Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:21:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 195821 пъти)
 
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: януари 20, 2009, 12:19:47 »

Момичета, нямах време да прегледам всички рецепти, но аз редовно приготвям на съпругът ми следното:
пилешко месце, може и свинско (лично аз обичам с  вратни пържоли) - няма значение под каква форма. Измивам го добре и го подсушавам.
В йена съд поставям овкусеното със сол и черен пипер месо, парчета топено сирене и заливам с течна готварска сметана. Ръся и коркума на вкус. Покривам и поставям във фурната. Не е предварително загряна, а просто включвам на 220 градуса, когато загрее намалям на 160.
Става много вкусно и бързо! smile
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: януари 21, 2009, 08:52:58 »

от 2 дни в главата ми е един сладкиш от детските години, който съм яла най-много 2 пъти и то по гости. незнам как се казва но много ми се иска да си намеря рецептата му и да се опитам да го направя. ще ви обясна как изглежда готов и ако някой знае как се приготвя ще му бъда благодарна да сподели. та въпросния сладиш отдолу е с блат, по средата мармалад и най отгоре разбити белтъци, нещо като целувка но не толкова твърдо. дано съм успяла да ви го опиша:)
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #212 -: януари 21, 2009, 09:25:09 »

echy_ ето пасти "Венче" на Роси  smile
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,464.1125.html
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: януари 21, 2009, 09:27:53 »

Точно такъв се каня днеска д правя yahoo

http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=257584
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: януари 21, 2009, 09:38:25 »

Майче, пусни после как се е получило. Изглежда много интересен!
Аз пък съм решила да направя крем-карамел в купички. Досега съм го правила само в голям съд и не на водна баня, но вчера си взех едни стъклени (били специални, да видим) и съм решила да експериментирам с класическата рецепта.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: януари 21, 2009, 10:22:23 »

момичета нямате равни, точно този е:) нямам търпение да дойде събота та да го направя  yahoo

аз класически крем карамел не правя защото нямам купички. видях в метро че продават но 4 лв бройката ми се видя множко. затова ползвам готовия крем карамел на Др.Йоткер и съм много доволна. е не е като "домашния".
darling какви са тези стъклени купички за крем карамел. покажи ги какво представляват и после ад се похвалиш с резултата.
Активен
stranger
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: януари 21, 2009, 12:29:52 »

echy_, ще погледна довечера в "книгата" на мама, т.е. една тетрадка в която тя си пише рецепти от много години насам. От дете това ми е любим сладкиш, но съм го правила само един два пъти. По спомен рецептата на майка ми е подобна, но малко по-различна. Да не те подведа, ще се опитам още довечера да ти дам още една рецепта smile
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: януари 21, 2009, 13:05:19 »

Момичетааааа,получи се yahoo yahoo и в момента се хапвам...мммм...Другия път ще направ 2-на доза че ми е молко големичко формата smile
черпя ви  smile
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: януари 21, 2009, 13:24:02 »

maj4eto ти по коя рецепта го прави сладкиша? От линка на мариана или от твоя?
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: януари 21, 2009, 13:28:51 »

От моята,но с мармалад и орехи само pardon
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: януари 21, 2009, 17:57:33 »

Моля за помощ взела съм фикса на Маги за сочно пиле,това в плика ....но непише да се слага вода...а аз си мисля,че трябва  crazy Помоощ
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: януари 21, 2009, 17:59:39 »

Дани, не би трябвало да се слага вода. Аз съм пекла в други подобни пликове и не съм слагала, то си пуска доста, защото не се изпарява нищо като е затворено.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: януари 22, 2009, 18:15:33 »

Дани, пилето ти сигурно се е получило? Иначе и аз не салгам вода, само пилето и подправката и в къщи много го харесаха!
Майче, колко си бърза само ! И сладкишът се е получил строхотен. И аз бих го пробвала със сладко и орехи, а не с шоколад.
Аз днес направих крем-карамела, на който се каних вчера. Получи се но трябва да подобря нещо.
Ечи, купичките са обикновенни стъклени. Купих ги от магазин в който продават всякакви евтини щурутии, но ми казаха че са специално за крем карамел. Струват по 1.50 едната, аз взех 6 за да не рискувам много ако се напукат. Е, нищо им няма. Разтопих захарта отделно на котлона с няколко капки олио, разлях по купичките като облях и стените. Разбих яйцата със захарта на крем и постепенно прибавих и свареното мляко. Напълних купичките с мляко и ги сложих в да се пекат на водна баня около 180 градуса. Обаче сега като ги обръщам виждам че на дъното на купичките е останал втърден карамел. Има достатъчно разтопен, но този защо не се е разтопил нямам идея  crazy . Като го правя в голям съд директно във фурната не се е получавало така ? crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: януари 22, 2009, 18:22:20 »

Моля за помощ взела съм фикса на Маги за сочно пиле,това в плика ....но непише да се слага вода...а аз си мисля,че трябва  crazy Помоощ
И аз не съм слагала,но понякога слагам масло и сметана,а онзи ден наредих пилешки пържоли и забърках подправката с 700мл.сметана и 200мл.бяло вино и ги залях и стана много вкусно pleasantry нещо не го харесвам плика на Магги и отбягвам да го ползвам blush
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: януари 23, 2009, 20:01:13 »

отдавна не съм писала тук  blum
Днес ме беше хванала музата и си подрънках повечко с тенджерите  tease
За обяд правих пилешка супичка и пиле с картофи на фурна. За кафето следобяд имаше пържени филийки, а за вечера правих една позабравена от мен рецепта - бидички ( пуснах я в темата с рецептите  girl_wink )
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines