Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 21:21:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 220486 пъти)
 
kkaammii
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #420 -: май 05, 2010, 19:44:42 »

И аз сърдечно благодаря за отключената тема. Мисля, че е чудесно място, където да можем да споделяме своите впечатления.  give_rose
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 05, 2010, 21:06:50 »

Телефонът на Уили е 0888637194. Успех  good
Активен
soniav
Новак
*
Публикации: 8



« Отговор #422 -: май 06, 2010, 09:52:06 »

Благодаря за връзката, но се оказа зает  nea  Може би са ми нужни още предложения   
Забравих за спомена, че става въпрос за Варна smile
« Последна редакция: май 06, 2010, 10:09:47 от soniav » Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 06, 2010, 10:32:14 »

Soniavn, за коя дата става въпрос? Положителни отзиви съм срещала от Съни, Черкезов, Дидо (от последните двама аз не бях впечатлена при срещите ни). В темата за сватба във Варна ги има телефоните им  Wink
Активен
soniav
Новак
*
Публикации: 8



« Отговор #424 -: май 06, 2010, 13:55:28 »

Съни също е зает. Само за него и Уили имах събрани впечатления, за другите и аз срещнах колебливи отзиви, освен да проверя и Дидо Утре имам среща със ДиДжей Пламен  ... някой знае ли нещо за него? Датата е 28.08, далеч, но общо взето всички набелязани са заети.....
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #425 -: май 06, 2010, 15:39:14 »

         Нека да благодарим на модераторите, че най-после темата е отключена.И нека ние(професионалистите) да я опазим от излини препирни, за да бъде от полза за всички.
       А по надолу ще си позволя за дам и аз мнение по един въпрос.
И като гледам, че по -големите професионалисти вземат повече пари...направо ми се къса сърцето...та идеята ми по принцип е фотографа да снима целия сватбен ден, но и да ни направи фотосесия поне за 1 час между ритуалите в ботаническата градина до СУ. Искаме раздвижени снимки в интересни пози и живи цветове. smile Гледам, че някои от фотографите са поместили на сайтовете си черно -бели снимки от сватби, а мен честно казано не ми допадат и се надявам снимките дори и обработени да запазят все пак цветността си Wink
последно разглеждах сайтовете на Георги Величков, а и на Камен Вълканов. Някои може ли да ми даде информация относно това дали са ползвали услугите им и на какви цени работят?
        Аз мога да ти дам малко инфо - и двамата са професионалисти със стил, съответно и цена.Цените на някои от колегите са високи, не защото на тях така им е кеф, а защото поддържат много и скъпа техника, която непрекъснато се обновява.Освен това се предполага , че имат опит и квалификация.Това естественно не означава, че вие няма да намерите своето - коефициент качество-цена , които да ви устройва.А и би трябвало да проверите дали са свободни за вашата дата, иначе е безмислено да питаш за тях.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #426 -: май 06, 2010, 16:34:12 »

      Освен това забравих да допълня една подробност за феновете на Ботаническата градина.Там фотосесиите стават срещу заплащане и запазен час.Миналата година беше около 40лв.Помислете и за това, може е заето, точно когато вие искате.Пак по темата за черно-белите и обработените снимки, бих желал да направя едно уточнение, и мисля по-назад е писано по тази тема:
      Всеки добър фотограф има собствен стил на работа, а в световен мащаб има няколко основни стила(школи).
      1.Фотожурналистика - стил особено характерен за Америка и Австралия.Изобилства от много черно-бели фотографии, понякога присъстват и такива с по-ниско качество.Може да има обработки предимно в кафеникава(сепия), жълтеникава, червеникава и други цветови гами, но принципно не се държи на ярките цветове. За него е характерно, че има много репортажни кадри, държи се на уловения момент, не толкова на техническото качество на снимката.В този стил, фотосесията не е задължителна или изобщо отсъства.Фотожурналистиката има няколко течения, най-модерното от който е заснемането без наличието на светкавица.Това е доста трудно приложимо в БГ, като се има впредвид тъмните църкви и ресторани.Друго основно течение е дебнещия фотограф, който снима със специална репортажна оптика, и работи инкогнито(тоест без да се усеща неговото присъствие).

      2.Руската школа - пълната противоположност на фотожулналистиката - Стил изобилстващ от богати и пищни цветове и големи и продължитенни фотосесии. Характерен е най-вече за Русия, страните от ОНД, както и някои славянски държави.При него се държи на цвета, обработката и техническото качество ( не винаги на уловения момент).Там противоположно на фотожурналистиката има голямо вмешателство от страна на фотографа и дълги и продължителни фотосесии, често реализирани извън сватбения ден.В повечето случаи, фотографиите са много ярки, наситени, цветни.Може да са много обработени, ретуширани, заблурени.При този стил фотосесията е приоритетна пред останалите фотографии.

       За да не възникват спорове и излишна полемика, ще направя още едно уточнение.Съществуват и още разновидностти на горните 2.По точно, сватбената фотография все още се формира в световен мащаб, а тук в БГ, е още в началния си стадии(но я има все пак).Моето описание далеч не претендира за изчерпателност.Освен това всяко деление е условно.
        Понеже споменах , че за фотожурналистиката са характерни черно белите снимки, трябва да поясня, че има и фотографи които снимат черно-бяла фотография, използват осветление и имат богати фотосесии.Техните фотографии също се отличават със много високо техническо качество.Този стил е съвсем различен.
« Последна редакция: май 06, 2010, 16:40:42 от Deliysky » Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 07, 2010, 08:50:46 »

Благодаря за интересната информация! give_rose
И все пак не мисля, че става въпрос дали снимките ще са черно-бели или цвтени, по-важното е ппогледът на самия фотограф да съвпада с този на клиентите му. Това е въпрос на лично възприятие. При мен се наложи да се допитам до приятелка, тъй като не живея в страната, и това което ми беше предложила(нещо много добро и изключително според нейните представи и изисквания) ме втрещи. На мен лично ми изглеждаше така, като чели непрофесионалист ги беше правил- глави на хора на полувина хванати в радър или ръце с телефони и т.н. Това не беше моята представа за естетика и чувство на уловения момент. За това- благодарение на от съфорумките тук си имам фотограф, който струва повече, но не само разбира от художествена и портретна фотография, но и я преподава.
Колкото до цветовете - мисля, че повечето фотографи снимат цветно и после обработват снимките в програма - като сепия или черно-бели. Така че момичета това може да се спомене при разговорите със фотографа, по-важното е да гледате качеството на самата снимка и това дали вие самите бихте се видели в такава снимка. blum
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #428 -: май 07, 2010, 11:29:07 »


 Offtopic
И все пак не мисля, че става въпрос дали снимките ще са черно-бели или цвтени, по-важното е погледът на самия фотограф да съвпада с този на клиентите му. Това е въпрос на лично възприятие. При мен се наложи да се допитам до приятелка, тъй като не живея в страната, и това което ми беше предложила(нещо много добро и изключително според нейните представи и изисквания) ме втрещи.
Много правилно казано.Всеки има различен вкус и изисквания.Ако ви бяха еднакви вкусовете и харесвахте еднакви мъже как щяхте да се омъжите?И с другите неща е по същия начин.С риска да бъда обвинен в самореклама ще пусна един цитат от собствения си сайт:

" Всеки истински професионалист има свой стил на работа, а всеки клиент - свои виждания. Понякога тези две понятия не се припокриват, затова ние не целим на всяка цена да обслужим всеки от Вас, а само тези, които харесват нашия стил на работа. "

И съм го написъл съвсем умишлено, мисля че това е валидно за всеки.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #429 -: май 10, 2010, 11:38:42 »

Същия цитат важи и за Dj-те. За едни добрият Dj е този който не пуска чалга, за други - този който кара хората да не могат да слязат от масите с ръцете нагоре и с щракащи пръсти, за трети - това е Dj, който е с папионка и цилиндър на главата. Всеки си има виждане за нещата и тези които не се вписват в тяхния мироглед не означава че не са добри. Просто са ги видяли в друга светлина - съобразена със ситуацията и най-вече с тези които организират партито. Добрите Dj могат да ви забавляват успешно както с Ивана, Преслава и Милко Калайджиев, така и с Депеш, Ю2 и Стерео Мсис, както по отделно като стилове, така и с всички стилове събрани на едно парти.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #430 -: май 10, 2010, 16:16:57 »

Съни също е зает. Само за него и Уили имах събрани впечатления, за другите и аз срещнах колебливи отзиви, освен да проверя и Дидо Утре имам среща със ДиДжей Пламен  ... някой знае ли нещо за него? Датата е 28.08, далеч, но общо взето всички набелязани са заети.....
С пламен сме приятели и колеги. Мога само да кажа,че въпреки че е на 38г. не може човек да му ги даде.Весел е като дете. Той е дж второ поколение тоест и баща му е дж и музикант и продължава да
бъде въпреки че е доста възрастен, за тази професия. Ако искате да го видите що за човек е,гледайте го в МОРЕ ОТ ЛЮБОВ от тази събота която мина, 08.05.10. Предаването го има във Vbox7 или на сайта на btv. smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: май 10, 2010, 20:24:06 »

И аз сърдечно благодаря за отключената тема. Мисля, че е чудесно място, където да можем да споделяме своите впечатления.  give_rose

Отключих темата, защото е много полезна, дано този път се запази добрия тон и не се стигне отново до заключване
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #432 -: май 10, 2010, 20:57:48 »

Предлагам ако някой си позволи да наруши добрия тон да го заключите него !!!!
Активен
D.J. Алекси
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 131


Ако искаш сърце да дадеш, сърце ти трябва да имаш


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 11, 2010, 00:47:03 »

Наистина голям жест от страна на модераторите да разрешат отключването на вече веднъж заключената тема за DJ, видео и фото - хората и колегите, които са харесани и избрани да работят, създадат настроението, запазят спомените и оставят най-очакваните и неочаквани вълнуващи преживявания и мигове от сватбеното тържество. smile

Дори някои от Вас да го приемат и тълкуват като реклама (собствениците, администраторите и модераторите на сайта са хората, които преценят дали изписаното тук отговаря на изискванията и политиката на svatbata.bg) нека не забравят, че младоженците, които са решили да организират сватбата си с помощта на интернет и наемат сватбени услуги - ди джей за сватба, сватбен фотограф, видеооператор, сватбена агенция и тн. чрез мнения от форуми имат след това предварителни живи и лични срещи! А след сватбата всяка една истинска булка и младоженец, ако прецени, че е необходимо може да влезе отново тук и да изкаже личните си впечатления от свършената работа на всеки един от нас, която освен похвална, може да бъде критика и тяхното пълно огромно разочарование!

Аз мисля, че това е и мястото в което всички колеги от сватбения бранш, които сме се регистрирали и пишем тук без да се крием (както и тези от Вас, които само четат, но често избухват неподготвени като хвалят или плюят от злоба и завист по нас - колегите...), та в крайна сметка сме тук не за да показваме с извинение кирливите си ризи или кой е по-по-най, а да спазваме що-годе колегиални отношения, да се подкрепяме, обменяме опит и идеи и най-важното: - Да помогнем с знания, препоръки на стойностни и добри колеги и екипи, съвети и всичко, което е необходимо на бъдещите булки относно темата за DJ, фото и видео услугите!
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #434 -: май 11, 2010, 01:05:39 »

По този повод soniav вие за дата 28.08 в кой град сте и на кого се спряхте за фото и видео?
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines