Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 13:01:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 11 част  (Прочетена 193024 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 06, 2009, 22:50:44 »

Момичета, в петък на обед имах положителен тест за овулация, а в събота цял ден втората черта беше все още добре видима, но леко по бледа от контролната. Това означава ли, че овулацията още не е била настъпила и скоро ще настъпи? Ако е така, значи реално овулацията ми може да е била в събота срещу неделя, понеже овулацията ще стане от 24 до 48 часа след първия положителен тест, като тия 48 часа изтичат в неделя на обед, нали така?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 07, 2009, 08:06:49 »

лили, мила, много се радвам, че не е сериозен проблем!!! стискам палци съвсем скоро всичко да се нареди при вас!!!

анита, когато имаш + о.тест, ову настъпва през следващите 24 до 48 часа; тогава действате всеки ден (ако може и по 2 пъти);

не смятай часове и дни, а просто действайте;

ивкам82, в София мога да те насоча към клиниката на Щерев (там има много доктори, та си е клиника по стерилитет и доста бързо се записват часове), д-р Явор Владимиров, ин витро клиника София; д-р Стаменов и д-р Парсенска от клиника Надежда (но много се чака там); в Пловдив бих ти препоръчала да се свържеш д-р Мариела Даскалова;

сигурно има и други, но на първо четене за тези се сещам; момичетата ще допълват след мен;

успех и дано всичко е наред!!!

виж предните страници на тази тема, както и в предната; доста сме коментирали;

успех на всички, които бебеправят, на всички, които НЕчакат;

а на новите момичета - добре дошли и да не се задържат дълго!!!

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 07, 2009, 08:11:40 »

Ангелче какво стана, записахте ли се в Плевен и за кога сте записани.Ако искаш пиши да се видим като дойдете насам, а и отзиви чакам, че нали и аз съм се насочила към клиниката в Плевен.Аз утре съм при личния за направление, после се записвам на гинеколог и започвам да правя набор от изследвания.Искам поне тези по здравната който са да си направя предварително, че мамка му всеки месец плащам осигуровки.А като отида в КИРМ Плевен ще направим и другите.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 07, 2009, 08:24:12 »

магито,

аз не съм много запозната, но личния ти дава направление за АГ, аг-то ти дава направления за изследвания; но ЗК при небременни поема май само ПКК, урина; мисля, че тази година шмаше и цито намазка по ЗК (като задължителен профилактичен преглед);

такива основни нещица; когато си бременна, за да ти пуснат някои все пак поемани в конкретни случаи изследвания май трябваше аг-то да те води рискова бременност;

не съм 100% сигурна, но не разчитай много на ЗК (аз до тук за изследвания съм дала сигурно 500лв.); и нищо от ЗК!!!!

ако някое момиче има от работодателя си допълнително здравно осигуряване (дават ви един карти, на които пише какъв е пакета), питате лабораториите дали работят с този фонд и ако пакетът ви е пълен (т.е. поема и профилактични прегледи) всичко можете да си минете през тези карти и ще платите 0.00лв

трябва само да ви снимат картата и от двете страни, счет.отдел да издаде фактура на дружеството и то да я осребри (казвам ви го, защото в някои клиники, макар че имат такива договори, не знаят как да си вземат парите);
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юли 07, 2009, 08:27:38 »

Да Гостенка така е наистина, но аз искам да си направя изследване за талесемия, което се поема(имаме котка), да си направя цитонамазка, че тази година не ми е правена, един обикновен преглед и вече поне с тези неща да отида в КИРМ, че честно казано нямам никакво желание, но искам да знам ако има проблем какъв е той.
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 07, 2009, 08:33:47 »

да се запиша и аз в новата част на темичката, ние също продължаваме да бебеправим:) успех на всички тук  give_rose
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 07, 2009, 09:18:45 »

Маги,имам час за 15 юли.мисля,че ще бъда много напрегната и няма да ми е до приказки.дай ми на лични тел.номер и може да ти звънна.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 07, 2009, 09:28:37 »

ангелче, магито,

не се напрягайте, бъдете спокойни; попаднали сте на екип, който си разбира от работата и ще ви помогне!!!

 blush
тук се опитах да ви успокоя, ама май не се получи много добре;

магито, защо таласемия, аз знам, че се прави токсоплазмоза (заради котките), за таласемията, ако е бета таласемия, знам, че го правят на бременните (или поне на 1 бременна и го правиха, когато ходих до 14 ет. в МД)???!!!

може и аз да съм в грешка, но порвери, да не пуснеш скъпо изследване, което не се налага;

http://www.bg-mamma.com/articles/full/669

http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2515/subprm/parasitology/alpha/0.html

я провери пак, че таладемията май се оказа вид анемия и се предава по наследство, а токсоплазмозата - от животни;

Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 07, 2009, 09:51:29 »

Ох, момичета, аз нали съм си шашка и сега като прочетох за котките и се чудя, понеже не съм си правила кръвни изследвания от години, а имаме котка в къщи...Специално изследване ли се пуска или просто кръвен тест? Вие ,може би сте го писали,но аз нещо не разбрах  huhhuh.gif и се извинявам предварително.

Иначе аз чакам тези дни, с по един стиснат палец да ми се размине лелката blush

Успех с изследванията и дано всичко да е наред!!!
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 07, 2009, 10:01:46 »

ани, стискам плци да ти се размине лелката!!!

значи, пуска се кръвен тест за токсоплазмоза, Токсоплазмоза IgM, IgG;

едното показва дали има активна инфекция, а другото - имунитет (не помня кое от двете какво точно показваше);

та това, което показва имунитет, ако е +, това значи, че си изкарала някога токсоплазмозата, а това значи, че вече имаш имунитет и няма да се заразиш!!!

веднъж прекарана, не се разболяваш отново; по ценоразпис на кандиларов двете са по 20лв., т.е.е общо 40лв.; не се поема ЗК;

ако имаш активна инфекция, но не си бременна, ще ти изпишат лекарства и за около 15 дни грубо ще се излекуваш (по принцип е добре не само ти, но и мъжът ти да си я пусне);

опасно е, ако си бременна и се заразиш!!!

Токсоплазмозата е инфекция, която се причинява от микроскопичен паразит, наречен Toxoplasma gondii. Въпреки че тази инфекция протича слабо и без симптоми при хора със здрава имунна система, тя е опасна за бременните жени, тъй като понякога паразитът, причиняващ токсоплазмозата, може да инфектира плацентата и бебето.

Какви са шансовете бременната или нейното бебе да се заразят с токсоплазмоза?
Според едно изследване само 15% от жените във възрастта, в която са способни да раждат, са имунизирани против токсоплазмоза. Но дори и да сте имунизирана, трябва да се пазите да не се заразите. За щастие броят на жените, които се заразяват с тази болест по време на бременността, е относително малък и не всички от тях пренасят болестта и върху бебето си.
Ако се заразите с токсоплазмоза през първия триместър от бременността, рискът бебето също да се зарази е около 15%. Рискът се повишава до 30 %, ако се заразите през втория триместър и 60% през третия триместър.

Има и много малък риск бебето да се зарази с токсоплазмоза, ако майката се зарази до три месеца преди да зачене. Някои лекари съветват жените, заразили се с токсоплазмоза, да изчакат шест месеца след като се излекуват и тогава да се опитват да забременяват.

Как се разпространява токсоплазмозата?
Някои експерти смятат, че 50% от инфекциите на токсоплазмозата са причинени от консумацията на сурово или не добре сготвено заразено месо, а така също при консумация на неизмити заразени продукти, пиене на заразена вода, пипане на тор, котешка изпражнения и след това докосване на устата, носа или очите. Токсоплазмозата не се пренася от човек на човек, с изключение от майката на бебето по време на бременността или при кръвопреливане със заразена кръв или трансплантация на органи.

Трябва ли да махнем котката от вкъщи?
Вероятно сте чували, че котешките изпражнения са основен източник на токсоплазмозата, но това не означава да се оттървете от любимата си котка. Това само означава да вземете някои важни презпазни мерки.


http://www.predainatatak.bg/news/about148.html
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 07, 2009, 10:35:19 »

Момичета, аз си зададох въпроса в др.тема, но тъй като тук има и дами, които правят опити за втора бременност, ще го задам и тук.
Към бременните и/или към тези от вас ,които вече са били:
smile - Момичета, имахте ли болки, точно каквито са предменструалните, точно във времето, когато е трябвало да ви дойде цикълът? т.е. всички признаци на ПМС, но всъщност не ви е дошло, а сте се оказала бременна.
Питам защото на мен пак ми закъсняваа ужасно много - вече 10 дни. Имам мн.силни болки като преди цикъл, но не ми идва. Правих си тест за бременност още 3-4 преди да започне да ми закъснява, но както можете да предположите беше отрицателен.Сега се чудя да ходя ли за тест за бременност или да изчакам още няколко дни (да ми дойде, както си очаквам).....все когато си мисля, че нещо е станало, теста е все отрицателен....
...а моят цикъл нередовен както винаги ме обърква все повече.

Аз маалко се разводних и отклоних от въпроса, но знам, че ще ми отговорите.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юли 07, 2009, 10:43:25 »

агентче, аз бих те посъветвала да си направиш втори тест, а защо не и направо кръвен....

дано да е +++, стискам палци

пиши, ще се радвам да напуснеш клубчето поради тази причина!!!!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юли 07, 2009, 11:08:22 »

Agent T   аз имах такива болки и напрежение в гърдите,събуждах се много рано сутрин и изпитвах глад за тестени неща.Но това много често се случва и преди да ти дойде.Моят съвет е за да не се пренавиваш да си направиш тест-сега би трябвало да е точен,дори да е отрицателен ще е по-добре отколкото да си вкарваш филми още няколко дни в главата.Друго,което се сещам е да си измериш базалната температура утре сутрин преди да си станала и ако е над 37 С е показател за бременност :girl_wink:За кръвен незнам-той се прави,ако е рано за обикновен тест,а за мен при 10 дни закъснение няма как да не ти отчете поне бледа втора черта.Лекарят също незнам какво ще може да види освен одебелена стена на матката например =]Така че действай смело,пък ние ще стискаме палци! good give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 07, 2009, 11:37:53 »

Аз съм голяма шматка, точно Токсоплазма имам в предвид, а не Талесемия.Аз по принцип съм с така наречената малка Талесемия.Мноого съм зле честно.

Ани токсоплазмата не е толкова опасна ако се хване преди забременяване или ако си я карала преди.Просто при нас мъжът чисти тоалетната ка котката, не я пускаме навън въобще, мляко не подварено не и даваме, както и сурово месо.Говорила съм и с ветеринаря, той ме посъветва точно тези неща както и лекари.При една добра хигиена не мисля, че е проблем да си имате коте.
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юли 07, 2009, 11:48:39 »

Благодаря ви момичета,при първа възможност ще тичам да се изследвам.Нашата котка е вече много възрастна имаме я от 12 години и абсолютно никъде не излиза освен на прозореца, не й даваме нищо сурово освен малко кайма от време на време-дано всичко да е наред!

Agent T, дано скоро се похвалиш с добри вести!!!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines