Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:48:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192810 пъти)
 
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 03, 2009, 12:19:29 »

StAsSi, действайте тогава. Ще стискам палци в края на месеца да имате положително тестче. smile

Момичета, аз друго исках да ви питам - забелязали ли сте дали напълнявате след поемането на фолиева киселина и може ли да се дължи на това?

Аз различни немия чух по въпроса. Аз лично качих зимата 5 кг, сега ми останаха 2 и още не мога да се преборя с тях. Не съм сигурна обаче дали се дължи на фолиевата киселина или на това, че миналата година спрях цигарите. По скоро си мисля, че е от спирането на цигарите.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 03, 2009, 12:22:51 »

StAsSi , не може да е причина фолиевата киселина за напълняването. Аз имам доста наблюдения в това отношение  Wink Все пак за няколко години пиене /с малко нередовни периоди, но рядко/, съм сигурна, че не се отразява на килцата.

Значи, сега се сещам, че като казах, че цикълът ми е полудял месеците преди да забременея, се случваше да става като при теб - дойде на 20-тия ден примерно, зацапа 2 дни, после една седмица до десетина дни нищо и изведнъж текне нормално.  crazy И аз се вкарвах във филми - цветна бременност ли е, имплантиране на оплодената яйцеклетка ли е, абе ужас, настройване, а то - нищо такова и после разочарования.
Та въпросното "откачане на цикъла" беше свързано при мен с рязко напълняване - 12 кг за около 5 месеца.  nea
Към есента се появи свръхумора от нищо, сърцебиене и лесно разстройване от малки неща и като казах на джи пи-то, тя каза, че може да е от проблем с щитовидната жлеза и след Нова година щяхме да пускаме изследвания, ама забременях и така си и остана. Не обърнаха много внимание на сърцебиенето - казваха, че е от анемията, ама аз съм си за бой, защото не се изследвах по-рано самоинициативно, направих го чак в 7-мия месец и благодарение на ендокриноложката на МД- София д-р Катя Тодорова се установи хипотиреодитизъм. Тя, жената също е на мнение, че вероятно съм го развила отпреди бременността, сега се моля да не е станало нещо кофти с бебето заради това.  cray

Да не правя повече  Offtopic тук, исках само да кажа, че ако проблемът с цикъла ти е придружен от напълняване, не е лошо да си пуснеш едни хормони на щитовидната жлеза. Може и за инсулинова резистентност също - мисля, че в темата "Хормоналните проблеми" е коментирано повече.

Та тези проблеми често ги дават като пречка пред забременяването - но ето, че въпреки че съм ги имала и не съм ги лекувала, защото не съм знаела, бебето при мен е станало.
Пожелавам ви и на вас скоро същото!  Good luck Good luck Good luck Good luck Good luck Good luck
 
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 03, 2009, 12:41:15 »

Kiksi, миличка, благодаря за бързия отговор.
Значи да се доуточня, въпроса, който зададох беше само информативен. Просто моята главичка е настроена против напълняване и само следя какво ям и пия и дали немога да напълнея от нещо, което поемам. Та затова се зачудих. Иначе напротив, за един месец съм отслабнала с около 2-3 килограма.
А за цикъла - не стана ясно от какво е така  angry . Лекарят каза, че ако и другият месец не е нормален или има друг проблем пак ще се видим и ще пуснем необходимите изледвания, ако не е бременност. Но определено при мен няма как да е от напълняване, защото си поддържам килограмите от около 3 години като варирам 2-4 килограма надолу, нагоре, но не е нещо фрапантно (нито рязко отслабване, нито напълняване).
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 03, 2009, 12:50:06 »

Е, Стаси, супер значи с тези килограми! Браво на тебе!  Bravo Не се притеснявай за фолиевата - пий я спокойно!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 03, 2009, 13:59:48 »

Стаси а кръвен тест не ти ли пусна? Защото малко или много да живееш един месец със съмения бременна ли съм или не съм не е лека задача дори за най-здравата психика?!  pleasantry
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #320 -: август 03, 2009, 15:41:59 »

Стаси и аз те съветвам да си направиш кръвен тест. Все пак да си знаеш. Струва ми се че не е най-добрия вариант да стоиш в неведение . При мен миналия месец също имаше голямо закъснение, но тестовете бяха отрицателни. Отидох на преглед и се оказа функционална киста,която надявам се че вече я няма.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: август 03, 2009, 16:53:23 »

Ами не - не съм си правила кръвен тест. Искам да изчакам до 24 и ако имам някакви нови съмнения тогава ще направя нужните изследвания. Засега поне знам, че не е киста, от което и се притеснявах. Ходих на втори лекар малко след първия и той също потвърди, че кисти няма. Има някаква неясна "точка', но тя в случая можела да бъде или събиране на нова лигавица или бременност (което според втория лекар е малко вероятно, защото повече наподобавяло сянка на лигавица...или нещо от сорта)
Въпреки всичко съм си купила тестове и утре ще направя един да видя какво става...
Гери, права си че трябва силна психика, защото всеки ден когато си погледна коремчето и се питам дали там някъде вътре става нещо или не. Но не искам да избързвам с нищо. Засега нямам никакви поводи за съмнения, никакви симптоми, никакви болежки. Както казах по-горе съм решена да дочакам датата за преглед и тогава да стане ясно какво е. Пък и ако утре тестът се окаже отрицателен, мисля че няма от какво толкова да се притеснявам или да се надявам... Но дори и да е положителен - какво по-добро от това. Вече пия фолиевата киселина по график без да пропускам. Гледам да се храня редовно, да се пазя повече. Така че каквото и да става е добре дошло и съм готова да го приема. Дори и да няма бебе - другия месец е наш smile
« Последна редакция: август 03, 2009, 16:55:10 от StAsSi » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 03, 2009, 21:28:43 »

момичта,аз току що направих тест за овуалция и втората черта е по слаба от контролната но се вижда много добре че я има. Да го считам ли за положителен  crazy

П.С. Само да добавя че след още 3 часа направих пак тест за овулация и този вече е 100 % положителен, така че сега 3 дни ще поработим здраво по въпроса smile Странно обаче защо няколко пъти ми се случва в часа, в който си правя тестовете да ми е почти + тест и когато няколко часа по-късно направя пак тест тогава вече да е 100 % положителен, което означава че ако не приема първия за + и вечерта не направя пак тест за да разбера че е бил 100 % положителен, може на следващия ден вече да си е отрицателен и да се чудя кво става.
« Последна редакция: август 04, 2009, 00:53:38 от anita81 » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: август 04, 2009, 08:28:13 »

Анита, аз не съм наясно с тези нещица и затова и на мен ще ми е от полза, момичетата да отговорят на въпросите ти. smile А аз ще се възползвам от възможността да постискам палци за създаването на още един член на вашето семейство.  yahoo

Мен пък от вчера ми е едно такова супер криво.. Мойте перипетии с липсата на цикъл взеха да изчезват. Сега 5 дена ще пия Колсоберит или нещо такова беше, и на 10-ти август съм на преглед пак, за да видим как действа. Обаче... кривото е от това, че вчера Милото ми каза, че има голяма вероятност другата седмица да го пратят в командировка в САЩ... А мен точно тогава ще ми е овулацията... Срядата - 12-ти август... ако нещата се случат по нормалния начин би трябвало тогава да ми е 14-тия ден от цикъла. Но дори да е малко по-късно или малко по-рано... него цяла седмица няма да го има ако това с командировката се осъществи. И ми е тъжно, тъжно, защото за 1-ви път ще опитваме да правим секс при доказана овулация при мен... Бях така обнадеждена, а сега са ми потънали гемиите.  cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: август 04, 2009, 08:32:50 »

Момичета не се шакайте толкова още от началото на бебеправенето.Не го приемайте като бебеправене, а като правене на любов, запомнете го това, аз не го повтарям от кеф, повтарям го, за да не стигнете до отчуждение както стана с нас в един момент.Тази мисъл просто вреди на мъжете.  pardon

Анита възможно е това, защото хормона който отчитат тестовете се повишава с настъпване на овулацията, затова предполагам че ти си имаш графика на която да видиш на кой ден ти е овулацията и с тестовете само я потвърждаваш.Правете си любов редовно и то ще си стане.

Пожелавам ви скоро да видите двете чертички  give_rose
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: август 04, 2009, 08:41:52 »

Маги, убедена съм, че си права за това, което казваш, но в случая и двамата с милото бяхме страшно ентусиазирани от факта, че сега ще опитаме в момент, когато знаем, че е най-вероятно да създадем животче. smile Ние не се пазим вече почти година.. Просто аз съм нямала овулация много дълго време и всичко е било напразно.
И аз се опасявам, че ако превърнем секса в средство за забременяване, а не удоволствие - това ще навреди на връзката. Затова и ще се старая да не правим нещата по график, или по-скоро Милото да не знае.. Аз е ясно, че от тук насетне ще се наблюдавам и следя, но него няма да тормозя.
Просто сега ни е за 1-ви път... няма как да не съм разстроена за вероятното му отстъствие..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: август 04, 2009, 08:51:19 »

Затова и ще се старая да не правим нещата по график, или по-скоро Милото да не знае.. Аз е ясно, че от тук насетне ще се наблюдавам и следя, но него няма да тормозя.

Ето това според мен е най-правилното, поне това е моята тактика. good Защото колкото и да искаше дете след третия месец секс по часовник точно в дните който трябваше на моя хубавец все не му беше добре pleasantry
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: август 04, 2009, 09:04:07 »

Я да почерпя челен опит тогаз:)
Моичкия все пита какво е станало при доктора, кога ми била овулацията и т.н... Въобще живо се интересува какво се "изисква" за бебеправене.... И тъй като за в бъдеще съм си решила да го държа по-настрана от тия работи...я кажи как хитричко отклоняваш тия разговори, за да не се насажда чувство на задължение, че секс ще се прави интензивно еди кога си?

Ще се радвам и ако другите дами споделят как е при тях, доколко "вкарват мъжете си във филма, в който са ежедневно самите те"...
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: август 04, 2009, 09:07:52 »

Блещучке мила говори с лекаря и отложете стимулацията ако още не си почнала да пиеш клостилбегита.Теб преди това не ти ли предизвикаха цикъла направо Клостилбегита ли ти изписаха.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: август 04, 2009, 09:12:50 »

Блещучке мила говори с лекаря и отложете стимулацията ако още не си почнала да пиеш клостилбегита.Теб преди това не ти ли предизвикаха цикъла направо Клостилбегита ли ти изписаха.

Предизвикахме го, мда... smile Той си дойде и на 5-тия му ден почнах да пия това с Къ-то... За съжаление като разбрах вчера вечерта за възможната командировка на половинката - вече бях изпила 2-рото хапче от 5... Просто ни напред, ни назад... Ще ги доизпия, пък каквото сабя покаже... Все пак имам малка надежда, че може да не го пратят на тая командировка..Ще се разбере до края на седмицата...  pardon

Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines