Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:00:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 193019 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 23, 2009, 10:03:49 »

валка, в Щерев разширената СГ е 150лв., но тя освен количество якулат и бр. сперматозоиди, вкл. критерии по Крюгер и още неща;

ти искай обикновена + Критерии по Крюгер; защото каквато и да е концентрацията на сперматозоиди (обикновената) важна е фирмата и подвижността (Крюгер); другото не ти трябва;

разгледай сайта на клиниката, имат ценоразпис и ще се ориентираш;
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 23, 2009, 10:10:16 »

gostenka_82 , точно това мислех да направя, докато съм го хванала мъжо да направим и двете, а ценоразписа съм го прегледала отдавна , цените не са високи, като сравня с това, което пръснах по обикновените АГ кабинети.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 23, 2009, 10:16:07 »

Мерал си направи вчера в КИРМ разширена с морфология по Крюгер за 80 лв поне той ми каза че с тези неща е спермограмата, така че със сигурност са пуснали и други неща, за да се дадат 200 лв за изследвания.В страницата на КИРм има примерни цени на комплексни изследвания за него и за нея, така че от там може да се добие представа какво се е изследвало.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 23, 2009, 10:24:31 »

Мацки, миналата седмица взех резултатите от спермограмата на половинката, обаче чак края на другата имам час при доктора...
Въпреки заключението Normozoospermia, мен ми е малко притеснено като гледам резултатите, защото нищичко не разбирам... Дали ще можете да кажете дали има нещо обезпокоително ако я публикувам тук?
Зная, че доктора най-добре ще прецени, но имам нужда някой друг да си каже мнението сега... Мислех да почакам до тогава, но вече седмица устисках и повече не мога. blush
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юли 23, 2009, 12:04:09 »

Общата ни сметка беше 370лв.Като се има впредвид,че тези,които се правят на 3 ден от м.ц. не сме правили.Съжалявам ,че не е при мен списъка,за да ви кажа какво точно са ни изследвали.Но на листчето на мъжа ми имаше около 5-6 нещица и те правеха 200лв.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юли 23, 2009, 15:37:19 »

хм, сега се замислих crazy Ами момичета след като са нужни 3 пълни дни за най добро качество сперма, то тогава означава ли че трябва да се прави секс през 3 дни най малко, за да е добро качество спермата. Аз съм чувала че трябва да спермата се обновява често, за да бъде прясна при евентуално оплождане( през 1-2  дена примерно), за да не се получават генетични увреждания на плода. А всъщност май излиза че е най добре през 3 дена и смао по време на овулацията 3 поредни дни.
Аз ли нещо не разбрам или е така?Съвсем се обърках, ако някога съм знаела колко трудно се прави бебе, никога нямаше да се пазим  crazy
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 23, 2009, 16:05:37 »

Мила трябва три дни въздържание за да се направят изследвания но секс може да си правите колкото често искате.Когато си в овулация е препоръчително не повече от веднъж на ден за да може спермата да се обновява и церквиялната слуз да е добре за да спомага за добро предвижване на сперматозоидите.Но недей толкова да го мислиш.Правете секс когато ви се иска а не по задължение просто се опитвайте да ви правите секс и в дните на овулация и да ви се иска тогава а не да е по задължение и да става малко насила.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: юли 23, 2009, 17:31:18 »

блещучка, миличка, ако е правена в обикновена лаборатория, напр. цибалаб, не е актуална;

по принцип, тази нормозооспермия означава нормална, но не виждам морфология по Крюгер;

правите спермограма в клиника по стерилитет, където малките сперматозоидченца се гледат от ЕМБРИОЛОЗИ, а не от обикновени ЛАБОРАНТИ; това го повтарям вече втора тема под ред;

винаги искайте, освен обикновената спермограма и морфология по Крюгер (вж. поста на ечи);

обикновената ще ви каже дали като количество на мл. якулат са достатъчни, а другото ще ви каже дали този голям брой сперматозоиди са достатъчно качествени като бързина и форма да стигнат чак до тръбите, където се намира яйцеклетката!!!!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 23, 2009, 17:34:43 »

Гостенче, благодаря ти, мила за съветите. smile Аз точно от тях почерпих информация затова и спермограмата я направихме в център "София" и има морфология по Крюгер.
Ще я публикувам сега, и се надявам на някакво мнение, ако има някой, който я разбира по-добре, че аз нищичко не схващам. Нещата вътре направо ужасно ми звучат... разни проценти уродливи сперматозоиди... ама дали това е нормално.. не зная... girl_impossible

Период на въздръжание:5 дни
Обем: 5.4 мл
PH – 7.5
Цвят: нормален
Вискозитет: IV
Време на втечняване: 20мин на стайна температура
Концентрация на сперматозоидите: 58 000 000
Общ брой: 313 000 000
Обща подвижност: 61%
Сперматозоиди с нормокинеза: 50%
С хпокинеза: 11%
С акинеза: 39%

Брой нормокинетични сперамтозоиди в мл: 29мил
Общ брой на нормокинетични сперматозиди: 156 мил
Аглутенация на сперматозоидите: не
Агрегация на сперматозоидите: не
Левкоцити: 1
Епителни клетки: <1
Еритроцити: не

Желатинови конгламерати: да
Незрели клетки: не

Крюгер:
Нормална морфология 14%
С отклонения: 86%

От тях
24% с главични дефекти
Аморфни глави: 12
Микроцефалия: 10
Макроцефалия: 7
Двойни глави: 3
Глави с елонгирана форма: 14
Отсъствие на акрозома: 16
Малка акрозомна област: 20
Вакуолизация: 13
Елонгирана постакрозомна област 5

20% с шийни дефекти
Пречупени шийки 28
Аморфни шийки: 33
Асиметрично залавяне: 39

22% с опашни дефекти
Пречупени опашки: 51
Спираловидни опашки: 45
Двойни опашки:4

18% с цитоплазмен остатък
Проксимален: 67
Дистален: 33

2% клетки на сперматогенеза

Teratozoospermia index 1, 28

« Последна редакция: юли 23, 2009, 17:37:40 от Ble6tu4ka » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 23, 2009, 18:02:32 »

блещучка, аз не разбрах, при вас морфологията е 2% така ли???

значи, от обикновената имате нормозооспермия, а от Крюгер тетратозооспермия???

кажи ми по-подробно, за да мога да те насоча, за не се притесняваш до понеделник; вие при кой доктор сте по принцип?

мъжът ти ходи ли и той, или се съветваш с твоя, ако се притесняваш, пиши на лични

Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 23, 2009, 18:09:36 »

Общото заключение според мен е Normozoospermia. Иначе това 2% са клетки на спермогенезата ( хал хабер си нямам какво е това). А Това последното 1.28 е наречено Teratozoospermia Index. Отстрани е пояснено, че нормалните му стойности са < 1.6, така че според мен показателя е в граница.

Това, което ме тревожи е 14-те % сперматозоиди с нормална морфология. Какво означава това? Гледам, че нормалните стойности са >14% и явно е на долната граница едва едва и ми е свито едно такова...
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 23, 2009, 18:19:51 »

абе ей, стерсна ме бе, жено...  beating

хихи, значи, на първия ред % сперматозоиди с нормална морфология при вас пише 14%, така ли?

ако е да, то едва ли е нещо страшно; спокойно; има случаи на естествено забременяване с доста по-малък % нормална морфология!

мале, аз реших, че сте с 2 %, но...добре, че поясни, пък и аз погледнах СГ на мъжа ми!


Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 23, 2009, 18:35:32 »

Хихи, ми аз... таковата... без да искам...  blush
14% са с нормална морфология, да... Стори ми се нисък, защото хич нищо не разбирам. Но мерси за успокоението, наистина!  give_rose

Забравих да кажа за доктора.. Последно ходих 2 пъти при д-р Коларов, самичка, защото както по-напред в темата бях писала - нямам цикъл от 6 месеца и реално проблем имам аз.. Тъй като се надявам след като оправим този проблем да почнем активно да бебеправим, спермограмата я направихме на наша глава, за да може другата седмица, когато ще ходя да наблюдава състоянието ми в 4-5 ден от цикъла, да я занеса на доктора, да си каже мнението.. сиреч с 1 куршум 2 заека. smile

Много ти благодаря! kiss
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 24, 2009, 07:24:57 »

Блащучка морфологията ви е нормална, нищо му няма на мъжлето ти.Аз вчера взех спермограмата на моя мъж и лекарката от КИРМ ми обясни, че човека има много на брой, на малко по-мързеливи сперматозоиди.Но едното компенсира другото, така се изрази.Иначе морфологията ни е добра, и му изписа някакви хапчета за подобряване на подвижността май ама и аз не знам.Каза да ги пие три месеца и после пак на спермограма.Заключението и беше, че с тази спермограма няма проблем да забременея по естествен път.
« Последна редакция: юли 24, 2009, 07:30:32 от магито » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 24, 2009, 08:03:46 »

маги, блещуче,

много се радвам за добрите резултати;

дано скоро напуснете клуба!!!!
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines