Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:04:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 193037 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: юли 20, 2009, 11:38:31 »

Фолиевата киселина е на хапченца, май бяха по 4мг не съм сигурна.Казваш че искаш фолиева киселина не за бременни.Пиеш по едно хапче на ден, няма значение кога през деня, аз ги пия сутрин тъй като ми е най-лесно тогава.За цена не мога да помогна нямам спомен.Има най-различни марки.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юли 20, 2009, 11:41:56 »

И като свърши, пак отивам и си взимам?!
Ок, мерси все пак Маги. Като имам време ще проверя в някоя аптека за цената, че да знам good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юли 20, 2009, 11:46:03 »

princesata9, на мен гинеколожката ми изписа Neopholic (май така е името, довечера пак ще погледна). Реално рецепта не ми искаха в аптеката. Цената й е към 5лв и вътре има 90 хапченца - т.е. за 3 месеца са достатъчни. Аз я пия вечер, така бях свикнала с противозачатъчните преди и сега така, само че смених хапчето  girl_wink
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юли 20, 2009, 11:50:08 »

Аз преди 2 дни си купих "Неофолик" (фол. к-на) за 4,90лв.Съдържа 90таблетки по 0,4мг.
А предната ми кутия беше "Неофолик мета" на цена 10,40лв(пак 90 табл.), но оттогава цените на лекарствата паднаха.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: юли 20, 2009, 11:53:09 »

Вале, а каква е разликата между едното и другото - Мета и обикновеното?! Ако има де.

Момичета, много сте мили girl_wink Благодаря ви, наистина
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юли 20, 2009, 11:57:22 »

Абе имаше някаква разлика, незнам точно, но и обикновен да взимаш, смятам , че е достатъчно
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юли 20, 2009, 11:58:09 »

Да знаете, че усърдно стисках и продължавам да стискам палци на всички ви! smile Тъй като гледам има известен резултат от това. Последните дни чета само обнадеждаващи новини и в скоро време чакам някой да подскочи до небето с "бебешка" новина.  give_rose

За съжаление тепърва почвам да се просвещавам в тайнството на зачеването и всичките съпътстващи го изследвания, прегледи и манипулации... затова и рядко пиша при вас... но ви чета нон стоп  friends

Аз от днес почнах да пия Фемоден, за предизвикване на цикъла и доктора каза, че трябва да го пия 5 дена и после би трябвало да ми дойде. И на 31-ви юли пак съм при него за да погледнел в какво състояние са ми яйчниците на 4-5 ден от цикъла...
Само че... на мен сметките не ми излизат нещо. Като я гледам тая опаковка - мязат ми на противозачатъчни таблетки. Аз преди години съм пила противозачатъчни и винаги ми е идвало на 5-тия ден след като спра да ги пия... И реално по мои изчисления - ако ида на 31-ви на преглед - ще съм във 2-ри ден...
Някой пил ли е Фемоден? Да не би при него да идва ден-два след спирането им? Мойте сметки ли са грешни или тези на доктора?
Аз иначе съм си запазила час за тая дата и .... ще ходя... пък в който ден се падна ...

Днес милото ходи да си прави спермограма. smile Направихме я в "София", решихме, че в репродуктивен център ще е най-добре. Дано резултатите да са хубави... Днес следобед ще мина да я взема:)

Сори за дългия пост  blush
Гушкам Ви всички!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юли 20, 2009, 12:03:11 »

Най-вероятно доктора е дал някакъв толеранс за да ти дойде.Когато пиеш противозачатъчни ги пиеш през целия месец и за това ти идва на датата.Когато го пиеш за предизвикване ти идва до 3 дни от спирането,няма как да е абсолютно точно.А доктора е добре да те види най-късно на 3-ти ден от идването.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 20, 2009, 12:19:35 »

ей каква разлика в цените на фолиевата....

преди няколко дни 1 кутия неофолик мета, в която има 3 блистера ми излезна 9лв. и нещо си....

кожудери, а миналия път ми взеха около 5, но май бяха само два блистера...

блещуче, дано скоро нещата при теб се наредят в положителна посока...

елинорче, дадохме ти малко отпуск, ама гледай само да не сте се върнали трима  diablo
хихи, това е шегичка, ще чакаме да се похвалиш, миличка!!!

п.п. някъде бях чела, че неофолик мета е най-пречистената фолиева киселина...бчеше преди почти 2 години....само това помня
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юли 20, 2009, 12:28:10 »

Имам няколко въпроса: Във всяка аптека ли се продават, как (в шишенце, пипета, капсули и т.н), има ли някакви марки и т.н. pardon и какво - отивам в аптеката и казвам, че искам да си я закупя. А и ако може да ме ориентирате каква е цената горе-долу.

Значи моята фолиева киселина се казва "Abopholic" - фолиева киселина (0.4 мг.) + витамини B1, B2, B6 и B12 - таблетки за смучене с вкус на грейпфрут (много са готини - киселички) - 30 таблетки. Струват 3.10 опаковката. От аптеката ми ги препоръчаха, тъй като влияели много добре на стомаха и били предназначени за предварително приемане, както и за първите месеци от бременността smile. Аз ги купих без рецепта, просто отидох в аптеката и им казах че искам фолиева киселина. Оттам ми ги препоръчаха и така...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: юли 20, 2009, 12:35:20 »

Аз пия Неофолик  smile
При мен лелката се появи най-сетне и сега я чакаме с нетърпение да свърши  smile Принцесата, успех! И на всички останали момичета!
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: юли 20, 2009, 12:48:59 »

Хах, gostenka_82, дано сме се върнали 3-ма! Ще си проличи другата седмица. Всеки месец се заричам, че нама да си правя тест преди да е минала 1 седмица от закъснението  blush , но нали се сещате как го изпълнявам това. Станала съм много добър спонсор на производителите на тестове за овулация и бременност. Мъжът ми е забранил преди минимум 5 дни закъснение да правя тест, защото иска малко или много да ме предпази и не иска да ме гледа тъжна след поредния отрицателен. Когато обаче е на работа...  pardon blush
Последните няколко месеца 3-4 дни след овулацията ми започват леки болки в яйчниците и кръста. Вече започвам да си мисля, че са от внушение. Толкова неща изчетох за симптоми на бременност, че...Май трябва да си намеря някакво хоби?!
Иначе за фолиевата киселина аз заочнах да я пия 1 месец преди да започнем с бебеправенето  и така вече 8 месеца. Пия обикновена ФК.
« Последна редакция: юли 20, 2009, 12:52:52 от elinora » Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 20, 2009, 13:34:17 »

princesata9  - аз си взех Neopholiс meta - около 10лв. за 3 месеца - 90 таблетки. От аптеката казаха, че са най-новите на пазара. Имаше още 2-3 вида, но аз избрах най-скъпите. Можеш да си вземеш от аптека "Авеню" - тази до хотел България. В нея винаги има всичко и по няколко вида. От там си купувам тестовете за обу и за бременост.

Ние сме тези дни в процес на бебеправене. Имаме още 2-3 дни и се чудя дали да не си взема тестове за ову, ама си бях решила да правим спокойно без да следя чертички. По сайта на шуърчек ову трябва да е днес. И тайничко се надявам на сватбата да сме трима.
На всички чакащи  PREGQ и резултати стискам палци и желая късмет
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 20, 2009, 15:08:42 »

елинорче, мила, вместо да правиш тестове предварително, вземи чети някоя готина книжка и така ще се разсееш от мислите за бебе;

винаги, когато ми е много напрегнато, тежко и мъчно - чета книга, успявам да се разсея и после всичко ми сеструва по-леко (мале, това вече е малко  Offtopic);

фолиева киселина продават във всяка аптека, без рецепта, защото всъщност е Витамин Б;

валя дива, стискам палци да ни напуснеш след около 10-15 дни;

ако имаш желание, вземи си тестове, но ... все пак внимавай кога ги правиш и как ги разчиташ...

Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 20, 2009, 16:46:13 »

Аз пиех Неофолик мета по лекарско предписание,понеже я дават най-добрата в момента на пазара,понеже е синтезирана  внай-добрия си вид и има по-бавно освобождаване в организма най-общо казано.Ето ви какво пише за нея:
http://neopharm.bg/neopholic-meta
Понеже това е витамин,който не се натрупва в организма,а се изхвърля чрез урината няма опасност от предозиране girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines