Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 07:28:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 195986 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: декември 20, 2008, 15:55:12 »

Светли пиши рецептата.
Ние тази Коледа ще сме в кумците и двете заедно ще готвим с кумицата.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: декември 20, 2008, 16:02:58 »

svetli , веднага да пускаш рецептата за пълнената тиква, че направо ме зариби отвсякъде!  yahoo Аз тъкмо имам две тикви и се чудя какво да ги правя, че такова нещо не съм пипала в живота си в суров вид.  crazy Иначе за хапване съм първа. girl_wink
Пазех си ги тези тикви за Бъдни вечер, без да имам идея какво ще ги правя, мислех тиквеник (какъвто също не съм правила и ако можете да дадете някоя лесна идейка за такива като мен  blush ), но и пълнената тиква така добре ми звучи, че няма начин да не я пробвам.  danceg Само чакам за рецептата.  give_rose
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: декември 20, 2008, 16:19:43 »

Кикси първо за тиквеника - ще ти дам моята мързелива рецепта, че аз съм малко от тази партия  tease - използват се готови точени кори, плънката се прави от настъргана тиква със захар и смлени или нарязани на ситно орехи. Може да се сложи и канела, но аз понеже не обичам, не слагам. Та обърква се настърганата тиква със захарта и орехите и олио. Корите се прегъват на две на дължина (разбирай става един правоъгълник с доста малка една страна) и се режат - т.е. работим с половин кора. Взимат се два слоя, мажат се с плънката и се навиват на руло, и т.н. следващите кори. Получените рула аз подреждам в правоъгълна тавичка на дължина но може да се подредят и  на охлюв в кръгла тава. Пече се и след това се напръсква с вода и се завива да се задуши, иначе много се рони. Ако в плънката не сложиш достатъчно олио, може да го полееш и отгоре накрая.
Пълнената тиква - изрязва се капачето на тиквата и от вътре се издълбават семките и рехавата част. Поръсва се със захар. Пълни се с всякакви сушени плодове - кайсии, смокини, сливи (с изчистени костилки разбира се), круши и каквото още имаш. Слагат се още сурови орехови ядки, бадеми, а може и ябълка. Слагат се и парченца нарязан локум. Това нещо се залива с малко алкохол - ром или коняк и мед (или захар) Затваря се с капачето, цялата тиква се увива във фолио и се пече. Това е приблизително рецептата, но ако искаш ще я потърся и в детайли.
Гучи моята "крем карамелена торта"
6 яйца
1л мляко
1 желатин
1 ч.ч захар
3 кроасана (аз харесвам със сладко от ягоди)
орехи
смокини от сладко
ванилия

В кръглата форма за кекс правя на дъното малко карамел (аз слагам директно формата на котлона и правя карамела в нея). Разбиват се яйцата, млякото, захарта и разтопения на водна баня желатин (разтапям го в микровълновата, но трябва да се внимава да не заври - слага се за съвсем кратко), добавя се ванилията и на края орехите. в тавата се слагат трите кроасана цели (обикновено точно обхващат пространството). Налива се върху тях млечната смес (за да могат да попият от нея). Нарязват се на парченца смокините и също се изсипват произволно из сместа. Пече се на водна баня. Може да се остави за кратко да поемат кроасаните от млечната смес, за да не останат сухи.
След като изтине се обръща на поднос и изглежда много ефектно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: декември 20, 2008, 16:27:31 »

Светли аз също съм я чувала тази рецепта за тиквата но доколкото знам изисква доста печене.
Кикси аз тиквеника го правя малко по различно и ако искаш ще ти го пиша.
Светли тортата изглежда интересно.А може ли да се пропусне желатина.Иначе и аз като теб мразя канела.Идругото ми питане е не залепва ли за стените карамелената торта.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: декември 20, 2008, 16:29:51 »

Ами според мен, ако се пропусне желатина ще е по нестабилна в карамелената част, но не е невъзможно и без него. Моята форма за кекс е тефлонова и залепва съвсем леко, но като прекарам по стената една дървена шпатулка и всичко се отлепя.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: декември 20, 2008, 16:34:55 »

gucci , аз давай и твоята рецепта за тиквеник!

А пълнената тиква става ли с цигулка да се направи, че моите са само такива и акълът ми не стига как ще го издълбая това чудо? Освен на две да я отрежа напречно  crazy
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: декември 20, 2008, 16:43:37 »


Пълнената тиква - изрязва се капачето на тиквата и от вътре се издълбават семките и рехавата част. Поръсва се със захар. Пълни се с всякакви сушени плодове - кайсии, смокини, сливи (с изчистени костилки разбира се), круши и каквото още имаш. Слагат се още сурови орехови ядки, бадеми, а може и ябълка. Слагат се и парченца нарязан локум. Това нещо се залива с малко алкохол - ром или коняк и мед (или захар) Затваря се с капачето, цялата тиква се увива във фолио и се пече. Това е приблизително рецептата, но ако искаш ще я потърся и в детайли.

А може ли да се сложат пресни плодове,различни видове smile?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: декември 20, 2008, 17:07:17 »

Наде мисля си че ако е с пресни плодове те ще се разкашкат от дългото печене.

Киски давам го.Настъргвам тиквата.прибавям захар и задушавам на котлона докато се задуши и захарта се поразтопи.Прибавям бучка масло и поне 3 лъжици олио.Настъргвам и една ябълка вътре.И след това слагам една кора поръсвам с олио и след това втора кора.отгоре наръсвам с плънка и завивам като руло ама по рехаво да стане а не плътно и после реда в тава или вита или на рулца.Наръсвам с олио и захар и пека.Тавата намазвам с олио.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: декември 21, 2008, 19:10:34 »

Ето какво правих вчера.Рецептата я пускат специално за Ина която си я поиска.
Това е вариант на сладките които дадох да Даниела
1 пакет обикновенни бисквити
1 пакетче масло 125 гр
50 грама стафиди
Кокосови стърготини
бисквитити се смилат или натрошават на ситно.Добавя се стафиите и 1 лъжица кокосови стърготини.Разбърква се.Добавя се размекнатото масло и  всико хубаво се омесва.Оформят се топчета които се овалват в стърготините,какао или шоколадови пръчици.Оставят се малко в хладилника.Хапват се с любими хора.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: декември 21, 2008, 20:17:05 »

Darling,

Рецептата за чийзкейка е лесна. Ако на някой му се пробва ето я тук :

1. За блата :
100 г. масло
250 г. твърди канелени бисквити

Бисквитите се надробяват на ситно (най-добре с домачен робот) и после се омесват с маслото.

2. За ябълковия пласт :
5 ябълки
70г. масло
10 суп. лъжици захар

Запичат се в тиган иабълките ио маслото и се прибавя захарта до царамелизиране

3. За млечния пласт :
300г крема сирене
400г цедено мляко (може и да става и с катък)
150 г захар
3 яйца
1/2 чаена лъжичка есенця от ванилия
1 суп. лъжица брашно

Всичко се разбива заедно

След това се нареждат във формата за торта (идеално става с тази, на която и се маха дъното, дано да разбирате за какво говоря) блатът от бисквити, карамелизираните ябълки и после отгоре млечната смес и се пече 40 мин. на 180°.

Отгоре се украсява с карамел (най-добре става с карамел от солено масло) и натрошени орехи.

Снощи го предложих на гостите и си облизаха пръстите.  good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: декември 21, 2008, 20:35:56 »

Много ти благодаря! give_rose Веднага след постите ще го пробвам. Ще го направя с цедено мляко защото, катъкът който съм пробвала е със закваска за сирене и е по-соленичък. А какво имаш предвид под карамел със солено масло? И още нещо - експериментирала ли си с други плодове?
Изглежда чудесно а мисля че и на вкус много ще ми хареса! good
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: декември 21, 2008, 21:13:59 »

Засега съм пробвала и чийзкейк с бял шоколад и малини, но стана доста тежичък, май защото бях сложила само крема сирене (определено е по-добре да се сложи около 1/2 крема сирене и 1/2 цедено кисело мляко) а и сметана, което омешано с белия шоколад става не малко калорично.  pardon

А за карамела по оригинална рецепта намерена в интернет, се предпочита такъв със солено масло, но не знам дали се намира лесно по магазините. Така че и с нормален карамел (домашно приготвен или купен) пак става. Забравих да кажа, че половината ябълки може да се омешат с карамелът и да се украси отгоре чийзкейка. Аз имах малък инцидент с моите (обърнах купичката) blush, затова ми отиде малко на вятър украсата. А и не използвах лично карамел ами сладко от мляко, което наподобава карамел. За щастие, чийзкейка е лесен за правене и лесно се подлага на варяции.

   
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: декември 21, 2008, 22:54:36 »

Хихи, Гери и аз направих тези бисквитени топчета!!! Бях се притеснила, че ми е малко сместа и познайте - имам към 80 топчета . Даже успях да им сложа и късметчетата и вече се стягат на терасата. Ето какво се получи:

Направих ги с бисквити Закуска,масло, два черни шоколада и чаша орехи. Не слагах допълнилно захар, защото си мисля, че бисквитите са достатъчно сладки, та да видим smile.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #118 -: декември 21, 2008, 23:00:01 »

Колко на колко са пропорциите?
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: декември 21, 2008, 23:08:09 »

Ина, ако питаш за моите топчета - два пакета бисквити Закуска /може и чаени/, 250г масло, 2 ванилии, 200г черен шоколад /само ако обичаш такъв/ и кафяна чашка орехи. Всичко се омесва хубаво и се овалват топчетата. Бялото са кокосови стърготини.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines