itemid=32, че е необходимо да се провери проходимостта на тръбите. Тогава е НАЛОЖИТЕЛНО, защото наистина може да стане извънматочна бременност.

Аз днес съм на контролен преглед и ако има новини ще ви пиша, ако не ви следя да видя какви ги вършите. give_rose

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: август 04, 2009, 14:43:55 »

Рени понякога се прави вътрематочна инсеминация и тръбите не трябват.Но принципно всеки лекар в тази област те кара да си направиш проходимост на тръбите.Колкото до лекарите аз ще кажа, че след първи преглед при моята лекарка тя настоя мъжът ми да отиде на спермограма, за да се видят там как са нещата.Аз засега съм добре, пия едни витамини за последно уж и след месец на контролен.

ПП.Ин витро се прави и на жени с напълно отстранени тръби т.е. тубарен проблем  good
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 04, 2009, 14:57:28 »

Маги, много си права. Може би аз не се изразих правилно аз инсеминацията или по-скоро за това, че има различни видове, затова приложих линк, за да не обяснявам всичко подробно.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 04, 2009, 16:38:28 »

Блещучка, и на сестра ми не й правиха изследване за проходимост - само хормонални изследвания и направо след това стимулация с Клостилбегит. Ама и за фоликутерия не са я викали.  crazy
Както и да е - нейната лекарка твърди, че често бебето ставало в месеците след стимулацията, така че ако е вярно това, не се ядосвай толкова за командировката на твоя човек.  Wink
« Последна редакция: август 04, 2009, 19:49:47 от Kiksi » Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: август 04, 2009, 17:41:37 »

Моите резултати дойдоха!Нищо ми няма! :danceg:Нямах търпение да се похваля на всички.Бях убедена ,че в мен е проблема.Е,то още не е късно.Но ми олекна малко.Не получих отговор-яйчниковия резерв поема ли се от здравната каса?
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines