Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:37:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булченска рокля по интернет!  (Прочетена 171969 пъти)
 
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: януари 08, 2011, 20:27:38 »

posum, и аз не те съветвам да си купуваш рокля от интернет, за да не останеш разочарована, но ако все пак си се решила ще преведа какво пише около обявата за всеки случай, ако имаш нужда и да ти помогна с писмото, филолог съм, е не все още де, но с езика бих ти помогнала колкото мога.
Третата рокля ми хареса адски много, между другото.

Пише, че всички рокли могат да бъдат ушити във всякакъв размер, цвят, че са нови, има мъниста и бродерия, пише също така, че монитора на компютъра до някъде изкривява представата за цвета и когато яп олучиш да има известна разлика. Че към самата рокля няма включени аксесоари като ръкавици, воал или кринолин или фуста, дори ако са на снимката с роклята. Преди да поръчаш да попиташ всички въпроси , които ти изскачат в главата. А и може би най - важното, че роклята на снимката изглежда пухкава, но ако си я поръчаш ще ти я дадат без кринолина, така че трябва да си купиш от някъде с 3 обръча.
Общо взето не пише кой знае какво, важното е да се свържиш с продавача и да зададеп всички въпроси, защото това си е твоя ден и всичко трябва да е перфектно. smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: януари 08, 2011, 20:41:07 »

posum,  smile anelcka80 е права за трикчетата. А и да ти кажа, не се връзвай на тази цена. Доставката в случая и на трите търга не е спомената защото като пишеш на китаеца да го питаш колко е ще ти иска например 75 паунда. Правят го, за да избегнат таксите на e-bay. Избирай търгове с упомената доставка. Те вървят обикновено около 70-80-90 паунда и нагоре. Всичко се компенсира. А и за да осъществиш поръчката трябва да имаш до себе си постоянно някой, който да ти помогне с езика. Не е чак толкова лесно. И разгледай възможно най-много търгове, за да избереш възможно най-изгодния. Обърни внимание и на трикчетата, които anelcka80 е споменала. Намери някой, който да ти помогне и успех! Wink
Аз съм решила на 100% да си купувам роклята от там, така че не се притеснявай. Първо винаги можеш да я върнеш (e-bay много пази купувачите), а и не мисля, че риска не е оправдан имайки предвид цената. Точно същите рокли взети от там се продават и тук, но по-скъпи.
П.П. На мен, за съжаление, ми отказаха няколко продавача да ми пратят снимка и се съмнявам да имам късмета да уцеля някой, който да ми прати. Mad girl
« Последна редакция: януари 08, 2011, 20:45:46 от Monikamaria » Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: януари 08, 2011, 20:49:41 »

Само се върнах да постна една рокля, която е добре ушита, но пък прекалено разголена за булка, видях я в един сайт продава се за 270лв.


Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: януари 08, 2011, 21:26:11 »

Благодаря ви за мненията.
Аз съм пазарувала от ибей, но все неща, които бих преживяла. Разбирам г-д английски, но не на достатъчно добро ниво. Г-д мога да си преведа какво пише, но ми е трудно да съставя изречение. Иначе, пазарувам смело от интернет, мн рядко от ибей, така че не съм съвсем начинаеща.
Къде видяхте, че не е упомената доставка? Аз виждам доставка за БГ фрий П§П. Има някаква врътка тук ли?
Monikamaria , ако видиш нещо интересно и срещнеш отзивчив продавач - свиркай! give_rose
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: януари 08, 2011, 23:05:32 »

Къде видяхте, че не е упомената доставка? Аз виждам доставка за БГ фрий П§П. Има някаква врътка тук ли?

Posum, не е free, за жалост, а пише freight, което означава "тегло", т.е. според теглото на роклята, ще ти изчислят доставката. Която, както ти написаха преди мен, ще бъде сигурно около 70-80 паунда, т.е. приблизително равна на цената на роклята. Съответно има и още една врътка - ако решиш да върнеш роклята, продавачът може да ти се заяде и да ти възстанови само цената на роклята без цената на доставката, т.е. гориш с доста пари. Потърси по-добре други продавачи, както са те посъветвали вече... good
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: януари 08, 2011, 23:22:39 »

soulless  goodpost
posum smile Това, което, специално на по-евтините рокли, пише за доставката, с две думи трябва да се разбере като: "пишете на продавача мейл, за да ви обясни". Вчера получих такъв. Гласеше 80 паунда. Има случаи и за 70. Това е, когато има сложена цена на роклята от сорта на 5 до 15 паунда. Понякога търговете с наддаването са изгодни, защото слагат ниски цени, но без такава висока доставка. Стига да се пребориш за роклята разбира се! Wink
 Иначе аз ще си ровя постоянно и обещавам ако намеря някое особено добро попадение веднага да алармирам! girl_wink
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: януари 09, 2011, 00:48:07 »

Можеш да видиш моделите на Alegra, имат страница и във Фейсбук, моделите им са доста сполучливи
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: януари 09, 2011, 16:50:42 »

soulless, видях снимката в галерията ти. Изглежда чиста, снежно бяла и много нежна. Корсета е страхотен. Не се и съмнявай, че ще преживееш страхотен ден, и не само ден, а дни и дори месеци, изобщо всичко около сватбата е вълнение. С такава хубава рокля няма начин да не се чувстваш добре и да си прекараш прекрасно! smile  yahoo Надявам се да видим снимки и от самата сватба да ти се порадваме. smile

Миличка, извинявай за закъснялата реакция blush Благодаря ти, че споделяш радостта ми от роклята и вълненията покрай организацията, много мило! Аз също не се и съмнявам, че твоята сватба ще е по-хубава дори от в представите ти Sunshine А роклите, които си показала са страхотни!, въпросът е в крайна сметка ти каква визия ще си избереш за сватбата...
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: януари 09, 2011, 18:33:02 »

Миличка, извинявай за закъснялата реакция blush Благодаря ти, че споделяш радостта ми от роклята и вълненията покрай организацията, много мило! Аз също не се и съмнявам, че твоята сватба ще е по-хубава дори от в представите ти Sunshine А роклите, които си показала са страхотни!, въпросът е в крайна сметка ти каква визия ще си избереш за сватбата...


По принцип много силно изживявам чужди емоции и когато някой е щастлив или се радва за нещо ми е приятно заедно с него. На сватби плача... незнам на моята какво шще е.  cray shok А подготовката за сватбата е нещо супер емоционално и същевременно ангажиращо - абе сладка ангажираност си е. Има толкова много красиви, рокли, ако имаше как щях да сложа всичките, но трябва да е само една. Може би за това много булки си избират рокли, на които като им махнеш част от обръча отдолу да е примерно друг модел или по - къса...
По принцип си нямам дружки, в смисъл чак толкова близки, няма и с кой да изживея такива емоции и сега ще си наваксам тук  yahoo blush
Миличка, твоята рокля ми е една от фаворитите, сигурна съм че ще си прелестна и излъчваща чистота булка. Нямам търпение да видя снимки, поне моето като не е близо ще ви се радвам на вас.
Ти купи ли си обръчи, или ти я доставиха заедно с тях? Защото скоро четох в една обява от ebay, че не ги доставят, ама то това ти е най - малкия проблем...   Wink

Активен
svetlana_g1984
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #249 -: януари 19, 2011, 21:05:09 »

Здравейте на всички,много съм развълнувана от темата за роклите!Наистина има много интересни коментари и съвети за покупка на рокля от интернет,моята сватба ще бъде Май месец,много ми е трудно да се реша как и от къде да си купя рокля.Една позната ми каза за английсия Ибей,разгледах роклите и останах много очарована от моделите и най-вече от цените на който се предлагат.Много искам да си поръчам от там но много ме е страх,та аз никога не съм си поръчвала нищо от интернет, а какво остава за роклята за най-важният момент от живота ми!Моляяяяяяяяяяяяяя помогнете ми,незнам какво да правя!Всеки изказва различни коментари относно сайта и не мога да реша нищо!Благодаря ви за съветите предварително  smile
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: януари 20, 2011, 06:41:22 »

svetlana_g1984, привет!

Ами да, трудно е да ти се даде съвет как да постъпиш, но нищо не ти пречи да опиташ поне - аз лично мисля да си поръчам все пак роклята, която съм си харесала, а времето ще покаже дали изборът ми е бил добър. Поне за парите не се притеснявам - от Ebay са достатъчно строги към продавачите и в случай на неполучена пратка винаги съм си издействала възстановяване на парите. Ако имаш нужда от помощ при поръчката, свиркай Wink
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: януари 20, 2011, 15:45:08 »

svetlana_g1984 , и аз ще те посъветвам същото като soulless. Наистина ebay защитава изключително купувачите и ако не си доволна парите ще ти се върнат, бъди сигурна.  good Време е да се отървем от  закостенелото  БГ-мислене. Има риск наистина, аз също се притеснявам, но въпросът е, че дори да сбъркаме грешката ни ще е поправима. Така че добре дошла в отбора на смелите и напред към мечтаната рокля! girl_wink
Активен
svetlana_g1984
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #252 -: януари 20, 2011, 17:24:57 »

благодаря ви за мнението ,което изказахте,страха ми е огромен но май ще рискувам.Проблема сега е да си харесам модел,но това никак не е лесно :)Започвам да се ровя упорито. Wink
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: януари 20, 2011, 18:09:56 »

svetlana_g1984

аз бих те посъветвала да не си избираш рокля, която нито можеш да премериш, нито да се представиш в нея, хубаво е една рокля да бъде премерена или най - малкото - подобна. Но все пак го решаваш ти, аз не мога да се бъркам, само ще ти пожелая да си наистина доволна от това, което евентуално биха ти пратили и да изживееш най - страхотния ден в живота си, миличка. smile
Има много добри ателиета, София, Варна, Асеновград, т.е. - за Асеновград се сещам само за едно, но не му знам името, оттам е една рокля, която харесах. Можеш дап оразгледаш и да мериш, все пак това си е и допълнително забавление за бъдещата булка smile
« Последна редакция: януари 20, 2011, 18:13:30 от manuela_dobromir » Активен
Phoebe
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: януари 20, 2011, 23:10:10 »

Здравейте на всички,много съм развълнувана от темата за роклите!Наистина има много интересни коментари и съвети за покупка на рокля от интернет,моята сватба ще бъде Май месец,много ми е трудно да се реша как и от къде да си купя рокля.Една позната ми каза за английсия Ибей,разгледах роклите и останах много очарована от моделите и най-вече от цените на който се предлагат.Много искам да си поръчам от там но много ме е страх,та аз никога не съм си поръчвала нищо от интернет, а какво остава за роклята за най-важният момент от живота ми!Моляяяяяяяяяяяяяя помогнете ми,незнам какво да правя!Всеки изказва различни коментари относно сайта и не мога да реша нищо!Благодаря ви за съветите предварително  smile

Здравей , моята сватба ще е юни месец и роклята си я порачах от интернет, от Китай по точно. Доиде почти 1 към 1 с оригинала даже може да се каже че е същата.но на мене ми е малко голяма и ще трябва да я преправя .модела който си поръчах е на Elie Saab "Astarte" Като го видиш в интернет е много хубава но манекенката е изключително слаба и й стои много хубаво.Но аз имам малко паласки  Wink и ми изпъкват но сега съм на диета и ще отслабвам за да не се виждат  smile но все пак аз си мусля че имах късмет и нямах проблеми, но има значение от къде ще я поръчваш.Ако не е от Европеиския съюз трябва да ходиш на митницата и да и плащаш ДДС (както стана при мене) и мито.От сайта я поръчах за 300 долара и като доиде тука 150 лева ддс и 40 лева мито.такаче внимай ако ще поръчваш  smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines