Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:26:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата - 4 част  (Прочетена 200901 пъти)
 
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: февруари 24, 2009, 14:29:29 »

малко  Offtopic, ама и аз да си кажа... аз също исках свещички, но няколко мои познати споделиха мнение, че свещи се дават по други поводи... и аз светкавично се отказах от тази си идея nea
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: февруари 24, 2009, 14:54:04 »

Ами то за всяко нещо ще се намерят хора да измислят хиляда суеверия, половината от които едва ли някой ги е чувал, ама нали ...  diablo

Всеки си знае, разбира се, доколко е склонен да се поддава на суеверия, но според мен понякога се прекалява. Казвам го по повод на свещите.
Нашите подаръци също бяха свещи - както казва Бубка, хем красиво, хем практично. Когато го бях споделила тук, една съфорумка веднага ме "панира" как не било хубаво това дето сме го направили. Тогава доста се подразних, защото, макар всеки да има право на мнение, изведнъж някой едва ли не се опитва да ти внуши да очакваш нещо лошо, защото това с подаряването на свещи, видите ли, било... Колкото и да не съм суеверна в много отношения, подобни твърдения без да искат ти внушават неприятни неща. Особено след като вече ти е минала сватбата.
А в крайна сметка аз така и не чух тогава защо не е хубаво да се подаряват свещи. Ако някой обясни, ще съм му много благодарна.

За да не правя  Offtopic и да се върнем на темата, казвам, че нашите свещи бяха от тези гел-свещите, които са като чашки с цветен гел и някакви морски елементи вътре. После ще потърся снимка.
На мен лично са ми подарявали свещи за рожденни дни и винаги много съм им се радвала.  Girl_hide
Иначе аз исках магнити за хладилник като по-практичен подарък, но за съжаление по магазините са все едни грозни   bad - някакви странни животни и плодове и зеленчуци с абстрактни форми.
Даже милата ми Гучи беше така добра да ми търси магнити из Варна, ама и там същите се оказаха.
Намерих само в едно магазинче готини магнити - детелина с калинка върху нея, но за съжаление нямаха количество. Но според мен това е много готин и практичен подарък.

Другата готина идея е гърненца с мед  good като на една съфорумка КлараФина. Мисля, че ги имаше в галерията й.

Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: февруари 24, 2009, 15:00:58 »

и на мен ми бяха казали нещо такова за свещите
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: февруари 24, 2009, 15:03:41 »

и на мен ми бяха казали нещо такова за свещите


Ама какво конкретно? Всеки говори с недомлъвки, а не се намира никой, който да обясни защо не трябва да се подаряват свещи.  crazy
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: февруари 24, 2009, 15:05:02 »

Kiksi, извинявай, струва ми се, че поста ми те е ядосал, аз само споделях мнение.Разбира се, че всеки сам си прави избора.Аз самата също много обичам свещи, постоянно си купувам.
Не мога да ти обясня защо не е хубаво...
Факт е, че ми го казаха хора, които ще бъдат гости на сватбата и не искам да пренебрегвам тяхното мнение.
Активен
Elena_Hristova
Любопитен
*
Публикации: 37



« Отговор #215 -: февруари 24, 2009, 15:07:00 »


         Здравейте,

        подкрепям идеята за ръчно направените бонбони-пралини страхотни са на вкус.
        Дори да не са в луксозната кутийка която е по скъпа,или с инициалите ви отгоре,може сами да
        си ги опаковате и гостите ще бъдат впечатлени.
        Това не означава,че ако им подарите нещо друго няма да им направи впечатление,но в повечето
        случай остава на масата и сервитьорите си ги прибират след тържеството.
        По по друг начин може би ще постъпят ако има подарите ваша смика,но пък това зависи и от
        мадоженците,някой казват че не може да задължат гостите да имат снимка от тяхната сватба.

                                                                       успех на всички
        
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: февруари 24, 2009, 15:08:31 »

И аз не мога да се "светна" за свещите и никога не съм чувала за такова суеверие  nea
Предполагам само, че може да е свързано с църковните свещи, които се дават за палене при смъртен случай.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: февруари 24, 2009, 15:09:50 »

ми на мен ми казаха, че даването на свещи се свързва със смърта и там помени и разни такива неща, но това са суеверия и всеки сам си решава. На мен ми се струва глупаво просто споделям. Аз не приемам и това, че не трябва да се празнува 40 - тия рожден ден, но много хора не го празнуват....
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: февруари 24, 2009, 15:10:50 »

Това за свещите и аз не го разбирам пък и малко е странно, при положение, че в ритуала присъстват свещи  huhhuh.gif Както и да е и аз исках свещи, но не намерих това което исках, а накрая вече нямах и време и минах без тях, но за мен са една добра идея за подарък. good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: февруари 24, 2009, 15:12:53 »

да, и на мен ми харесва вариант, просто отговорих на въпроса какво е суеверието относно тях Girl_hide
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: февруари 24, 2009, 15:14:18 »

за мен са една добра идея за подарък. good
Подкрепям smile Има много хубави и интересни свещички, които могат да бъдат оригинален подарък. Не се връзвайте на такива приказки girl_wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: февруари 24, 2009, 15:21:16 »

 Offtopic valka27, не се притеснявай, не ме е ядосал постът ти в никакъв случай  give_rose , така или иначе нали затова е форум - всеки да си споделя мненията и знанията.
Просто си спомних онази случка преди време, когато след сватбата написах тук, че нашите подаръци са били свещи и една съфорумка веднага почна, че не било хубаво, ама не обясни защо е така. И се сетих за тази случка и ми стана леко неприятно.
В никакъв случай не съм се ядосала на теб или tasty, по-скоро наистина исках да разбера конкретната причина това да не се прави.  pardon Ама явно няма кой да я обясни, защото никой не знае. И точно това ме дразни, че всеки говори (в случая не визирам конкретно теб), но никой не обяснява конкретна причина. sad

Естествено, твое право е да се съобразиш с мнението на гостите си  good , но според мен такъв тип свещи са по-скоро като сувенири тип "свещници" в класическия смисъл на думата. Всеки си знае, разбира се. Не искам да натрапвам мнение, извинявам се, ако съм засегнала някого.  give_rose

Писах, писах и - Внимание - 6 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.   Oh my ...

Благодаря tasty , за разяснението - ето нещо подобно исках да чуя, конкретно, а не само намеци.   good
И аз като Маги и Наталия, ги намирам за хубав подарък. Смятам, че ако се търси символика в подаръка, то свещите не винаги се свързват само със смърт, но присъстват и на хубави поводи - венчавката, кръщенето (от религиозна гледна точка) и примерно на рожденни дни (върху тортата), романтични вечери и т.н. (от светска гледна точка.)  good
Но пак казвам - всеки си знае, аз за себе си се радвам, че най-накрая си изясних това суеверие и не смятам да му се поддавам.
« Последна редакция: февруари 24, 2009, 15:42:53 от Kiksi » Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: февруари 24, 2009, 15:24:19 »

ми за мен суеверията са абсолютни глупости, но някой хора се заслушват в тях smile въпреки, че като си пътувате с колата и ви мине черна котка пътя връщате ли се назад  girl_wink
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #223 -: февруари 24, 2009, 15:37:15 »

 Offtopic Аз си имам черна котка в къщи - всеки ден ми минава пътя, че и ме спъва редовно, просто няма как да я заобикалям - нахално е детето и си ми носи късмет Good luck
Така че най-добре без суеверия и който каквото си иска да подарява. Аз за свещи съм чувала че на рожден ден не се подаряват, а това е сватба - значи може smile
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #224 -: февруари 24, 2009, 17:17:37 »

аз пък си мислех за поставка за свещи, за такива свещи  дето са като за еднократна употреба. видях в няколко каталога едни метални във форма на сърце. Според мен удачно би било да се гравират имената на младоженците и датата на сватбата.
Друга идея за подарък е щипка за снимки. Има едни много симпатични във формата на цвете. В центъра на цветето може да се залепи/постави малка снимка на младоженците. Друго още не ми е дошло на ум. Тези прахосъбирачки дето ги имам от всякакъв вид и големина само им чиста праха. Затова ми се иска нещо по-практично. А това с бонбоните- хубава е идеята да, ама като се изядат и какво остава... сладък вкус на небцето.
Някак си ми се ще да разбия тази традиция да се подаряват фигурки на младоженци, слончета, късметчета папирус и т.н.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines