Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:19:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба извън града  (Прочетена 27920 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #30 -: октомври 29, 2010, 10:27:54 »

 _Ava_, здравей  smile Обикновено момичетата, на които са им минали сватбите, не се връщат много-много в темите от този раздел. Иначе си има една тенденция повечето регистрирани в този форум само да четат и да не пишат, въобще за споделяне на идеи и опит и дума не може да става.
  Радвам се, че "съживи" една много интересна тема  smile Хубаво е да се излиза от стереотипите и да се правят различни и интересни сватби.
  Ще споделя нашия опит, макар да сватбата ни да не отговаря изцяло на тази тема. Живеем в София, от съвсем други населени места сме, далече от нея. Гостите ни бяха от различни краища на България. А сватбата беше в Балчик  smile
  Решихме се на този предполагам безмислен от гледна точка на много хора "авантюризъм", понеже Балчик си беше "нашето място". Обмисляли сме много варианти за извън София, отговарящи на нашите лични предпочитания. В нашия случай организацията беше трудна, почти като да е от друга страна. Ако в началото знаех какво ни чака, не бих се спряла на същото място, понеже по ред причини не се получи хубаво. Мисля, че хора в нашето положение, би трябвало да се доверят изцяло на агенция и да не се тормозят(за съжаление моят съпруг не желаеше този вариант, а само частична помощ и съдействие). Във вашия случай с Рибарица имате възможност да ходите сравнително по-често там и да свършите по-голямата част от организацията и сами.
  Ще следя темата, но съм по-склонна да си контактувам с теб на лични. Причината е, че за мен е обидно да има хора, които само взимат идеи и не споделят нищо. Надявам се да се промени това положение и тогава ще разкажа всичките си наблюдения по темата  smile

 П.П. Тази година във форума имаше няколко сватби от този тип, виж в раздела "Сватбата на..."
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 29, 2010, 10:39:45 »

И аз преди време бях тръгнала да правя сватба на неутрален терен. Арбанаси беше точно по средата и на еднакво разстояние от градовете на гостите. Не беше трудна организацията. Отидохме за два дни и уредихме къщата, двата ритуала и всичко останало. Коордианти бяхме взели от нета и от познати, бяхме се чули с всички по телефона и стана много лесно. Оставаше само ресторанта да си изберем или да бъде с кетъринг в къщата, която наехме......но до сватба не се стигна в последствие. pardon Идеята ми е, че ако хубаво проучиш всичко и знаеш точно какво искаш, много бързо ще се справиш с подготовката.

Била съм и на сватба в хотел, намиращ се в нищото на километри от най-близкото село. Тържеството и церемонията бяха в ресторанта, а хотела - запазен само за гостите. Голям купон се получи. good

Моя приятелка се омъжи в близост до един ресторант извън града на една поляна с опънати тенти само. Облужването беше от ресторанта. А гостите - настанени в близкия хотел. Красота.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 29, 2010, 11:21:12 »

michelle, lionelsa, благодаря ви, че сте толкова мили и отзивчиви  thank you И това, което споделихте тук не е малко.
Сравнително отскоро се зачитам в темите и пиша във форума, но причината да се регистрирам беше, че останах с впечатлението, че тук е място за споделяне на идеи, впечатления и емоции на бъдещи и настоящи булки, иначе нямаше да се навия. И понеже съм от тези, дето просължават да вярват в Дядо Коледа, се надявам да не съм се излъгала.

Та, аз си действам по моя план, но явно на този етап няма смисъл да оповестявам докъде съм я докарала, при положение, че няма диалог, а само монолог. На всички, които им е интересно - съм на разположение, но на лични.
...Че почнах да се чувствам като маймунките в зоопарка, дето правят някакви си маймунджолъци, а отстрани се е насъбрала тълпа да ги зяпа.
 bounce
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 31, 2010, 19:38:53 »

_Ava_ Не се отчайвай ! Ние септември бяхме на сватба в Рибарица и аз направо съм очарована от това място . Имах чувството ,че съм в рая ! Сватбата беше в някакъв Военен хотел . Цените бяха много евтини и на кувертите и на стаите . Куверта беше доста богат и цената беше 25лв . Един апартамент с две стаи по две легла в стая беше 60лв. Това е в ремонтираното крило . Защото има и по евтини в старото крило ,което също не е лошо . От вън има невероятни места , където могат спокойно да изнесат масите и столовете и сватбата да се проведе на вън . Там ми направи впечатление ,че нищо не се отказва на младоженците . За Св. Кирик мога да кажа ,че хотела събира поне 60 човека ,защото толкова настанихме за една сватба . Капацитета на хотела е повече от 60 места със сигурност ! Куверта там е от 25лв до колкото си го направите . Това е за Асеновград . Незнам дали има друг манастир с това име затова уточнявам . Някой беше питал в предните постове за този манастир . Аз лично не съм очарована от обслужване и кухня ,но всеки си има вкус .  good
« Последна редакция: октомври 31, 2010, 19:41:44 от NINA STYLE » Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: ноември 01, 2010, 09:17:10 »

NINA STYLE, много полезно инфо. Само ще допълня, че Военната почивна база, за която говориш, е затворена до април 2011 поради липса на финансиране (поне такава е актуалната информация).
Иначе разгледах всички други хотели с ресторанти с капацитет 100 и над 100 места. Ако някой се интересува може да се свърже с мен, за да му предоставя инфо. Само ще допълня, че почти навсякъде вече имаше запитвания и буквания за сватби за следващото лято!!! Така че ако някой иска да си прави сватбата извън града и има определени изисквания, може да се ориентира към огледи, за да има избор.
NINA STYLE, а как беше времето там през септември?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 01, 2010, 10:48:58 »

Сватбата беше на 11.09 и през деня беше хубаво времето . Вечерта обаче на вън беше нараво студено . Леко русеше . Ако е в по ранните месеци ще е просто страхотно . Те още тогава казаха ,че зимата нямат клиенти и работят почти само през лятото .
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 01, 2010, 10:51:56 »

Сватбата беше на 11.09 и през деня беше хубаво времето . Вечерта обаче на вън беше нараво студено . Леко русеше . Ако е в по ранните месеци ще е просто страхотно . Те още тогава казаха ,че зимата нямат клиенти и работят почти само през лятото .

Благодаря ти!  give_rose  give_rose  give_rose
Активен
Marshmallow
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


« Отговор #37 -: декември 08, 2010, 23:10:10 »

_Ava_  За Св. Кирик мога да кажа ,че хотела събира поне 60 човека ,защото толкова настанихме за една сватба . Капацитета на хотела е повече от 60 места със сигурност ! Куверта там е от 25лв до колкото си го направите . Това е за Асеновград . Незнам дали има друг манастир с това име затова уточнявам . Някой беше питал в предните постове за този манастир . Аз лично не съм очарована от обслужване и кухня ,но всеки си има вкус .  good

(; Благодаря за отговора. За мен храната не е от особено значение smile Просто ми се иска да е на красиво място извън София и този манастир ми стори идеален, понеже половината ни гости са от Пловдив. Иначе ми трябва голям ресторант - за около 180 човека! За спане ми трябват около 100 места (само ако е около София или Пловдив) в противен случай -180. Ако някой има идеи за манастир или хотел, който да събере 180 човека ще се радвам да ги чуя smile
Активен
Bushon
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #38 -: юни 05, 2011, 16:28:10 »

Здравейте на всички!

Нашата идея е са мини-сватба! smile За Рибарица, подписахте там или?
Много е полезен този форум, поздравления!
Активен
steli4ka
Ентусиаст
**
Публикации: 96



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 24, 2011, 05:14:57 »

Здравейте  smile
ние с половинката ми планираме да направим сватба в с.Рибарица и по-точно в х-л. Арго. Живеем в София, като той е от Видин, а аз от Севлиево...та си търсихме неутрално красиво местенце на открито. Някой правил ли е сватба там? За сега всичко изглежда супер и организацията си върви по план за август, но ще се радвам ако някой сподели мнения и впечатления   Girl_hide
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 24, 2011, 09:50:03 »

Здравейте  smile
ние с половинката ми планираме да направим сватба в с.Рибарица и по-точно в х-л. Арго. Живеем в София, като той е от Видин, а аз от Севлиево...та си търсихме неутрално красиво местенце на открито. Някой правил ли е сватба там? За сега всичко изглежда супер и организацията си върви по план за август, но ще се радвам ако някой сподели мнения и впечатления   Girl_hide
Рибарица е просто рай. Много добро решение сте взели,защото там е просто невероятно. Хотела е много хубав и уютен.  good Bravo
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines