Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:49:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192949 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: юли 22, 2009, 12:43:43 »

Блещучка след една година праве на опити при започвне на изследвания, и не наличие на видим проблем се прави първо хидротубация, и ако тя е неуспешна или много болезнена се прекъсва и се препоръчва цветна снимка, за да се види проходимоста на тръбите.При цветната снимка освен проходимостта се вижда и какви са самите тръби, нагъване, дължина и такива неща който вллияят също.Задължително е направата на хидротубация или цветна снимка преди стимулация, задължително.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: юли 22, 2009, 12:47:01 »

Маги, мила, мерси много!  give_rose
А може ли тия чудесии да се правят превантивно? Т.е. преди да се почне с активно бебеправене - да се видят тия неща.. ако има проблем - да се знае? 

А, да... и това със стимулацията не ми стана съвсем ясно.. Какво значи стимулация?
Защото мен доктора каза, че след следващия преглед щял да ми изпише нещо за стимулиране на овулацията... това същото ли е?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: юли 22, 2009, 13:06:28 »

Точно тове е същото.Ще ти изпише хапчета, който според мен са си доста хормони, за да се стимулира овулацията и да се произведат повече фоликула с надеждата все някой да се оплоди.По време на стимулация се ходи много често на преглед, за да се наблюдава броя и големината на фоликулите и лекаря да може да ти каже кога е наближаващата овулация, за да знаете и да действате.

Колкото до процедурите за проходимост не съм чувала да се правят превантивно.По принцип ние не си обръщаме голямо внимание на тези неща докато не опре ножа до кокал, а и никой не ми е казвал ,че може да има такива проблеми, нали.Всички лекари казват пробвайте година и ако не стане елате пак, та никой няма да ти назначи превантивно такова лечение.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: юли 22, 2009, 13:11:58 »

Ble6tu4ka, няма смисъл да си натоварваш организма с тези чудесии превантивно. те се правят само по лекарско предписание.
при стимулацията се пият разни лекарства които да стимулират образуването на фоликули и овулация. през което време се посещава лекаря през ден за да види как вървят нещата и кога точно е момента на овулацията и да действате активно. стимулацията обаче се прави само няколко пъти в живота на жената защото има опастност от изчерпване на ячниковия резерв.
затова за да не е напразна стимулацията се прави преди това изследване за проходимост на тръбите.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: юли 22, 2009, 13:23:21 »

Милички, много Ви благодаря за изчерпателните отговори!
Ечи, това с изчерпването на яйцеклетките направо ми звучи страшно.. cray
Сега взех да се чудя защо ще ми го изписва това стимулиращото след като ние не сме имали сериозен опит за бебеправене... Правим любов без да се пазим от около 8 месеца и то не бих казала редовно. Освен това аз от 6 нямам цикъл.. как да забременея така.. Не съм убедена, че имам проблеми със зачеването при положение, че не сме бебеправили при нормални условия..
Ох, дано доктора си знае работата..
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: юли 22, 2009, 13:33:15 »

Блещучка, говори с доктора и му обясни тези неща който си написала.Ако той все пак реши да ти предпише тези лекарства поискай второ мнение.Отиди при друг лекар, аз бих ти препоръчала първо да си нормализираш цикъла.Ако това стане можете да бебеправите около 6 месеца с ползването на тестове за ову и мерене на базална температура.Ако и тогава не стане отиди на лекар и започни с процедури и изследвания.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: юли 22, 2009, 13:50:16 »

Аз споделям мнението на Маги
Мисля , че Гучи имаше подобен проблем и доста лекарства е изпила и пак не си оправи цикъла.Доколкото си спомням с билки успя да го оправи, защо не я питаш?Като я споменах се сещам, че нещо се поизгуби, дали ще ни зарадва скоро, а дано! smile  smile  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: юли 22, 2009, 13:57:35 »

Не Валка не го оправи с билки.Мисля че с лекарства и след една стимулация, но най-добре тя да си каже.Иначе аз от нейно име да кажа, че в момента са в почивка от бебеправенето тя беше писала по-напред в темата.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: юли 22, 2009, 14:29:38 »

Ble6tu4ka , аз също споделям мнението на Маги да потърсиш второ мнение.
а за изчерпването на яйчниковия резерв се правят изследвания и се следи. така че спокойно. лекарите си знаят работата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: юли 22, 2009, 14:31:18 »

Само да не ви изплаша но аз мисля че за проходимост на тръби трябва да се направи преди опитите за бебе а не след като не е ставало определен период.Смятам че това е нужно за да се предпази от извънматочна бременност.Тъй като дори да няма проблем с забременяването ако има оплождане и предвижвайки се по запушена тръба яйцеклетката не може да премине има опасност да се наложи операция и да се доведе до увреждане на тръбата.Имам позната която по този начин наскоро и махнаха едната тръба.Но не искам да плаша някой.Аз също не съм го правила като процедура но мисля след като спрем с почивката преди да почнем пак активно да си правим бебе да я направя тази процедура.
Дам аз пих билки но за изчистване на кистите и сега яйчниците ми са чисти и не правя кисти.Но не мисля че те ми помогнаха за редовен цикъл.Билките ги пих само месец и нещо и в момента не ги пия.Сега след почивкаат мисля да пия и билки за засилване на овулацията.При мен явно нещата се оправиха и с това че започнах активно да спортувам-ходя два пъти седчмично по 3 часа на танци.Освен това през другото време карам колело.Освен това мисля че и стимулацията изигра някаква роля но не съм сигурна.Просто нещата са комлексни и незнам кое точно помогна.На е факт  че от 5 месеца цикъла ми е точен като часовник-на 30 ден и с нормално кървене.Което при мен отдавна не се беше случвало.Освен това и може би спирането с бебеправенето и затормозяването и почивката на която съм се отдала по този въпрос също може би е помогнала.Но със сигурност не ми помогнаха лекарствата-Дуфастно и Диане-от тях напълнях доста и след спиране нещата се повтаряха и цикърл имиаше само дакото редовно ги пиех.И тъй като напълнях казах край на всички хапчета.Явно всимко е комплексно.
valka27 чета ви редовно но не пиша защото ние не бебеправим.ще се завърна в клуба някъде към септември освен ако дотогава не е станало случайно нещо.Което е малко вероятно като се има предвид че не се мъкна по лекари,не следя нищо,не правим секс по график,не пия никакви хапчета.....ще си е чист късмет и живо тото ако стане нещо.
Ечи в живота на една жена съвсем спокойно могат да се правят максимум 6 стимулации и не повече от 2 на година.

Мисля че след Рени май аз съм следващата дето доста дълго се мъкне тук но при нас активното правене на бебе е не повече от 6 месеца другото е тото.
Леле колко изписах.Дори и да не съм в клуба ви чета редовно и стискам палци за всяка от вас.Прегръдки и целувки и стиснати палци на всички в този клуб да се преместят.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: юли 22, 2009, 17:09:06 »

Чета ви и направо не мога да повярвам как на сестра ми лекарката не й препоръча никаква хидротубация или цветна снимка, а направо й изписа Клостилбегит и Утрогестан. Това стана след хормонални изследвания и стандартния преглед и спремограма на мъжа й. Явно не са достатъчни тези изследвания. sad
А сега разбирам, че точно на това му се вика стимулация и не трябва да се прекалява с него. Пи ги два или три месеца, като през това време не я е викала да правят фоликуметрия или нещо поодбно.

Явно трябва да сменя лекарката, ако някой знае специалист по репродуктивно здраве в Бургас, да сподели.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: юли 22, 2009, 19:37:51 »

Момиченца, много мерси за съветите за фолиева киселина. Днес като ходих при личната за едни изследвания, минах през аптеката и си взех Neopholic Нали все за него четох и реших, че ще е то. Обаче четох, четох и не разбрах - на гладно ли трябва да се пият или няма значение? Аз мисля да ги пия сутрин, тъй като има по-голяма вероятност да не забравя. Макар, че за тея неща трудно забравям pleasantry
4,60лв. ми излезе - 0,4мг, 90 таблетки. Стандартното мисля, че е.

Е, това е. Похвалих се, олекна ми.

Хайде сега, стискайте палци. Аз на вас много. И на краката даже... give_rose
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: юли 22, 2009, 20:10:53 »

Ами, Принцеске, дали ще си вземеш Неофолик или Фолацид или някое друго подобно е все тая в общи линии  pardon Все е фолиева киселина и цената все е толкова за толкова горе-долу таблетки.

Принципно май по-нагоре ставаше въпрос за Неофолик Мета, май Тонита я беше споменала, което е по-различно - в смисъл пак е фолиева киселина, но с директно усвояване от организма, без да минава през някакви си 5 етапа, т.е. по-бързо. Но тя вече е над 10 лв.

Аз съм с таласемия и откакто я пия, ми се вдигна малко хемоглобина, затова и казвам, че е по-хубава. Но ако нямаш някакви проблеми като мен, тази, която си взела е ок, няма смисъл да даваш повече пари.
Само исках да подчертая, че Неофолик и Неофолик Мета са два различни препарата, да не ги бъркате, затова е и тази разлика в цената, за да не се възмущавате после  pardon

Аз като човек с дълъг стаж в пиенето на фолиева киселина заради моята анемия, ви казвам, че няма значение, дали е на гладно или не и по кое време на деня - в общи линни може един път сутрин, един път вечер, когато се сетите, важното е да се сетите.  smile
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: юли 22, 2009, 23:08:15 »

Много ви благодаря момичета за отговорите,
но искам да попитам и още нещо.Освен фолиевата киселина нещо друго пиете ли? Аз пих около 3 месеца фол.киселина,но като бебе няма спрях да я пия.Сега мисля пак да почна да я взимам.Даже моят мъж ми вика “ти не я пиеш редовно тая киселина,то затова нестава“ pleasantry  laugh
Имате ли наблюдения дали от нея се напълнява и колко време може да се взима?
Също четах и за сироп за кашлица ,че било добре заради цервикалната слуз.Какво друго сте изпробвали или знаете че е добре да се взима?

Успех на всички..края на месеца наближава...дано скоро някоя от вас да се похвали с добри новини.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: юли 22, 2009, 23:16:00 »

Сироп за кашлица?? Това пък аз за пръв път го чувам Oh my ...

А за спирането на киселината.... Аз четох и на още едно място, че не е много хубаво да я спираш и почваш пак, че му се губел ефетка. Колко е вярно и аз не знам. Да кажат старшиите с повече опит pardon
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines