Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:44:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192920 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 24, 2009, 08:24:31 »

блещучке, и аз мисля че СГ на мъжа ти е добра, така че се успокой.
Маги  Bravo, ще чакаме скоро да има добри резултати.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 24, 2009, 16:46:06 »

Здравейте и от мен.
Днес ми беше цвeтнaтa cнимкa. Резултатите са лоши - две зaпyшeни тpъби. Лекарката, при която си я привих, ме посъветва лaпaрocкoпия, но моята лекарка направо ми каза в понеделник да подготвяме документи за фoндa за инвитpo. Това последното определено ме стрестна, но мисля да я послушам. През това време ако се случи чудо да забременея естествено - супер, но само така да чакам. Първо си помислих да се консултирам с други лекари /и сигурно ще го направя/, защото много бързо ми я поставиха диагнозата и това ме притесни.
Та това от мен.
Пожелавам повече на всички ви повече късмет от моя.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юли 24, 2009, 16:58:48 »

Дани, много съжалявам, силна прегръдка  от мен cray , каквото и да става много кураж и надежда ти желая! Погледни го от добрата страна - поне бързо си разбрала къде е проблемът и можеш да действаш, вместо да чакате и да тънете в неяснота. Стискам палци чудото да стане!  give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юли 24, 2009, 17:03:17 »

Даниелка, миличка, горе главата! Първо, успокой се и упорито работете по въпроса с естественото забременяване - в крайна сметка си е удоволствие да си правиш любов с любимия човек и да му се наслаждаваш - изследвания на редица учени показват, че най-лесно се забременява, когато актът е бил изпълнен с желание и любов, а оргазмът - изпълнен с удоволствие и наслада. Съжалявам искрено за диагнозата, но съм убедена, че нещата ще се оправят. От мен имаш силно стиснати палци и абсолютната увереност, че след време тези притеснения ще ти се струват далечен сън, който бързо ще бяга от мислите ти, когато гушкаш малкото си бебче! Успех!  give_rose
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 24, 2009, 17:20:43 »

Kiksi и beb4eto_na_me4o , мерси за  good good good.
По въпроса за естественото забременяване - продължаваме. Ама хич не вярвам вече на тия любовни актове, пълни с удоволствия, без следене на цикли и т.н. В крайна сметка колкото и да се обичаме, няма да ми се отпушат тръбите от любов. Мен повече ме притеснява реакцията на близките ни, защото със сигурност много ще се притеснят. Иначе аз си знам, че трябва да съм силна и да не падам духом.
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 24, 2009, 18:53:49 »

Момичета, имам едно притеснение и бих желала да се консултирам с вас.
Вчера на обяд лелката дойде. Всичко беше нормално като за първи ден - слабо кръвотечение. Обаче днес няма почти нищо. Все едно съм в 5тия ден и се приготвя да си ходи. А на мен втория ден по принцип ми е доста обилен. Ужасно съм стресната. На какво според вас може да се дължи? Симптом на цветна бременност или киста? Направих си тест днес след обяд (обаче незнам доколко е реален защото преди това бях яла диня и пила доста мляко) и излезе отрицателен. В понеделник задължително ще отида на лекар, но все пак дотогава има време а аз много се притеснявам...

Даниелка, силни прегръдки от мен. Вярвам че всичко ще е наред и един ден ще гушкаш своето мъниче и ще се сещаш за тези дни с усмивка  good  give_rose
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 24, 2009, 19:01:34 »

Stassi, според мен не е нищо притеснително! good От тези жеги всико може да се случи!!! И аз съм имала такива случаи, но не съм имала проблеми! good Надявам с еи при теб всичко да е наред!!! good

danieIa, и от мен силна прегръдка и стиснати палци всико да е наред и скоро да се похвалиш, с две чертички!!!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юли 24, 2009, 20:08:27 »

Дани,направо не знам какво да кажа.Стискам палци да е фалшива тревога и силна прегръдка и от мен!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 24, 2009, 20:10:18 »

Дани, защо не пробваш лапарото, може да ти оправят тръбите.То няма лошо да си готвите документите за Ин витро, но може да си направиш лапароскопия, операцията не е тежка и за тази кауза мисля, че си заслужава  good Много прегръдки от мен имаш и да знаеш, че ние сме с теб  give_rose

Стаси с това време всичко е възможно мила, отиди на док за всеки случай.

Аз днес ходих на лекар, но за късмет сутринта ми дойде 5 дни по-рано, та само си говорихме с докторката и ми изписа поредните хапчета.Тя даже сама каза, че с тия хапчета дето съм ги пила нормално да ми дойде по-рано.

Та така милички много стиснати палци от мен и силни прегръдки за всички ви.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 24, 2009, 20:34:04 »

Даниелка много съжалявам за диагнозата!И от мен имаш силно стиснати палци за добро развитие @}->--Аз също бих те посъветвала за лапароскопия,все пак да знаете,че сте опитали всичко преди инвитрото,а и от нея също се виждат доста неща girl_wink
Stassi на теста за бременност по принцип не му влияят тези течности,той не е като теста за овулация :girl_wink:Но и аз съм имала като твоя случай и май при мен беше киста =]Казвам май,защото реших да не ходя на лекар(беше ми писнало),но след следващия нормален цикъл забременях,та така и не разбрах какво беше,но явно не е било сериозно :PДано и при теб да е така,но все пак тук не сме лекари и само един гинекологичен преглед би ти дал по-конкретен отговор и успокоение :girl_wink:Но и жегите си казват думата наистина,така че не се тревожи толкова! give_rose
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 25, 2009, 08:44:09 »

Дани,и аз бих те посъветвала докато чакате за инвитро,а то не става от днес за утре,да пробвате с лапарото.Според мен всичко трябва да се пробва.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 25, 2009, 12:00:03 »

Дани, мила, наистина много лоша новина, но и аз споделям мнението Кикси... вече знаеш проблема и може да се бориш.Ето ме мен например: редовен цикъл, редовно ову с мин. 1 фоликул, днес взехме спермограмата - нормозооспермия... и така все още си чакаме нашето чудо, а уж всичко наред... Взимайки резултатите от спермограмата си казах " Ами сега?Какво още трябва да изследваме?" Сякаш стигнах края на тунела, а изход няма cray  И аз искам да се боря, но незнам как sad
Аз съм твърдо ЗА лапарото, не е сложна операция, можеш да си тръгнеш няколко часа след това.
Дани, бих те посъветвала да прочетеш книгата на д-р Георги Стаменов "Надежда за дете". Там е описано лапарото и инвитрото на достъпен език, и въобще цялата книга наистина вдъхва надежда или поне мен ме накара да повярвам, че и аз ЩЕ имам детенце!Стискам ти палци и те прегръщам силно! give_rose
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 25, 2009, 12:41:08 »

Дани, много криво ми стана като прочетох за резултатите ти от прегледа. Мога само да ти кажа, че докато чакаш за инвитро можеш да си направиш продухване на тръбите. Една приятелка имаше същия проблем и сега има две прекрасни момченца. А нямаха деца доста години. Стискам палци и дано скоро има добри новини. А нищо не ти пречи да направиш лапароскопията. Силна прегръдка от мен.

Валка, не се отчайвай мила. Винаги има изход от тунела, дори и когато ситуацията е много объркана. Дори и ако трябва да разбиеш стена, за да си направиш изход. Виж ме мен сега трябва да направя 1000 изследвания, за да разбера къде е проблема с износването на бременност след като вече установихме, че мога да забременявам нормално след проведеното лечение, но имам надежда, че нещата ще се оправят. Трябва и ти да имаш надежда.

Стаси, и на мен ми се е случвало в жегата цикъла ми да пордължи само ден. Не се притеснявай, а ако наистина изпитваш някакво безпокойство от това най-лесно да се успокоиш е да се консултираш с лекар. Що се отнася до тестовете, първия си го направих след като цял ден бях яла и пила доста течности и пак си отчете. Имаше ли закъснение на цикъла или просто ти е по-слабо кървенето?
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 25, 2009, 13:25:01 »

Благодаря ви момичета за мненията. give_rose
Най-вероятно наистина е от жегата. В понеделник задължително ще отида на лекар да видим той какво ще каже. Иначе не ми закъсня - дойде точно на деня следобяд. Въпросът е, че при майка ми бремеността е била придружена с кървене първите три дни от цикъла (т.е. дошло и е нормално, но е течало супер малко 3 дни и е спряло; след преглед с лекар са установили че има бременност) и аз се чудих да не вървя по нейния път. В понеделник ще стане ясно...

Стискам палци иначе на всички да се преместим в другата "мамишка" тема. Не се отчайвайте - и аз като Рени смятам, че винаги има изход от тунела. Само трябва спокойствие и чудото понякога става когато най-малко го очакваме и сме сигурни че нищо неможе да се случи... give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 26, 2009, 15:44:50 »

валка, вие имате нормозооспермия, но не видях никъде да споменаваш морфологията; значи, едното измерва количеството сперматозоиди на мл. еякулат, но дори и колич. да е ок, ако не са добре подвижни, те не могат да стигнат до тръбите, затова винаги повтарям едно и също - пускайте и морфология по крюгер!!!!

Даниелче, мила, ако проблемът е само в запушените тръби - то това означава, че би могло лесно да бъде преодолян!!

тубарният стерилитет се изучава най-отдавна, спокойно!!!!
искам само да ти кажа, че има къде - къде по-тежки диагнози и определено твоята не е най-тежката (това трябваше да прозвучи като успокоение);

Стаси, в жегите е възможно да ти се случат каквми ли не гадости с цикъла, при мен например от 14 до 17 ден на МЦ има кафеникаво зацапмане и при нормални условия щях да съм припишкала поне 2-3 уринни теста, а и ...кръвен...но от личен опит знам, че жената кърви по време но Ову!

та при мен си е точно ову-то; хич не се притеснявам, дори не мисля на доктор да ходя;

относно книгата на д-р Стаменов, аз я имам, прочетох я цялата за 1 ден; определено е написана на доста разбираем език и мисля, че всяка от вас, която има проблем, би било добре да я прочете, просто много от въпросите ви ще намерят отговор и ще разберете, че има и къде-къде по-тежки и страшни диагнози; къде-къде по-безнадеждни случаи, но....силната воля и желанието да се преборите ще дадът така жадувания резултат!!!

може би някой ден ще ви разкажа една истинска история, която ще ви вдъхне сили и надежда, стимул - да не се предавате при всяка трудност, но определено трябва време, а и трябва да има резултат!!!

когато мога, ще ви разкажа, а вие ще прецените дали си заслужава да се предавате пред всяка трудност!!!

както аз обичам да казвам, а и вярвам в това - нищо на този свят не е случайно, за всичко си има причина, а и ...всяко зло носи в себе си и капка добро (смисъл)!!!!

Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines