Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:52:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192974 пъти)
 
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: юли 26, 2009, 19:33:37 »

Дани, много съжалявам за което миличка. Ама не се отчайвай е моето мнение. С много желание и ходене по мъките всичко се случва. Само не трябва да се отчайваш. Напоследък има лечение за всичко, така че няма да се тревожиш за нищо. Просто ще се приготвиш да чуеш много глупости - както успокоения, така и отчайващи реплики. Ще си силна. Всяка жена трябва да преживее по нещо. НЯма начин.
Стаси, няма да се притесняваш и ти. Сигурно наистина си е от времето. С тея температурни аномалии направо можеш да очакваш всичко. Ситскам палци всичко да е наред. А пък може да се дължи и на нещо друго. PREGQ blum

Стискам палци и на двете ви Wink good
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юли 27, 2009, 07:56:34 »

Дани, не се отчайвай, мила. Силни прегръдки.

Аз имам въпрос. Ако ми дойде този месец (аз се моля все пак да сме направили нещо и да не ми дойде, но...), та ще си пусна хормонални изследвания FSH, LH, Prolactin, E2. Изследването на гладно ли трябва да се направи? Кафе или чай може ли да се пие сутринта? За Пролактина четох, че не трябва да съм яла предната вечер червени меса, без секс, преди изследването не трябва да съм си докосвала гърдите. За другите хормони има ли някакви изисквания?
Те въпросите станаха 3  blush  pardon . Ще съм благодарна ако някой ми отговори.

Забравих да попитам колко струват?
« Последна редакция: юли 27, 2009, 18:43:19 от elinora » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юли 27, 2009, 08:47:45 »

Стаси, аз вчера забравих да ти кажа, предния месец и при мен бе така; толкова слаб М. не съм имала досега; тече слабо 2-3 дни, даже май два, а след това имах доотичане още 2-3 дни; този месец пък прокървих по средата на цикъла...най-вероятно е от времето, но, за да си спокойна, отиди на док;

елинорче, аз като си пуснах хормоните отидох гладнаи жадна, даже и кафе не бях пила; не знам дали има значение;

това за пролактина не го знаех, изобщо; за първи път чувам за секс, за докосване на гърди, за червени меса....; ти от къде го прочете???
а да, да не забравя, пусни си и тестостерон също!
в различните лаборатории цените са различни; в цибалаб имат пакетни цени и излиза по-евтино; имат ценоразпис на сайта; кандиларов - също;
добре е и хормони на щитовидната да си пуснеш, за тях няма значение деня на цикъла, но, ако ги пуснеш заедно с репродуктивните, ще си спестиш едно даване на кръв;
даниелче, една моя състудентка имаше точно тубарен проблем, знам само, че прави лапаро и последно като я чух каза, че са им казали сега 6 месеца да бебеправят, като на мъжа й му изписали витамин Е за стимулиране на сперматогенезата (тя каза, че при него всичко е наред); имала е извънматочна преди около 2 години; в Майчин дом са й я правили, някакма докторка, която била много добра; а относно родителите ви, можеш да не им казваш, за да не се притесняват излишно; първо проучи какво може да се направи п този въпрос и когато вече знаеш, тогава им кажи!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юли 27, 2009, 10:11:03 »

Даниела, една голяма прегръдка от мен. много е кофти да чуеш такава диагноза, но не губи надежда. и моето мнение е да пробвате с лапароскопията докато чакате за инвитро. някъде бях прочела че може да кандидатстваш за Фонда ако имаш едно лично финансирано ин витро. а родителите, те винаги ще се притесняват, така че проучи всичко и по късно им кажи и не мисли как те ще реагират. кураж мила.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юли 27, 2009, 10:19:58 »

Момичета аз да си споделя тук, защото не знам къде да пиша, а ще изпуша ако не кажа на някой, а и с мъжа трябва да внимавам как говоря, че той излезе по-чуствителен от мен.  Offtopic Четох в нета не особенно добри отзиви за сегашната лекарка занимаваща са с спермограмите в КИРМ.Тя ни прави спермограмата, тя изписа хаповете дето моичкия ще ги пие.Не съм ги купила, защото нямах възможност тия дни, а и с парите сме ток и жица.И направо не знам какво да правим, а другаде в Плевен няма къде да направим спермограма и трябва да се ходи до София.Не знам мисля да изчакам тия три месеца и да видим резултата, ако още ми е притеснено ще се ходи до София за спермограма колкото и да не иска.Оф не знам.
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юли 27, 2009, 12:14:15 »

това за пролактина не го знаех, изобщо; за първи път чувам за секс, за докосване на гърди, за червени меса....; ти от къде го прочете???

gostenka_82, за червените меса и секса го четох някъде из бг-мама, но сега не можах да открия темата, а за гърдите ето:
http://www.zachatie.org/index.php?Itemid=17&id=475&option=com_content&task=view

магито, мила, ако наистина ти е толкова притеснено и се съмняваш в резултатите и компетентността на лекарката, когато имате възможност вървете до София. Мъжете са доста чувствителни на тази тема наистина. Пожелавам ви ако има някакъв проблем, да се оправи бързо.  Friend
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юли 27, 2009, 13:38:18 »

Маги, "силните" полочинки май сме ние жените. из форумите може да прочетеш какво ли не. важно е твойто усещане, и ако нещо те притеснява обсъди го с мъжа ти и повторете СГ на друго място. ето ти повод да дойдеш на някой на гости и да направиш изследването. то резултатите излизат след няколко часа, а има клиники които и събота работят.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юли 27, 2009, 15:55:09 »

Маги,за кого говориш и какво точно те притесни?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юли 27, 2009, 16:00:03 »

елинорче, мила....аз не вярвам на тези неща; изобщо; само не ядох и не пих кафе; пък като гледам, пролактинът си ми е в нормите  smile

маги, миличка, защо се притесняваш, спокойно; когато имате път към София или Пловдив, направете за всеки случай СГ; за да сте спокойни вие!!!

не знам какво друго да ти кажа, по принцип в КИРМ работи подготвен екип, все пак си е име...;

важното при СГ-те е да са направени от добър ембриолог; това е човекът, който може ад даде компетнетно мнение!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юли 27, 2009, 16:01:19 »

Говоря за доктор Рилчева и затова, че не е ембриолог.Малко противоречиви мнения срещнах за нея, а и това, че основната и специалност е Вътрешни болести, а следдипломната и специализация е андрология.Но изписаните лекарства или стимуланти така да кажа са точно за подобряване на бързината на малките момчета.А сетих се още нещо което тя ми каа и за което е предписано лечение.PH-то на моя човек не е в нормите, но за това не можах д анамеря никаква статия.Та едно от лекарствата май е за това.

Ангелче как са вашите изследвания?

Гостенка лошото е, че в сайта им а и май в действителност те добър ембриолог нямат.Имали са, но тя е в майчинство, сега е РИлчева и тя е специализирала андрология.

Аз днес си пих новите хапчета, пия ги до петък и другия понеделник съм на преглед, дано е отминало възпалението.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юли 27, 2009, 16:25:32 »

магито, не се притеснявай, първо виж какъв е резултатът от спермограмат;

после пиши пак; не помня от кой град си; но, ако Пловдив ти е близо, аз лично те съветвам да се обадиш на д-р Даскалова; тя ще ви направи СГ; обясни й, от къде сте, какви са притесненията ти; тя ще прояви разбиране; мисля, че и в събота прави СГ; ще ти прати резултатите по мейла; освен това ще ти даде компетентни насоки;

един съвет от мен, момичета, каквито и изследвания да ви правят, каквито и процедури да направите, винаги искайте копия от оригиналните документи, с подпис и печат; винаги!!!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юли 27, 2009, 16:37:20 »

gostenka_82, искам да питам понеже знам, че си от Пловдив д-р Даскалова работи ли със Здравната каса и прави ли имонологични изследвания и изследвания за съвместимост? Благодаря предварително, ако искаш ми пиши ЛС!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юли 27, 2009, 18:07:32 »

Нямаме резултати още.Ама после с резултатите трябва да отидем на гинеколог.А тази лекарка май само разпитала мъжа ми и взела пробата,не знам дали след това тя ще направи заключението.Не съм наясно с тези неща.На мен ми хрумна,че вината е в нас,защото не съм ви чела добре.Ние рядко го правим само веднъж и еякулацията в мен почти никога не е първия път.А то,от вас разбирам,че те първите"човечета" са "можещите".
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юли 27, 2009, 18:33:37 »

Благодаря,gostenka_82 give_rose Така като теб ще направя. То аз сутрин не закусвам, само кафенце пийвам, но ще преживея една сутрин без него.
Разбира се, още си тая малка надежда, че може и да не се наложи да си ги пускам тези изследвания.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юли 27, 2009, 18:40:31 »

Мацки, подадох си документите и да ви кажа поуспокоих се smile. Доста хора има преди мен, така че сигурно половин година ще си чакам да ме одобрят. През това време мисля да поработя върху себе си. Имам да свалям още десетина килограма, затова почвам интензивно да спортувам - от миналата седмица всяка вечер сме на стадиона, преди това играем федербал, взела съм си карта за фитнеса. Мисля да се консултирам и с хомеопат. Не мисля да ходя на лапароскопия, защото май повече негативни неща чух, отколкото позитивни. Мъжът ми и той е на същото мнение, макар че както казва Маги, май силните ни половинки се оказаха по-слаби. Моя го е хванала нервата и яко се е спекъл, докато аз успявам да намеря и в най-малките неща надежда.
магито , не се пали толкова по това, което четеш в нета. Понякога излишно се психясваме. Миналата седмица постоянно четях бг.мама и само като го отворех сайта и ме заболяваше главата - все едно си прочитах смъртната присъда. Хубаво е да намерим лекар, на който да се доверим и да не бързаме след преглед да четем в нета какво още пише.
И хайде - няма ли някой да се похвали - пролетните бебета се правят сега smile!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines