Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:18:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки !!!!! част 6  (Прочетена 145149 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #315 -: април 07, 2009, 21:37:51 »

Да споделя какво направих от днешното ходене в Рая. Първо, очакват скоро огромно зареждане, в което ще се включват сватбени неща, което не са имали да сега. Всякакви кошници, подаръчета, цветя и още много работи. Относно балоните питах - 100бр са 8лв от едноцветните, сърцата са по 14лв, с рисунка на гълъби са по 22лв, с булка и младоженец са по 14лв. Има възможност да се поръчат напълнени с хелий - 1лв на балон. Може да ги докарат те, но се заплаща транспорта. За подаръчетата - ще имат зареждане на мнооого нови нещица, н акоито при поръчка на по-голям брой цената се променя. Могат да ги дадат с панделка с имената ви. Имат украси изкуствени, картички и още хиляди неща, но мен това ми направи впечатление.

Ходих да магазин РАМ и там има страхотни неща, но цените са направо  Oh my ...  crazy



Момичета, аз реших, че няма да си правя розичките сама, защото ще съм заета с много по-сериозни неща по това време и ще ги купя, но те те с апо 12ст/бр. Като ми трябват 150 - 15лвв само да розички?!?  cray Ми аз по-добре да си ги купя готови кошничките! Кажете, някъде по-евтино видяли ли сте ги???? На Илиенци дали ги има?
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: април 07, 2009, 21:45:56 »

Amelia, за какви розички става въпрос? Цветчетата за закичване ли имаш предвид или кошничките (късметчетата) за хвърляне? Аз в Рая гледах розички наедро 144 бр бяха под 10  лева иначе 12 розички бяха 1,50, то цената зависи и от това колко са големи цветчетата.
 На Пиротска в малкия ЦУМ на втория етаж има сватбен щанд,мисля че там имаше кошнички по 20-30 ст, и разнообразие от цветчета ( но едва ли ще намериш по-евтини от 20-30 ст.). 
След това по-надолу от отсрещната страна навътре пак има сватбен магазин.
Аз в Пазарджик гледах за закичване каличка със сатенена панделка - 30 ст, като си представиш, че на едро калата е 5 ст, а 30 метра панделка са 2 лв примерно.
На една от пресечките на Пиротска има Сватбен магазин и цените са по-евтини от сватбен център София smile
Но наистина човек трябва правилно да си прецени времето и да си определи приоритетите и да реши с какво може да се справи сам. 
Пожелавам ти да намериш дреболийките, които търсиш smile
« Последна редакция: април 07, 2009, 21:53:35 от merilen » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #317 -: април 07, 2009, 22:16:00 »

За тези розички, които се слагат на късменчетата говоря. и аз не написах...За тях ми е тормоза, защото излизат доста скъпички на фона на една готова кошничка. А ми се искаше поне д аси направя кошничките сама, като не мога изцяло всички детайли.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: април 07, 2009, 22:22:40 »

Амелия, до колкото разбирам имате още доста време до сватбата. Ако започнеш от сега да си набавяш някои неща, въобще няма да усетиш дали си дала малко повече пари. А щом ти е кеф и искаш сама да си правиш нещицата- не му мисли толкова! girl_wink Пък и откъде знаеш до догодина колко ще са станали готовите късметчета! Незнам, но според мен не трябва да се лишаваме от такива дребни радости! Успех!
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #319 -: април 07, 2009, 22:30:15 »

Знаеш ли, права си! Така и ще направя! Ще си доставя тоя радост пък и сега имам и време, и желание, догодина няма да мога /мисля да кандидатствам за второ висше и  crazy/. Ще ида да проверя и ще купя.
Днес намерих тюл и то мекичъъък всякакви цветове - лилаво, розово, зелено...всякакви.  Купех си и златиста химикалка за надписването на лентичките yahoo Плюс това, не му е тук мястото, но ще споделя, купих си папка за сватбения дневник плюс много цветни картони, които да обозначават всеки раздел.   blum  Проблемът е, че ми трябват още около 6 цвята, за да имам за всички раздели.
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: април 07, 2009, 22:34:41 »

Ето и обещаната снимка на пеперудата (от Джъмбо):

Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #321 -: април 07, 2009, 23:20:34 »

Много е хубавааа! Ама тя много голяма ми изглежда, да не е от тези за стени дето са? Ако не е от тях ще ида да ги видя и да си взема.
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: април 08, 2009, 07:16:49 »

Голяма е, да. Но имаше мисля че три размера - най-малките бяла със ширина около 5 см.  good
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 08, 2009, 07:52:18 »

Някъде бях писала за тюл в най-различни цветове: ул . "Хр. Ботев" след като пресечете "Стамболийски". Тюлът е  с ширина 1,50 и цена за метър 3,90 лв. В единия магазин  брокатният е 5,90 лв за метър, а в другия 9, 90. Аз от 2 метра тюл смятах, че ще изкарам над 50 кошнички и то доста по-обемни, отколкото тези по магазините. Довечера като се прибера в София ще снимам  пробната и ще я покажа.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 08, 2009, 08:06:04 »

Абе според мен проблема с късметчетата е, че на повечето от нас ни трябват 30тина късметчета. За такава бройка няма как да се говори за "на едро". Според мен си струва да си ги правите наистина само ако сте големи мераклии и ще им се радвате докато си ги джвъчкате. Иначе за 20 стотинки съм виждала съвсем сносни, а за 40 - направо божествени със суперска декорацийка.
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 08, 2009, 08:35:22 »

За тези розички, които се слагат на късменчетата говоря. и аз не написах...За тях ми е тормоза, защото излизат доста скъпички на фона на една готова кошничка. А ми се искаше поне д аси направя кошничките сама, като не мога изцяло всички детайли.

Миличка, да ти кажа аз как мислех да направя... Щом си ходила в Рая, сигурно си забелязала, че имат цветчета на едни малки букетчета, освен в големите пакети по много, каквато снимка някой беше показал по-назад в темата.. Ми едно такова букетче от около 15-20 цветчета е на цена 1.50лв. Това е супер тънко.. Аз взех такива и им отрязах дръжките и просто ги закрепих на късметчетата... Ето едно примерче за какво говоря...
Аз в последствие се отказах от този вариант, защото от зор да правя разни неща и се оказа, че тоя тип късметчета просто не ми се връзва с морската тема и ги смених. Но направата им е лесна и най-вече евтина.



Сегашния ми опит с евентуалните късметчета е с перлички, които изнамерих благодарение на Мис Каприз, която ме насочи, че ги има в Рам. smile Ето го и него, макар че не съм  съвсем убедена дали ще останат в този вид или ще сменя нещо..

Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 08, 2009, 08:42:27 »

На мен ми харесват и двата типа късметчена  Bravo
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 08, 2009, 08:46:48 »

За морска тема веднага ми идва на акъла, че може на късметчетата някъде да закрепиш по едно от онези малки рапанчета, има ги най-различни форми. По магазините продават едни гривнички от такива рязани раковинки, които са оцветени в прасковено и са много нежни smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 08, 2009, 08:51:13 »

На мен това с перлите ужасно ми харесва - те перлите са си морски продукт по принцип. Божееествени са!
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 08, 2009, 08:52:25 »

 girl_wink Мерси, те са криво-ляво направени опити..

Аз да Ви се оплача, че имам проблем с лепенето... Моля Ви споделете с какво ги лепите тия панделки и изобщо... всякакви джиджавки по украсите на разните му там неща... Направо съм се видяла в чудо, честно!

Панделките не мога да ги залепя нито с каноколит, нито с топъл силикон... Каноколита веднагически попива и ставта едни твърди, гадни, макар и понякога залепени, като разбира се преди това си залепям пръстите поне 10 пъти... А със силикона... все едно нищо не съм лепила.. направо си се отлепят от тях парченцата силикон, колкото и да се мъча.
Сега съм взела Хелметекс... който е жълтеникаво кафяв и знам, че лепи добре....ъъъъ... обувки...  angry Тоя цвят така хубаво ще загрози всичко, че не ми се мисли, ама ако залепи ще гледам някак да го скрия...Направо не знам... Исках върху късметчетата да залепя по 1 перличка и не мога да измисля как... все не ми се получава.. Пък не искам да я шия.. мисля си, че трудно ще направя така, че да не се вижда шитото. Взех и Poxipol, онова дето го рекламират - смесваш от двете тубички и лепиш... ама и него ще го опитвам довечера.. и да видими..
Всякакви идеи за лепила са ми добре дошли:)  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines