Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:29:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба извън града  (Прочетена 27926 пъти)
 
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #15 -: октомври 27, 2008, 19:08:52 »

Хотелът е задължителен, разбира се smile
А пък аз съм съвсем в началото...предложението беше преди 2 дни и сега не знам кое по-напред...
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #16 -: октомври 27, 2008, 21:04:22 »

Моят съвет е в Арбанаси много да се внимава. Има много оплаквания от там. Преди сватбата се коменират едни цени..след сватбата стават други. Ако се прави нещо трябва да е със стабилен договор, нотариално заверен. Повече бих препоръчала да е в самия град Велико Търново..например в хотел Янтр, който е изискан и с превъзходна гледка към Царевец.

Трябва да се внимава и с наемането на водещи от онзи край, защото съм била свидетел на много провалени сватби. Казвам ви го от опит....родът ми е от този край.
Активен
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #17 -: октомври 30, 2008, 18:35:16 »

Мда...ще трябва да се ходи до Арбанаси, а пък и до други места. Май сте прави, че ще бъде доста трудно...и свързано с доста разходи. Но пък не искаме в София..А какво ще кажете за Елена? Има ли някой впечатления? smile
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #18 -: октомври 30, 2008, 20:28:23 »

Виж това

http://www.hotel-cm.com/
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 30, 2008, 21:23:19 »

През май тази година моя приятелка направи сватбата си на едно очарователно местенце, манастира Св. Кирик и Юлита. Вярвайте ми няма такава красива природа. В галерията ми има малко снимки: http://forum.svatbata.bg/index.php/v/misskapriss/Svatbata+na+Elisaveta/?action=gallery

Melpomena ако искаш ще ти пусна още снимки на мейла.

Относно условията, куверта им беше около 20лв, кухнята- божествена, мисля че нямаха допълнителни такси за внесения алкохол и ядките. Калъфите на столовете и покривките на масите до колкото си спомням бяха от тях. Моята приятелка беше направила страхотна украса, такава романтична атмосфера беше създала. Ритуала беше там, само граждански брак. Манастира е направен като хотел с ресторант, а по средата има една малка църква, която тогава беше в ремонт, но може и да е готова вече. Стаите в хотела бяха много прилични, имаха си телевизор, баните бяха чисти. С 2 думи, хубави си бяха. Предимиството на това място е че е близо до Пловдив и Асеновград и за Ди Джея, фотографа, видео оператора не беше проблем да дойдат до там. Тортата я беше поръчала в Асеновград и също я доставиха до манастира без проблем. Май това е което се сещам на първо време. В нета сигурно има контакти на манастира, ако искаш провери го  girl_wink
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #20 -: октомври 31, 2008, 09:08:07 »

Да идеята за манастир е добра.....същото може да се направи и в Дряновския манастир. Има църква и отделно има едно дворче с ресторант с открита част, която като се украси ще е просто прелест. Има много цветя и старинни мотиви като каручки с цветя..бъчви с цветя и други...би било страхотно.
Активен
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #21 -: декември 11, 2008, 16:31:40 »

Momicheta, reshihme se lol ot tolkova obikalqnne se sprqhme na troyan - Park Hotel Troyan lol))))))))) Eto i link:

http://www.phtroyan.com/
Активен
echi
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #22 -: януари 07, 2009, 18:13:03 »

Брат ми иска неговата сватба да е в хотел с ресторант,на интересно място, с около 30 човека.Събитието ще бъде през април вероятно, така че не можем да се вълзползваме от тържество на открито. Реших да му помогна в търсенето на хотел, но засега нямам подходящи идеи. Желателно е да е близо до София,но Троянския Балкан например също е привлекателно и не толкова далечно място. Искам да е нещо интересно, хубава природа например или комплекс във възрожденски стил,но да не е прекалено помпозно. Обръщам се към вас с надеждата да видя хубави идеи и интересни предложения на женени, нястоящи и бъдещи младоженци. Предварително едно огромно Благодаря!
Активен
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #23 -: януари 08, 2009, 11:20:36 »

Виж това:
http://www.hotel-cm.com/

НИе ходихме там, но хотелът побира към 50 човека, което не ни устройва. Но за теб може да е чудесно. Потвърждавам, че хотелът и ресторантът са невероятни smile

Модератор: Пишете САМО на кирилица!
« Последна редакция: януари 12, 2009, 17:32:17 от maria_lakova » Активен
echi
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #24 -: януари 08, 2009, 19:33:48 »

Благодаря за тази идея!
Активен
echi
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #25 -: февруари 01, 2009, 11:22:29 »

 Мили дами, моите младоженци са харесали хотел Панчарево в Панчарево. Някой има ли някакви впечатления, били ли сте там макар и не на сватба?  smile
Активен
Marshmallow
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


« Отговор #26 -: март 08, 2009, 17:34:01 »

Здравейте момичета,
чудех се дали някоя от вас знае колко хора събира ресторанта на манастир Св. Кирик и Юлита и колко хора могат да останат да спят там?  Благодаря ви предварително smile

Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 28, 2010, 09:33:34 »

Много се чудех дали да побутна една стара темичка - "Идеи за сватба извън София": http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,14171.0.html, но ми се иска повече хора да имат полза, да се включат в дискусията и да изкажат мнение тук, без да обобщаваме извън кой град.
След щателна обиколка на голяма част от ресторантите в нашия град (София  blush) лека-полека се прокрадва идеята за организиране на сватбата извън града, като мотивите ни са следните:
1. Голяма част от любимите ни хора, които ще присъстват на тържеството не са от града и така или иначе ще пътуват до тук, като така или иначе ще им подсигурим престоя.
2. Кувертите тук не са никак евтини (предполагам, че това се отнася за всички по-големи градове). Тепърва започваме да търсим своя вариант, но ми се струва че куверт в голям град е съпоставим на куверт + нощувка настрани (при пълна заетост на хотела + ресторанта би следвало локацията да е слонна на отстъпки, нали така?!)
3. Освен това някак си е по-спокойно за всички, когато нещата са на едно място. Човек може да се отпусне повече - празнуваш, колкото празнуваш и после правиш няколко крачки и си си в стаята - няма таксита, няма прибиране на колата на следващия ден и т.н.

.... Та - има ли сред нас такива, които са си причинили приключението да организират сватбата си извън своя град и как ви се получи? Или ако сте били гост - как си изкарахте?

Аз лично съм била на една сватба (в Трявна), където хотела беше само за нас и стана много добре. Засега ние сме се ориентирали към Рибарица, в Събота отиваме на "разузнаване", но ще се радвам и вие да споделите вашите впечатления за различни райски кътчета на страната.
 thank you
Активен
June
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: октомври 28, 2010, 19:16:46 »

Здравейте и аз съм пред същата дилема - сватба на открито извън София - края на май, началото на юни много ще съм благодран за всички идеи  Girl_hide
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 29, 2010, 10:09:02 »

June , а ти какво си представяш под "сватба на открито извън София"? В ресторант близо до града, в ресторант с хотел някъде из България, или нещо по-различно? Чувала съм и за сватби в планинска местност, с шатри и кетъринг.

...Хм,... малко е странно, че от всички пишещи във форума (и още повече четящи) никой няма наблюдения за сватба извън града...
Жалко, надявах се на напътствия от ваша страна, защото всички до една сте свежи и с много, много идеи и впечатления. Ако на някой му е интересно за конкретното място, където ще направим оглед мога да му предоставя инфо на лични др.седмица.

Успех на всички в начинанията  give_rose
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines