Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 05, 2024, 21:04:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 137974 пъти)
 
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: май 18, 2009, 13:35:12 »

И аз да споделя как сме с мазането...ползвам Мустела за цяло тяло и по същия начин лепна цялата след това  nea Но не мисля, че слагам повече от необходимото и за сметка на неприятното лепнене кожата ми се чувства добре хидратирана и затова си трая!  pardon Имам и бебешки лосион на Джонсън, май с лавандула беше, с който разнообразявам понякога, ама ми идва малко слабичък! Ползвах и олиото на ХИП, ама цялото ми тумбаче стана на ситни червени пъпчици, ужасно сърбящи, от него  angry Не мога да кажа обаче със сигурност дали е от самото мазило или факта, че го ползвах в горещо време  girl_impossible И аз напоследък се чудя за Мама Дона или Galenic...ама ще видим...
Но според мен истинският проблем идва след раждането, защото малко или много 9 месеца постепенно се разпъва кожата, а след раждането изведнъж се свива, а гърдите се изпълват повече и е по-вероятна появата на стрии  beating
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 18, 2009, 13:41:32 »

Hucutaсъвсем с права за стреса на кожата след раждането. Аз получих няколко стрии по гърдите, след като спрях кърменето. Но гледам че сега има продукти за след раждане, така че ще ги пробвам и тях. Да ви споделя за каковото масло. Разтапям си го на водна баня в купичка гореща вода, без да слагам на котлона и мажа. Досега само вечер ( и не всяка вечер  lol, защото се чувствам като мазна рибка, но пък усещането на сутринта е невероятно- наистина кадифена кожа. good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #62 -: май 19, 2009, 09:21:50 »

И аз да споделя моята тактика за предотвратяване появата на стрий (макар и да съм от тези дето вярват, че ако си предразположен, спасение няма).

Вечер след душ си мажа само корема и гърдите първо с бебешко хъдратиращо мляко, което попива за секунди и не остава филм по кожата. Минута-две след млякото нанасям тънък слой студено пресовано бадемово олио. Масажирам се малко, но никога не успявам да втрия цялото количество олио в кожата. На сутринта кожата ми е мека и еластична точно като бебешко дупе. Открих ефекта от комбинираното използване на хидратиращо мляко и олио съвсем случайно и то върху ръцете си, които от непрекъснато миене не приличаха на нищо. Целите бяха нацепени, зачервени и болезнени. След като веднъж си намазах цялото тяло с хидратиращ лосион и след това корема с олио, забелязах, че на сутринта ръцете ми бяха много по-меки и хидратирани от обикновенно. След това започнах да прилагам тази стратегия върху корема ми и от редовното мазане ми се оправиха дори ръцете, вече почти не използвам крем за ръце, а продължавам да ги мия също толкова често както преди.

"Мазния" момент в картинката присъства, разбира се, но както казах, се мажа само вечер, спя с памучни блузки и хич не ми пука, че си лягам малко мазна. На сутринта няма и помен от олиото, което може и в спалната ми блузката да е попило, но петна не остават и в случай, че се окапя, всичко се изпира.
« Последна редакция: май 19, 2009, 10:14:01 от KlaraFina » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #63 -: май 19, 2009, 10:06:01 »

Valentinka, няма аромат Мамма Дона.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 19, 2009, 10:14:31 »

Аз пък не обичам лосиони без мирис, задължително трябва да ми е приятно... иначе наскоро си купих един лосион за тяло, който добре ми действа, обаче нещо миризмата впоследствие не ми допадна и сега така си стои.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 19, 2009, 10:19:36 »

Аз се мажа редовно от началото за собствено самоуспокоение, че правя нещо  Wink Ще видим някрая дали ще има ефект.
Сменям всеки път козметиката като свърши- почнах с крема на Авент, после млякото на Мама Дона, сега съм с млякото и олиото на Бюбхен. Мисля после да взема олиото на Хип.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 19, 2009, 12:46:56 »

Според мен лосионите за бременни ги правят без мирис или само с лек, защото на много жени им става лошо от различни аромати и няма да могат да ги ползват иначе.  pardon
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 10, 2009, 11:59:01 »

Все ще ви казвам колко съм доволна от един нов крем на Palmer's Cocoa Butter Formula Tummy Butter , който ми беше подарък за рождения ден от сестрата на съпруга ми и се влюбих в него!В последствие разбрах и прочетох колко голяма е ползата от какаовото масло за кожата и против стрии,а и мирише страхотно!Смятам да го ползвам докрая,а и след това.Изглежда малко,но е твърдо и се оказа,че е много икономично,а кожата ми става страшно гладка и мека.Слава богу до сега нямам нито една стрия,но си имам от преди :angry:Единствения "недостатък" е,че не попива веднага,но аз си стоя малко гола след баня и после слагам нещо,но не цапа. Ето как изглежда:
http://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Palmer's-Cocoa-Butter-Formula-Tummy-Butter-5-49.htm
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 10, 2009, 12:54:26 »

За пръв път виждам такова масло. Жалко, че на толкова малко места го предлагат. Трябва да се поразходя до някой от тези магазини. Обожавам аромата на какао smile

Иначе искам да си върна назад думите за Мустелата. Последните месеци кожата ми я приема по съвсем различен начин - доста се е изпънала и попива крема моментално. Явно всичко зависи от типа кожа и за всяка кожа има различни кремове, които биха понесли добре.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: юли 10, 2009, 13:00:08 »

А има и друго - от хормоните настъпват доста промени в обмяната на веществата в организма и нещо, което не ни е понасяло преди ни понася сега. Аз забелязах различна поносимост от кремовете за лице, които ползвам - например, ако преди ми се е лющело и изсъхвало лицето от даден крем, сега ми действа идеално и обратно. Да не говорим за шампоани и т.н. А пък напоследък получавам сърбежи и зачервявания там където се пръсна с парфюм... направо не съм вярвала, че до такава степен се променя организмът.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 10, 2009, 16:31:07 »

Това масло има страхотен лек аромат малко и на кокос...абе като някакъв десерт е,нямам думи,страхотен е!А за кожата-верно ми е по-различна.Онзи ден нямах крем в себе си да се намажа след душ и краката ми се обринаха и ме сърбяха ужас просто! :girl_impossible:Та днес след баня се намазах по цялото тяло с каковото масло и сега съм ОК.Поне косата ми от как съм бременна е супер yahoo
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 10, 2009, 16:33:21 »

А колко грама е Тони? Понеже се предлага точно в един салон тук до нас и мислех да ида да си го взема.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 10, 2009, 20:47:27 »

Zahira   125 гр. е и на мен ми изглеждаше малко,но понеже е твърд и като натиснеш малко и го размажеш м/у пръстите и много икономично идва.Гледам,че много го хвалят и помагало и за стари стрии :girl_wink:Поне отиди само да го помиришеш,аз направо се влюбих още с отварянето на опаковката...
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 10, 2009, 21:57:06 »

Точно с миризмата на кокос ме заинтригува - много обичам всичко свързано с мирис и вкус на кокос smile
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 11, 2009, 15:09:51 »

И аз съм същата,а като прибавим,че като отвориш крема прилича да някакъв ванилов крем или крем карамел и....Мисля,че ако кожата ви е по-суха много ще ви допадне усещането след това,а и аромата му остава до следващия душ и мъжа ми само ме души tease
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines