Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:34:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Координатор на сватбата!  (Прочетена 176544 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: декември 21, 2013, 18:21:39 »

Всичко изброено от Нина Стил го прави управителката в нашият ресторант, за което съм й безкрайно благодарна. Тя комуникираше с профитата, тя се погрижи за настаняването, като преди да влезем ме уведоми кой не е дошъл. Според мен, чисто непрофесионално мнение, сватбен координатор е подходящ за сватба на открито, с много компоненти - кетъринг, танци, песни, програма.  Профитата на моята сватба се координираха директно с управителката, като ДЖ беше говорил с нея два дни преди събитието, фотото и видеото също са се стиковали с нея и с ДЖ преди нашето влизане. Аз мога да кажа за моята сватба, че нямаше нужда от координатор, но ще ми е интересно да чуя няколко мнения на булки, които са имали.
Ето това е проблема! Хората си мислят,че управителя е длъжен да прави всичко това,че ако може и украсата да им направи. Много погрешно мислене. Не знам за вашия ресторант,но всички големи хотели още при първата среща обясняват,че не извършват подобни услуги! Управителя е там да прави много други неща свързани не само с настоящето тържество! Краси тук не става въпрос за това че фотографа пуши! Това,че е излезнал да изпуши една цигара не го прави лош фотограф. Още по-малко некадърен. Идеята беше да разберат хората,че винаги има непредвидени ситуации и е добре да има някой, който да ги посрещне! Не разбирам как само вашата професия е важна и само вашето възнаграждение си струва...? Не ми отговаряйте,защото за мен въпроса е приключен. Няма да влизам в спорове и да се стига до заключване на темата само защото някои хора просто не виждат повече от това,което те самите правят.  good Мисля, че колежката от Ваня Стил може да напише какво точно прави по сватбите,защото тя лично го практикува като услуга. Сигурна съм,че може да ви обясни, защо тези хора са важни в деня на сватбата.  good
« Последна редакция: декември 21, 2013, 18:25:13 от Nina Style » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #346 -: декември 21, 2013, 22:50:14 »

 Имам чувствто, че всичко у нас е изкривено до неузнаваемост. Особено в провинцията ! И до днес не мога точно да определя причините за това. Мога ли да попитам аз, какво точно ще обсъждам с управителката на един ресторант ? Какво точно тя ще ми помогне в моята работа ? Управителка - хостеса ? Или координатор ? А нейната работа кой ще свърши ? Аз ?
 Мисля, че подобно поведение е несериозно и непрофесионално. Въпросът в същност е в нивото на консуматора, в частност младоженците. В стремежа си да спестят определена сума те толерират подобно поведение, което е недопустимо.Така се създава илюзия за повече свършена работа, а в същност нивото на обслужване в ресторанта е занижено. Няма логика подизпълнители да се срещат с управител на ресторант, това е именно работа на КООРДИНАТОР НА СВАТБАТА / не визирам хостесите /. Координаторът на сватбата е този, който комуникира с височайшата управителка, а не подизпълнителите. Аз с управителя няма какво да си кажа.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: декември 22, 2013, 12:23:48 »

Не разбирам как само вашата професия е важна и само вашето възнаграждение си струва...?

За това ли е цялата работа? Да се оправдае едно възнаграждение?
Пак и отново се въртите около едно нещо и някакви частни случаи. Ще рече човек, че всички фотографи пушат, като чете тук. Или, че на всички булки им се късат роклите, та координаторите хвърчат и шият рокли. Или пък всички ходят в "големи хотели".

И докато си общувате на "профи" ниво, аз бъдещата булка не мога да разбера защо е хубаво да имам координатор на сватбата. И защо никой не отговаря на моите въпроси, които в темата не са спорадични? Мисля, че форумът е ориентиран към младоженците, а не към професионалистите. Защо бягате от диалог? Един пейст на длъжностна характеристика също върши работа. Отговори ли нямате?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #348 -: декември 22, 2013, 13:49:08 »

Ето че пак се стигна до този важен момент - Добрия професионалист или посредствения "професионалист"
Тук става въпрос за всички подизпълнители които сте наели, които да работят като един екип.
Фотографа си пуши - в това няма нищо лошо. Отишъл е да пуши на вън - пак няма нищо лошо.
Нещата в този момент опират до Dj !!! Може ли един истински професионален сватбен Dj да започне ритуал без да се огледа за фото и видео колегите - дали са в готовност. Това няма как да стане ако и Dj е на ниво и е на ясно с това какво и как да се прави. Работата на Dj не е само и единствено свързана с музика и водене - Dj сам по себе си трябва да е и координатор, независимо дали има такъв назначен. Трябва да следи кой от важните хора за сватбата, къде се намира във важните моменти, за да прави каквито и да е ритуали.
Ако Dj Ви беше добър професионалист нямаше да забележите че фотографа е излязъл да пуши
Ако фотографа Ви беше добър професионалист щеше да се информира какво предстои да се случва
 - Разбрахте ли ми мисълта ?!?!
И отново мотото на моя пост - Наемайте добри професионалисти за всяко перо от сватбеното парти за да не се налага да отчитате негативи после тук във форума.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines