Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 20:59:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 220471 пъти)
 
bulka_7
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #360 -: май 17, 2009, 18:25:04 »

Здравейте булки smile
имам огромен вапроса - кажете доволни ли сте от работата (съответно и цените при Виктор Попов) - в смисал, ако го наемем и не му платин маи-високата цена - дали ще си свршат добре работата...
МОЛЯ, ако имате опит или отзив - пиштете ми
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #361 -: май 17, 2009, 21:38:23 »

Всеки е длъжен да си свърши работата добре ако сте се договорили за цената ,независимо каква е тя.Но за да си по спокойна подпиши договор. good напоследък не може да си сигурен в никой. Успех. smile
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #362 -: май 17, 2009, 23:43:20 »

Договорът няма да ти помогне особенно, няма никакво стойност, разходите за адвокат и тичането по залите, размотаването с години, дали ще ти понесе?Кой ще ти плати нервите после?По назад в темата съм написъл как се избира видео и фото, намери, прочети, ако го няма пиши на лични, ще ти го пратя или публикувам пак.Аз знам отговора на въпроса ти но няма да го публикувам тук защото преди малко пак ми изтриха един пост без причина.Прочети внимателно, отговорът е в поста за който писах.
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: май 18, 2009, 07:06:23 »

Още преди 7 месеца си резервирахме DJ в една известна софийска сватбена агенция и вчера, когато трябваше вече да се срещнем с DJ-а и да му покажем оборудването на дискотеката, в която ще правим сватбата, той се обади и каза, че се бил объркал нещо и имал и друго събитие същия ден... Ние си платихме капарото в агенцията, защото там ни казаха, че това е първото, което трябва да сторим, тъй като колкото по-малко време остава, толкова по-трудно е да се намери DJ. Та така... сюрприза беше голям вчера. Накрая въпросния DJ успя да уреди свой приятел, който естествено също поиска капаро. Новия DJ не е виновен с нищо и се радваме, че откликна. Но въпросът е, че бяхме много неприятно изненадани от развитието на ситуацията. Няма да споменавам засега името на агенцията - искам да видя как ще се развият нещата, но се чудя какво да я правя агенцията. Оказа се, че капарото дето сме били платили не отивало при DJ-ите, а било за агенцията. В случая платихме второ капаро. Чудя се дали и другите неща на тази агенция са толкова сигурни - поръчали сме си и други услуги от тях и честно, вече не сме сигурни, че всичко ще се развие по план.
« Последна редакция: май 18, 2009, 14:30:23 от gucci » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #364 -: май 18, 2009, 13:43:54 »

Добре, бе, момичета, какво е това нещо, да му се не види?!?!?!?!?!?!?!?
Не е първия път, в който чета "ама те 100лв ни взеха, не искат да ни го връщат...,, ама НЯМА да кажа кои са"!?  Сега пак "прецакаха ни, обаче няма да кажем кои са"! Каква е тая безумно тъпа лоялност не мога да разбера! И аккво, пре****ли са ви вас, нека да го направят и още хора, щото е голяма тайна кои са нещастницине от въпросната агенция! Ми поздравления за страшната логика! Нека всичка така да пишат и форумът ще е "пълен " с информация!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: май 18, 2009, 13:49:36 »

bulka_7, а какво значи най-високата цена?
Предполагам, че студиото предлага различни пакети на различни цени. Те обаче би трябвало да включват според мен различни услуги и от това да се определя цената, а качеството на самите услуги би трябвало да си е едно и също  huhhuh.gif
Аз поне така си го обяснявам  crazy
Ние например няма да имаме снимки в студио, защото фотографа не е от града и съответно няма свое студио там. И от цената ни е приспаднато това. Ако например не искаме албум или мултимедиен филм със снимките накрая - няма да поръчваме и няма да ги плащаме, но самите снимки ще са си направени пак толкова добре и ще си получим кадрите.

Терко, а на кого платихте второто капаро?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #366 -: май 18, 2009, 16:42:59 »

bulka_7  и bubka двете говорите за абсолютно различни неща - филм и фотография. Това е причината да се намеся. bulka_7 до колкото съм запознат с услугите на въпросното студио и цените, моят съвет е да използваш пакета, който се изпълнява с камера SONY DSR-250P. Това е най-евтиният марка и модел телевизионна камера, която покрива всички критерии в техническо и технологично отношение, отношение цена-качество що се отнася за сватбен филм. Няма да навлизам в технически термини, защо този модел точно. Аз лично съм против разделянето на услугата "сватбен филм" по отношение клас снимачна техника толкова подробно. Не е нужно това и не е нужно закупуването на подобно оборудване от страна на подобно студио. Смятам, че е нормално само разделението нисък, среден и висок клас. Посочената марка и модел тв камера причислявам към нисък клас. Всичко посочено надолу като техника и цени отхвърлям поради много причини, а и самата практика го показва. Обърни внимание на следното нещо - форматът на изображение. Той задължително трябва да бъде 16 : 9 в процеса на снимане и процеса на монтаж.
 По друг начин стои въпросът със задкамерното устройство - операторът /в това студио той 100 % е наемник, а и не само в тази фирма разбира се/. Въпрос на късмет е. Но трябва да се знае, че добрите оператори са добри, когато боравят с практична и подходяща техника. Компромисът по отношение на техниката, понякога е пагубен, колкото и добър да бъдеш в работата си. Аз лично бих отказал поръчка независимо от цената, която трябва да изпълня със средство на труда неудобно, непрактично и компромисно по отношение на т.нар. оперативност в работата. Последното като термин е малко странно, но е така. Сватбата е много динамично събитие не само като действие на хора, ритуали и събития, но и като бърза смяна на настройки на снимачната техника. Само определен вид техника позволява това, дори да бъде в т.нар.нисък клас.
 По отношение на услугите свързани с монтажа на филма ми е трудно да говоря също поради много причини. Не одобрявам подобно ценообразуване. Не е нормално да плащаш допълнително за начало и край на филмовата форма, за кратка филмова форма във филма, чиято направа е продиктувана от случайни събития или индентични белези на бъдещото семейство. Малко сложно обяснение, но това е.
 Опасявам се, че с този мой съвет ще си навлека нападки от други свързани в този бранш, но какво да се прави - пазар.
« Последна редакция: май 18, 2009, 17:01:14 от Pachoran » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: май 18, 2009, 16:56:23 »

bulka_7  и bubka двете говорите за абсолютно различни неща - филм и фотография. Това е причината да се намеся.

Извинявам се - не знаех дали е фотографско или операторско споменатото студио  pardon
Исках просто да кажа, че при равни други условия - т.е. едно и също "задкамерно" устройство и една и съща техника - би трябвало според мен поне цената да се определи от включените в нея услуги.
В случая с видеото например - дали ще са 1 или 2 камери, ако са 2 до края ли ще са двете или само докато се срещнат, дали ще има предварителни фимлчета и т.н.
И също, че ако младоженците нямат възможност/желание да си позволят 2 камери, това че поръчват само една не би трябвало да означава, че "тя" няма да си свърши добре работата  good
« Последна редакция: май 18, 2009, 17:00:27 от bubka » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #368 -: май 18, 2009, 17:38:51 »

 Срам ме е да си призная, но този тип "ценоразпис" се създава с цел да се "спечелят" / аз го наричам "уловят"/ по-голям брой клиенти и съответно по-голям оборот. С мнението си не искам да засегна собственика на споменатото студио. Това все пак е бизнес и аз като подобна личност оправдавам неговата форма за "печелене на клиенти". Да не забравяме, че става въпрос за инвестирани пари. Може би, ако аз имах неговият мироглед също бих постъпил по този начин. За да приключим казвам, че парите са пари.
 Не мога да разбера и коментирам мнението "при равни други условия - т.е. едно и също "задкамерно" устройство и една и съща техника - би трябвало според мен поне цената да се определи от включените в нея услуги". За съжаление не го разбрах.
 Абсолютно съм против наличието на повече от един оператор на подобно събитие, ако не се знае неговата роля и работа. В 99 % от случаите това се използва за "печелене" на клиент и вдигане на уговорената цена. Много по-напред съм казал, кога е необходимо наличието на втора камера. Наличието на такава е нещото, което ще направи филма много по-различен и по-доближаващ се до "нормален филм". Въпрос на условия и късмет е да попаднете на подходящи от бранша.
Активен
BEBORAN
Новак
*
Публикации: 15



« Отговор #369 -: май 18, 2009, 17:43:43 »

bulka_7  и bubka двете говорите за абсолютно различни неща - филм и фотография. Това е причината да се намеся. bulka_7 до колкото съм запознат с услугите на въпросното студио и цените, моят съвет е да използваш пакета, който се изпълнява с камера SONY DSR-250P. Това е най-евтиният марка и модел телевизионна камера, която покрива всички критерии в техническо и технологично отношение, отношение цена-качество що се отнася за сватбен филм. Няма да навлизам в технически термини, защо този модел точно. Аз лично съм против разделянето на услугата "сватбен филм" по отношение клас снимачна техника толкова подробно. Не е нужно това и не е нужно закупуването на подобно оборудване от страна на подобно студио. Смятам, че е нормално само разделението нисък, среден и висок клас. Посочената марка и модел тв камера причислявам към нисък клас. Всичко посочено надолу като техника и цени отхвърлям поради много причини, а и самата практика го показва. Обърни внимание на следното нещо - форматът на изображение. Той задължително трябва да бъде 16 : 9 в процеса на снимане и процеса на монтаж.
 По друг начин стои въпросът със задкамерното устройство - операторът /в това студио той 100 % е наемник, а и не само в тази фирма разбира се/. Въпрос на късмет е. Но трябва да се знае, че добрите оператори са добри, когато боравят с практична и подходяща техника. Компромисът по отношение на техниката, понякога е пагубен, колкото и добър да бъдеш в работата си. Аз лично бих отказал поръчка независимо от цената, която трябва да изпълня със средство на труда неудобно, непрактично и компромисно по отношение на т.нар. оперативност в работата. Последното като термин е малко странно, но е така. Сватбата е много динамично събитие не само като действие на хора, ритуали и събития, но и като бърза смяна на настройки на снимачната техника. Само определен вид техника позволява това, дори да бъде в т.нар.нисък клас.
 По отношение на услугите свързани с монтажа на филма ми е трудно да говоря също поради много причини. Не одобрявам подобно ценообразуване. Не е нормално да плащаш допълнително за начало и край на филмовата форма, за кратка филмова форма във филма, чиято направа е продиктувана от случайни събития или индентични белези на бъдещото семейство. Малко сложно обяснение, но това е.
 Опасявам се, че с този мой съвет ще си навлека нападки от други свързани в този бранш, но какво да се прави - пазар.

и аз съм избрала тази камера, няма да сбъркате
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #370 -: май 18, 2009, 17:59:17 »

От по голямо значение за вас щеше да бъде ако в тази фирма ви позволяваха да си изберете оператор. Нали не се заблуждавате , че всичките им служители имат еднакви качества?А и при рекламата  - 33 камери(съответно голям брой оператори), аз бих си задал доста въпроси, даже и такива на които никога няма да получа отговор.Вие работили ли сте с толкова много хора, знаете ли как се носи отговорност за тях и техните умения?По тази и други причини повечето фирми от бранша са малки или самостоятелни.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #371 -: май 18, 2009, 18:29:17 »

 Аз не съм съгласен с това мнение ! Първо - напълно естествено е служителите /или временно хоноруваните/ да не си приличат - по възраст, височина, образование, талия, тегло, професионална реализация, степен на възнаграждение и т.н., но те трябва да притежават качеството за работа " в екип " макар за кратко време и да притежават едновременно с това качествата за работа "соло". Мнението ми не визира горе споменатата фирма, а така също останалите подобни. Аз съм човек, който носи отговорност за 33 или 333 или 3 333 - това няма значение. Не се заблуждавайте, че сте уникални и страшно много добри. ВИНАГИ има по-добри от Вас - в това бъдете сигурни.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #372 -: май 18, 2009, 19:36:53 »

Ами точно това казах по-горе - че не всички са "уникално добри", едни повече, други по-малко.Аз никога не бих се съгласил да не знам кои ще ме снима.Ще искам да видя нещо реално.Демо дисковете и клипчетата от сайтовете нищо не означават.Фирмата е добра, но е малко прехвалена, както сам казваш Пачоран - уникално добри няма,това е конкуренция. Не е за подценямане и факта, че добрите имат стил. Вече писах по-назад в темата - какъв е проблема на мен да ми харесва едно, а на вас друго.Това не означава че някои е бог,а другият никой.Тази фирма има силна реклама, нейна цел е всички да знаят за съществуването и.Съществуват и много други, с много добро ниво, но по-малките мащаби не им позволяват такава масирана реклама и са по-неизвестни.И тук имам нещо против.Мое лично мнение е. Това е фабрика за филми. Има личностти които държат да бъдат уникални и по тази причина, не желаят да се разрастнат до тези мащаби.Тоест - разликата между бутика и серийното производство.Иначе на шефа на фирмата - евала, няма друг досега организирал толкова мащабно разрастване.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 18, 2009, 21:05:21 »

Ей тази тема нещо май стана прекаленоооооооо професионална. Не знам дали тук е мястото за професионални спорове.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 19, 2009, 09:23:19 »

Още преди 7 месеца си резервирахме DJ в една известна софийска сватбена агенция и вчера, когато трябваше вече да се срещнем с DJ-а и да му покажем оборудването на дискотеката, в която ще правим сватбата, той се обади и каза, че се бил объркал нещо и имал и друго събитие същия ден... Ние си платихме капарото в агенцията, защото там ни казаха, че това е първото, което трябва да сторим, тъй като колкото по-малко време остава, толкова по-трудно е да се намери DJ. Та така... сюрприза беше голям вчера. Накрая въпросния DJ успя да уреди свой приятел, който естествено също поиска капаро. Новия DJ не е виновен с нищо и се радваме, че откликна. Но въпросът е, че бяхме много неприятно изненадани от развитието на ситуацията. Няма да споменавам засега името на агенцията - искам да видя как ще се развият нещата, но се чудя какво да я правя агенцията. Оказа се, че капарото дето сме били платили не отивало при DJ-ите, а било за агенцията. В случая платихме второ капаро. Чудя се дали и другите неща на тази агенция са толкова сигурни - поръчали сме си и други услуги от тях и честно, вече не сме сигурни, че всичко ще се развие по план.

Така да разясня защото аз минах по тези мъки, само, че с украсата. Първо ти даваш капаро за да ти свършат услуга и или трябва да ти предложат услуги за тези пари или да ти ги върнат. Ако случайно откажат да го направят това се третира като изнудване на клиент и се наказва от комисията за защита на потребителите с глоби започващи от 10 000 лв. Още повече щом вината е тяхна да не говорим, че трябва да ви обещетят, а не да си загубите капарото. Аз мисля, че е редно да се казват имената на агенциите както направих аз за да не горят много хора. Просто явно има твърде много новоизлюпили се, които няма нищо общо, че са се събрали жената и мъжа и са решили да си направят агенция ама поне да са коректни и лоялни.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines