Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 11:41:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 137758 пъти)
 
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: март 31, 2010, 14:17:09 »

Здравейте!
Аз като една начинаеща бъдеща майка исках да попитам има ли неща, за които знаете категорично, че трябва да се избегват - питам за кремове за лице или тяло или дори за боя за коса, въобще всичко, с което ние имаме контакт, а може да навреди на бебето? Сега с наближаването на лятото съм свикнала да вляза малко във форма, а тази година наптротив - даже ще изляза  tease и се чудех може ли поне нещо да направя за външността си - някакви масажи или кремове за целулит...
Ще съм ви благодарна да ме посъветвате вие какво правите!  give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #151 -: март 31, 2010, 16:22:09 »

svetla_ety ,по време на бременност са забранени антицелулитни кремове,в смисъл такива за премахване!Единствено може да се ползват специалните за бременни мазила!Масаж има специално за бременни и мен много ме е яд че не можах да се възползвам от това удоволствие,защото в момента ме боли всяка костица и всеки мускул ми е схванат! :\Ама не е късно още де! girl_wink
За боята не е доказано,че вреди,но аз лично предпочетох да мина на незамонячна за моя спокоиствие най-малко!Ползвам на Лореал.Много са добри!Аз минах от русо на тъмно кестеняво и се получи от първия път! good
Аз кремове,лосионо за тяло спрях да ползвам и веднага щом  аучих че съм бременна ина на лосиони за бременни!
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: март 31, 2010, 16:38:26 »

Добре, че погледнах в темата. Аз ползвам един на Avan с вишни лосионо за тяло , но явно ще трябва да го спра. Надявам се каната за коса да не е противопоказна, че незам какво ще се мажа.
На мен нещо друго ми е интересно : как стой въпроса с ходенето на козметик (триъгълника), не знам даали въпроса ми е за тази тема blush
Мислех да питам док. но така и не се сетих. Имате ли някакво информация?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #153 -: март 31, 2010, 16:44:20 »

Боги,аз знам че много жени ходят на тази процедура!някъде нях чела че ако има проблем с контракциите не е препоръчително,но не съм сигурна!
Лично аз да споделя,че отт към 3 месец нататък едва издържам да не се обръсна!Краката,ръцете и подмишниците си ги епилирам от около 8-9 години и напълно ми бяха обезболели!Ама от тази чувствителност заради бременността,едва не съм ударила бръснача!Стискам зъби яко nea!
Та дано ти да го нямаш този проблем!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: март 31, 2010, 16:51:38 »

Боги, няма проблем да си правиш тези процедури по обезкосмяване   good
Аз не спрях да си ползвам стандартната козметика . От 4-тия месец някъде започнах на "изпъкналите места" да се мажа със специална за бременни , но си ползвам и другите. Аз се къпя едва ли не с кремове и ако трябва само с такива за стрии да са  crazy
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 31, 2010, 18:54:29 »

На мен обезкосмяването ми е една от най-неприятните процедури. Като си погледна епилатора и ме свива под лъжичката. Много ми е чувствителна кожата на болка откакто забременях. За кола маска на триъгълника и аз съм чувала, че може да предизвика контракции.

Козметика с ретинол, салицилова киселина, всякакви продукти за акне и избелващи продукти, кремове против бръчки с витамин А,  не са за препоръчване. Ако не те бъркат останалите химии в козметиката - парабени, токсини, фталати, ползвай си на воля.

Боята - безамонячна или кичури (при тях боята не стига до скалпа).
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #156 -: март 31, 2010, 19:37:35 »

ellie_bellie,аз съм същата!Не стига че тооолкова много боли,а и имам чувството,че растат по бързо косъмчетата от преди!
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 31, 2010, 21:15:42 »

Момичета, много благодаря за отговорите. Аз ходя при моята козметичка всеки месец - крака, мешници с епилатора нямам проблем, но за тази част просто не мога. Обаче вие ме размислихте за това с контракциите и ме хваща страх. Май е по-добре да се консултирам с док. и да пропусна сега процедурата, докато тя не разреши smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #158 -: март 31, 2010, 21:40:30 »

Най-добре питаи доки! *THUMBS*Аз знам,че болката предизвиква контракции именно защото имах такива в 4 месец и много се информирах!
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 31, 2010, 21:55:43 »

Това с обезкосмяването наистина е доста кофти. Аз си ползвам епилатора без проблем, не усещам някаква по-голяма чувствителност на кожата, обаче сгъването е доста трудно вече, направо си е мисия невъзможна. Иначе пък сякаш аз като се гледам космите по-бавно растат, де да знам. А пък за другите части и обезкосмяването си е направо геройство, то стойки-чупки, луда работа  tease

Иначе аз си боядисвам косата, бях питала акушерката дали мога и тя ми каза нещо след 20-та седмица ли кво беше и аз не помня, ама просто няма как да спра, защото с тези тъмни корени на русата глава ще се получи интересен ефект  Oh my ... . По принцип е хубаво ако може без, заради евентуални алергии, поне така ми обясниха на мен. А за другата козметика, аз си ползвам, ама аз и без това не обичам да се мацотя много-много, че за тялото ми е достатъчно и това за стрии и т.н., а иначе другите си ги ползвам-гримове, крем за лице и т.н.
« Последна редакция: март 31, 2010, 21:59:02 от vilence » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #160 -: март 31, 2010, 22:27:56 »

vilence,да мила много трудно става в твоите седмици,а аз днес като си епилирах краката какво да ти кажа tease,ами не си виждах къде скубя!Много зле стана само за 1 седмица!Едно че правя нямам начин и друго че като седна закривам гледката с корема!А бе на фантазия го карам! pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #161 -: април 07, 2010, 11:55:53 »

Я да се запиша и аз в темата,че ме интересува.Аз до сега ползвах епилатора обаче като си дойдох вБГ и си направих кола-маска............усещатането беше доста неприятно два часа след процедурата бях с адско главоболие и дори повърнах и за сега това ми е единственото повръщане /дано за напред да е така/.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #162 -: май 07, 2010, 16:18:30 »

Дали някой може да даде съвет - от няколко седмици си наблюдавам кожата на лицето. Започнаха да ми се появяват по-тъмни места. Не са точо петна, по-скоро приличат на лунички, събрани на куп. Някой да е имал подобен сблъсък с кожата си и как го третирахте???
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 07, 2010, 16:27:42 »

Кате мисля че Мустела имаха крем срещу тия тъмни петна, аз съм си малко по тъмничка и нямах този проблем, но се случва при доста бременни, би трябвало след раждането да изчезнат като тъмната линия в средата на корема  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #164 -: май 07, 2010, 19:07:15 »

КатиНка аз имах такива петна. Много са неприятни но за щастие ичезват след раждането. Появяват се основно при излагане на слънце. Хич не разбирам аз тая мания за мазане на бременните, моите се появиха и изчезнаха сами  blum
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines