Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 01, 2024, 11:55:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 137580 пъти)
 
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #180 -: юни 01, 2010, 21:45:10 »

Аз говоря за Сертифицирана органична козметика, т.е. задължително не съдържа химикали и съставките, с които е направена са специално произведени за това и са отглеждани без употребата на пестициди! Например Боерлинд! За мен това е немска, световно призната сертифицирана органична козметика!  Offtopic
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: юни 02, 2010, 07:53:08 »

Именно за такъв тип козметика и аз говоря. Сертифицирана органична козметика не означава, че не съдържа химикали. Фактът, че активните съставки на козметиката, са отгледани без пестициди, изобщо не значи, че за направата на крайния продукт не са използвани вредни вещества. Сертифицирани органични са съставките на козметиката, но не крайния продукт.
Ако искаш да сме точни специално за марката, която ти посочваш, нека да вземем техния дневен крем за комбинирана кожа - в него има метилпарабен и парфюми (фталати), които са изключително вредни. За това е важно да се гледа съдържанието на продукта, а не сляпо да си мислим, че като пише органично или природно, то е безвредно.
Активен
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #182 -: юни 03, 2010, 17:17:56 »

Аз съм скарана с наименованията на съставките  на козметиката и в интерес на истината не знам за какво точно да гледам. Използвам този крем http://ecolina-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_54_55_57&products_id=153 , на сайта е качен и съставът му, можеш ли да ми кажеш коя от съставките му е вредна?
Благодаря!  butterfly
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: юни 04, 2010, 00:23:48 »

Аз съм скарана с наименованията на съставките  на козметиката и в интерес на истината не знам за какво точно да гледам. Използвам този крем http://ecolina-bg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_54_55_57&products_id=153 , на сайта е качен и съставът му, можеш ли да ми кажеш коя от съставките му е вредна?
Благодаря!  butterfly

Benzyl Benzoate е токсичен, Aroma (Fragrance) са по всяка вероятност фталати, които също са много вредни
Ако използваш английски, ето малко информация
http://www.cosmeticsdatabase.com/ingredient.php?ingred06=700698
А това е на български:
http://bg.netlog.com/groups/health_and_beauty/blog/blogid=14520

Не ме разбирай погрешно, аз също използвам някои вредни неща. Фондьотена или парфюма ми са далеч от безвредни, просто исках да внеса малко разяснение по темата с органичните продукти, тъй като са доста преекспонирани и без да е наясно човек може да си мисли, че като използва органик или природни продукти, едва ли не, няма рискове.
« Последна редакция: юни 04, 2010, 00:26:56 от ellie_bellie » Активен
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #184 -: юни 04, 2010, 06:13:53 »

Благодаря!  give_rose
И аз все пак си мисля, че е по-добре да използвам органична козметика отколкото стандартната - това е лично мнение, с което не искам да ангажирам никого! А и откакто използвам някой от продуктите на тази марка кожата ми се чувства много по-добре в сравнение с всичко, което съм ползвала преди на коя ли не марка!  Offtopic
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #185 -: юни 04, 2010, 10:50:39 »

Аз уж бях писала, но последните 2 дена имах някакъв проблем със сайта та може и да не се е отразило. Трудно е да се намери нещо абсолютно безвредно като козметичен продукт. Аз използвам козметика сертифицирана като позволена и подходяща за бременни и смятам, че това е най-доброто, което бих могла да направя за себе си и за бебчо.  give_rose
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: юни 22, 2010, 14:27:59 »

Момичета, вижте какво открих скоро относно хомеопатията и как помага при кожата на бременните.
CALCREA FLUORICA 15 CH

ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ НА СТРИИ
СИМПТОМИ   ЛЕЧЕНИЕ

•   Депигментирани стрии
•   Загуба на еластичността на кожата на места (коремна стена, ханш, гърди)   
От 3-тия месец до раждането да се взимат по 5 гранули при
ставане от сън и преди лягане, по 20 дни в месеца
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: юни 22, 2010, 15:29:30 »

mirindadimi, аз през цялата бременност се лекувам с хомеопатия, много съм доволна  good
Но трябва да се консултираш с лекар-хомеопат - не бива да се пият самоцелно.
Точно за тези хапченца питах хомеопатката, но тя каза, че моето коремче върви малко, кожата ми може да се разтяга, по-дебела е  и не е нужно да ги пия.
Пък и лекарят е хубаво да състави програма по която да се пият, за всеки е различна.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юни 22, 2010, 21:52:50 »

Да права си, че трябва консултация. Аз го минах периодът на бременеенето, но ако бях попаднала на това инфо щях да се възползвам. smile
pepina83, с кой хомеопат се консултираш. за да не е реклама може и на лични good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: юни 27, 2010, 16:14:42 »

Аз имам стрии на бедрата, които получих преди 4 години от напълняване. На корема и гърдите не ми се появиха тогава. От известно време преди да забременея почнах да се мажа с чист витамин Е, защото водата е много твърда и почнах да получавам неприятни сърбежи. От моя позната знам, че по време на бременост тя ползваше само витамин Е и резулатът е само 1-2 стрии. От собствен опит мога да кажа, че витамин Е ми помогна да нямам белези по лицето , когато преди 2 години паднах на ски и цялото ми лице беше смазано. Когато раните позарастнаха почнах да се мажа с витамин Е 2-3 ден и сега няма спомен от инцидента. 
Хубаво е когато си мажеш тялото да е веднага след като се изкъпете, докато кожата е още мокра, защото така задържа влагата , а и порите са отворени и попива много бързо.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #190 -: юни 27, 2010, 19:52:34 »

Аз в момента провеждам един експеримент, пьк да видим как ще ми подейства. Понеже винаги сьм била маниак на козметика и сьм имала задьлжително дневен, нощен, околоочен плюс седмичните грижи, сега реших да спра всичко. Мажа се само с масло от Янгу или масло от оризови трици. След като попие малко се прьскам с минерална вода и това е.

За стриите се мажа с Bio Ol по гьрдите и корема, и масло от макадамия по бедрата, но не всеки ден. Само, когато сьм мотивирана (рядко хихи). Те и без друго стриите се образуват от "скьсване" в дермата, а козметичните продукти влияят на епидермиса, тьй че...  pardon Пьк и всичко си е до кожа. Майка е качила и с мен, и с брат ми по 32 кила, а няма нито една стрия. Аз вече си имам отпреди, новоизлезли такива поне ще носят някакьв смисьл  Girl_hide

Иначе за вит Е и аз сьм чула, че действа страшно добре  good
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #191 -: юли 07, 2010, 09:44:54 »

Мили коремчета,
Много се радвам, че има място, където да споделя тревогите и радостите си покрай този тъй чакан период за всяка жена  pqz.
Аз съм във втория месец и също много се вълнувам от това каква козметика да ползвам. Искам да ви попитам /май прекалаявм, но все пак crazy/ вие ползвте ли сега различни душ-гелове, шампоани, сапуни и ако да - какви марки.
Прегръщам ви и ви пожелавам прекрасен ден Curtsey
« Последна редакция: юли 07, 2010, 15:31:38 от kokiche » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: юли 07, 2010, 17:51:51 »

kokiche, аз лично не съм променила почти нищо. Продължавам да използвам същата козметика за лице, единствено съм прибавила скръб за тяло от Боди шоп  и се мажа с витамин Е след всяко къпане. Копувам си козметиката от био магазини и винаги чета съставките, като гледам да е възможно най-естествено.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: юли 23, 2010, 09:44:22 »

От няколко дни забелязах, че по аптеките са заредили продуктите на Мустела и исках да попитам дали смятате крема за стрии за възможно най - добър, понеже аз вече имам малко стрии по гърдите и ми се появиха няколко по - груби по бедрата в областта ан бричовете и за сега само коремчето е незасегнато и се мажа с Лиерак или нещо такова - едни розови опаковки и съм доволна, но той май е по - подходящ за след бременността понеже има цвят и мирис и знам , че сега може да ми предизвика раздразнение, въпреки , че пише че е и за бременни. Иначе имам и олио на а Чико и се мажа след душ, но не смятам че прави нещо особено и по - добро от кое да е друго олио...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 23, 2010, 09:52:02 »

Светле, и аз се бях насочила към Мустела-та, понеже прочетох много добри отзиви. Но после някой ми спомена, че вече не я зареждат, защото била спряна от производство поради някакви причини. Естествено, не се знае дали това е истина, но реших да споделя.

Ина е права, че си е до кожа. Може би мацането е за успокояване на съвестта ни blum Аз досега почти не съм имала стрии. Имам по 2-3 чертички на бедрата, около бричовете, но са едвааа забележими.
Иначе си взех маслото на Бюбхен и крема на Мамма Донна с оризови трици. Ще видим дали ще помогнат. Мисля да редувам едното сутрин, другото - вечер, и без това днес ми е последен работен ден, та ще имам време като стана да се мажа smile
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines