Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 10:49:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 192822 пъти)
 
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 17, 2009, 22:59:47 »

На новодошлите - привет и дано скоро ни напуснат ( казвам го само с добри намерения ).

Магито, аз предположих, че става дума за репродуктивен център и за това питам. За да съм сигурма дали говорим за едно и също. А и с питане всичко става. То напоследък и за гинеколог трябва да си записваш час предварително. Но става ли въпрос за хубави неща, трябва да си готов на всичко good
fiamaa, честито за хубавите новини. Значи всичко върви добре, за сега Wink
А за фолиевата киселина, която споменавахте -И аз мислех да започна с приема й, но онзи ден си говорихме с една приятелка ( мама на 6 год. дъщеря ) и тя ме посъветва преди да съм отишла на гинеколог и да ми направят изследвания, да не се доверявам на такива неща. Малко ме хвърли в размисли и сега май и аз обмислям този вариант. Трябва тези, които са я приемали да кажат как действа. И на мен ми е интересно да разбера
Активен
Lili78
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #166 -: юли 17, 2009, 23:27:26 »

Добре дошли на новите попълнения в клуба - бързо-бързо да се изстреляте директно в темата на бъдещите мами. На разочарованите и този месец - прегръдки и кураж.

Принцесата, фолиевата киселина е може би едиствената добавка, чиято полза е неоспорима и която не може да навреди. Из цял свят е задължителна за бъдещи мами. Съветът на приятелката ти е хубав по принцип - аз съм против самопредписването на лекарства, рисковано е - но фолиевата се препоръчва дори 3 месеца преди зачеването, така че недей да чакаш твърде дълго, може скоро да имате изненада.  girl_wink

Момичетата, които чакат резултати от изследвания... Стискам ви палци и не се отчайвайте, няма да падаме духом. Ще се изнесем от тук... ще дойде този ден, трябва да вярваме.  heart

Хубав и весел уикенд на всички.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 18, 2009, 07:59:30 »

Добре сте заварили всички....  give_rose
а за фолиевата киселина и аз знам, че е хубаво да се пие 3 месеца преди забременяване и първите 3 месеца по време на бременност..... pardon
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юли 18, 2009, 18:27:29 »

Lili78 и Elitooo, мерси за инфото. Наистина добре звучи така както всички казвам за фолиевата киселина. Но все пак ще се консултирам с лекар и тогава ще започна да я приемам. А и не искам да действам на своя глава. Пък и почти година вече опитваме с бебеправенето и предпочитам да разбера дали "ни" има нещо и ако "да" какво е то. Пък тогава вече останалото. Пък и в крайна сметка, това е най-лесното мисля аз -  да отидеш до аптеката и да си вземеш ф. к-на Wink
Активен
elinora
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 143



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 18, 2009, 23:02:51 »

smile Добра вечер, дами!
Аз съм отново тук-черна  blum и отпочинала.
Добре дошли на новите момичета! Бързо да се прехвърлите към другата темичка!  pqz
Благодаря на всички за пожеланията! Дано се сбъднат и да сме се върнали 3-ма!  give_rose
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юли 19, 2009, 08:26:05 »

Гледам за фолиевата киселина си говорите, то вече беше ставало въпрос назад по темите - но, да кажа и аз  smile Аз започнах да я пия след контролния преглед при гинеколога ми, видяхме, че слава Богу, съм здрава вече, и се разбрахме, че с бъдещия ми мъж имаме планове да бебеправим вече. Тогава д-ра ме посъветва да започна с фолиевата киселина - каза, че е желателно да се започне два-три, дори 4 месеца преди забременяването, и се пие месец-2 след забременяването. Тъй като не се знае точно кога ще стане бебето, за това приемът й се започва още преди първия полов контакт без взимане на предпазни средства. Разбира се, важно е бъдещата майка да си е направила вече изследванията и да е сигурна, че е достатъчно здрава, за да забременее - поне по лекарска препоръка така стоят нещата. Аз все пак сега в края на месеца съм пак на контролен преглед, че нали ми гориха раничка и се разбрахме преди сватбата да отида за една цитонамазка. Та така....Успех на всички, ако някой нещо го интересува, пък няма скоро да ходи на лекар - може да пита, аз като отида след две седмици някъде, ще питам  give_rose
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 19, 2009, 09:17:31 »

Здравейте мацки. Само минавам да се отчета от прегледа при гинеколога в петък. Отидох под натиска на кръстницата ми и мъжа ми, много се бях притеснила, но сега съм доволна че отидох. Бебе няма, но също така няма кисти или други аномалии. Според доктора не би трябвало да имам и някакъв хормонален дисбаланс за момента. Сега ще изчакаме до началото на август и ако не ми дойде пак сме там. Ако има бебе добре, ако не-започваме да се изследваме по-сериозно. За сега чакаме, поне съм по-спокойна, че на ехографа не се видя нищо обезпокояващо. Та това е при мен.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 19, 2009, 10:51:29 »

Капризче ,  NO че няма бебе и  good че си се успокоила. Ако не е тайна - къде ходи на лекар?
Колкото до фолиевата киселина - пия я вече 11 месеца.
Вчера си пуснах хормонални изследвания. Цяла сутрин гледам резултатите и чета всякакви мнения, но мисля да се доверя на лекарката. Иначе мога да си припиша един куп синдроми, аномалии и болести.
Ето ги:
 Prolactin 495.34
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 2.96
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
 FSH 6.36
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 149.78
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
Правих ги на 3-тия ден от цикъла.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 19, 2009, 17:21:06 »

привет на новодошлите в клуба и Ви пожелавам да не се задържате много тук.
Даниела, аз не ги разбирам тия резултати и недей се самонавива за разни синдроми и други. лекаря ти ще ти каже най-добре.
а аз да се похваля в петък ми правиха хидротубация и тръбите са ми проходими  yahoo сега остава още едно изследване да правим за което чакаме някакъв химикал да пристигне и да видим какво ще правим.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 19, 2009, 17:28:56 »

Капризче ,  NO че няма бебе и  good че си се успокоила. Ако не е тайна - къде ходи на лекар?
Колкото до фолиевата киселина - пия я вече 11 месеца.
Вчера си пуснах хормонални изследвания. Цяла сутрин гледам резултатите и чета всякакви мнения, но мисля да се доверя на лекарката. Иначе мога да си припиша един куп синдроми, аномалии и болести.
Ето ги:
 Prolactin 495.34
 IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
 
 LH 2.96
 IU/l М(1.5-9.3) Ж(фол 1.9-12.5, овул 8.7-76.3, лут 0.5-16.9, мен 15.9-54.0)
 
 FSH 6.36
 IU/l М(1.4-18.1) Ж(фол 2.5-10.2, овул 3.4-33.4, лут 1.5-9.1, мен 23.0-116.3)
 
 Estradiol 149.78
 pmol/l М:до191; Ж:от1-10г.22-99.1,фол 40-606,овул 536-1930, лут 121-719, мен. до 136)
 
Правих ги на 3-тия ден от цикъла.

Според мен резултатите ти не са лоши.Кое те притеснява.Само естрадиола мисе вижда нисък.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 19, 2009, 17:36:34 »

Според мен резултатите ти не са лоши.Кое те притеснява.Само естрадиола мисе вижда нисък.
Мен пък пролактина ми се стори завишен smile. Ще видим другата седмица какво ще каже лекарката.
echy_ , дано и следващите новини са хубави  good.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 19, 2009, 17:38:00 »

Мен пък пролактина ми се стори завишен smile. Ще видим другата седмица какво ще каже лекарката.
echy_ , дано и следващите новини са хубави  good.
Дани Пролактина ти е в граници и не е близо да крайната граница.Според мен там няма проблем.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 20, 2009, 09:00:40 »

Дани, не разбирам много, но всичките ти изследвания са в референтните граници. Не разбирам от какво се притесняваш.

Echy, поздравления за хубавите новини! Да продължават да валят в твоето семейство. smile

Успех на новодошлите, както и на всички мацки в клуба. Хайде повече да се похвалят в бъдещи овненца. blum
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: юли 20, 2009, 10:19:35 »

Привет и от мен,

на новите момичета - добре дошли и да си ходят бързо-бързо, на НЕчакащите - силно стиснати палчета от мне за +++резултати.

Капризче, мила, аз не знам при какъв доктор си хосила, но защо не посетиш д-р Даскалов (Пловдив); тове, че не ти идва, закъснява, нередовен и пр....може да се окаже проблем (дано не съм права), но ако е проблем, най-добре е да те види човек, който разбира от проблемно забременяване...само съвет, разбира се!!!

Даниелче, миличка, хормоните ти са в границите, ти си ги правила на 3 зен, което означава фолекулярна фаза и съответно гледаш границите за тази фаза;

само за прогестерона не мога да кажа, той по принцип се изследва (поне аз така знам) 7 дни след доказана ову или на 21-22 ден от МЦ;

хубаво е да знаете кой хормон какви функции изпълнява, което мож довечера да го напиша и така ще ви е по-лесно да разчитате резултатите си;

но все пак ние тук само спделяме мнение и много малки и не толкова компетентни знания;

хормоните сами по себе си (взети като ст-ст и рефернтни граници) не говорят много;

гледа се в коя фаза какви са им стойностите, знам, че при някои се гледат и съотношения един хормон към друг...

и помнете, че най-важното е да се нае причината за проблема, от там ще дойде и решението!!!

успех милички
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юли 20, 2009, 11:36:14 »

Момичета, аз пак съм тук и пак ще досаждам.
Добре, реших да започна да приемам фолиевата киселина. Имам няколко въпроса: Във всяка аптека ли се продават, как (в шишенце, пипета, капсули и т.н), има ли някакви марки и т.н. pardon и какво - отивам в аптеката и казвам, че искам да си я закупя. А и ако може да ме ориентирате каква е цената горе-долу.

Сори, че задавам толкова много въпроси, обаче искам да съм наясно със всичко, а не да стрелям на сляпо.
Мерси предварително. good
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines