Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:33:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 3 част  (Прочетена 132668 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 15, 2011, 10:23:02 »

Хайде и аз като една върла вейка, опитваща се да качи килогрмаи, да се включа в темата с диетите. Позволявам си, защото първо уча какво кара хората да пълнеят и после какво трябва да направя аз, за да напълнея, но без да затормозявам отганизма си.

От това, което прочетох, единствено tweety bird е права. За да имаш оптимално тегло, организмът ти трябва да е здрав и да се храниш здравословно. Така той сам ще регулира теглото си. И понеже в нета е пълно с противоречива информация кое и как е здравословно, се записах на 12 седмичен курс с инструктор. Курсът е безплатен, а ако сте в Сф и искате да го посещавате на място се заплаща 30 лв. еднократно за целия период. Имаш си личен инструктур, с който лекувате налични болежки и си оправяте храненето и най-вече теглото.
Вчера беше първата лекция и ни обясниха най-подробно как работи организма и как с известните до момента диети го затормозяваме. Включително и първоначалния бърз ефект на сваляне на кг, а след това възвръщането. Обясниха ни, защо трябва да ядем неща с масленост 2-3.6%, а не нискомласлени, разказаха ни за всичките захари и канцерогенния спартан, които се съдържат във всички диетични храни, продавани в мрежата. И, че ключът е в това да приемаме храна с нисък гликемичен индекс и с висока хранителна стойност.
Друго, което запомних е, че водата се пие с температура близка до тази на тялото, за да може да се усвои веднага. Иначе попада в стомаха, започва да тежи и се усвоява непълно. Минималното количество е 8-10 чаши. insane И това е първото нещо, което аз трябва да оправя в себе си, защото сега пия максимум 4.
Ако ви е интересно, мога на лични да изпратя координати за курса, или пък след всяка лекция да ви пиша запомненото тук. Следващият понеделник ще говорим за закуската.  smile
Активен
velikdenskiZaek
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #151 -: март 15, 2011, 11:20:31 »

54кг. съм, но искам да сваля 1 кг в областта на корема, защото имам леко коремче, което опира в линията на дънките всеки път, когато се наведа... чувствам се ужасно... не ми се иска да е с коремни преси, за да не натоварвам матката, затова ще тичам или кой знае още какво. моля дайте съвет cray
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 15, 2011, 11:26:03 »

Нинче, пиши мила много ще ми е интересно и полезно това което ще пишеш smile

Великденски заек, а защо не с коремни преси, това не го разбрах за матката?!А и как очакваш да се прибере корема от само себе си ако не натовариш мускулите в тази им част от тялото?
Активен
velikdenskiZaek
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #153 -: март 15, 2011, 11:47:08 »

Великденски заек, а защо не с коремни преси, това не го разбрах за матката?!А и как очакваш да се прибере корема от само себе си ако не натовариш мускулите в тази им част от тялото?

Ами, незнам дали ще ви се стори тъпо, но преди време правих аборт и сега ме е страх да натоваря мускулите там долу и около корема, страх ме е да не ми стане нещо... Незнам опасенията ми основателни ли са, но просто гледам да се пазя. Корема ми е стегнат, преди тренирах много, но над мускула има известна доза мазнина, мисля, че с тичане ще го сваля, защото с коремни само ще стягам, но няма да има ефект... искам да го сваля това там...  girl_impossible
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 15, 2011, 16:06:08 »

Абе Нинка права си, но само със здравословно хранене няма как примерно да се свалят 20кг, това помага само при излишни кг от 1 до 5 lol)  За повече кг си трябва диета, естествено разумна, балансирана и т.н. Примерно за мен Дюкан не е диета, ами някакъв тормоз над тялото и организма като цяло. Не може на един здрав огранизъм да му спреш за дълъг период от време каквито и да е въглехидрати, плодове, варива и т.н. Затова съм се спряла на 90-дневната диета, харесвам също така разделното хранене като начин на хранене. Това хем са хранителни режими някакви, хем не лишават от нищо организма освен от съчетанието на някой храни.

Ще ми е интересно да напишеш и това което ще говорите на другата лекция  good
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #155 -: март 15, 2011, 17:21:12 »

И на мен ми е интересно какво ще разкаже Нинка за следващото ходене. Иначе считам, че всички диети и хранителни режими трябва да бъдат осъвременени и най-вече научно преразгледани, защото повечето разглеждат храните като от едно време - еди-колко си мазнини, еди-колко си въглехидрати и човек уж си прави някакви комбинации, а съвременните продукти са побъркани. Гледам по етикетите на продуктите - сиренето е мазнина с някакви овкусители, месото е соя, мазнини и подправки, лютеницата е картофено нишесте с подправки, майонезата - растителна мазнина с 2% яйчен прах, киселото мляко - нишесте с малко бактерия уж. Тоест, всички храни са мазнини или нишестета в основната си част. И тогава, всички диети, дето си правим с тях, са само пожелателни. Уви, дори и по-скъпите такива са просто някакви по-скъпи смесици и хептен се чудя какво да ям вече. Затова са и тия вечни проблеми с подутите кореми и запек на жените. Както и странните понякога затлъстявания, дето идват отникъде-заникъде (изключвам здравословните причини, макар че често дори и те идват от постоянно ядене на кофти храни). В България има много храни с Е-та, които в Европа вече са забранени, заради всякакви негативни ефекти.

Само да питам Нинка за аспартам ли разказваше днес?
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: март 15, 2011, 18:28:51 »

          И на мен ще ми е интересно какво ще разкаже lionelsa  give_rose В интернет има толкова противоречива информация, че понякога човек се чуди на какво точно да вярва. Аз също искам да сваля 5-6 кг., но също трябва и да се съобразявам с това, че ме оперираха от жлъчка януари месец  sad . Но се надявам това да не ми попречи в достигане на желаните резулатати! 
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #157 -: март 15, 2011, 18:52:33 »

Писах, писах и всичко замина...
Ще пробвам по-синтезирано.

Дени, като работя и имам напрежение, не мисля много за храна. Също и аз не ям през деня, за да не се подувам, пия повече вода и понякога се засищам само от вода.Не гледам етикети и не правя ичисления на калории. Гледам да ям бавно и да се наслаждавам на всеки залък. Кафето е силен антиоксидант, увеличих ги на 3-4 дневно. Упражненията не са за повече от половин час и са за сед. мускули и за вътр. част на бедрата. Ако нямаш време за фитнес, гледай да ходиш повече пеш.  girl_wink Може да не сваляш понеже нямаш мн излишни кг, но от това, което казваш движението ти е малко, според мен

lionelsa, кажи повече за тези храни, кои са, кога трябва да се приемат и т.н. За мен ще е добре да пишеш след лекциите тук, ако имаш време.  Yes

Герганче, могат да се свалят 10-15 кг, но за кратък период не е добре да се сваля драстично. 20 доста ми се виждат.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 16, 2011, 01:53:59 »

Дени, не уточниха за кой подсладител става дума, а само, че всички диетични храни съдържат такива. crazy Щом ще ви е интересно, ще гледам да си водя записки, за да мога да ви препредам повече информация.  girl_wink

Иначе не подценявайте храненето. Щом може да накара кръвта ти да се съсирва отново и да отърве човек от сърдечна операция, значи може и повече от 20 кг да свали. pardon

За въпроса на velikdenskiZaek се сетих за едно изследване, което гледах. Направиха си тест с 4-ма души с еднакви мазнини в коремната област, кой от тях ще свали най-много от мазнините. Единят правеше коремни преси, единят тичаше, третият - смени начина на хранене, а 4-я не помня точно какво. В крайна сметка най-голям ефект за 2-те седмици на изпитанието имаше този, който смени начина си на хранене(около 40% бяха се стопили) - не е бил на диета човека, просто спря да яде някои неща за сметка на други. А този с коремните преси се измъчи най-много милия(поне според мен), ама имаше най-малък ефект. sarcastic

uliaulia, смао внимавай с кафетата, защото изсмукват всичкия калций от костите. Добре да е го замениш с друг антиоксидант.
« Последна редакция: март 16, 2011, 01:56:23 от lionelsa » Активен
GNGE
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #159 -: юни 16, 2011, 16:29:06 »

Каквато и диета да прилагате,без спорт,движение и т.н. резултатите са временни и незначителни!
От спорта се чуствам страхотно,а диетите само ме потискат!Разбира се,внимавам какво ям,но чак диета...ако нямам остра нужда не бих се подлагала на подобни неща,защото ме мързи да се раздвижа!
Ходя си на тренировки редовно ( ************ ) и на разходки lol))))))))

Модератор: Тук не е място за безплатна реклама!
« Последна редакция: юни 16, 2011, 16:35:26 от maria_lakova » Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: декември 19, 2011, 11:26:19 »

Момичета, аз много обичам мандарини и сега разбрах, че с тях можело да се отслабва girl_wink Мандарините са най-популярните плодове в навечерието на новогодишните празници. Този период от годината е характерен с това, че има по-малко слънце, което мандарините в известна степен компенсират. Оранжевият цвят на този плод предизвиква усещане за радост и душевен подем.

"Искате да ядете мандарини всеки ден и да слабеете от това? Тогава започнете мандаринената диета. При нея можете да ядете до 5 мандарини на ден и да свалите 5-7 кг за 2 седмици! "

Това според мен, е една добра идея как да свалим някой излишен килограм, след коледните и новогодишни преяждания good Ето какво намерих:

Като за начало трябва да отхвърлите всички противопоказания. А те са: алергия към цитрусови плодове, язва, гастрит, болен черен дроб или бъбреци, кожни заболявания, като екземи и дерматити, псориазис.

Мандаринената диета продължава 2 седмици, в рамките на които можете всеки ден да ядете по 6 яйчени белтъка и 5 мандарини. Тези плодове напълно засищат организма със захар и витамин С, създават добро настроение и са нискокалорични.

Моментът с витамин С е много важен, тъй като именно той се грижи за организма ни през студените месеци. Той също така дарява с добро настроение.

Мандарините са ценен диетичен продукт, който влияе благотворно на метаболитните процеси. За пазещите диета хора, които не са решили да изключат на 100% плодовете от дневното си меню, със своите 35 килокалории на 100 г, мандарината е идеален вариант за снабдяване с витамини, минерали, част от необходимите течности и утоляване на глада за нещо сладко.

При спортуващите пък мандарината е начин за възстановяване на загубената по време на тренировка вода, давайки и полезни вещества на организма.

Ефективност на мандаринената диета: широко известен е фактът, че мандарините имат свойството да разтварят мазнините и да засилват обменните процеси. Мандариновият сок е целебен и е прилаган още по времето на китайските императори. Те са вярвали, че напитката от мандарини удължава младостта и зарежда с жизнена енергия.



Да се злоупотребява с мандарини обаче не е необходимо. Следвайте диетата само 2 седмици, за да не навредите на организма си.

« Последна редакция: декември 19, 2011, 12:15:33 от V_e_S_i » Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #161 -: март 06, 2013, 21:40:59 »

Племенницата ми беше с наднормено тегло(на 8 години беше 43кг),а и от страна на бащата й има болни от диабет,та затова я заведоха на лекар.
Тя и сестра ми(а вече и майка ми) спазват диета.Резултата бих казала,че е доста голям.Племенницата ми вече е 27кг,сестра ми свали 12кг от края на юни до сега,а майка ми 6,но тя почна сега след Нова година.
При тази диета не се яде бял хляб или други тестени изделия от бяло брашно,нито картофи и ориз,и естествено никакво сладко и мазнина.
Закуската е от черен хляб,сирене и чай или кафе без захар(може да се използва стевия),на обяд пилешко месо(печено или варено),риба или два белтъка от сварено яйце,пресни зеленчуци и филийка пълнозърнест хляб,на вечеря се залага на задушени зеленчуци в неограничено количество(може и сварен боб,леща или грах),кисело мляко(може таратор или млечна салата) и пак познатата филийка.Плодовете са между всяко ядене.Така написана диетата изглежда доста строга и ужасна,но сестра ми успява да я разнообрази за малката.Прави й много вкусни десерти от различни видове небели брашна,неподсладено какао,ядки,стевия и рикота;пълнозърнести банички,спагети,мъфени и др.
Аз лично ги обожавам и макар да не съм на диета и да си хапвам от всичко,предпочитам нейните домашни торти пред купените.
Надявам се,че съм била полезна за някой  smile
П.С:това е за първите шест месеца,след това вече може да се използва зехтин,масло(не маргарин),остава липсата на захар и купените полуфабрикати.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 06, 2013, 22:52:34 »

MeryMery, а само пиле и риба ли може или на обяд може и телешко и свинско? Боба, граха и лещата само за обяд ли са или може и за вечеря и постни ли трябва да са или може и с месо? Тази диета ми допада, ядат си се досата неща.
Активен
MeryMery
Любопитен
*
Публикации: 42



« Отговор #163 -: март 06, 2013, 23:17:50 »

Свинско не може  sad
Боба и лещата са посни,но мисля,че грах с пилешко не би било проблем,все пак има варено пилешко за обяд,но тогава трябва да го прмахнеш от обяда и да го заместиш с нещо друго.Сестра ми е вегетарианка и тя замества месото с варени белтъци или пък с нещо друго,а малката първо се връщеше на пилешкото също и й купуваха пуешка шунка(според нея шунката не е месо  smile ),но вече го хапва с удоволствие.Ако ти допадне диетата мога да питам сестра ми за рецепти за сладките неща,които приготвя.Задушените зеленчуци на вечеря могат да се заменят и с различни видове супи,но без да им се слагат картофи и мазнина.
Диетата наистина е много ефективна.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #164 -: март 08, 2013, 23:59:18 »

Не е чак строга и ужасна диетата smile За много хора това сие начин на хранене. Рататуй, бобът и лещата са си чист въглехидрат и трябва да се внимава с количеството. Разбира се, ако не ядеш често, можеш да си позволиш да си хапваш.
МериМери, на салатите дори лъжичка зехтин/олио ли не дават?
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines