Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:25:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192552 пъти)
 
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: юли 29, 2009, 11:11:46 »

Благодаря ви момичета. Аз слабо се надявам, защото пък нямам никакви симптоми  cray - гадене, повръщане, засилен апетит; даже напротив - по цял ден нищо не ми се яде, така съм изгубила рязко апетит, че немога да се позная  shok ... Но все пак ще си чакам, няма да бързам - решила съм да не си правя тестове, а да изчакам до другия месец (20) и ако дойде и пак е така или ако въобще не дойде (за което искрено се надявам) да отида директно на лекар. Ако има нещо - тогава ще съм в 8-9 г.с. и смятам че ще се види на ехографа вече.
Така че засега съм решила да не мисля за това. Мислено изключвам възможността да е станало, за да не бъде голямо разочарованието ми. Продължавам напред. Този месец си продължаваме по план с бебеправенето. Лекарят каза, че нямало проблеми. Пък и в крайна сметка да се окаже цветна бременност няма проблем - желана е, така че няма да се изтърве някакъв срок, в които може да се махне и т.н.

Валка - затова е най-добре да не го мислиш толкова и да се затормозяваш. Ефекта на изненадата според мен е най-сладък. Пък и щом няма да можеш да следиш овуто, недей. Така ще правите бебенце не по график, а когато можете и искате и знаеш ли - може пък твоето съкровище точно тогава да стане smilesmilesmile

eliss  welcome-2 и хич не се задържай тук; даже не си го и помисляй blum Wink blum !!!


Стискам палци на абсолютно всички. Сигурна съм, че както е писала Рени ("всеки очаква своето малко чудо") един ден чудото на всеки ще се сбъдне. Само трябва търпение, стиснати зъби и спокойни души smile
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: юли 29, 2009, 12:57:38 »

StAsSi , стиснати палчета и от мен, мила. smile
elisswelcome-2
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #302 -: юли 29, 2009, 13:40:21 »

Момичета, благодаря ви за топлото посрещане. StAsSi и аз ти стискам палци да се окажат две чертички. 
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: юли 30, 2009, 13:39:43 »

На мен ми зацапа сега.  sad Въпреки, че предчуствах, че ще ми дойде се разочаровах много.   cray Ще трябва да си пусна  хормонални изследвания, но вече се обърках от толкова различни мнения по въпроса и не знам днес как да го броя. Дали ще е късно ако си пусна изследванията в понеделник?
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: юли 30, 2009, 14:48:52 »

Една от гинеколожките, при които съм ходила ми каза, че ако ти зацапа следобед, следващия ден се брой за първи. Тя ми го каза по повод започване на противозачатъчни. На мен ми зацапа точно преди прегледа и тя каза да ги почна от първия ден и аз викам сега, тя вика не така като ти дойде след обяд, следващия ден се брой за първи  crazy
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: юли 30, 2009, 14:51:16 »

Миличка моята докторка ми каза, че независимо че е като зацапване пак се брои, но ако ти дойде след 14ч. почваш да броиш от следващия ден. Успех  give_rose има клиники, които работят и в събота  Wink така, че ще имаш време да си пуснеш изследванията good
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: юли 30, 2009, 15:05:59 »

Благодаря, момичета! В събота съм на сватба и няма как да ходя по изследвания. Май е най-добре да се обадя на докторката и да питам.
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: август 02, 2009, 14:28:37 »

Някой знае ли необходимо ли е лекар да предпише приема на фолиева киселина преди бебеправене? give_rose
Прочетох, че има някакъв продукт Неофолик и че дозата е 0.4мг на ден.А приема месец до три месеца преди бебеправенето до 3 месец от бремеността.
« Последна редакция: август 02, 2009, 14:53:46 от LOSHKA » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: август 02, 2009, 15:55:00 »

3 или 4 ден, не е толкова фатално, спокойно;весело на сватбата!!!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 03, 2009, 10:53:04 »

Здарвейте,момичета!Получих резултатите от изследванията на мъжа ми и имам хиляди  въпроси,но първо ще пусна 2.Изследване на яйчников резерв поема ли се от здравната каса?
Мъжа ми има антиспермални антитела.Препоръчва се анализ на семенна плазма по метода ELISA.Заключение:"Показателите на семенния анализ предполагат извършване на процедура по асистирана репродукция по метода ICSI."И след много числа и сложни думи,заключение:"Тератозооспермия,левкоцитоспермия,повишено pH"
Трябва ли да се шашкам от тези думички?
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: август 03, 2009, 11:04:02 »

Ей, момичета. Напоследък имам доста ангажименти и не успявам редовно да си пия Ф.К. Има ли някакъв проблем, че пропускам или...? Аз като не разбирам, четох четох ама никъде не видях да пише за това.
Мерси blum
Вале, успех с бебеправенето другия месец. А и не се притеснявай - сега с приготовленията покрай сватбата си нервна и това влияе. Не се шашкай. Всичко си идва. Една голяма  kiss и силно стиснати палци имаш от мен.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: август 03, 2009, 11:11:12 »

Ангелче ще ти постна нещо което ми изпрати една наша съфорумка Гостенка тъй като аз не мога да съм толкова добра в писането като нея.Искам и тук да и благодаря за подкрепата  give_rose

инсеминацията, когато има добри показатели представлява директно вливане на сперматозоиди, мисля че беше направо в тръбите, ама не съм много убедена; тогва, господата трябва само да достигната дамата, да разчупят обвивката и най-хитрият - да проникне вътре и да направи бебо;

при ин витрото, се изтеглят с инжекция г-ците от жената; господата - от еякулата на мъжа; в лаб.условия сперматозоидите се почистват от разни вещества и др. клетки, които са нужни за прехода; след това се слагат при г-ците и ги чакат да се оплодят; при оплождане се изчакват 2-3-4 или пет дни на делене, след което се връщат в матката на жената; на 10 или 12 ден от този трансфер на ембриони в матката на жената се прави кръвен тест, за да се установи има ли бременност; т.е. имплантиране;

икси процедурата е ин витро, но има малка разлика в т.нар. лабораторен метод (самото оплождане, което се прави в лабораторията); значи, във всяка извадена от жената яйцеклетка се инжектира по 1 сперматозоид (тук ембриологът избира най-добрите от всички); и пак, чака се оплождане, от там делене, трансфер и пак след 10-на дни - тест за бременност;

Ph-то се лекува също така и левкоцитоспермията би трябвало да имате и хормонални мъжки изследвания и там да се види къде е проблема и да се лекува.

Проблема при вас най-вероятно е в морфологията по Крюгер.Ако искаш да питаш нещо пиши на лични може да пратиш и данните от спермограмата ако искаш  give_rose И не се отчайвай, това най-малко ти трябва сега.Седни, говори с мъжът си и знайте, че ако се обичате и сте един до друг ще преминете и през ада за детенце.Трябва ви наистина взаимна любов и подкрепа, това е най-важното нещо за вас сега.

Принцесата тъй като не си бременна не е проблем да пропуснеш.

Много късмет ви пожелавам момичета  give_rose
« Последна редакция: август 03, 2009, 11:17:45 от магито » Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 03, 2009, 11:50:24 »

gostenka_82 , благодаря,мила, но така и не можах да си пусна изследванията.
Проблемът е, че доктора искаше да си ги пусна във Варна, а в петък не можах да пътувам. Четвъртък и петък звънях на сестрата да питам в понеделник, т.е. днес, мога ли да ида да ми ги пуснат, но така и не я открих.  huhhuh.gif
Не предприехме пътуване днес, защото все пак си е свързано с време и пари, а ако ни бяха върнали...не можем да си позволим да пътуваме напразно.

angel4e, не се очайвай! friends
...това най-малко ти трябва сега.Седни, говори с мъжът си и знайте, че ако се обичате и сте един до друг ще преминете и през ада за детенце.Трябва ви наистина взаимна любов и подкрепа, това е най-важното нещо за вас сега.

Подкрепям Магито.

StAsSi, какво става с теб?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: август 03, 2009, 12:06:25 »

Ами нищо не става с мен. Няма никакво развитие по въпроса, пък и както казах не го мисля повече. След 2 дни трябва да ми е овулацията, така че започваме отново с активното бебеправене и ще видим резултата към 20-24. Принципно имам записан час за 24, но ако има проблем или колебание отивам по-рано. Та така...Добре, че лекарят каза, че няма проблем за бебеправенето този месец дори и да е станало вече нещо. Така няма да изпускаме месец smilesmilesmile

Момичета, аз друго исках да ви питам - забелязали ли сте дали напълнявате след поемането на фолиева киселина и може ли да се дължи на това?

аngel4e, стискам палци да няма някакви сериозни проблеми според спермограмата и да получите скоро зелена светлина за бебче. Пък и имайте в предвид, че както е казала
ако се обичате и сте един до друг ще преминете и през ада за детенце.Трябва ви наистина взаимна любов и подкрепа, това е най-важното нещо за вас сега.

Късмет и стиснати палци за всички момичета от мен  good good good
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: август 03, 2009, 12:07:47 »

princesata9 , тя Магито ти го е казала, но и аз да те успокоя.

Значи, сигурно станах досадна да го повтарям  blush , но аз съм с бета-таласемия. При тази анемия недостигът е от фолиева киселина. Затова я пия от няколко години - откакто ми откриха анемията. Само че в дозировка по две хапченца, а не по едно, както по принцип я пият хората, които нямат проблеми.

По този повод да разкажа какво се случи при мен:
Не ми е идвало наум да питам, дали заради бебеправенето трябва да увелича дозата. И което е по-лошото - декември, когато сме направили нашата беба, аз много често забравях да я пия - сещах се по 1-2 пъти седмично, че и по-рядко  blush , само като усетя, че ме позаболи далакът /един от симптомите на анемията/, се присещах. Ама и защото бях поотписала мисълта за бебе след неколкомесечни неуспешни опити, а и цикълът ми се беше побъркал /нещо нетипично за мен, но в последствие се оказаха причините проблеми със щитовидната жлеза и инсулинова резистентност, без наличие на ПКЗЯ, да се чуди човек как съм забременяла/.
Та да не се отплесвам - нещо го бях ударила на живот - хапване, пийване, гости всяка вечер, така почти целия декември, къде се сещах за фолиевата, къде не, само като се обадеше далакът, ама не си го и слагах присърце, защото и друг път съм имала нередовни периоди на пиене на фолиева и анемията леко се е повлошавала, ама не е било болка за умиране. А за бебеправенето, както казах - тотално го бях изключила и щях след Нова година да ходя на лекар да видя какво става с този моя цикъл.

И няколко дни след Нова година разбирам, че съм бременна и изпадам в ужас, че за цял месец сигурно съм пила пет пъти фолиева киселина. Проблемът е, че на моя организъм нуждите от фолиева киселина са завишени и си казвам, ами тя на мен не стига, какво ли е станало с бебето, особено пък като не съм пила. Веднага, като видях  PREGQ почнах да я пия редовно, увеличих дозата, далакът почна да ме боли невъобразимо, то бебето колкото и малко да е била в моя организъм, си я е взимало, по едно време стигнах до 6 таблетки даже.  girl_impossible

И как съм треперила на ФМ да не би детето да има спина бифида заради това, че късно се усетих да завиша дозите и че в месеца, в който е станало бебето не съм взимала редовно, при положение, че моят организъм по принцип страда от недостиг на фолиева,аз си знам. Слава Богу, всичко е наред.

С това искам да кажа, че щом при човек като мен, който по принцип страда от недостиг на фолиева киселина, при нередовно /като твоето/ пиене, не е имало проблем, не е толкова страшно, че пропускаш, още повече, че ти нямаш моите проблеми. Важното е обаче като разбереш новината /дай, Боже да е скоро/, да я почваш веднага.
Съжалявам за дългия пост, но тъкмо споделих и как е приключило бебеправенето при нас, понеже не бях ви споделяла.  blush

Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines