Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:55:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен пръстен, на коя ръка се носи?  (Прочетена 138800 пъти)
 
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: юни 12, 2008, 04:27:55 »

Ние си биахме решили още преди сватбата  да си ги носим на лявата и дори си ги порачахме с тези размери. Когато отидохме в ритуаланата зала ни казаха да си ги сложим на дясната и беше малко трудно влизането им:)Получи се леко комична ситуация. Докато  си бяхме в България си ги носехме на дясната ръка, когато си дойдохме в Щтатите си ги преместихме на лявата.Там си нося и годежния прастен. Моята кума ми каза, че и казали нейни колеги,че ако си носиш халката на дясната ръка си бил разведен или нещо такова. Сега като се приберем за църковния ритуал пак ще ги сложим, макар и трудно на дясната ръка smile Хубаво е всеки да си я носи както го чувства, ние решихме на лявата за да е по-близо до сърцето.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: октомври 10, 2008, 13:59:13 »

Ние сме православни християни и затова си носим пръстените на дясната ръка!Аз на същия пръст съм си сложила и годежният пръстен!Пък в крайна сметка какво значение има на коя ръка сме сложили пръстените важното е никога да не забравяме на какво са символ те.! heart twohearts heart
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #92 -: октомври 10, 2008, 14:18:40 »

Така,
сега като бяхме в Париж- милото има там една леля и тя ни обясни, че католиците носят на лявата, а православните на дясната ръка. blum

Лелеле, значи аз трябва да го нося на дясната, а той на лявата  laugh

Тъй като живеем във Франция и двамата си ги носим на лявата, както всички останали.
Иначе проблем с носенето отстрана на мъжа ми не съм имала - от момента, в който му надянах халката, не си я е свалил повече. Но и баща му си носи неговата. Имам чувството, че (не)желанието зависи и от родителския пример (както и поведенческия модел в брака).

Иначе съм чела, че през левият безименен пръст минава тайнствена вена, свързана директно със сърцето и оттам традицията да се носи на този именно пръст (ако не се лъжа, го пише тук в сайта).

Лично не вярвам на такива неща. Нося си халката така, както се прави в обществото, в което живея  pardon
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: октомври 10, 2008, 15:27:08 »

ние си носим халките на дясната ръка, а аз годежния пръстен на лявата.
но като цяло мисля че няма значение на коя ръка и на кой пръст носиш халката, а това че тя е част от другия ( и както казва моя мъж) и все едно той е с теб във всеки миг.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: октомври 10, 2008, 16:36:34 »

Аз си нося моята на дясната през повечето време, на работа почнах да си я местя на лявата, защото ми се търка в мишката, а още много й треперя да не се надраска...
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: октомври 13, 2008, 18:15:50 »

Моят си е на дясната,а годежния пръстен на лявата! smile
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: октомври 13, 2008, 18:19:44 »

Моят си е на дясната,а годежния пръстен на лявата! smile
и аз така,а тук в Испания е обратно в началото колегите ме гледаха малко страмно Oh my ... crazy
а то каква била работата католиците носили на лявата брачната халка shok
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 19, 2008, 12:32:34 »

И аз си нося халката на дясната ръка! Ама от време на време я сменям на лявата, защото ми се подува леко пръста! Не съм свикнала да нося такъв голям пръстен!
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: декември 17, 2008, 19:03:12 »

ние нашите още от ритуалната си ги сложихме на дясната ръка и там си и останаха smile а после попа като ги освещава се свалят и после той пак ти ги слага.  pardon
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: декември 18, 2008, 17:23:48 »

На нас в ритуалната зала ни казаха че се слага на дясната и там си остана а годежния пръстен си го нося на лявата smile
Абе ако ме питате всеки да си го носи кадето му еудобно
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 23, 2009, 18:42:51 »

Ние си носим халките на дясната ръка! Така ни казаха в ритуалната зала и така ни харесва! А пък си спазваме и традицията!!! Какво по- хубаво от това!!!  DANCE
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 11, 2009, 16:00:43 »

и според мен - на дясната, на безимения пръст smile

Поне такваз е традицията в България.
Активен
BUBOLINA8
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 04, 2009, 02:09:40 »

и  според мен всеки е свободен да избира на коя рька да го носи и дали да го носи. сватбените халки са символ на брачния сьюз но това не означава че трябва и сме задьлжени да я носим. А за мьжа ми даже не ми прави впечатление дали я носи и на коя рька. Несмятам че трябва да се приема толкова лично вьпраса за халката с нея и без нея важно е доверието и любовта. А пьк ако иска да изневерява или да флиртува с някоя халката не помага с нея или без нея винаги може да стане ........ Oh my ... 1tongue moto moto moto moto moto moto
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 04, 2009, 02:19:13 »

момичета, по традиция православните християни носят халката на безимения пръст на дясната си ръка, а католиците както знаем на лявата. Wink
Активен
ERan
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 648



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 24, 2009, 16:13:26 »

ами да, абсолютно правилно! good
момичета, по традиция православните християни носят халката на безимения пръст на дясната си ръка, а католиците както знаем на лявата. Wink
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines