Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 05, 2024, 20:56:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Козметиката по време на бременност - 2 част  (Прочетена 137969 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 22, 2009, 21:54:13 »

Ахам, Ночко към тебе имам един въпрос на лични  blum
А относно пак това масло за перинеума, че ме вдъхнови от кой месец се използва за да има максимален ефект? То нещо не мога да си го обясня как ще ти отусне перинеума, ама ... знам ли, стана ми интересно да науча повече за този продукт  Wink
Активен
Addri
Сватбар
***
Публикации: 188



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: юли 23, 2009, 09:32:44 »

Гери, за това масло бях чела в друг форум, там няколко момичета си го бяха купили. Ползвало се от около 7 месец, но като всяко друго нещо колкото повече - толкова повече  pleasantry, така че може би от по-отрано ефектът би бил по-добър. Идеята му е да се направи кожата на перинеума по-еластична. Искрено се съмнявам, е само с едното мазане може да се избегне разкъсване или еписиотомия, но си мисля, че поне след това кожата по-лесно ще се стегне и събере след разтягането. Аз ще раждам секцио и затова не съм си го напазарувала още иначе сигурно от 4-5 месец щях да се мацам обилно за всеки случай. Не че вярвам, че ще има много ефект, просто да си се успокоявам, че правя нещо както е и с кремовете против стрии
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 23, 2009, 09:43:21 »

Маслото за перинеум се препоръчва от 34-36 седмица на бременността и далеч не е задължително да е на Веледа. Аз в няколко чужди книги вече срещам инфо за масаж на перинеума и там пише, че се прави със студено пресовано бадемово, сусамово, кокосово масло. Никъде не пише, че трябва да е специално масло. Аз обаче бих си го преварила преди употреба, тъй като не се знае какви микроорганизми може да има вътре, а все пак влагалищната среда е доста чувствителна по време на бременност.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 23, 2009, 09:50:15 »

Zahira никога досега не съм преварявала масло, затова искам да те попитам - трябва ли да заври или само да се сгорещи ? И предполагам само на водна баня? И каква продължителност на масажа препоръчват ? Мноого ти благодаря ! give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юли 23, 2009, 09:53:42 »

Да на водна баня трийсетина минути. Ако имаш малко стъклено шишенце най-добре, слагаш го в една тенджерка с малко вода и да си ври на слаб котлон. Ще копирам и едни инструкции от Бг-мамма за масаж на перинеума:

Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане) или специално масло за масаж на перинеума от Weleda.

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!
След като приключите с масажа, премахнете с тоал. хартия съвсем леко част от маслото, което е стигнало до ануса. Така ще се прекрати евентуалното идване на бактерии от там 
Активен
tedi_medi
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #125 -: юли 27, 2009, 10:50:51 »

ей колко полезна информация има тук, от скоро пиша, но другаде не бях срещала такава подробна инструкция  good
Активен
denki6a
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #126 -: юли 29, 2009, 09:43:05 »

Аз използвам мустела, но когато нямам парички просто купувам зехтинче и се мажа с него, но той попива малко по-бавно и трябва да ходиш гол дълго време
Активен
treisy7
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #127 -: юли 31, 2009, 09:09:43 »

аз също използвам Мустела, ама за две седмици заминава една опаковка и наистина си е скъпичко...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #128 -: март 01, 2010, 08:50:37 »

Мацки я кажете в София къде продават продуктите на Палмърс???Търсех в няколко аптеки,ама не откривам!
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: март 01, 2010, 17:09:26 »

Рубин, незнам дали си гледала в сайта им, ама това може да ти е от полза http://www.palmers.bg/stores.php . Аз ака си намерих тук във Варна откъде да се снабдя с Palmers.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #130 -: март 05, 2010, 15:07:14 »

А някой да е започнал да маже зърната си? Моля Ви споделете с какво, от кога ... give_rose
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: март 05, 2010, 15:57:57 »

Аз не ги мажа със нещо специално за зърна . Като цяло гърдите си мажа с друг крем, който ми изписа лекарката , но сега не мога да кажа как се казва - Екси нещо си беше  pardon
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 05, 2010, 16:25:59 »

Малинката, някои бъдещи мами си мажат зърната в 9-тия месец с Гармастан, Лансинох и други подобни кремчета против рагади /разраняване на зърната/.
Аз не съм го правила, намирам го за леко безсмислено, но според мен, ако не помага, то и не вреди. Така че ти си решаваш.

Иначе аз накрая 2 седмици преди да родя се сетих да си мажа самите гърди с някакво олио ли, лосион ли беше, не помня на "Кокона и майка" /има ги в аптеките/ за гърди, за да се предпазя от стрии, но те така и не се появиха по гърдите, но никога не е късно все пак. sad

Виж по краката ми се появиха след раждането, а по корема не.  crazy
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #133 -: март 05, 2010, 16:33:06 »

Питам, точно защото ми обясниха, че колкото е по-хидратирана кожата около зърното, толкова по-малко щяли да ми се разраняват и болят. И тъй като мен започнаха вече много да ме болят - търся спасение. А чесно казано мисля, че крема за тяло не е подходящ за мазане около зърната.
leni, би ли споделила , когато можеш какъв е крема и какво е предназначението му точно. 
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: март 05, 2010, 16:37:41 »

leni, би ли споделила , когато можеш какъв е крема и какво е предназначението му точно. 
Довечера ще видя как се казва . На мен ми го изписа акушерката, защото ми е чувствителна кожата и много често имам екземи по ръцете .
Иначе е  за бебенца , така пише в листовката  pardon
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines