Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 23:02:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 136968 пъти)
 
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #225 -: май 24, 2011, 20:24:08 »

Позволявам си да не сьм сьгласна.
Технически, стриите се образуват в дермата, а продуктите влияят само на ниво епидермис.

Тогава как може да се предотврати появяването им? На мен ми се появиха по гърдите през пубертета въпреки, че носех бюстиета още от 5-ти клас и се мажех всяка вечер с кремове, така че съм склонна да вярвам, че мазилата не помагат, но все пак...

rosit@ крем или нещо против пъпки ти трябва? Единственото, което ми е помагало до сега срещу черни точици и пъпки е това
.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 24, 2011, 20:56:49 »

Роси, тялото ти преминава през много хормонални промени в момента. Пъпчиците са просто едни от тях. На някои момичета кожата им става супер гладка, други получават акне, трети суха кожа.

Аз лично бих внимавала с продуктите за акне, да не кажа не бих използвала изобщо, заради Salicylic Acid,  който има в тях. Също така, моля те не използвай продукти за бръчки, които съдържат Retinol A.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #227 -: май 25, 2011, 12:51:21 »

Не мисля, че е вьзможно да им се вьздейства особено pardon

На мнение сьм, че който е предразположен ги има, с каквото и да се маже, а на който не е, са му спестени, дори да не използва нищо.
Вьпрос на еластичност на тьканите.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 25, 2011, 17:05:15 »

Аз пък смятам, че действат, тъй като кожата ми доказано е предразположена към стрии. Повтарям, че си имам такива от промяна в теглото години преди забременяването. А от бременността нямам нито една стрия, благодарение на добрата грижа за кожата и качествените продукти.

Кремовете за лице ги бях зарязала по време на бременността, някои от съставките в тях ме притесняваха.
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #229 -: май 25, 2011, 17:14:09 »

Scarlett, майка ми има стрии по гърдите, бедрата и паласките от пубертета, а по корема няма нито една въпреки 3 бременности. С мене и сестра ми не се е мазала с нищо, а като беше бременна с малката ми  сестра беше на 38... Може би и всяка част на тялото е различна.  pardon
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #230 -: май 26, 2011, 15:12:46 »

Роси, аз също не бих ползвала продукти за акне по време на бременността nea. Нормално е кожата ти да се промени сега, по-скоро бих обърнала внимание на козметиката, която ползвам - да не е вредна за бебчето, а и за майката. Аз ползвам Oxygen Botanicals - козметиката е подходяща за бременни (имат сертификат).  good
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юни 01, 2011, 13:01:19 »

Sandri, така е, съгласна съм, само че аз по време на бременността качих 22 кг, нали разбираш, че не беше само на корем. Сега си свалих всичките, но поражения слава богу няма. И съм на 31, не съм първа младост. В общи линии всеки сам си преценява да маже или не, аз живот и здраве при втора бременност пак мисля да мажа със същото. Ефект се убедих, че има.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #232 -: юни 01, 2011, 14:19:52 »

Scarlett, с какво си се мазала и си останала доволна? - ако може сподели тайната мисля, че ще е полезна за много момичета  give_rose
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 01, 2011, 15:09:19 »

Аз реших да не използвам никакви лосиони и гелове за лице...само един антибактериален сапун и това е.
А иначе лосион против стрии мисля да ползвам на Кокона&Майка,който използва леля ми по време на нейната бременност и нямаше нито една стрия никъде,макар че беше на 38години.
И така... pardon
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #234 -: юни 01, 2011, 15:43:34 »

Аз нали сьм по обогатяването на статистиките, се лепкам и с моя опит - качих 26 кг, мазах се от дьжд на вятьр в 9ия месец само и нямам стрии. На 34 години сьм (скоро 35).
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 01, 2011, 16:35:28 »

Момичета, бях попаднала на една интересна статия относно стриите, но жалко, че не мога да я изровя сега. Та статията обясняваше, че колкото по-възрастни са жените, толкова по-малко са предразположени към стрии. Аз лично си имам от юношеството, сега с тази бременност 2 седмици преди термин не се е появила нито една и силно, ама много силно стискам палци и до края да си е така (това ми беше едно от големите опасения). Само да кажа, че с нищо не съм се мазала, освен с чисто карите органик (shea butter) през зимата, защото кожата ми е от суха по-суха. Но и него го зарязах още във 4-тия месец от бременността.
Това го казвам само като индикация, ясно е, че този въпрос със стриите си е доста комплексен и най-вероятно не само факторът възраст играе.  pardon
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юни 01, 2011, 20:58:31 »

Дали влияе или не,аз по време на бременността си се мазах със зехтин и факт е,че нямам нито една стрия.Не съм ползвала допълнителни средства,защото не съм убедена,че оказват ефект  good
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юни 03, 2011, 11:26:38 »

Аз се мазах с Weleda, като се мажех още под душа, както съм с капките, преди да се подсушавам. Това беше единственото нещо, от което не полудявах от сърбежи, а пробвах доста продукти. Сега ползвам продукти на тази фирма и за малкия и никога не сме имали кожни проблеми.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юни 04, 2011, 17:02:18 »

Възможно е кожата на различни части от тялото да е различна. Аз имам стрии на бедрата от едно напълняване през 2006 г. По време на бременността се мажех с едни масла по рецепта на Ели и стрии не се появиха по корема. След като родих пак се мажех, но от дъжд на вятър , резултатът е- 3 стрии на всяка гърда. Явно кожата на гърдите е много по-тънка от тази на корема и се нацепва много лесно. Не знам дали мазането ме предпази или просто кожата на различните части от тялото, е различна. За всеки случай тези масла омекотяват кожата и аз продължавам да ги ползвам за лицето, а също така мажа и Крис с тях след къпане.
Аз за сърбеж ползвах бебешкото олио на Weleda. Помагаше, но не особено. Накрая си смених перилния препарат, минах на сапунени ядки и проблемът се оправи.
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #239 -: юни 10, 2011, 16:53:41 »

Понеже се заговорихме за пъпките, аз ползвам и до сега Garnier pure 3 в 1 и съм много доволна, поне мен не ме притеснява, че е със Salicil Acid, почиства в дълбочина и кожата е супер след измиване.  smile
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines