Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 11:35:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 137755 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: май 07, 2010, 20:15:18 »

И аз имам засилена пигментация по лицето. Подредих се от един солариум, сигурно сте ме чули и преди, бях оревала орталъка точно преди сватбата. Избледняха ми с лазерни процедури, но пак са си там. По време на бременността ми се засилиха както в най-лошата си светлина, ходех като пребита. Катинка, изключително вредни са кремовете за избелване. И моите сами си избледняха точно 3 дни след като родих. Иначе коректорът е моят най-добър приятел.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #166 -: май 07, 2010, 20:52:57 »

Успокоихте ме момичета  give_rose Дано наистина изчезнат след раждането, а за на слънце наистина си стоя. Уж ползвам подходящ крем за хипоалергична кожа /изписа ми го дерматолог за по време на бремеността/, но може би и хормоните се отразяват. Мерси, мерси, мерсиии  give_rose 
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: май 25, 2010, 13:24:50 »

Здравейте, момичета. Още съм в ранен етап на бременността, а от скоро забелязах заччервени линии по гърдите ми, които явно ще се превърнат в стрии  girl_impossible Ужасена съм - имах си хубав голям бюст, а сега.... Моля препоръчайте ми нещо, с което да ги мажа- дали лекарство за вече появили се стрии или нещо превантивно да спрат да излизат и да ги намаля колкото е възможно... Аз още в началото като разбрах , че съм бременна си взех специлано олио (забравих марката) и си взех и мас и мажа почти всеки ден , но явно не е било достатъчно  NO
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: май 25, 2010, 14:52:14 »

Така зная от както се помня - няма по-ефикасно от свинската мас, малко гадно, ама в името на красотата, една приятелка от самото начало се мажеше и няма нищо сега. Никакви други мазила не помагат, аз също съм решила като дойде момента и аз да практикувам мазане с масчица blum
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: май 25, 2010, 15:39:29 »

Стриите са кофти нещо наистина, ама никой не е застрахован от появата им, пък било то и да се мацотим с мас, което лично на мен ми звучи доста гадно. Аз специално съм се мазала и продължвам все още да се мажа с няколко продукта - познатата Mustela, която на мен лично хич не ми допадаше, много ми миришеше, с крема на Galenic, който е като лосион и се нанася много лесно и с на Palmers какаовото масло, което е и за появили се вече стрии. То е доста мазничко, но мирише супер приятно и е лесно за нанасяне. Засега нямам стрии, да чукна на дърво, то малко ми остана, че може и след раждането да цъфнат  sad . Но според мен всичко е индивидуално и си е до типа кожа.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #170 -: май 26, 2010, 14:42:17 »

Понеже все още съм в много ранна бременност,но по лицето ми се появиха тези странни петънца и се чудя какво да ползвам против тях! crazy Явно при всяка бременна се появяват.За тялото си взех един крем на Кокона да го видим дали ще го бъде и си мислех да си взема и избелващия крем за лице,но като ви чета и се чудя дали въобще трябва да го взема. angry
Имате ли някакви отзиви за тази марка? huhhuh.gif
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #171 -: май 27, 2010, 10:01:00 »

Nadi711 наистина си в ранна бременност.
Защо не изчакаш малко. Може петънцата да се махнат от самосебе си. Все пак промените настъпват със страшна скорост в организма ти.
Относно кремовете - по-добре попитай лекаря си.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: май 27, 2010, 12:57:24 »

ето това може да ти е полезно,Nadi711
http://www.kenguru.bg/Пигментация+в+норма/1/MlW-gRWbIRWzMdKHU9WfcJSvYJODM1e3YhOzcVOzgleDUJePg9KbQpaHgta-IFirMpWLQtiLcZmbYN
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #173 -: май 29, 2010, 08:10:36 »

Определено няма да бързам с кремовете и първо ще се консултирам! give_rose
svetla_ety благодаря ти за полезния линк! give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #174 -: май 29, 2010, 11:41:42 »

nadi711, консултирай се щом си решила, но моят съвет е и да не чакаш много. Първоначално кожата сърби ако не я мажеш особено по корема - това съм го установила при доста бременни и при мен включително. А след това вече си зависи и твоето коремче как расте - моето е много голямо, но нали разбираш, че няма как да контролираме размерите на коремчетата так че в такъв случай и разтягането е по-голямо! Според мен е важно да се мажеш good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: май 29, 2010, 13:59:26 »

nadi711, консултирай се щом си решила, но моят съвет е и да не чакаш много.
Мисля, че тя имаше предвид, че ще се консултира относно крем за лице за петната, които са й излезнали и аз напълно я подкрепям!  good Относно мазането на корема можеш и от сега да се мажеш спокойно с разни мазила за бременни. Аз имах също на Кокона и добре попиваше ако не се лъжа, че има някои, които стоят мазно след мазане и оставят петна по дрехите.  angry
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #176 -: юни 01, 2010, 13:06:24 »

Да maria_lakova имах в предвид,че ще се консултирам с док за някаква козметика за лицето,иначе аз си се мажа по цялото тяло.И този крем Кокона наистина попива много добре,ухае много хубаво и кожата става доста нежна и гладка!За сега съм доволна! give_rose
Активен
whiteangel
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #177 -: юни 01, 2010, 19:34:17 »

Органична козметика ползвате ли? Аз използвам такава в момента (не съм бременна) и мисля че тя е най-добрият избор в този период, защото не съдържа химикали и разни такива вредни неща, които да влизат през кожата!  give_rose
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #178 -: юни 01, 2010, 21:17:50 »

Козметика - много. Важно е по време на бременност да се ползва такава, която да е сертифицирана за бременни. Аз ползвам такава и от преди да забременея така, че нямах проблем с това. Но определено ограничих някои неща, които бях ползвала преди, а сега не са подходящи за бебчо. good
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: юни 01, 2010, 21:34:24 »

Органична козметика ползвате ли? Аз използвам такава в момента (не съм бременна) и мисля че тя е най-добрият избор в този период, защото не съдържа химикали и разни такива вредни неща, които да влизат през кожата!  give_rose

Нещо си в грешка. Това, че козметиката е органична, съвсем не я прави такава без химикали и вредни химии. Най-сигурно е да четеш съставките и да ги проверяваш една по една.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines