Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:17:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО - част 5  (Прочетена 195814 пъти)
 
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: януари 14, 2009, 10:42:11 »

Ели ще ти бъда много благодарна ако майка ти се сети  smile ! Аз имам някаква рецепта от списание но не искам рискувам.
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 14, 2009, 13:17:13 »

.....В кана литър и половина се нарязва на тънки кръгчета половин лимон. ......
то аз направо му сложих лимонова трева+ прясно изцедена ябълка + лимон и го залях с чай. стана превъзходно. това ми напомня на сангрията.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 14, 2009, 13:48:23 »

darling от онзи ден ти търся ей, тази рецепта. Надявам се да ти свърши работа.

Добруджанки

1 яйце
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. натрошено сирене
брашно

Разбива се яйцето, содата се "гаси" в киселото мляко и се добавя и то и на края сиренето. Омесва се тесто и се правят топки (около 7 -8). В малко прорезче отгоре се слага парче масло или маргарин. Преди да се извадят от фурната може да се поръси настърган кашкавал и да се запекат.

Някой скоро беше питал за закуски - това е доста добър вариант, но може и за вечеря или вместо хляб да минат.
Да ви е вкусно!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 14, 2009, 14:50:29 »

Мацки от тази и от предната тема съм копнала всички рецепти в тамата за рецептите.търся доброволци да копнем и тези от предните 3 теми за Готвенето а аз да се заема с правенето на списъка с линкове на първата страница за да са изкарани отпред в списък и когато търси някой да не преровя цялата тема за рецепти а съответния линк да го отведе до страницата.На всяка рецептичка слагам името на потребителя който я е пуснал за да може ако някой има въпроси да ги зададе тук или на лични към самия потребител.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: януари 16, 2009, 12:37:30 »

Svetli,  много ти благодаря ! Може да я пробвам още тази седмица и ще пиша как се е получило.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 16, 2009, 13:16:26 »

Мммм обжавам ги аз тия питчици yahoo Мога тонове да изям от тях.... good good good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: януари 16, 2009, 13:29:00 »

maj4eto и аз съм им голям фен и нещо не мога да се спра като ги метна да ги ям  girl_wink
darling само не разбрах това ли търсеше? Хайде като ги пробваш ще кажеш.  give_rose
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 16, 2009, 16:42:25 »

Да, Светли, мисля че  са тези. Никога не съм ги правила, така че като ги направя ще кажа  smile
Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 16, 2009, 16:58:50 »

Мацки от тази и от предната тема съм копнала всички рецепти в тамата за рецептите.търся доброволци да копнем и тези от предните 3 теми за Готвенето а аз да се заема с правенето на списъка с линкове на първата страница за да са изкарани отпред в списък и когато търси някой да не преровя цялата тема за рецепти а съответния линк да го отведе до страницата.На всяка рецептичка слагам името на потребителя който я е пуснал за да може ако някой има въпроси да ги зададе тук или на лични към самия потребител.


gucci   До къде стигна с идеята? Аз ходя на работа през деня, но ако никой друг не се навива ще ти помогна.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: януари 17, 2009, 12:01:39 »

в неделя си купихме гофретник и намерих в нета рецепта, с която станаха много хубави гофретките !!! smile

Ели,ще ми дадеш ли рецептата за гофретите ,защото и аз отскоро имам гофретник,но първия ми опит беше пълен провал! cray
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: януари 19, 2009, 09:51:51 »

Момичета,вчера за първи път правих кифлички  и станаха страхотни yahoo Нямам снимков матерал,защото се изядоха още топлички pardon За това споделям с вас рецептата

Козуначени кифлички

2 яйца
60 гр. масло
60 гр. захар
100 мл. пр. мляко
1 щипка сол
350 гр. брашно
1 пакетче суха мая

От маята.млякото.малко захар  малко брашшно се прави кашичка и се оставя да шупне.Замесва се тестото и се оставя да втаса.Оформят секифлички,пълнят се по желание-аз ги направих с мармалад и шоколад...и се оставят още 15 мин да втасат.Пекат се на силно загрята фурна 180 градуса№...А и пред това се намазват с жълтък и се поръсват със захар  pardon

Да ви е сладко smile
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 19, 2009, 10:28:17 »

Момичета помагайте как да сготвя пиле с грах?   blush
Благодаря ви предварително!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 19, 2009, 10:43:19 »

diavalo,  аз го правя по следния начин - малко като яхния ( от пилето взимам само гърдите)
нарязвам наситно глава лук и я слагам в тенджера с мъъъничко олио да се позадуши, добавям пикантина. След като се позапържи добавям нарязаните пилешки гърди към лука и ги оставям за около 10-ина мин. После добавям 1-1 и половина кутия грах и добавям вода. Като подправки слагам малко копър, девесил, съвсем малко бял пипер и слагам около 1-1 и половина лъжица доматено пюре, разбъркано с малко вода( за да стане по-рядко - ако ползваш по-рядко пюре, не е нужно да се добавя вода). Оставя се на котлона за около 15-20 мин. След това добавям малко фиде или ако не искаш да слагаш фиде, можеш да сгъстиш с брашно и вода - на мен лично повече ми допада с фиде  smile .

Ние с мъжа ми обожаваме тази рецепта, става мноооого вкусно  cook
Активен
diavalo
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 283



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: януари 19, 2009, 11:56:57 »

Solecito Благодаря ти  give_rose Ще изпробвам твоята рецепта!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: януари 19, 2009, 12:53:53 »

Пиле с грах.
Запържвам пилешкото месо за съвсем кратко и го изваждам.Слагам една глава лук.Като се задуши прибавям 1-2 с.л.брашно и го паръжвам.Добавям 1 шише доматено пюре и запържвам.Добавям лъжичка чаена захар.Добавям граха и 2 шишета вода.Нарязвам 1-2 картофа и добавям към граха.Слагам пилето и оставям да ври до готовност.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines