Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:33:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192632 пъти)
 
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: юли 22, 2009, 23:37:56 »

Сиропът за кашлица,но само този които е за “ отхрачване“ (така четох поне),помагал за отделянето на повече цервикална слуз,за да могат да се задържът сперматозоидите по- дълго в нея.Пишеше ,че се пие след 10 тия ден от цикъла.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юли 22, 2009, 23:41:57 »

Много интересно и наистина за пръв път чувам, че сироп за кашлица може да помага сперматозоиди да се задържат по-дълго в тялото huhhuh.gif Стига да работи и аз съм съгласна да го пия blum Wink
Активен
kikolina
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 381


сем.Матеви


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юли 23, 2009, 01:11:23 »

Здрасти и от мен,след преглед при доки днес ме успокоиха че всичко  си ми е ок и да си бебеправим с кеф...това за отчета ,сега отностно въпросният сироп за кашлица споменава се ето тук в детайлната подробност на планът,аз лично не се връзвам на такава щуротия,но тъй като попаднах на нея Ви я предоставям да прецените сами http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юли 23, 2009, 01:18:34 »

така, ще се опитам на всички ви да отговора,

анита, миличка, при теб може всичко да е наред, ама ди с в страхотно репродуктивно здраве, НО, ако при мъжът ти има нарушения, бебето може и никога да не стане; не знам при какъв д-р ходиш, но моят съвет е да направите спермограма с критерии по Крюгер в клиника по стерилитет!!!
може причината да е в нередовния ти цикъл, но само хормоните няма да покажат, ако имаш евентуално други проблеми; не знам какво друго да те посъветвам, освен да се срещнеш с доктор по стерилитет!!!

Миличка, аз и друг път съм казвала че е невъзможно да си направим каквито и да е изследвания на този етап , защото не сме в България. Живеем от 3 г. в Канада и  тук едва се добрах до гинеколог след 3 месечно чакане за час а камо ли за нещо друго. Така че не ни остава нищо друго освен да си чакаме търпеливо и  ако до следващото ни ходене до БГ няма бебе да правим изследванията там.

Рени, миличка, стискам ти палци всичко да се оправи скоро и да престанат гадостите които ти се случват.
Относно сиропа за кашлица- това е изпорбвано от доста момичета които познавам, включително и от мен, и наистина цервикалната слуз става по течна. Обаче се пие от 10 ден до овулацията, не се пие постоянно. Всеки сам преценя дали да го пие или не.Стискам палци на всички
« Последна редакция: юли 23, 2009, 01:30:23 от anita81 » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юли 23, 2009, 08:38:20 »

мале момичета колко много сте изписали, прочетох уж всичко, но може и да съм пропуснала нещичко!

първо искам да кажа на гучи, че ако ходя до Варна, ще мина да я видя и да помисли на кой танце ще ме понаучи (стига да приема гости за по бира...)...
Гери, много се радвам, че се чувстваш добре, миличка, спокойствието е едни от най-важните фактори за успех!!!

относно снимките и лапарото...възможно е да се направят дори, когато няма да има АРТ процедура, за да се види дали проблемът с незабременяването е тубарен. Съгласна съм с Гери, че е добре да се направи превантивно, но процедурата е скъпа, болезнена и е планова (чака се, в смисъл, когато има свободен час в клиниките, лапаро не се прави навсякъде) на определен ден от МЦ; хидротубацията май е по-малко показателна и понякога след хидротубация правят лапаро, защото не са успели да преценят само от хидрото.

Когато се прави ин витро,респ. ИКСИ (не знам дали и при инсета също, мисля, че да), задължително правят хидро или лапаро;

относно стимулациите: когато предстои ин витро, икси или инсе, докторите изписват силни хормони (едните се извличат от урината на жени в менопауза, другите са получени изцяло по клиничен път, като вторите са и по-скъпи);мисля, че при инсе не са толкова силни, но тук гучи може да ме поправи; така се стимулира жената, за да узреят повече яйцеклетки, които да бъдат оплодени; постоянно се пускат хормони в различните фази на МЦ, за да се следи жената как реагира на препаратите (т.е. стимулацията) и няма да бъде хиперстимулирана...

друго, което съм чела е, че когато жената има няколко спонтанни аборта, или проблем с лигавицата беше, не помня точно, се прави биопсия на самата лигавица;

това със сиропа за кашлица, както и плановете за бебеправене няма да ги коментирам, само бих посъветвала, ако имате съмнения - посетете специалист по стерилитет, ако ли не - правете любов!!!

блещучка, сладурка, запишете час за една спермограма, но само в клиника по стерилитет; най-добре да е "на сухо" 3 пълни дни и на четвъртия да даде материал; искайте и морфология по Крюгер, а като си дойдете в БГ, ако знаеш кога прецени сама в коя клиника, в зависимост от града, в който сте, та идеята ми беше да си запишеш час по-раничко, че се чака, не е като от днес - за утре да става...

Рени, сега не виждам точно поста ти, но тези изследвания, за които аз говоря, генетичните за тромбофилия в момента са 80лв. пълния пакет PAI и MTHFR, иначе, всеки от тях е по 80лв.;

имунологичните са около 250-300лв. някъде; от четеното в интернет съм установила, че и генетичните, и имунологичните, докторите доста рядко ги изписват на пациентите си, обикновено при поне три спонтанни аборта или при наличие на сериозни причини да се смята, че имунната система на жената е слаба; сигурно,защото са скъпи...не знам
еми спирам, че стана много дълго и няма да е интересно  blum
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 23, 2009, 08:47:41 »

Сега малко се притесних.Когато отидохме в клиниката в Плевен,не знаех,че за спермограма трябва въздържание и бяха минали около 46 часа от последния секс,но му взеха на мъжа ми.Дали резултатите няма да излязат невалидни!?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 23, 2009, 08:49:32 »

Ами Ангелче, не е напълно узряла спермата тогава и ако има проблем няма да може да се прецени на 100% какъв е.Всички клиники препоръчват преди спермограма от 3-5 дни въздържание.Може би е добре да се обадите и да им кажете и когато ходите пак да направите нова.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: юли 23, 2009, 08:53:04 »

 Offtopic
gostenka_82 мила не по една по две бири ще пием с тебе.Пиши на лични кога да те очаквам.Ще те науча на който танци искаш.Към момента знам около 30 хора да играя така че ще си избереш.
Подкрепям те с две ръце че е много важно спокойствието за забременяване.Определено препоръчвам от време на време да се правят такива почивки за да си отдъхне психиката.А понякога точно в тези почивки стават и чудеса.
Относно Стимулацията с Клостилбегит-дозировката е различна по преценка на лекаря.При мен например изписаха по лека доза докато при Рени дозата беше двойна.Преди това пих един месец Дуфастон за да може да имаме по хубаво лигавица и хубав цикъл и ако има кисти да се изчистят.Но задължително преди това ми гледа яйчниците че няма кисти и са чисти правихме цитонамазка и основен преглед.Незнам защо но при мен не искаше да правим нито хидротубация нито лапаро а въпрек това правихме стимулация.А доктора е добър/едно от светилата/ и не вярвам да го е пропуснал.Освен това при него бях с препоръки.Но иначе не съм пила нищо друго освен Клостилбегита и задължителното ходене на фоликометрия.Това което каза е че ако от малкаат доза се получават поне 3 фоликула няма нужда да ме дрогира със силната доза.Другото което каза че е хубаво да мине поне 3 месеца от стимулация на стимулация.Задължително преди стимулация трябва да има Спермограма/разширена на мъжа/.Малко хаотично обяснявам ама ако някой има конкретен въпрос да пита.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 23, 2009, 08:53:42 »

Сега малко се притесних.Когато отидохме в клиниката в Плевен,не знаех,че за спермограма трябва въздържание и бяха минали около 46 часа от последния секс,но му взеха на мъжа ми.Дали резултатите няма да излязат невалидни!?
Просто трябва да направите нова спермограма и да има поне 3 дни въздържание.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юли 23, 2009, 09:05:30 »

Ама аз и казах  на лекарката.Те сигурно,за да не ни изтърват и се съгласиха.Платихме 200лв за неговите изследвания,не ми се дават толкова пари за същото.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юли 23, 2009, 09:46:31 »

Стимулацията е добър  метод, обаче си има и лошата страна.Знам доста случаи , в които фоликулите не успяват да се спукат и се превръщат в кисти.Следва 2-3 месечно лечение на кистите , после отново стимулация... ужасна въртележка.
При мен се установи нисък прогестерон и сега съм на прословутия Дуфастон (ща, не ща, почнах го, колкото и да не искам)Ако до 2-3 цикъла няма бебе, минаваме на инсе, обаче ще искам на ЕЦ, без стимулация.Абе то дано не се наложи, ама Божа работа
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юли 23, 2009, 09:47:51 »

 Offtopic Гери, ами ние с мъжа ми само си говорим кога ще ме води във Варна при делфините (аз нали съм от клуба за животните с любов...пък делфинчетата колко ги обичкам...)

но като решим, непременно ще ти пиша!!!

ангелче, вие сте направили освен спермограма, предполагам хормони и други изследвания; затова толкова парички;
спокойно, по принцип се приема, че на третия ден от въздържаниета сперматозоидите вече са готови и в достатъчна концентрация и най-добри, това е до към 5 ден от въздържанието, след това качеството им спада, а май и количеството;
вие сте били с 2 дни, не знам дали ще даде големи отклонения, но аз ти препоръчвам така да направиш за следващия преглед, когато ще ходиш, графикът на секса да е така, че денят на прегледа в Плевен да е 4-ти на сух режима за мъжа ти); или казано по друг начин 3 пълни дни и колкото там остава до прегледа за четвъртия ден;
от сайта на криниката виждам, че разширената СГ е 60лв.
миличка, не се притеснявай излишно, много е важно да си спокойна и да не ес натоварваш допълнително със стрес и отрицателни емоции!!!

валка, при стимулация се образуват повече фоликулчета, узряват повече и понякога има задържан фоликул (неспукан); но докторите трябва да следят за тези неща;

аз не знам за инсетата, признавам си, че не съм чела за тази процедура и не мога да кажа с точност; консултирай се с лекаря си, защото зависи и от резултатите от СГ; в смисъл, че ако сперматозоидите на мъжа ти не са с добро качество, когато имаш само 1 яйцеклетка (говоря както ти искаш на ЕЦ) шансът е по-малък; освен това четох, че точно при инсетата имало и вариант за съвсем лека стимулация
« Последна редакция: юли 23, 2009, 10:01:10 от gostenka_82 » Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юли 23, 2009, 09:55:55 »

angel4e , 200 лв за изследване на спермограма са много?  Oh my ... какви точно изследвания са му правили. като за начало спермограма + морфология по Крюгер е някъде 50-60 лв. ако там нещата не са наред се изследват други неща ( които наистина са по скъпи) но от самото начало да ги искат  малко ми е странно crazy
може би както гостенка е казала да са изследвали и хормони затова. но и според мен направете още една спермограма следващия път за да сте по спокойни че сте спазили всичко.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 23, 2009, 09:58:45 »

Ние бяхме пускали разшир.СГ. в Цибалаб, около 100лв излезе, чак след това разбрах, че това се прави само в специализирана клиника и наистина много ме беше яд diablo
Сега в събота ще ходим в Щерев да видим там как ще се представят малките бойци.Док каза да направим обикновена, аз исках направо разширена, но тя каза, че нямало нужда, ама ще взема поне по Крюгер да пусна, вие как мислите?
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юли 23, 2009, 10:03:40 »

ние отначало също бяхме правили само обикновена СГ, но като отидохме в клиниката по стерилитет ни пуснаха и по Крюгер и там се оказа проблема, докато обикновената показваше че всико е ОК.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines