Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:34:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булченска рокля по интернет!  (Прочетена 171958 пъти)
 
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #120 -: февруари 22, 2010, 13:01:57 »

То май всичко е продуцкия на добрите сестри от Китай. Иначе аз бих рискувала, но с новите ограничения за ДДС от НГ, а митата отгоре не знам колко ще излезне удоволствието накрая, а и главоболията и ходенето по митници, да не говорим за това, че може да дойде нещо съвсем различно.
Ами не се бях замисляла за тези неща, но едва ли ще е кой знае колко. Всичко зависи от килото. А какво общо има ДДС-то, та ние сме физически лица, ние винаги сме на загуба от към ДДС-то sad
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: февруари 22, 2010, 13:18:43 »

Ами това, че от 01.01.2010 за стоки, получени от трети страни, т.е. всичко извън ЕС, които са на стойност над 30 лв и се получават ЮЛ, което значи почти всички онлайн магазини и доста от търговците из ибей и т.н. се дължи ддс. Митото вече е за по-големи суми, но роклите горе долу влизат в това, а и като ти включат и шипинга и става. Да не говорим, че мисля, че има и антидъмпингово мито за стоки от Китай. А изгодните рокли, за които говорим за предимно китайски и не се знае, ако се поръча нещо после на каква сметка ще излезне. Лошото е, че е обемно и не минава така незабелязано като други неща. И като се оскъпи почти двойно смисъла е никакъв особено като не знаем какво ще е качеството иначе, ако е сигурно няма проблем.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #122 -: февруари 22, 2010, 14:48:52 »

Да, май си права.  sad Не се бях замисляла за хилядите "дребни" подробности.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #123 -: февруари 22, 2010, 18:05:55 »

Чл. 58. (1) Освободен от данък е вносът на:

1. стоки, подлежащи на освобождаване от мита, различни от определените в Общата митническа тарифа;

2. стоки, внасяни от лицата по чл. 174, които отговарят на условията за освобождаване от митни сборове при внос;

3. човешки органи, тъкани и клетки, кръв, кръвни съставки, кърма, зъбни протези;

4. учебници и учебни помагала по чл. 41, т. 3 от организациите по чл. 41, т. 1;

5. продукти на морския риболов и други продукти, извлечени извън териториалните води на Общността от кораби, когато продуктите се внасят в пристанища в непреработен вид или след съхраняваща обработка за пазарна реализация;

6. стоки, когато са налице едновременно следните условия:

а) вносителят е регистрирано по този закон лице;

б) в съпровождащите стоката транспортни документи е указано, че стоката е предназначена за друга държава членка;

в) вносителят ще осъществи със стоките последваща вътреобщностна доставка;

7. злато от Българската народна банка;

8. въздухоплавателни средства, плавателни съдове, както и на резервни части за тях, с изключение на тези за спортни и развлекателни цели;

9. инвестиционно злато;

10. електроенергия и природен газ чрез преносна система;

11. носители на информация по линия на участието на Република България в международния обмен на издания, когато те са освободени от митни сборове;

12. стоки в рамките на разрешения безмитен внос, когато се:

а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лева;

б) (отм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г., нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) получават малки пратки на стоки с нетърговски характер, изпратени от трета страна или територия от физическо лице на друго физическо лице в страната, без последното да е заплащало за тях, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.

в) (отм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г.)

г) внася лично имущество, получено като наследство;

д) внася употребявано лично имущество от физически лица, които се преместват за постоянно пребиваване в Република България;

е) внася имущество във връзка с встъпване в брак;

ж) внася употребявано домакинско имущество след приключване на временно пребиваване извън Република България;

з) внасят ордени, медали и почетни награди;

и) внасят от лица с постоянно местопребиваване на територията на страната собствени художествени творби и научни трудове независимо от вида на носителя на информацията;

к) внасят подаръци, получени в рамките на международните отношения;

л) внасят стоки, предназначени за лична употреба от държавни глави;

м) внасят стоки, предназначени за пострадали от бедствия;

н) внасят материали за погребални цели;

о) внасят стоки, необходими за извършването на превозни операции;

п) внася документация;
 


Това е по повод ДДС-то, което успях да намеря в закона. Аз мисля, че сватбената рокля влиза в категорията на подточка Е : внася имущество във връзка с встъпване в брак
Продължавам да проучвам все пак smile
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 22, 2010, 20:18:39 »

Катрин не мисля, че някой ще се "смили" за това и едва ли ще мине номера. По принцип идеята ми е, че вече стават прекалено много главоболия за поръчка на рокля по този начин особено като до последно не си сигурен какво ще дойде. Иначе за мен лично ми е все едно, ако дам малко пари от горе и дори ми излезне като рокля взета от тук, стига това, което дойде да е наистина хубаво и модел, който не бих намерила тук и не бих се доверила на някой да ми ушие. Но не ми се занимава с ходене по митници и разправии. Иначе по назад в темата има момичета, които преди са си взимали и са доволни други не.
Другия проблем е лошата комуникация в китайките и това, че н еможе да им се има 100 % доверие. И дори да се уговорите да се пише от ФЛ пак не е сигурно дали няма да почнат да ти се заяждат като дойде. Все пак ще е голям пакет.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #125 -: февруари 22, 2010, 20:26:11 »

Ами това, че от 01.01.2010 за стоки, получени от трети страни, т.е. всичко извън ЕС, които са на стойност над 30 лв и се получават ЮЛ, което значи почти всички онлайн магазини и доста от търговците из ибей и т.н. се дължи ддс. Митото вече е за по-големи суми, но роклите горе долу влизат в това, а и като ти включат и шипинга и става. Да не говорим, че мисля, че има и антидъмпингово мито за стоки от Китай. А изгодните рокли, за които говорим за предимно китайски и не се знае, ако се поръча нещо после на каква сметка ще излезне. Лошото е, че е обемно и не минава така незабелязано като други неща. И като се оскъпи почти двойно смисъла е никакъв особено като не знаем какво ще е качеството иначе, ако е сигурно няма проблем.
Е хубаво е да се има като информация. Пък и аз имам много време, за това и се заниамвам с глупости. Съжалявам ако съм досадила!
Активен
AlexiS
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 228



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 22, 2010, 20:36:59 »

Да разбира се за всички е полезно да коментираме, кой каквато информация има. И аз от много време се изкушавам за рокля, закупена по този начин, но не знам дали ще събера смелост да се заема с това начинание. А и все пак не съм минала през тукашните магазини.
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #127 -: февруари 22, 2010, 21:03:40 »

Ето малко информация, как в нашето семейство се поръчват неща от Китай (китайските сайтове):
единият начин е като кажем на продавача да пише на опаковката, че е подарък, другият е да пише, че струва да кажем 13 долара. Какво като е булчинска рокля, може да е втора употреба, нима рокля, минала на химическо чистене не изглежда като нова? Ние поръчваме отвреме навреме неща така, досега проблеми не е имало. Като пишат, че е подарък от физическо за физическо лице и то под 15 долара, става. Мисля да си поръчам едно дълго, дантелено було. Ако успея, ще пиша. Рокля няма да поръчам, защото ще шия измислен от мен си модел-мечта.
Активен
snejanamaneva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #128 -: февруари 23, 2010, 16:59:32 »

Относно порачките по интернет,е много неприятно от гледна точка на това 4е имаш парео такси за плащане кам даржавата в която се намира роклята,после доставка,а ако е от страна извън  ЕС плащаш мито и ДДС, и плюс цената на роклята-помислете кое е по добре дали не е наи добре да си я купите от България пак дори и на старо аз ако знаех това щях да  направя но е касно а сега искам да продам и моята рокля но уви!
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #129 -: февруари 23, 2010, 22:06:10 »

Относно порачките по интернет,е много неприятно от гледна точка на това 4е имаш парео такси за плащане кам даржавата в която се намира роклята,после доставка,а ако е от страна извън  ЕС плащаш мито и ДДС, и плюс цената на роклята-помислете кое е по добре дали не е наи добре да си я купите от България пак дори и на старо аз ако знаех това щях да  направя но е касно а сега искам да продам и моята рокля но уви!
snejanamaneva видях снимки на роклята ти, много е хубава и ти в нея smile какво не си доволна? По интернет ли си я поръчвала?
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 23, 2010, 23:23:04 »

... имаш парео такси за плащане кам даржавата в която се намира роклята...
какви са тези такси, до сега нищо такова не съм плащала
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #131 -: февруари 23, 2010, 23:38:16 »

И на мен ми е чудно как биха имали някакво основание да те накарат да плащаш. Та то те трябва да докажат, че си си купил пратката за еди каква си сума. Ако няма разписка в пакета, не знам как ще го докажат това.  crazy И особено, ако пише  pleasantry подарък на стойност 10 евро  pleasantry
Активен
bencheze
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #132 -: февруари 23, 2010, 23:59:56 »

И на мен ми е чудно как биха имали някакво основание да те накарат да плащаш. Та то те трябва да докажат, че си си купил пратката за еди каква си сума. Ако няма разписка в пакета, не знам как ще го докажат това.  crazy И особено, ако пише  pleasantry подарък на стойност 10 евро  pleasantry
TSVETENTSETO е права. Даже доколкото разбрах китайчетата са се научили така да си пращат пратките. Поразпитах и разни хора пазарували от китайски саитове казват, че доставчиците са повече от наясно и си пишат че е подарък. lol
Активен
bibilqna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 200



« Отговор #133 -: февруари 24, 2010, 00:42:28 »

Да споделя и аз, понеже редовно пазарувам. От Китай редовно пакетите ги получавам с бележка, на която пише че е подарък, като мостра, който ако струва 5лв, те го пишат че струва 15лв и така. Китайците правят всякакви шашми, доколкото тези от USA - не, от там си бях поръчала едно палто, за което много съжалявах, понеже платих 200$+$50 доставка и накрая още 80паунда на митницата  beating beating beating beating  след което разбрах че за англия специално за поръчки над 80паунда се плаща мито.  Offtopic

И така относно темата, поръчвала съм си и 3 рокли от Китай, но като при всяко нещо си зависи. Първата беше идеална, втората беше булчинска рокля за приятелка - за тези пари (80паунда с доставката) беше перфектна, но не беше на 100% като на снимката, а третата просто под всякаква критика, даже не беше и това, което даваха на снимката, някакво никакво подобие просто. Забелязала съм, че при интернет магазините от Китай просто правят копи/пасте и слагат оригиналните снимки от колекциите. Една приятелка си купи рокля на Проновиас за 1500паунда, а същата(копие) от Китай за $100. Просто винаги имайте едно на ум. Ако не са много пари, може да се рискува.
Активен
snejanamaneva
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #134 -: февруари 24, 2010, 14:16:57 »

bibilqna e mnog prava ,az to4no tova imax predvid,pratkite ot usa sa mnogo kofti zashtoto i moqta maika kato mi prati edni dreshki za bebeto mi izleze dosta solena ,platix mito i dds i se razkarvax iz celiq grad i to samo zashtoto te bqxa pisali 4e stoinosta na koleta e 90 dolara!!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines