Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 04:34:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любов , брак , пари  (Прочетена 98632 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: февруари 20, 2011, 20:49:27 »

Ние с мойто мъжле не сме от богати семейства...нямахме пари дори годежа си да направим...благодарение на родителите спретнахме една хубава вечеря в ресторантче в квартала...бяхме само с родителите и мойте баби ( те бнали трябва да са на всяка манджа меродия) и двете лели на милото...важното беше че се обичаме...за сватба нямахме нииикаква възможност...моя мъж винаги очите му са гледали на вънка и малко след като се згодихме замна за чужбина...7 месеца по късно бях при него и се започна със здрава работа...в един момент аз останах без работа и така доста време...подивях...а милото работи много без да ми каже нито дума...само ме успокояваше...след като почнах постоянна работа и си постъпихме на краката си направихме и сватбата и си позволихме малко да се поглезим...
сега нещата се пообърнаха и аз работя повече и изкарвам повече и го усещам много подтиснат а това, понеже той е на мнение че мъжа трябва да е този който да работи и да може да си позволи да купи на жена си всичко от което тя има нужда а жената ако работи да е просто за да не скучае...милия гледаше да се реваншира с домакинстване ... от скоро обаче почна прио нас работа за в края на седмицата на ред с неговата си работа и сега се чувства толкова по полезен и доволен...че няма на къде повече...

аз винаги съм била на мнение че колкото и да нямат финансова възможност двама, след като имат амбиции и се подкрепят...то заедно ще успеят и ще е много по сладко...супер съм доволна че сватбата си я направихме с наши си пари и никой думичка не можеше да ми каже как и за какво да харча...дори свеки която все ми гледаше цената на роклята а не как ми седи като ми каза да съм си гледала джоба а не дали била хубава роклята...гордо и отговорих че си го гледам и че не съм чистила в свободното си време испанските къщи за да не мога да си купя роклята която искам без да и гледам цената  pardon бясна беше ама и нищо не може да каже  sarcastic
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #91 -: март 08, 2011, 11:18:20 »

аз винаги съм била на мнение че колкото и да нямат финансова възможност двама, след като имат амбиции и се подкрепят...то заедно ще успеят и ще е много по сладко...
споделям мнението ти. когато има желание, има и начин..
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 08, 2011, 18:22:59 »

 И аз винаги съм казвала, че ми трябва не мъж с пари, а мъж, който да може да изкарва пари. Радвам се, че моят е отговорен и гледа само вкъщи да носи, а е и способен. Имали сме периоди, когато мноооого на широко сме живели, сега обаче, момичета, тая криза вече много я усетихме!  sad Но важното е както казвате заедно да посрещаме трудностите! Малко остана и ще си бъде както преди! Аз съм винаги с надежда!  smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #93 -: март 08, 2011, 18:39:39 »

И аз винаги съм казвала, че ми трябва не мъж с пари, а мъж, който да може да изкарва пари.

Много добре казано! Моичкият също носи всичко вкъщи и последната си стотинка за мен ще даде, но трябва малко да го побутвам от време на време... beating
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #94 -: март 13, 2011, 18:19:22 »

И аз не мога да се оплача от моя мъж, всичко прави за мен   smile Щастливки сме!
Активен
vaia
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #95 -: април 27, 2011, 15:48:40 »

любовта е нещо много красиво...но за съжаление временно. с годините остава разбирателството, приятелството в по- добрите случаи и т.н. затова мисля, че в този материален свят, в който живеем е мноооооого важно да се обърне внимание и да се даде главна роля на парите, защото само ако се замислим...без пари, без пари и...докато започнат скандалите за битовизми. липсата на пари дори може да убие любовта. когато човек няма какво да яде...любовта не може да го нахрани особено Wink а като дойдат и децата...тогава пък става страшно. с любов не можеш да купиш памперси и т.н. много примери мога да продължа да давам, но няма смисъл. моето мнение, е че за огромно съжаление любовта без пари в материялния свят, в който живеем не може да съществува  shok cray diablo
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #96 -: април 28, 2011, 08:11:20 »

любовта е нещо много красиво...но за съжаление временно. с годините остава разбирателството, приятелството в по- добрите случаи и т.н. затова мисля, че в този материален свят, в който живеем е мноооооого важно да се обърне внимание и да се даде главна роля на парите, защото само ако се замислим...без пари, без пари и...докато започнат скандалите за битовизми. липсата на пари дори може да убие любовта. когато човек няма какво да яде...любовта не може да го нахрани особено Wink а като дойдат и децата...тогава пък става страшно. с любов не можеш да купиш памперси и т.н. много примери мога да продължа да давам, но няма смисъл. моето мнение, е че за огромно съжаление любовта без пари в материялния свят, в който живеем не може да съществува  shok cray diablo
за голямо мое съжаление е точно така..Аз съм оптимиска работлива уж съм кротка разбираме се с мужа ми работим  е случва се от време на време да прекъснем но все пак правим всичко възможно да се справяме сами и мога да кажа че действително е много натоварващо постоянно да се лишаваш, все да не достигат парите за нещо ... но и с това се справяме.. Има вечери в който както казваше едно време мама "Когато в една куща влезе нямането, любовта излиза през вратата..." Има и още една много умна приказка "Всеки може да живее с пари, но без пари малко хора..." Аз съм на мнение че щом се обичаме ще намерим начин да се справим с проблемите но гледайки живота на една приятелка си мисля какво ще правя когато проблемите станат твърде много ...
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: април 28, 2011, 16:45:11 »

Аз съм съгласна с вас! Но мисля, че ако двамата осъзнават това и ако говорят за него, биха се справили по-успешно! Не че ще е лесно, но ще бъде малко по-различно! Просто трябва да си повтарят, че не бива да позволяват на проблемите с безпаричието да се промъкват в отношенията им!  good
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: май 19, 2011, 12:58:47 »

Аз съм съгласна с вас! Но мисля, че ако двамата осъзнават това и ако говорят за него, биха се справили по-успешно! Не че ще е лесно, но ще бъде малко по-различно! Просто трябва да си повтарят, че не бива да позволяват на проблемите с безпаричието да се промъкват в отношенията им!  good

Monikamaria  goodpost и аз така мисля! И ние също живеем, работим, обичаме се и естествено се караме понякога, но когато проблема е финансов, винаги си казваме: "Няма за пари да се караме!" и намираме компромисно решение yahoo girl_wink danceg
Активен
Sandri
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



« Отговор #99 -: май 23, 2011, 11:54:58 »

За мен беше важно мъжът да има бъдеще. Тоест да знам, че с това което върши ще изкарва пари. Дали в момента има или няма не е от значение. Аз не съм от най-амбициозните и си знам, че голяма кариера няма да направя и много пари няма да печеля. Въпреки това, като всяка жена искам да съм сигурна, че един ден децата ми ще са осигурени. Моя любим все още учи и не изкарва пари, а и не е особено отговорен що се отнася до харчене и сме се разбрали той да изкарва парите, а аз да ги харча  danceg . Парите са много важни в една връзка и в едно семейство, колкото и да ми се иска да вярвам, че не са. Просто знам какво беше, когато пастрока ми остана без работа за 6 месеца. Нон стоп беше изнервен, умуваше как да намери пари да плати сметките, които се трупаха, чудеше се как да обясни на малката ми сестра защо в момента не може да й купи това или онова, изкарваше си го малко или много на мама, която също беше на тръни непрестанно... Ми губи се любовта в немотията и за това ми беше важно мъжа ми да е с добра професия. Всичко се случва, но на тези с доходна професия им е по-лесно да си намерят работа.
Активен
Maverick
Новак
*
Публикации: 10


OriginalenBG.com


« Отговор #100 -: юни 01, 2011, 17:53:34 »

Тук всички се хвалите, че мъжете ви правят всичко за вас. Обаче не видях една жена да каже, че прави всичко за мъжа си. Недейте така smile
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 06, 2011, 00:18:04 »

Maverick, прав си, честно казано. Лично аз няма как да изкарвам пари в момента и затова не включвам моя принос за нас двамата тук. Просто темата е свързана с пари, затова тях коментираме. pardon Иначе аз полагам усилия по друг фланг. Но и самият той така иска. Просто сме се "натамънили", така да се каже.
Активен
georgimalinov
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #102 -: юни 22, 2011, 17:24:16 »

Прави сте за това, че с любов, разбирателство и взаимни компромиси рано или късно, ще се изплува. Въпроса е обаче да се взимат адекватни решения за всичко, това не е възможно от всички поради редица причини. Понякога на човек е много трудно да намери баланса между личен и професионален живот. Как се справяме в такива ситуации, когато сме притиснати отвън и няма странично решение? Според мен трябва да го търсим до край!  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: август 20, 2011, 18:28:29 »

Ето това много ме развесели. Точно за брака!  yahoo tease                                                                           Конституция на младото семейство


1. Булката и Младоженецът имат право да създадат здраво и сплотено семейство, задължени са да го съхранят и запазят до края на дните си.

2. Жената се явява висш законодателен орган.
Мъжът е неин заместник и орган на изпълнителната власт.
3. Жената е министър на финансите, на културата, търговията, хранителната промишленост, здравеопазването.
Мъжът се явява министър на енергетиката,газовата промишленост,месната и млечната промишлености,селското стопанство и министър на вътрешните работи.

4. Жената има право на почивка, мъжът-на работа.

5. Жената е задължена всеки ден да приготвя лека вечеря.
Мъжът е задължен всяка сутрин да приготвя горещо кафе.

6. Съпрузите имат право да се целуват не по-малко от пет пъти на ден.

7. Съпрузите имат право да имат от 1 дo 15 деца.
Децата трябва да знаят кой се явява баща и кой майка.

8. При спазване на всички точки от конституцията, съпрузите имат право да празнуват след 25г сребърна сватба и след 50г-златна.
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #104 -: август 20, 2011, 18:37:59 »

Ей, Нина, това е супер!!  yahoo Свиквам Семейния съвет, да запозная половинката  Wink
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines