Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:17:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 220395 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #345 -: май 11, 2009, 01:37:05 »

Понеже явно нападките са към мен, ще отговоря. За тази жена чувам за втори път тук във форума. КАкато вече казах, аз нямам лични впечатления, но написах какво беше написал г-н Балевски за нея. Всеки да го приема както иска. Аз искам координатите, за да имам резервни варианти в случай, че избраните от мен фотографи са заети. Не виждам нищо лошо в това да се подсигурявам. Не е първия човек, з акогото питам, за да имам повече информация. Моля малко по-внимателно с нападките.

А ако нападките са към другото момиче, са още по-абсурдни, тъй като тя просто пита за фотографката.
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: май 11, 2009, 22:07:22 »

Такаааааааааа, моята сватба мина и току-що си гледах сватбения филм. С риск да предизвикам професионалните коментари на всеки разбирач тука, ще кажа следното:
видеото от сватбата ни е сътворно от Юлиян, от Видео студио "Алекс". Човекът се стараеше неимоверно много, не показа умора, отегчение или нежелание да снима каквото и да било. Техниката му не беше от 500лв, закупена 2ч преди сватбата от Техномаркет. Не е нужно да си познавач, за да разбереш, че камерата му е професионална. За мен това е достатъчно. Режисираше разни неща и в крайна сметка е направил фантастичен монтаж на нашия сватбен филм. Подбрал е много добра музика, която е фон  на някои моменти, за да се избегнат нелепите разговори /например вкъщи, тук-там при поздравяването на гостите и т.н/ и в крайна сметка се е получил желаният ефект! Пък и с тоя филм няма да участваме за Оскар, нито във фестивала в Кан. Но това е един от най-скъпите спомени от НАШИЯ ден.
Ако някой се интересува, да ми пише на лични, ще му дам номера.
Сега очаквам Пачоран да ме изяде с парцалите.
За мен филмът си струва, монтиран е с мисъл и определено въздейства. Юлиян сигурно не е главен оператор нито на БТВ, нито на CNN. Но се стараеше и в крайна сметка му се получи  good
Активен
dodo5
Ентусиаст
**
Публикации: 61



« Отговор #347 -: май 11, 2009, 22:15:55 »

аз съм гледала подобни сватбени филми и наистина са невероятни като няма разговори а само фон от песен...аз си търся такъв оператор но съм от Търново така че помагайте...
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #348 -: май 13, 2009, 18:32:04 »


За оператори много не се говори, обаче. Някой няма ли да препоръча някой за София?
Привет! Аз като човек, който се занимава с операторска работа и разбирам от видеофилми мога да ти препоръчам Петър Делийски от София (ако проявявяш интерес ще ти пратя телефона му на л.с.) Гледал съм негови записи и се справя чудесно. Добри са и Виктор Попов (много известен е в София). Успех в избора на видеооператор. good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: май 15, 2009, 07:31:18 »

 :offtopic:Господа оператори, фотографи и озвучаващи, не мислите ли че освен, че давате вашето ценно мнение вие обърквате доста бъдещите младоженци?Аз не разбирам половината от нещата който вие пишете, защото просто не работя с тази терминология.Не знам какъв трябва да е носителя и как е заснет диска.Разберете, че нас ни интересува снимките да са красиви, филма да е добре направен, а DJ-я да усеща атмосферата и да се съобразява с нас.Вашите безсмислени спорове могат да се пренесат във форум за фотография, но не и тук.Реклама и антиреклама тук не е мястото и.Тук всеки изказва опита си.И имайте впредвид, че всеки има собствен вкус и виждане.Аз съм съгласна с това, че са ви изтрили, може би информацията беше ценна, но за вас, не виждам с какво точно би ми помогнал поредния спор помежду ви.

Бъдете така добри и помислете с какво можете да помогнете, а не да навредите и гледайте от страната на незнаещия и търсещия, а не от тази на големите разбирачи. Offtopic
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: май 15, 2009, 08:34:49 »

Да стопирам малко диспута с въпрос. Може би тъп, ама ме интересува. Тъй като искам снимки по време на моята подготовка, а искам и снимки като отива мъжо за кумове и докато се кипри и той, двама ли фотографи да взема или снимките от камерата могат да свършат работа (за вземането на кумовете)? Т. е. фотото при мен, оператора при тях.
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #351 -: май 15, 2009, 08:38:08 »

От камерата качествени снимки не може да извадиш (иначе защо щяха хората да вземат фотограф, след като оператора можеше да вземе пари и за двете). Това, че някои оператори вадят снимки в малък размер - това е непрофесионално и несериозно. Понякога изпращам асистента си да снима при младоженецът подготовката му, но и неговите снимки не са като качеството на един професионалист (затова и клиентите не плащат за него; ако искат втори фотограф - имам възможност, но всичко е въпрос на желание и на възможности на клиента).
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #352 -: май 15, 2009, 09:25:07 »

муцито, най-добре говори с фотографа си, защото много от тях имат възможност д апратят асистент, но не го пишат, за щото го смятат за нормално, а и както г-н Балевски е подчертал, качеството не е като на професионалния фотограх и поради това акцентът е върху това кой ще снима цялата сватба, не частта с младоженеца. Просто попитай този, който си избрала!  good
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: май 15, 2009, 09:38:55 »

муцито, най-добре говори с фотографа си, защото много от тях имат възможност д апратят асистент, но не го пишат, за щото го смятат за нормално, а и както г-н Балевски е подчертал, качеството не е като на професионалния фотограх и поради това акцентът е върху това кой ще снима цялата сватба, не частта с младоженеца. Просто попитай този, който си избрала!  good
O, аз първо него попитах! Имат си асистенти, естествено! И за качеството ясно, ама вече разходите доооста надхвърлиха началния бюджет. Като се има предвид, че почти навсякъде добавях 200 лева-"нещо" и ето, че и "нещата" ги минахме вече. Та затова си помислих (доста егоистично) да си взема фотото при мен, а оператора при тях. Май обаче няма да стане моята работа nea
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #354 -: май 15, 2009, 12:42:02 »

Асистенти имат само някои , не повечето, повечето даже и на знаят какво е това, асистента е човек с определени функции, не някой които просто да се мотае покрай фотографа. И това определено не е безплатно.
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #355 -: май 15, 2009, 17:12:53 »

От 15 години работя в този бранш и "асистент" не съм срещал нито при фотографите...

От около година ползвам асистент, който ми помага при фотосесиите на открито - нося бленда и (понякога за студийни снимки или преносимо осветление /например наскоро правих фотосесия на младоженците в хотел, в специално наето помещение/ имам нужда от съдейтсвие; асистента помага за по-добра композиция на моделите като слуша напътствията ми и нагласява рокля, костюм и ръце на младоженците, без да се налага последните да нарушават моментното си състояние; поема и/или подава букет, чаши и други неща, които (не) са нужни в ръцете на младоженците.
На асистентът, който се обучава за втори фотограф, съм предоставит техника от по-нисък клас и дублира най-важните моменти от сватбата, а понякога за репортажните кадри в ресторанта на моменти го оставям да действа и сам.

Колеги, момичета и момчета, времената се променят; възможностите също. Познавам и други колеги, които не снимат сами.
 smile
« Последна редакция: май 15, 2009, 17:15:22 от Влади Балевски » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #356 -: май 15, 2009, 23:48:57 »

 Добър цитат, но от изтрито мнение. Явно голям мързел е налегнал модераторите. Уважаеми дами и господа, необходимо е не само да четете, а и да разсъждавате върху написаното.
 Балевски, разбира се, че има изключения. Ти си такова, а и аз самият съм в същото положение. Аз нямам асистент, който пряко е свързан с крайния продукт, но имам винаги служител, който управлява един от моите автомобили, с които се движа на сватбеното тържество и при нужда разполага осветителни тела, кабелизация и т.н.. Аз също ползвам асистент при по-специални сватби /наличие на танцови състави, балет, изпълнители, забавна програма ... в ресторанта/. Асистентът е някой мой колега в бранша, който срещу съответното заплащане ме сменя през определено време. Понякога има и човешки възможности, които не са оправдание за недобре свършена работа при подобен вид сватба. Просто бюджетът не позволява, а и манталитета на този, който плаща.. знаеш защо. Понякога снимам само до първите ритуали в ресторанта, а след това поема друг /комбинацията вечерна съботна сватба и дневна неделна или вечерна неделна е "убийствена". Основното в сватбения филм е до първите ритуали в ресторанта. С останалото може да се справи и асистент или комбинация с него. Такова е положението при видеото.
 Не ме е срам да си призная, че ненавиждам етапа от тържеството в ресторанта. Характеризирам го така: Много труд за нищо съществено с изключение на ритуалите и определени кулминационни моменти. В нашата действителност ресторантът прави сватбеният филм негледаема 3 часова форма.
« Последна редакция: май 16, 2009, 00:01:32 от Pachoran » Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: май 17, 2009, 09:29:52 »

Pachoran, не знам каква е твоята действителност, обаче да кажеш, че моментът с тържеството е негледаема част, е доста грубо, не мислиш ли?? За теб може и да е така, но трябва да ти кажа, че няма младоженци, които да не се вълнуват да видят сватбения си филм и до голяма степен най-вече онази "негледаема" част, за която говориш. Това са танците, захранването, безброй весели моменти, в които да се посмееш през сълзи, защото това е минало, но е било толкова красиво! Нищо, че панталоните на единия чичо на баща ти са паднали, че вуйчото на стринка ти се е напил и е започнал да пее в най-фалшивите си възможности - това е сватбеното тържество, а не просто някаква забава, така че съм далеч от мисълта, че за някоя от двойките тази част е негледаема, не е редно да забравяш, че пишеш във сватбен форум и изказвания от този род са крайно неуместни. Аз все още гледам с вълнение сватбеното тържество на леля ми, на чиято сватба бяхме шафери с брат ми, сестра ми и братовчедите ми, или поне тази част от тях, която бяха родени вече...Само за информация, тогава съм била на 7-8 годинки, вече съм на 22, и е наистина много мило, като видя как съм изглеждала, как са изглежда ли другите, каква музика е била модерна...Това остава след години....и става все по-гледаемо, уважаеми господине.
И още нещо - понеже не спираш да се възмущаваш от модераторите, от младоженците, и в 90% от случаите си груб и говориш доста неуместни неща, защо изобщо продължаваш да пишеш във форума??
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #358 -: май 17, 2009, 10:50:43 »

 Моля за по-спокойно изразяване на мнения. Като казвам, че филмът е "негледаема форма" имам само в предвид неговата продължителност, която за да се редуцира до нормална форма от 1час и 30 минути трябват много време и бюджет. Не случайно филмите, които гледате са с тази продължителност. Иначе Холивуд нищо не му пречи да прави филми и 6 часа, но едно нормално възприятие за зрителя е около 90-120 мин. максимум. Сватбеният филм се прави с продължителност около 180 мин., защото едно синтезиране на нещата е нещо трудоемко и няма кой да плати най-често за това. Иначе какво Ви пречи да си гледате снимачният материал бил той и 10 часа. Убеден съм на 100 %, че ако сравните снимачния материал от тържеството в ресторанта и този от готовия филм разликата ще бъде най-много 10 %, а най-често няма и разлика. Просто най-лесно е така - всичко в диска.
« Последна редакция: май 17, 2009, 17:09:50 от Pachoran » Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: май 17, 2009, 11:16:55 »

Такааа, аз да кажа, че реших проблема с фотографа-АСИСТЕНТ! Наемаме още един, за да са спокойни всички (най-вече аз tease) Между другото и тя (фотографката) ми каза, че АСИСТЕНТА по принцип помага само(асистира), а ако идва друг да снима- той е колега. На мен обаче повече ми харесва да е АСИСТЕНТ blum
За негледаемата част- моето мнение (което е като отговор на бебчето на мечо) е, че аз се надявам да ми е най-интересна тя. Винаги като съм гледала и други сватби най- НЕ съм гледала ритуална зала (великото слово на някоя летаргична лелка), а частта с ресторанта ми е била интересна много- там вече няма някакви сковани физиономии, всеки се весели, танцува... Абе с две думи- негледаемата част ми е любима!
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines