Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:54:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 220414 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #285 -: април 21, 2009, 11:10:01 »

 Предлагам да не спорим за това "Кой повече работи?", а всеки ако желае да представи механизма на ценообразуването във всяка една услуга. Това ще е полезно за бъдещите младоженци, а ние ще защитим по някакъв начин искания от нас бюджет за услугата. Спрягането на едни голи цифри от доволни и недоволни клиенти /младоженци/ и цени на услуга от страна на изпълнители, не е в интерес на работата. Друг е въпросът за доволни и недоволни от услуга младоженци. Винаги има и такива, и такива.
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #286 -: април 21, 2009, 11:21:51 »

Влади Балевски,
Без да подценявам или надценявам видеото, фотото и Dj ще ти отговоря:
Трудът на оператора и фотографа не се ограничава само в деня на снимане. Операторите работят като време, определено по-дълго от Dj, но за сметка на това не непрекъснато....

За оператортите - няма да се ангажирам; не бих си позволил да коментирам труда и на DJ, но като фотограф, ще ти кажа, че (може да ти се стори странно, но е факт) при мен една сватба е не по-малко от 12ч, носейки на гръб над 10кила техника за над 15 бона. И това е само за снимането.
Отделно, колко часа прекарвам на РС после - това е тема, която не е въпрос на обсъждане.
Тъй като, обаче, самооценката на всеки е субективна, не бих влизал в безсмислени разсъжения с колеги в тема, която е за полза на крайния потребител.

Народът много точно го е казал - "за всеки влак си има пътници".
Когато търсиш нещо качествено, знаеш къде да го търсиш и каква цена си готов да платиш.
Аз обичам да работя с клиенти, които имат отношение към трудът ми. За тези, които това не е от значение - съветвам да се обърнат към колеги с по-малко опит и използвана техника, защото за по-малко пари ще получат онова, което и не очакват дори.
При мен цената ясно е посочена в ценовата ми листа  - цена за заснемане, след което след сватбата по избор на младоженците се формира и крайният продукт, който получават и заплащат допълнително (снимки, албумчета, луксозен фотоалбум, фотокнига, клипчета, слайдчета, интернет-страница, други).
Ясно съм посочил техниката, с която снимам, както и изполването на собствен транспорт ( с който да не обременявам младоженците, а често возя и оператора - макар че защо ли да си "дръкам" моята кола и да давам пари за гориво за 40км из София от дома на булката/фризьора, после до ритуална зала, през църквата и до ресотранта).
Важно е младожнеците предварително да са наясно какво предлагаш като възможности, начин на реализация и цена (окончатлена, в лева, с вкл. данъци, такси и пр).
От там нататък всеки - според вкуса си, бюджета и желанията си - избира!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #287 -: април 22, 2009, 13:37:30 »

Прав е Влади Балевски,
Качествената техниката е скъпа, а да не говорим за тази на Dj имащ претенции да е добър и да държи цена от средна на горе. Без да коментирам останалата техника, само дискографията или по-точно песните с които разполага, като цена са много повече от 15 бона. Няма да споменавам, колко хиляди часове Dj изкарва пред компютъра за да е винаги актуален в музикално отношение. Колко хиляди гигабайти информация прехвърля за да извади есенцията и да задоволи и най-претенциозния меломански вкус. Не е лесна работа и едно пренебрежително отношение никак не е правилно. От страни изглежда лесно - искаш песен - Dj рови в дисковете или в Pc-то и я пуска. Но за да може да каже - да имам я - това е трудния момент.  За да може да прецени подходящият момент когато да я пусне - това е трудния момент. Освен това един сватбен DJ трябва да притежава и куп други качества - артистичност, дикция, аниматор, импровизатор и дори да е психолог, за да може правилно да прецени аудиторията и правилно да се ориентира как най-добре ще си свърши работата, така че хората наистина да са доволни. Това не са неща, които можеш да си купиш в магазина. Всички тези качества изискват време и много практика за да бъдат усвоени и натренирани.
Затова всеки си има цена, която обявява и тя говори за всичко останало свързано с Dj.
Разбира се всеки съвременен, нормално мислещ и расъждаващ човек може да прецени защо едно нещо се предлага евтино а същото нещо го има и в по-скъп вариант ?!...........
« Последна редакция: април 22, 2009, 14:29:49 от DjNick Mc » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #288 -: април 22, 2009, 17:52:51 »

Някой да има някакви впечатления за работата на фотографа Васил Николов?
Активен
ekaterina_hristeva
Регистриран

Публикации: 3


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: април 22, 2009, 19:43:09 »

Някой да има някакви впечатления за работата на фотографа Васил Николов?

Здравейте,

И аз да се включа  smile След дълго търсене, лутане, ходене по срещи комбинацията качество цена ме доведе именно до Васил Николв smile Преди час го капарирах smile Относно DJ ангажирахме supersound. Сториха ни се добри и хора, които практикуват от много години smile Единствено оператор си нямаме  cray моля да помощ. Ходихме във Филмовата къща на Виктор попов, ама като видях теси цени, сърцето ме заболя.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #290 -: април 22, 2009, 20:11:14 »

 Може би сте направили добрия избор за Вас. Васил Николов не го познавам , но фирмата за озвучаване-да.  Свидетел съм на добра работа от тяхна страна, но и на огромни излагации и провали /последното много, много не важи за сватбите като бранш/. Пожелавам  да Ви изпратят добър DJ, а не някой който се обучава. Малко противоричиво е мнението ми относно сватбите, които обслужват, а другото ми мнение за другите неща е абсолютно негативно.
 Относно видеото - не се стряскайте от цените при Виктор Попов. Същите ще намерите и на много други места, а даже и по-високи. Не търсете нещо добро под 500-600 лева и то с големи компромиси. В момента на пазара съществува едно състояние на преоценка на нещата на пазара - и изпълнителите се зачудиха дали си струва извършването на дадена работа.  По-евтино излиза да не работиш толкова активно. Разходите са по-малко в този случай. Няма повишение на цените на услугите във видео частта в сравнение с миналата година. Има едно "наместване на пазара" в този клон на бранша. Трябва да останат по-добрите с нормалната цена за страната /изобщо не говоря за евтиното/.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #291 -: април 23, 2009, 18:49:31 »

Здравейте,

И аз да се включа  smile След дълго търсене, лутане, ходене по срещи комбинацията качество цена ме доведе именно до Васил Николв smile Преди час го капарирах smile Относно DJ ангажирахме supersound. Сториха ни се добри и хора, които практикуват от много години smile Единствено оператор си нямаме  cray моля да помощ. Ходихме във Филмовата къща на Виктор попов, ама като видях теси цени, сърцето ме заболя.

Знам че ще е трудно след сватбата да се занимаваш с този форум,но ще те помоля в последствие да коментираш работата на дж-я от "суперсаунд" Много те моля. give_rose Искам да разбера напоследък как се справят защото преди време бяха на добро ниво. Надявам се все още да е така. good
« Последна редакция: април 23, 2009, 18:51:43 от AIVEN » Активен
Нев
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 24, 2009, 08:56:12 »

Здравейте, моля ако някой, може да ми препоръча DJ, фотографи, видеоопратори. Сватбата ще е до Ст. Загора, по точно Старозагорски минерални бани? Ще ви бъда благодарна, ако ми кажете и ориентировъчни цени, но по важни са ми препоръките  smile благодаря предварително.
Активен
melina_may
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #293 -: април 24, 2009, 09:55:20 »

Здравей, nevVn_Sm  smile
За DJ и видеооператор ти изпратих подробности на мейла! Лично ги препоръчвам и като отношение към ангажимента и хората, и като цени  girl_wink

Пожелавам ти добър късмет в намирането на подходящите хора!
Активен
siiu
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Happy bride


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: април 24, 2009, 11:24:04 »

Момичета дали имате впечетления от работата на видеооператор Estavision от Варна, препоръчаха ми ги, но съм чума само едно мнение, иска ми се да разбера нещо повече.   pardon
« Последна редакция: април 24, 2009, 11:45:15 от siiu » Активен
diva_79
Новак
*
Публикации: 18



« Отговор #295 -: април 24, 2009, 11:33:22 »

Здравейте момичета, относно многобройните запитвания за DJ Vale, това е сайта му  http://www.djvale.info/.  Извинявам се, ако не съм отговорила на някоя от Вас crazy
Активен
yoyo1
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #296 -: април 24, 2009, 23:52:55 »

А може ли някой да ми каже, колко време трябва да дойде видеооператора преди тръгването от младоженеца / 30мин. или 60мин. а може би повече/. Наистина се нуждая от съвет.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #297 -: април 25, 2009, 06:33:54 »

 Отговорът на този въпрос зависи главно от следните моменти:
1.Евентуално пристигане на гости в дома на младоженеца-приятели и роднини
2.Украса на колата на младоженците
3.Началният час на тръгване към дома на кумувете
 Във всички случаи операторът трябва да е там 30 минути преди случването на тези събития /всички, поотделно или някои от тях/. Той вече трябва да е започнал снимките-общи планове на дома, импресия кратка за сезона, интериор на дома или трапеза и т.н.. Преди това му трябват 15 минути за подготовка на техниката и технически проби, запознаване с Вашите родители, сестри или братя.
 В крайна сметка 45 минути преди гореспоменатите моменти операторът трябва да е на място.
Активен
zipper
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 135



« Отговор #298 -: април 25, 2009, 08:50:16 »

Здравейте,
някой може ли да ми даде отзиви за dj Емил Дрехаров от Пловдив? Преди време го ангажирахме, но до този момент сме се чували единствено по телефона ( не съм от Пловдив). Интересува ме най-вече каква музика пуска и дали разполага с добра техника.
Активен
yoyo1
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #299 -: април 25, 2009, 10:48:30 »

Отговорът на този въпрос зависи главно от следните моменти:
1.Евентуално пристигане на гости в дома на младоженеца-приятели и роднини
2.Украса на колата на младоженците
3.Началният час на тръгване към дома на кумувете
 Във всички случаи операторът трябва да е там 30 минути преди случването на тези събития /всички, поотделно или някои от тях/. Той вече трябва да е започнал снимките-общи планове на дома, импресия кратка за сезона, интериор на дома или трапеза и т.н.. Преди това му трябват 15 минути за подготовка на техниката и технически проби, запознаване с Вашите родители, сестри или братя.
 В крайна сметка 45 минути преди гореспоменатите моменти операторът трябва да е на място.



1. Пристигане на гостите-12.00ч.
2. Украсяване на кола-13.00ч. , но не пред нас
3. С кумовете тругваме заедно от нас 14.00-14.30ч.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines