Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 08:14:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб "Изчакващи с БЕБЕправенето" - 2 част  (Прочетена 159786 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #120 -: август 25, 2009, 10:45:12 »



това е малко несправедливо, да се остави 3 месечно бебе само  crazy

Да, иначе имаш 2 часа на ден за кърмене (??!!)  crazy crazy crazy

И ако работиш на другия край на града и си с метро искам да видя как ще тичаш да накърмиш 4 пъти по 30 мин и да се върнеш на работа. Малоумни !!!  bad

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #121 -: август 25, 2009, 10:47:16 »

Да, наистина е безумно малко това 3-4 месеца  crazy
Мисля, че тук е 12 месеца х 90% от брутната заплата.
Като тази брутна заплата е осреднена от тази, на която си се осигурявал предните 12 месеца.


Ама тук и тези 16 седмции на взимаш цяла заплата, а 80% от нея.

Но поне този въпрос осигуровките не стои. Работиш ли някъде те осигуряват на точната заплата, която взимаш ни повече, ни по-малко.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: август 25, 2009, 10:56:11 »

уф, наистина, от една страна, в БГ е + периодът на майчинството, но от друга - с тези осигуровки....доста неприятно, особено като се има предвид колко хора ги осигуряват на минимална....

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: август 25, 2009, 11:02:01 »

Момичета  Offtopic сте.Има си тема за осигуровките.
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: август 25, 2009, 14:05:12 »

да се запиша и аз тук. засега няма да си правим бебе. въпреки че сватбата мина все още не сме готови психически и физически.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: август 25, 2009, 16:58:24 »

Момичета - нали знаете, че винаги може да е по-зле? Споко, само  give_rose
аз съм писала в много стари постове, но в щата, в който живея имаш право на 8 седмици платена и 8 седмици неплатена отпуска. Ако не се върнеш на работа след това - уволнен си ;-) Ако нямаш желаещи роднини да ти помогнат с бебето - значи на 3-4 месеца милото бебенце ще трябва да стане ученик/чка в ясла...... angry
Тук не е задължително работодателя да те осигурява здравно. Можеш сам да се осигуряваш 2 години за раждане, но вчера ме предупредиха, че може и да ме отхвърлят  diablo
И така - аз съм още в този клуб. За сега не ми пречи - работим по въпроса за вариант за здравна осигуровка + раждане.
Аз съм оптимист, че средата на 2010 можем да бебеправим.  good
« Последна редакция: август 25, 2009, 20:26:17 от Anichka » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: август 27, 2009, 19:07:18 »

мили сладурки,
като си спомня, че бях от първите записали се в темичката и не виждах в бъдеще шанс да я напусна. Истината е че много неща ме спираха но изведнъж в началото на юли една вечер нещо мина през нас с джамата с милото и решихме да направим опит. Милото ни бебече само е чакало този миг и веднага се е появило. сега когато знам, че сърчицето му тупка в мен всичко се променя и светът ми изглежда различен.
пожелавам ви нещата около вас скоро да се подредят и ви чакам в другите темички.

Ани, като пишеш тези неща за щатите си давам сметка че БГ все пак е социална държава и имаме добър шанс да се погрижим за малките. стискам ти палци нещата скоро да се подредят.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: август 29, 2009, 02:21:51 »

Момичета аз напускам тази темичка и се местя в " бебеправещите",т.к с милото решихме,че вече е крайно време да се покрижим за бъдещото поколение smile
Пожелавам на всички вас,скоро и вие да я освободите и да ме последвате!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #128 -: август 29, 2009, 09:31:51 »

Браво, Мира  Bravo Bravo Bravo
Много хубаво сте решили  good
Пожелавам ви скоро да си направите едно такова красиво като тебе  Baby_G

И разбира се до скоро виждане в следващата по ред тема  Wink

Успех  Good luck

 kiss2 kiss2 kiss2
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 30, 2009, 16:57:38 »

Да се запиша и аз отново, ако някой ме е забравил, отсъствах поради безинтернетие  funnytooth жалко че се записвам по нежелание, от много плануване и уговаряне бяхме решили малко преди сватбата, малко след сватбата и накрая вече не го виждаме деня до който ще спрем да се пазим  cray , проблема не е в осигуряването при нас, понеже от повече от година и половина не се осигурявам в никоя държава и нямам и скоро намерение да започна sad но пак е финансов и малко психологически от страна на мъжа ми sad та като цяло кофти работа
Та оставам си твърдо тук, относно другите момичета всеки сам си решава, всяко семейство си има различни приоритети и виждания, така че не може да се даде точно време, мен ме е страх най-много от годините които си летят, да не стане така, че когато дойде нашия ден да не може да стане от физиологичен проблем недай си боже.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: август 30, 2009, 18:36:52 »

Мира, успех в бебеправенето, ще те чакаме в другия клуб!!!

Пепеляшка, мила, не се притеснявай за времето, важното е вие двамата да сте готови и да го искате...

абсолютно вярно е, че всяко семейство си има собствени приоритети, вашите в момента са други, така че...времето е предвас; важното е да се обичате и разбирате...страхът от времето винаги ще го има, но ...това е строго индивидуално за всяка жена...

има момичета на по 23 с проблеми, има жени на по 40+, които без проблем забременяват...

Божа работа!!!
Активен
tsvet_3
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 484



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 30, 2009, 18:45:05 »

мила Лази не се притеснявай - ще стане когато сте готови. ние също още не се чувстваме готови, така че ще изчакаме.
Мира успех. Дано по-бързо да преминете фазата на бебеправенето и да преминете напред good
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: август 30, 2009, 20:24:38 »

Мира, успех и от мен!
Много се радвам, че се местиш! smile
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 03, 2009, 05:59:50 »

Благодаря ви момичета и ви чакам в следващото ниво Wink
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: септември 10, 2009, 01:14:32 »

  Ех момичета още малко ми остана и като мине сватбата ще сменям и темата.Има още 10-ина дни и после ще ви изоставя l_bye_girl.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines