Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 21:34:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ, фотографи, видеоопратори!  (Прочетена 220504 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 20, 2009, 20:05:15 »

И пак с риск да ме обесите - цитираните от вас цени са нисички.В случай че сте по-взискателни към вида на краиния продукт, за видео и фото заснемане към момента за районите София и Варна, за двете услуги ще са ви нужни около 800-900лв(за още по-взискателните и още по-големи суми), а за дисководещ от топ10 класацията от70 до 100лв на час.За тези дето ще скочат срещу мен ще поясня , че в цената обикновено е калкулирана амортизация на техника(тоест по-скъпа значи по-нагоре), уменията на професионалиста, и не на последно място - вложени часове труд, и е нормално нещо което се обработва 4 часа да е по-евтино от същото което се обработва 2 седмици.Моля който не е съгласен да не ме плюе, прескочете поста, просто това е реалността.Аз също мога да монтирам филм за 4 часа , мога и за 80 часа.
Аз не съм оператор нито фотограф но винаги съм била на мнение че техния труд трябва да е доста добре платен защото всеки път като гледам колко усилия и труд хвърлят и за тях нещата не приключват с края на сватбеното тържество а след две или три седм през които правят обработки ,клипове ефекти и какво ли не а това е доста часове прекарани пред компютъра ! Вярно е че стандарта ни на живот не позволява да заплащаме реално труда на хората но много добре е казано - всеки се простира според чергата си !
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 20, 2009, 20:31:34 »

аз сум на мнение , че занякои неща човек не трябва да пести...спомените са най важни...на мен във В.Търново за 2мата ми излезна около 850лв като имате в предвид , че видеото ми предлага страшно много неща ...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #272 -: април 20, 2009, 20:38:58 »

 На мен пък ми омръзна да се споменават само едни "голи" цифри, от които свят да ти се завие. А насреща нищо ! Какво значи 3-та си работят? На всички е пределно ясно, че фотоателиетата умряха и от някъде трябва да се взема, за да се съществува. Ди джите също се "нароиха" като зайците в Испания. А и "служители" си взеха. Това е "сватбена агенция" да знаете в роден, български мащаб.
 Какъв е този сватбен филм от 4 /четери/ часа бе хора. Той надмина "Властелинът на пръстените" по времетраене.
 А сега сериозно! Няма фирма или сдружение в България, което има за членове представители на 3-ри "сродни" дейности, които са в състояние да "предоставят" отстъпка. Това реално при нормалните работещи в бранша не може да се случи. Причини-много. Не е нормално една да бъде цената за различна дейност /примерно - шиене на рокля, грим, украса на ресторант/
« Последна редакция: април 20, 2009, 20:49:54 от Pachoran » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: април 20, 2009, 20:45:12 »

така е много е дулго и протяжно това 4 часа сватбен филм не е нужно всяко потрепване на чашите да го има на филма само най важните и вълнуващи мигове които са достатъчни за 2.30 мин максимум...аз така мисля инъче само се превърта  girl_wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #274 -: април 20, 2009, 20:52:40 »

 Не, филмът наистина може да стигне 4 часа, но при изпълнители примерно 11 на брой-соло, групи, балет, фокусник и т.н. Архивната форма в този случай ще бъде 4 часа, но в противен случай - не !
 В крайна сметка важното е, че оставате доволни от цената и качеството.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #275 -: април 20, 2009, 21:00:06 »

Колко би трябвало да е един нормалин филм като времетраене?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #276 -: април 20, 2009, 21:00:30 »

И пак с риск да ме обесите - цитираните от вас цени са нисички.В случай че сте по-взискателни към вида на краиния продукт, за видео и фото заснемане към момента за районите София и Варна, за двете услуги ще са ви нужни около 800-900лв(за още по-взискателните и още по-големи суми), а за дисководещ от топ10 класацията от70 до 100лв на час.За тези дето ще скочат срещу мен ще поясня , че в цената обикновено е калкулирана амортизация на техника(тоест по-скъпа значи по-нагоре), уменията на професионалиста, и не на последно място - вложени часове труд, и е нормално нещо което се обработва 4 часа да е по-евтино от същото което се обработва 2 седмици.Моля който не е съгласен да не ме плюе, прескочете поста, просто това е реалността.Аз също мога да монтирам филм за 4 часа , мога и за 80 часа.

За това което е написал dark_avenger ,
мога да кажа, че това са реалните цени за професионалисти, на които маже да се доверите и които ще ви свършат работа както трябва. От там надолу, правите компромис с качеството. Бъдете сигурни че това наистина е така. С риск да се повторя от предишни постове, ще кажа, има колеги които със сугурност ще ви кажат цена от 250лв., 200лв. и дори 150лв., но това не звучи сериозно на фона на това, което професионалистите дават за да направят сватбата ви наистина незабравима и да е празник за който винаги ще се сещате с радост и удоволствие. Това са цени за 5 часа и за времето след 5-я час, в която цена влиза Dj-ското оборудване и озвучаването. Доплаща се допълнително, ако има екстри като - осветление, ефекти, програма и изпълнители и то ако младоженците имат желание.
Времето на Dj започва да тече от момента за който предварително са се уговорили с младоженците. По принцип началния час на Dj съвпада с часа в който гостите са поканени в ресторанта. Ако младоженците желаят Dj да започне от по-рано то тогава има допълнителна уговорка. Разбира се Dj трябва да е по рано в обекта (по негова лична преценка) за да може да си монтира техниката и да е готов да пусне музиката в уговорения час.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #277 -: април 20, 2009, 21:08:52 »

 Amelia, нормалното времетраене е около 3 часа. Това времетраене обаче е извън нормата за филм. Не е гледаемо. С оглед на малките бюджети за сватбен филм и технологични ограничения тази продължителност е съвсем нормална, в съчетание и с някои особености на манталитета на българина и начина на протичане сватбата у нас.
Под технологични причини разбирам много неща, които трудно бих обяснил.
« Последна редакция: април 20, 2009, 21:14:57 от Pachoran » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #278 -: април 20, 2009, 21:13:10 »

Благодаря!
Сега ще чакам и някой да ме ориентира какво включват тези филми, монтирани моменти и разни кратки клипчета и музички. За цените също. Ще съм благодарна за всяка информация, защото нищичко не знам. И за фотографите също- за проявени снимки и т.н..   give_rose
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #279 -: април 20, 2009, 21:27:49 »

Здравейте и от мен!Аз също ползвах услугите на DJ Vale и другите момчета, ефектът беше страхотна сватба, професионални снимки и филм. good
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #280 -: април 20, 2009, 21:32:45 »

Здравейте и от мен!Аз също ползвах услугите на DJ Vale и другите момчета, ефектът беше страхотна сватба, професионални снимки и филм. good

chanel_84,
 
Ще ни покажеш ли снимки от твоята сватба в потвърждение на думите ти ?!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #281 -: април 20, 2009, 21:40:39 »

 Amelia
 Сватбеният филм трябва да се приближава до възприятието за един нормален филм, който Вие бихте изгледали във всяко едно "кино". Българската действителност го прави с почти двойно или по-голямо времетраене. Сватбеният филм има свое начало, същинска част и край най-меко казано. Сватбеният филм е един репортаж, който трябва да даде огговор на въпросите: къде, какво, кога. Като всеки нормален филм той трябва да бъде "озвучен" на определени места. Всички "нововъдения" като клип в началото, реклама на производителя или всичко, което не намирате в един филм, който гледате в кината няма място във сватбеният филм и не трябва да се спекулира с тези "екстри".
 Относно цените - нещото, което е трудно за обяснение. Цената се формира от следните групи условия:
-процент от стойност на снимачна техника, осветителна техника
-труд на оператора /най-често 20 лв. на час астрономически/
-преки разходи в снимачен период - разход транспорт, паркинг, асистент, видеокасети
-процент от стойност на монтажна техника и прилежащ софтеур
-труд на монтажиста/най-често 10 лв. на час/
-преки консумативи за печат на дискове и стойност на дискове, печат на обложка и нейните консумативи

« Последна редакция: април 20, 2009, 21:46:15 от Pachoran » Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #282 -: април 21, 2009, 06:35:32 »

.......
 Относно цените - нещото, което е трудно за обяснение.
......
-труд на оператора /най-често 20 лв. на час астрономически/
.........

Ако говорим за труда, който е в самия сватбен ден (не за този, който е за монтаж/обработка на снимки, а само за заснемена) - защо трудът на оператора и фотографът следва да е 3-4 пъти по-нископлатен от този на DJ? Вероятно включваш някаква отстъпка за това, че операторът и фотографът са ангажирани два пъти повече време в самия ден, започвайки от дома на младоженецът и началото на подготовката на булката.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: април 21, 2009, 07:55:16 »

Много се радвам, че тук се обсъдиха по-сериозно цените и хора от бранша обясниха кое как седи. Сега се чувствам много по-добре! Миналата седмица имах чувството, че всеки иска да ме метне и да ме окраде. Нямам предвид да се пести от всяко нещо до максимум, а просто не искам някой да злоупотребява с липсата на информация. Когато нещата се кажат директно, всичко е много по-лесно и си пестим излишни съмнения и притеснения.  Bravo Според мен това е единствения начин форумът да бъде наистина полезен! Говорих пак с момичето, което ми препоръча ДиДжея, като й давах поканата, тя пак така ми разказа за нейната сватба, че направо... само него го искам вече!
« Последна редакция: април 21, 2009, 08:02:18 от BASTET » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #284 -: април 21, 2009, 08:43:59 »

 Много погрешно е да се счита, че крайната сума, която Ви поискат за дадена услуга е само печалба за този,който е работил и Вие сте го видели на своето тържество. Това важи за всички подизпълнители. Ясно трябва да има разграничение в цената на техниката и софтуера, труда и консумативите. Ако това не се прави, то просто много скоро качеството на услугата пада и се губи актуалност на пазара. Понякога се изпада дори в невъзможност да се плати на сервиз при евентуален проблем. Средствата на труда /камера, фотоапарат, тонколони и т.н./ не са трудово възнаграждение. Те са инвестиция, която по определен начин въз основа на законово положение се амортизира и бракува. Тази инвестиция трябва да се възвърне за срок от 12 до 18 месеца и да се експлоатира като се получава печалбата от нея още между 6 и 12 месеца. Много е трудно в наши условия да се поддържат тези правила само с услуги в този бранш. Ето защо този, който "снове" и на други фронтове с тази техника влиза горе долу в тези норми. Всичко това важи само за техника, която има професионален характер. Останалата техника, която няма такъв характер и предназначение губи много бързо своята "работоспособност" и си е чисто набутване.
 Не трябва да се пропуска и факта, че комисиона също качва цената между 10 и 20 %. Понякога той не може да се избегне за съжаление.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines