Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:41:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Какви цветове ще използвате?
Ярки
Пастелни
Ярки и пастелни
Пастелни с весели/ярки мотиви
Още нямам идея

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детската стая  (Прочетена 226580 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #195 -: април 14, 2015, 14:23:19 »

Истината е в манталитета ни. Ние даваме всичко за жилище, за обзавеждане и тн. Прави се не според модата, а да е трайно. Насадено е като мислене в годините. Затова и може да се видят лампериите и секциите-стена от преди 25 години още по някои жилища Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #196 -: април 14, 2015, 14:33:11 »

Ако си е твоя кьщата има смисьл в това да е направено хубаво и качествено и да си живееш с кеф вьтре. А в Бг хората много живеят в собствено жилище, доколкото имам наблюдения. Така е по-готино отколкото да се мькнеш като чергар по квартири.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #197 -: април 15, 2015, 08:55:03 »

Истината е в манталитета ни. Ние даваме всичко за жилище, за обзавеждане и тн. Прави се не според модата, а да е трайно. Насадено е като мислене в годините. Затова и може да се видят лампериите и секциите-стена от преди 25 години още по някои жилища Wink
Може и да е манталитет,но предпочитам да дам повече пари и да направят примерно кухня която ще я ползвам по дълго време от колкото да купя нещо което ще трябва да сменям след година две.
Купихме едно портманто от Арон,ми изнервям се всеки път когато мина покрай него и,че слушах мъжа мИ да дадем 300 лв за тая глупост ,врата на гардеробчето  не е ок.Наши приятели си купиха спалня от Арон след 2 -рата година я изхвърлиха и си направиха по поръчка.Евтиното винаги излиза по скъпо.
Аз никога не се съобразявам с модата ,а с това което на мен ми харесва и ,смятам ,че ще бъде функционално и удобно .Има неща за които си струва да дадеш повече пари ,но да ги ползваш по дълго време.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #198 -: април 15, 2015, 09:00:28 »

Прави ми впечатление, че тук се внасят и N-то качество стоки по веригите. В ИКЕА не съм ходила, но нищо чудно отново да няма общо с чужбинските ИКЕИ (например).
Специално за готови секции и гардероби... Ами те са ужас! Вратичките въобще не могат да се напаснат и регулират така, както ако е поръчка. Мен ме дразни, ако има луфт от един сантиметър в единия край, а в другия вратичката стърже по корпуса.
juji, на 100% те подкрепям good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 15, 2015, 12:12:57 »

Аз да изкажа малко по различно мнение.То най-вероятно идва от приключенският ми дух ,но аз не искам да инвестирам в скъпо обзавеждане,просто защото предпочитам след 2-3 години да го сменя изцяло ,да освежа ,ако е тематично пък ,да сменя темата и така.Да не казвам ,че и къщата /апартамента бих сменила без да се замисля.Не мисля ,че съм издраскала плота ,че Явор е олющил канта на леглото ,че е нарисувал дамаската на дивана.Принципно не купувам супер евтини неща и в никакъв случай боклуци ,но на Явко детската е обзаведена от Икеа в бяло .След две години примерно ги продавам на 1/3 от цената и си купувам мебели примерно с коли .Това е!
Но уважавам красивите и скъпи неща.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: април 15, 2015, 13:02:35 »

Подкрепям Фийби, точно така правя и аз. Особено в Бг нямаш никаква гаранция, че като си дал много пари ще бъде по-качествено. В спалнята имаме матрак от възможно най-скъпите щото мъжо има проблеми с гърба, да обаче 1 нощ не е спал спокойно на нея, в момента предпочитаме да спим на ъгъла в хола  pardon та гаранция няма никаква. Мога да си позволя скъпа детска, но не искам. Всичко е по вкуса на дъщеря ми, който вероятно след някоя друга година ще е различен и като се прибави и малко изподраскване, направо ще сменям. 5 г. живяхме в един апартамент и всичко го правихме по поръчка, като се преместихме тук пак - изнедах се колко различни неща направихме сега и тогава, така че какво останало за децата.  blum
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 15, 2015, 13:38:43 »

Руми, звучи много добре описанието, и аз ще следя за снимки тук good Няма лошо, че можеш да си позволиш скъпо обзавеждане. Още повече че съдейки по споменатите цветове, едва ли след 2-3 години някой ще поиска други.
Твоите деца са достатъчно малки, та да изкарате с мебелите и цветовете, които ти си избрала поне 5-6 години. Така или иначе, като тръгне някое на училище, се налагат промени.
Аз за Ели заложих на по-евтин вариант сега, защото реално след 2 години ще е предучилищна и ще се мисли за ученическо бюро и друг тип мебели, като за ученичка. Затова сега взехме от старото жилище леглото, цвят слонова кост, купих една квадратна масичка със столче, поръчахме само врати за вграден гардероб и за етажерка за играчките й, които да са пак в цвета на леглото. На този етап няма да й е нужно друго.
А за кухнята - там е друго. Механизми, качествен материал, който е много важен за това така експлоатирано място. И като е по поръчка, става наистина скъпо, но...

Иначе, не е задължително ПДЧ-то, като евитн материал, да се разпадне след 2-3 години. Зависи и от самото ПДЧ като марка, както и от майстора smile Вкъщи сме на долния етаж с масив, на горния - с ПДЧ - нямам забележки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #202 -: април 15, 2015, 14:00:38 »

Последно време се заглеждам по столчета и масички за детската. Сега имаме бюро, но то е голямо (високо по-точно). Детската е достатъчно голяма и позволява да има да кажем малка масичка с две столчета. Идея от какъв материал да е? Не знам дали е по-удачно дърво или пък пластмаса. Държа да са леки и сравнително компактни, когато не се ползват.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 15, 2015, 14:11:51 »

У дома имаме лека дървена масичка със две столчета.Страхотна придобивка е според мен.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 15, 2015, 14:26:46 »

В по-крехка възраст, когато повече драскат и се удрят и т.н. вероятно е по-добре да е пластмасова масичката. После вече и дървена става, когато пазят повече и могат сами да си я местят smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #205 -: април 16, 2015, 12:13:23 »

Ние в хола взехме преди време една малка маса ,от този тип за кафе за смешна сума.Марти какво ли не е направил в/у нея ама не ме е яд ,не е скъпа и съм решила да е така докато стане по голям .После ще мислим
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 16, 2015, 13:15:29 »

Аз съм взела малка пластмасова маса и столче от Джъмбо. Много е практично и удобно. В хола стои и там си играем и Ники яде на нея.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #207 -: април 16, 2015, 13:19:21 »

Руми, можеш ли да покажеш каква? Най-вече ме притеснява самата маса дали е стабилна и столчетата дали са леки. От интернет не смея да поръчвам по тази причина, а искам да го видя на живо.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 17, 2015, 08:19:17 »

Али , ето снима на масичка та .много е стабилна и здрава , а беше и евтина.от тази по здравата пластмаса е , а крачетата като са навън и стола е много стабилен. На него се качва Ники да мие ръцете.


* 20150417_091342-320x180.jpg (24.25 KB, 320x180 - видяно 2085 пъти.)
« Последна редакция: април 17, 2015, 08:21:07 от roumyana » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #209 -: април 17, 2015, 12:34:12 »

Мерси много, ще ги потърся smile
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines