Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:37:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да си купим булченска рокля по интернет!  (Прочетена 171970 пъти)
 
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: януари 21, 2011, 09:47:13 »

gerytooo, доста си се оръсила! Наистина - покупки от ЕС, така действайте момичета, че с тия мита излиза доста солено и по-добре да си купите или ушиете тук...Иначе ако улучите нещо хубаво от Англия идват без проблеми и повечето случаи и са много коректни. Досега проблеми не сме имали, а сме поръ
Активен
svetlana_g1984
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #256 -: януари 21, 2011, 14:57:08 »

Здравей,радвам се че роклята ти е била успешно попадение,моята ще е от Китай,до колкото видях производителя!Какво е това мито и ДДС,и от там ли трябва да се плаща?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: януари 21, 2011, 16:23:27 »

Аз знам една хитринка- да помолиш китайчето да ти пише пратката като подарък или например, че струва 5 евро. Така само го гледат на скенера и като видят, че е дреха минаваш метъра в повечето случаи. Мой познат, който се занимава с търговия в ebay така процедира също.
gerytooo , дай съвет- при теб как стана? smile
Активен
svetlana_g1984
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #258 -: януари 21, 2011, 16:31:56 »

А някой знае ли как става с търговете в Ebay,възможно ли е да си вземеш на сметка роклята така?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: януари 21, 2011, 16:42:54 »

 smile Аз говоря точно за търговете в ebay, но нека и gerytooo посъветва.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: януари 21, 2011, 19:05:05 »

Сподели продавачът плииийз!
Каква коренспондеция водихте? Какви въпроси му задава?
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #261 -: януари 21, 2011, 19:50:31 »

Здравейте!  smile Аз съм нова тук. Загледах се в тази тема, т.като нашата сватба ще е август ( от днес имам дата в църквата за 20.08)  smile Аз също напоследък мисля да си поръчам рокля от ebay, но и аз нямам никаква идея как стават нещата. Така, че ми е интересно да чета. Аз живея в Холандия а сватбата ще е в България , така че после стои и въпроса как ще я занеса там....  angry
Активен
InaLutay
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: януари 21, 2011, 20:08:16 »

само на мен ли ми се струва, че тези рокли от и бей, не само че ти взимат повече пари, ами и не са като на снимката.....
тук има предостатъчно магазини smile
аз лично не бих рискувала... за рокля от снимка с много фотошоп...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: януари 21, 2011, 20:29:02 »

Здравей, Denitsa1978Welcome  Според мен можеш да я пренесеш лесно в кутията, в която ти я доставят.  smile Провери и къде ще ти е по-лесна и изгодна доставката. Това зависи разбира се и от това кога ще пристигнеш тук. Ако имаш въпроси ще сме щастливи да ти помогнем с каквото можем!

manuela_dobromir, в магазините тук няма такива рокли. Все пак затова ги харесваме толкова. Освен това определено не ти взимат повече пари, а напротив- в пъти по-малко. Много момичета с опит казват, че роклите са им същите като на снимките, не вярвам да лъжат.
« Последна редакция: януари 21, 2011, 20:33:58 от Monikamaria » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: януари 22, 2011, 01:12:13 »

По въпроса за пренасянето, от споделен опит знам, че няма проблем дори и в торба за дрехи. Много момичета споделиха, че даже са им се радвали много стюардесите и са слагали роклите в персоналния шкаф.  smile
Аз лично не се престраших да купувам нещо такова голямо от интернет. Моята рокля излезе 630 лв. Не е кой знае колко по-скъпо от тези които се предлагат в Интернет.  Ако имаш достатъчно време, ако стане гаф да можеш да реагираш и купиш нещо друго, можеш да рискуваш...
Но многото момичета тук които са се престрашили показват че има и шанс да получиш, това за което си платила...
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #265 -: януари 22, 2011, 13:44:09 »

Аз мисля да се престраша да поръчам от интернет.Ако нещо не харесам,защото аз съм трудна, да я върна. За пренасянето и аз съм си мислила да е в кутията, с която ще ми я пратят. За парите .... гледам и тук и из българските салони.... гледам снимки на булки ....ами те в повечето случаи роклите много си приличат, много са еднотипни. Аз няма да имам време да се занимавам със шиене на рокля в България, за да имам това,което искам. Разбира се винаги е най-добре да си я облякла и да видиш дали ти отива,но за мое щастие аз мога да кажа,че по по отношение на фигура и височина мога да облека почти всичко. А и мисля да отида в някой салон и да облека подобен модел на този, който съм харесала. Тук в Холандия по-ефтина, да кажа не супер рокля, от 500 евро не се намира. Тези модели,които гледам в интернет се продават само с оригиналната марка и струват над 1500 евро. Ако искам да ми я зашият най-малко 500 и то за 4-5 месеца. А аз не искам да си купя роклята 5 месеца преди това. Писала съм си с различни салони в България, в Асеновград и в София, искала съм информация за цени, никоя рокля ,която съм харесала не е струвала по-малко от 1000 лева. И пак трябва да съм там за проби най-малко един месец. Така,че си мисля да опитам ... пък каквото сабя покаже  pleasantry
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: януари 22, 2011, 14:58:19 »

Denitsa1978 Виждам че просто си решила да си я купиш от там. Дано очакванията ти се оправдаят. Пожелавам ти от все сърце всичко да мине гладко и да получиш мечтаната си рокля.
 Но не мога да се съглася че в Бг всички са еднотипни, ако си пообиколила и видяла на живо, тогава бих приела това като довод...   pardon
Заная за какви цени става въпрос в чужбина, аз също не живея в Бг.
 В Бг шият роклите за 2 седмици. А купените от интернет, почти винаги има има нужда от корекция, защото са на конфекционни номера. Седмица поне ще ти трябва за корекцията, разликата не е много голяма...
Както по-рано бях писала тук, аз пазарувам много от e-Bay, но никога от Китай. Там не знаеш какво наистина ще получиш. Така че ако ще пазарувате, съветвам ви момичета, никога от там.
Успех на престрашили се!
п.п Аз все още не съм видяла една снимка на рокля получена по интернет, която да ме е 'свалила от стола'  pardon










« Последна редакция: януари 22, 2011, 15:07:31 от anelcka80 » Активен
Phoebe
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: януари 23, 2011, 17:58:36 »

Здравей,радвам се че роклята ти е била успешно попадение,моята ще е от Китай,до колкото видях производителя!Какво е това мито и ДДС,и от там ли трябва да се плаща?

тъи като ние сме част от европейски съюз, се налага да плащаме един вид данък за стоки от др страни които не са от европеиски съюз.Мито и ддс плащаш на митницата, като ти се обадят от куриеската фирма че ти е престигнала пратката.Първо в куриерската фирма да ти дадат документите, след това отиваш в митническа агенция(те са мн и ги има на митницата) те да ти направят митнически манифест и след това отиваш да ди дадат EORI номер и да те запишат в база данни като физ.лице или юридическо.след това отново в агенцията и те те пращат до банката и ти казват на твое име примерно внасяш ДДС и Мито, ислед като платиш в банкаtа отиваш на едно гише да си подадеш Митническия Манифест и те ти казват ела след няколко часа да си го вземете подпписан.И вече тогава пак до куриерската фирма да видят че всичко е платени и тогава чак ти дават пратката.

А за роклята това беше една от наи евтините цени които намерх в нета . мн рчдко да има под 300 долара.Просто мито и ддц мн вдигат цената.иначе роклята е 450 лв.
Активен
Denitsa_Holland
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 110



« Отговор #268 -: януари 23, 2011, 18:06:53 »

Леле големи врътки!!!  bad Аз не видях някой да си каже мненето ,след като е получил роклята. pardon Или трябва да чета темата от началото?  smile
Активен
Phoebe
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: януари 23, 2011, 18:09:01 »

Аз знам една хитринка- да помолиш китайчето да ти пише пратката като подарък или например, че струва 5 евро. Така само го гледат на скенера и като видят, че е дреха минаваш метъра в повечето случаи. Мой познат, който се занимава с търговия в ebay така процедира също.
gerytooo , дай съвет- при теб как стана? smile

Моята рокля е от http://www.ubrides.com/ този саит и не сум имала никакви контакти или кореспонденция с тях.Избираш си размер , цвят и ч платих с кредитна карта.това е . има и нещо дуго, че като я платихме с картата на GSM-a ми доиде смс че с картата е направена покупка за 2093.00 не лева а йени, и идва информация за тяхната валута не в бг или долари и това доста стрчска докато се свързахме с банката и ми кажат за колко точно е покупката, щях да получа инфаркт  crazy така че ако поръчвате също го имаите в предвит.  smile
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines