Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:23:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен пръстен, на коя ръка се носи?  (Прочетена 138809 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #105 -: март 25, 2009, 22:03:22 »

Защо халките се носят на безимения пръст :

http://yaneto.wordpress.com/2008/06/05/halki/

Активен
lyubopitka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 05, 2009, 01:39:46 »

И аз малко се обърках като разбрах че в Щатите ги носят на лявата, защото си знаех по нашему че е на дясната... та тръгнах да си слагам годежния пръстен на дясната... Но сега го нося на лявата, и халката там ще я нося. По принцип за мен няма значение, но по две причини избирам лявата - първо, защото съм деснячка и ме дразни като имам нещо на дясната ръка, драска ми по мишката и т.н. (затова се радвам че тук в Щатите ги носят на лявата! Колко удобно, хехе). И второ, след като съм тук, искам хората да знаят че съм омъжена, и ако ще ми гледат лявата ръка за да установят, значи на лявата ще е. А единствената причина защо искам да знаят, е за да не ме свалят непознати нахалници в градския транспорт!  blum Малко нещо е пръстена, ама как помагааааа!
Активен
mihneva
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #107 -: април 05, 2009, 09:05:54 »

Аз съм чела статия, в който се казва, че няма значение ръката, дясна или лява, но пръста е безименния, защото от там минала вена, който води до сърцето!
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: октомври 22, 2014, 08:50:08 »

Моята в момента не ми става на дясната ръка. Ако я сложа може и да не успея да я извадя.  angry
Плюс това адски ме стяга и ме заболява пръста.
Сега си го нося на лявата и ми е супер добре. smile А на милото пръстена му  е добре и на лявата и на дясната ръка.  blum
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines