Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:24:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 227809 пъти)
 
pepeliaska2
Регистриран

Публикации: 1


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: май 20, 2009, 11:15:57 »

Момичета, има ли някой информация и отзиви за DJ  Владимир Цанев? Моля помагайте , за да не се окажа в "небрано лозе" после!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: май 20, 2009, 14:41:47 »

Модератор
Временно заключвам темата ,за да видим какво ще правим ,защото тази тема е непрекъснато обект на спорове ,караници,заяждане,опити за  реклама и т.н. Ще обсъдя с администратора/тоест Тео/ как да се уточни какво може и не може да съдържа тази тема и да намерим начини да се спре със спречкванията, безмислените спорове и караници в темата.Надявам се сами да осъзнаете ,че това тази тема да е полезна и приятна за четене зависи от всички вас-потребителите и професионално заинтересованите.
Извинявам се за неудобството на бъдещите булки
.
Активен
tinatsvetina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #392 -: юни 24, 2009, 13:44:45 »

Момичета, извинявайте за тъпия въпрос, но незнам какво да правя.
Вие предвиждате ли куверт за фотографа в ресторанта или го оставяте да поръчва каквото си иска?
Активен
kaliakra
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Моето момиче казва: "Бау, бау" :)


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юни 24, 2009, 15:41:53 »

нашите фотографи не са включени въобще в сметките /те едва ли ще седнат да вечерят в момент в който трябва да снимат/, само оркестъра е включен защото имат почивка по време на вечерята
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #394 -: юни 24, 2009, 17:14:19 »

Калиакра, а фотографите и операторите, нe са ли хора?, за оркестъра имало щот имал почивка,(и то за 6 часа свирене например), а на фотографа за 12 часа труд - как го виждате, вие дали можете да издържите 12 часа прави на крак и без вода, маса за почивка и храна?Това е въпрос които много пъти е задаван тук и всеки сам може да си отговори на него.Храната за видеото, фотото, дисководещия, оркестъра и т.н. никога не е била задължителна, тя е признак на вашето уважение и гостоприемство към тези хора.И освен това за изказването, че трябвало да снима е неправилно - нито видеото , нито фотото снимат непрекъснато.Добрите професионалисти знаят точно кога да снимат и кога не.Наличието на служебна маса и храна, за добрите професионалисти в никакъв случаи не означава, че трябва да заседнат и да запразнуват наравно с вас(ако са наистина такива).
« Последна редакция: юни 24, 2009, 19:34:03 от dark_avenger » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юни 24, 2009, 17:45:10 »

Калиакра, а фотографите и операторите, ни са ли хора?, за оркестъра имало щот имал почивка,(и то за 6 часа свирене например), а на фотографа за 12 часа труд - как го виждате, вие дали можете да издържите 12 часа прави на крак и без вода, маса за почивка и храна?Това е въпрос които много пъти е задаван тук и всеки сам може да си отговори на него.Храната за видеото, фотото, дисководещия, оркестъра и т.н. никога не е била задължителна, тя е признак на вашето уважение и гостоприемство към тези хора.И освен това за изказването, че трябвало да снима е неправилно - нито видеото , нито фотото снимат непрекъснато.Добрите професионалисти знаят точно кога да снимат и кога не.Наличието на служебна маса и храна, за добрите професионалисти в никакъв случаи не означава, че трябва да заседнат и да запразнуват наравно с вас(ако са наистина такива).
Мисля че малко преиграваш.Не мисля че фотографа не може да си позволи да си поръча нещо като е гладен или жаден и е много грозно това което се коментира.На ме нклиентите не ми носят ядене например щото аз цял ден съм на работа.Все пак това за вас е работа нали.Или вие се чувствате гости на събитието.Момичето така си е преценило така ще направи.Няма нужда да я нападаш изхождайки от това че ти самия си от другата страна на нещата.Айде да не правя още  Offtopic Offtopic че и без това тука част от последните мнения нямат нищо общо с планирането на снимките.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юни 24, 2009, 18:00:55 »

Така и аз  Offtopic макар че мен последния път ме изядоха с парцалите на тая тема.Та и аз съм съгласна с Гери.Аз ходя на работа всеки ден и никой не ми копува храна.Никъде не пише, че работодателя какъвто се явяват булката и младоженеца трябва да усигурят манджата и на работниците си.В края на краищата за тези 10-11 или 12 часа вие взимате пари за който хората работят месец.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #397 -: юни 24, 2009, 18:01:40 »

 Отново старата песен, но с нов глас. Не исках да вземам отношение, но не се стърпях. Не заради това да ли ще бъда нахранен или не. А заради поредното според мен глупаво мнение. Не съм и против хапването и пийването на великите музиканти / със загар на кожата /, а негодувам от липсата на нормални условия за работа. Тъй като темата е за планиране, то ще предложа да си планирате два стола и маса за фотографа и оператора. Масата може да бъде и без покривка или мушама. Аз, ако ги нямам незабелязано се обиждам, но понякога и си тръгвам, ако не намеря алтернативен вариант. Просто казано горко на оператора и фотографа на тази сватба / забележете не фотографите казвам /, но каквото повикало такова се обадило. Мургавите музиканти са най-важни.
 Не е редно да се коментира и кой за колко работи на месец и кой колко взема за дадена услуга / дори стойността на двете да е една и съща /. Това е пазарна икономика. Аз никога при определяне на цена на услугата не се интересувам от заплатите на младоженците. Те нямат значение при ценообразуването. Последното важи и за цената на бензина на бензиностанцията, и за баничката в баничарницата, и за билетчето в трамвая, и за водката в бара....
« Последна редакция: юни 24, 2009, 18:27:34 от Pachoran » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юни 24, 2009, 18:28:14 »

Отново старата песен, но с нов глас. Не исках да вземам отношение, но не се стърпях. Не заради това да ли ще бъда нахранен или не. А заради поредното според мен глупаво мнение. Не съм и против хапването и пийването на великите музиканти / със загар на кожата /, а негодувам от липсата на нормални условия за работа. Тъй като темата е за планиране, то ще предложа да си планирате два стола и маса за фотографа и оператора. Масата може да бъде и без покривка или мушама. Аз, ако ги нямам незабелязано се обиждам, но понякога и си тръгвам, ако не намеря алтернативен вариант. Просто казано горко на оператора и фотографа на тази сватба / забележете не фотографите казвам /, но каквото повикало такова се обадило. Мургавите музиканти са най-важни.
Всеки има право да си каже мнението и щом за теб е глупаво не го чети.За мен не ми е глупаво мнението просто разсъжденията ни са различни. Просто си кажи мнението без да обиждаш какво ми е мнението защото аз никога не съм коментирала твое мнение какво -глупаво умно безмислено и т.н..Като искаш нормални условия на труд си ги създай.Маса е ясно че ще имаш а храна мисля че ти стигат финансите да си поръчаш както и всички фотографи ,които получават заплатка.Щом липсата на хапване и пийване и червени пътеки могат да те накарат да си тръгнеш от работа и да зарежеш поетия ангажимент явно такъв ти е стила на работа.Просто няма нужда да нападате дадено момиче за това че е преценило че няма нужда да има поръчана порция за съответния фотограф и видеооператор.Всичко е въпрос на лична преценка и няма нужда от нечии квалификации.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #399 -: юни 24, 2009, 18:33:25 »

Съжалявам, но упрека във втората част на поста ми е към Магито. Но щом смяташ, че важи и за теб - съгласен. От опит искам да кажа, че оператора и фотографа не навсякъде могат да си поръчат нещо. Има сватби в кошари, има сватби в ресторанти, където яденето и безалкохолното са на "прилична" цена. И поради факта, че ценообразуването на услугата не зависи от заплатата на младоженците, а така също и от вида или типа на ресторанта - малко ми е трудно да си представя консумация на свободни начала. Не визирам лично мен.
« Последна редакция: юни 24, 2009, 18:41:26 от Pachoran » Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: юни 24, 2009, 18:52:25 »

tinatsvetina, нашите фотограф, видео, DJ (няма да имаме оркестър) и координатор ще имат маса с безалкохолно, салата, хапки и ядки, торта също. Мислим да има и 1 бутилка уиски (но това не сме го решили със сигурност- според мен не трябва да има алкохол, но мъжо казва"Нека има 1 бутилка, да се почерпят просто хората" и не сме решили със сигурност за това). Торта ще има и за персонала на ресторанта. Моето лично мнение е, че предпочитам хората да са доволни, за да съм доволна и аз. И мен не ме хранят на работа, но като ми донесат кафе примерно винаги се усмихвам. Искам и те да са усмихнати.  pardon
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #401 -: юни 24, 2009, 20:07:09 »

Ако не бях дал отговор на Калиакра нямаше да има такъв горещ спор и понеже и от няколко места има персонални нападки срещу мнението ми да поясня -
 - Никъде не нападам и не обиждам момичето, просто обсъдих мнението и без да я обиждам.
 - Първата девоика беше задала доста смислен въпрос - куверт или консумация, вие дискутирате съвсем друг въпрос, и никои не отговори точно на нея - ясно е че всеки сам решава каквото му е на сърце.
 -  Поста ми не е рязък съвсем културно си казвам мнението(имам право)
 -  Пак за Калиакра - по време на вечерята фотографа НЕ снима, може би само видеото от време на време.Снимките с гостите се правят навън сред природа, да е красиво, по масите ги правят сигурно вече само някои селски фотографи.
  - За носенето на храна по време на работа - да на много места не ви носят.Аз обаче като си викнах маистор да ми прави ремонт в къщи всеки ден маика ми му готвеше и имаше обяд, а накрая като останах доволен имаше и бутилка и бакшиш(над 10%).И понеже аз съм такъв МНОГО държа на отношението към мен и моя екип, не че не мога да си поръчам ядене и да си го платя, но разберете хора не всичко е пари!
 - Пак по темата - Нормален работен ден е 8 часа има 1 час почивка за обяд(които няма да се сърди на работодателя си).В по голяма част от фирмите има осигурена храна от работодателя.Сватбата е над 10 часа и ако спазваме това правило аз трябва да наредя на екипа да напусне вашата сватба за час+ времето за път до най-близкото нормално заведение за хранене, точно по средата.Това не виждам как точно може да се получи.
 - За заплатите - давам една камара пари всяка година за техника и работя 7 дена по 16 часа от 1 май до 30 октомври,почти не си виждам децата, жената радовно е недоволна от вниманието към нея, любовницата също, не се оплаквам но  и не смятам, че за труда положен до 4 посреднощ ,за да може всички мои клиенти да получат незабравими спомени от най важният ден в живота, заплатата ми трябва да се сравнява с тази на чистачката от съседното училище.Виждам колко взимат адвокатите, лекарите, зъболекарите, и не мисля че трябва да съм много по-назад от тях.Колкото и да се бачка далече ми е да се равнявам с шефовете на мандри, бензиностанции, газостанции хотели.
      И този пост е доста остър може би ,но НЕ СЪМ искал никого да обидя.Просто е време да знаете че тази професия в цял свят е много уважавана, а тук в БГ много хора имат крайно пренебрежително отношение към видеото и фотото.Това е може би заради болшинството пишман профита, работеики евтино, отиваики по къси гащета на работа, които и нищо за спомен не ви дават.Хора направете разликата - едните нямат нищо общо с другите.Добрият фотограф не е щтракач, това е искуство, създайте му условия да твори и се насладете на резултата.
   И накрая - след 1 страница безмислен спор - ЕВАЛА на МУЦИТО - тя ви е казала истината.Аз при такова отношение винаги бих дал и нещо от себе си което не влиза в цената (и го правя редовно, понеже моите клиенти за моя радост всичките са като нея) Запомнете не всичко е пари, много неща се постигат по други начини!!!
« Последна редакция: юни 24, 2009, 20:17:52 от dark_avenger » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: юни 24, 2009, 21:02:54 »

 Bravo Bravo Bravo Само това мога да кажа на Дарк евън ! Абсолютно съм съгласна ! Когато срещу теб стой човек можеш да направиш повече за него и то със цялото си сърце !  good Не всичко е пари макар че много често хората които работим в този бранш сме набеждавани в какво ли не ! Не мисля че има спор , а и всеки тук има право да си пита и да си дава собственото мнение стига то да не е по грубия начин !  good
« Последна редакция: юни 24, 2009, 21:05:35 от nasi » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #403 -: юни 24, 2009, 21:37:15 »

 За да престанат коментарите за ядене и пиене в тази тема обещавам, че при всяка следваща сватба от днес нататък ще калкулирам в цената на сватбеният филм своята "принудителна" вечеря там / някои институции го смятат за командировка /, за да си свърша работата, за която ми плащат и за да задоволя своите нормални човешки потребности при активна работа над 12 часа. Вечерята ще ми гарантира и запазено място - стол. Така правят музикантите - така ще правя и аз. Само мир да има. Толкова е лесен за разрешаване този проблем и защо трябва да му се обръща толкова много внимание. Това ли е най-важното.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юни 24, 2009, 21:50:46 »

Аз съм 100% съгласна с dark_avenger, колкото и остро да се е изказал. Хората, които работят за нас на сватбения ни ден, нямат стандартна офис работа от 8 до 5 и не е правилно да се асоциира за това кой на кого купува обяд или вечеря. Те работят около 12 часа на този ден, а фотографът и операторът продължават работата си и след сватбата, за да довършат крайния продукт.

Наистина всеки си преценява дали да има куверти за тези хора, но факт е, че всички те си взимат кратка почивка по едно или друго време. Пък и хипотетично ако приемем, че трябва да работят нон-стоп, какво има да снима един фотограф или оператор по време на вечеря - как гостите си хапват?

Аз този въпрос не съм го мислила за моята сватба, според мен от етична гледна точка на тези хора се полага вечеря. Дали ще си я изядат, кога ще седнат, какво ще правят - това си е тяхна работа.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines