Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 17:37:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Аромат на сватбата  (Прочетена 4632 пъти)
 
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« -: юни 06, 2009, 23:02:47 »

Момичета, я да ви питам, вие ще си имате ли аромат на сватбата? Ние сме решили да се имаме такъв и тъй като бяхме на пътешествие в Барселона, там попаднахме на едно страхотно местенце - запазено старинно селце нещо подобно на Етъра, но много се впечатлихме от портокаловите дръвчета и аромата на мандарини и портокали, който се разнасяше там. И тъй-като си го нарекохме да ни е годежно пътешествие, решихме, че ще е сантиментално и прекрасно ако аромата ни е на сладки мандарини и портокали.
Та си мислим, на масите, на украсата, в свещите и светята да капнем по някоя и друга капка от ароматното масло и си мисля, че ще се получи супер. Какво мислите?


* IMG_2602.jpg (66.2 KB, 600x450 - видяно 343 пъти.)
« Последна редакция: юни 06, 2009, 23:07:26 от Ralibali » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: юни 06, 2009, 23:17:33 »

За мен по време на самата вечеря не е удачно да има допълнителни аромати, защото това обърква сетивата и отклонява "вниманието" им от самата храна, която по този начин губи собственият си аромат, объркан и замаскиран от други такива.

Но защо не след вечерята ?! Идеята е повече от чудесна, особено като има по-особен, личен смисъл. Заслужава си да се размисли как точно да бъде приложена  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 03, 2009, 12:16:22 »

аз мисля че идеята е чудесна, още повече мандарини и портокал се връзва много с цветовете на вашата сватба и даже може да сложите по някой друг портокал на масите, нищо че ще е есенна украсата, така миризмата ще изглежда по-естествена.
аз по-принцип мразя някои силни миризми и ми става лошо от тях, като да кажем сандалово дърво и други такива ароматни пръчици и на доста хора им става лошо, но едва ли някой не обича портокал и мандарини, стига да не е много изкуствена миризмата.
 даже преди време ходех в една дискотека в която пускаха миризлив дим- миришеше на свеж парфуми беше доста освежаващо и яко.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 03, 2009, 12:32:03 »

Аз не мисля, че по време на храненето е добра идея да се внася силен аромат. Хората дори избягват пиафлори с миризливи цветя за ресторанти. Но през останалото време би било чудесно. Стига източникът да не е изкуствен. Първо от топлото миризмата ще се промени, второ може да алергизира някои от гостите. Ако ще са мандарини и портокали, нека са естествени плодове, а не изкуствени химии.

Аз исках моят аромат да е жасмин и тъй като ползвах за декорация саксии с живи цветя, си бях намерила жасминови мини-храстчета. Взех едно в къщи, но така омириса апартамента, че го екстрадирах на балкона. И се отказах.

Успех с твоята ароматна идея!
Активен
ani_4ka_p
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 03, 2009, 13:13:11 »

Ralibali това което си описала е страхтно, но и аз мисля като другите съфорумки. Особено ако ще сте в затворено пространство, може би ще дойдат в много тези миризми. А и както казва roumyana, не всеки обича такива аромати.
Можеш да сложиш в няколко ъгъла според мен. Има свещи които са с ароматни масла. Ще стои много красиво, като се запалят свещите и хем ще се носи аромат. Но може би наистина трябва да го съобразиш първо с гостите.
Успех. good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #5 -: юли 03, 2009, 13:45:02 »

И аз да се напиша при другите. Идеята е много добра, просто трябва да се обмисли внимателно и ще внесе наистина оригиналност в сватбата.  good И аз мисля, че не е удачно в затворено пространство. Евентуално навън може, но източникът да е далеч от масите и манджите, така че само да загатва аромата.

За портокалов е лесно, пуснете нарязани портокалчета в стъклени купи с вода и ще мирише на портокали, а няма да е неприятно и да убие ароматите на храната. Или направо в половин портокалов сок, половин вода, а ако ви стигне бюджета може и само в портокалов. Аз така си ароматизирах масата една Коледа.

Ако ароматът ще е наситен или пък есенция, трябва на всяка цена да си разпитате гостите за алергии. Майка ми например е с много силна алергия към някои аромати и специално я накарах да подуши хубаво момините сълзи, да не стане гаф и да търчим по болници на сватбата.
Активен
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 07, 2009, 15:05:44 »

Мерси момичета за идеите и мненията.

Аз мислех да сложа в късметчетата по една капка есенция от мандарини - тя е лека и много приятна и ненатрапваща се; мислех, че може панделката на поканата да е някак леко ароматизирана. Чудех се в баните дали да не сложим течен сапун с аромат на мандарини и лек ароматизатор. Както и бонбоните които ще са в кутийката - подарък да имат пълнеж мандарина или с портокалови корички. Както и пълнежа на тортата.

Т.е. ненатрапваща се миризма, камо ли пръчици или потпури по масите.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #7 -: юли 07, 2009, 20:42:17 »

Оххх, направо ми се дояде!

Ами може да пробваш със сапунчетата в баните. Евентуално, ако ще слагаш и ароматизатори, първо си изколекционирай различни и виж кои не миришат тежко, защото има ароматизатори, които миришат страшно силно и в една малка баня може да не е много нежно ароматизирана като е стояла цял ден затворена по време на тържеството.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 02, 2013, 10:08:04 »

нашият сватбен аромат беше лавандула- чай в торбички и моят букет от прясна лавандула.
Някой друг с идеи за ароматизиране на сватбата няма ли ? danceg
http://prikachi.com/images.php?images/894/5816894a.jpg
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines