Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 27, 2024, 01:25:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба извън града  (Прочетена 27923 пъти)
 
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« -: октомври 27, 2008, 12:03:32 »

Здравейте:)
Сватбата ще е през май, но вече е време да потърсим ресторант...И тъй като не искаме в мръсна София  bad, споделете опит с някое китно градче. Нещо от сорта на Трявна...
Мерси!
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 27, 2008, 12:31:23 »

Melpomena, добре дошла във форума и успех с организацията  give_rose
идеята за сватба извън София е супер, а като каза Трявна, нещо в сърцето ми трепна, защото там изкарах най-романтичния меден месец! беше през месец май и туристическия сезон не беше много силен (по мои впечатления). много ми допадна Калинчевата къща - с моят съпруг единодушно решихме че е идеален за сватби (на открито!).. е, разбира се, не сме питали за цени на куверти и изобщо как организират подобно събитие! толкова мога да помогна, останалите, давайте идеи  smile
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 12:38:20 от zvezdiche » Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 27, 2008, 14:38:22 »

Като казвате Трявна - има една съфорумка от Копривщица. Не само, че градът е красив и ритуалната им зала е в автентичен битов стил, но и бракосъчетанието струвало 20 лв, а кувертът за ресторанта им бил 12! Shaska беше девойката, ако не се лъжа. За цената на бракосъчетанието също малко импровизирам, но цената на куверта я помня много ясно. За сравнение в София и Варна по това време всичко беше от 35 лв. нагоре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 27, 2008, 14:48:30 »

Голди е от Трявна.
Организирането баче на сватба извън София ще ви е доста трудно.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #4 -: октомври 27, 2008, 14:51:41 »

Аз бих препоръчала Троян и по-специално хотел Шато Монтан. Природата е прекрасна....има красиви църкви и за църковен ритуал. А и мисля, че е доса добра местност за прекарване на меден месец. И Рибарица е наблизо.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 27, 2008, 14:54:44 »

Голди е от Трявна.
Организирането баче на сватба извън София ще ви е доста трудно.

Вярно е, че е трудно. Зависи от нагласата на хората. Аз организирах сватба София-Варна, което значи двата края на БГ. Копривщица и Трявна са по-наблизо. Не се знае и точно каква сватба си представят. Имам колежка, която просто са подписали в Копривщица и после с кумовете са отишли на някаква наета от тях вила. Също е вариант.

ПП Проблем би възникнал с услуги като ДЖ, украса и прочие. Фотограф и оператор могат да се наемат и за извън София. За ДЖ... не знам, сигурно трябва да се плати повече, за да си донесе техниката.
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 14:58:46 от snezhito » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 27, 2008, 15:00:55 »

Снежи освен заради разстояните е по трудно защото в малките градчета предлаганиет услуги са по ограничени.На мен ми беше много трудно организацията на сватба Варна-Смолян поради факта че предлаганите ресторанти и услуги в Смолян не са многобройни.И затова имах доста тревоги и доста ядове.А и все пак тичането за разни неща от Варна към Смолян и непознаването на част от града и хората което работят там си е затруднение.Ако се поразтърсиш няма да намериш много мнения за фотографи украси агенции и т.н. в малките градчета.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: октомври 27, 2008, 15:07:31 »

Аз съм от Трявна. Тук е масов хит хора от други градове да си правят сватбите. Има много подходящи рестостранти за сватби, има си всичко необходимо като фотографи, камери, сватбовождещи и диджеи. Така, че ако мога с нещо да помагам съм насреща. И в Трявна стават страхони снимки, защото площата пред общината е много хубав. Може да разгледаш албума ми, за по-цялостно впечатление от града
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 27, 2008, 15:09:50 »

Да.... трудна работа е това с организирането на сватба извън града в който живееш - няма значение дали е София, Варна или който и да е. Аз, както някои вече знаят, сега тепърва започвам и наистина най-големия проблем си е с услугите. Покупки и т.н. може да се направят и от твоя си град, но трудно ще си закараш фризьора на 250км примерно както е при мен (  Offtopic и тук да благодаря на Селвет, която бе така добра да ми препоръча фризьор в Казанлък - ще се възползвам от него за сватбата), фотограф съм си поръчала от Варна и ще му платим пътните разходи и хотела в Казанлък и така. Като видя как върви с другите услуги - DJ и т.н. - ще кажа, но определено не е лесна задача...
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: октомври 27, 2008, 15:14:19 »

Снежи освен заради разстояните е по трудно защото в малките градчета предлаганиет услуги са по ограничени.На мен ми беше много трудно организацията на сватба Варна-Смолян поради факта че предлаганите ресторанти и услуги в Смолян не са многобройни.И затова имах доста тревоги и доста ядове.А и все пак тичането за разни неща от Варна към Смолян и непознаването на част от града и хората което работят там си е затруднение.Ако се поразтърсиш няма да намериш много мнения за фотографи украси агенции и т.н. в малките градчета.

Да, да, точно това имах предвид. Сложно е, знам. А пътят е много уморителен. Да не говорим за самото тържество как бяхме натоварили колата, като цигански катун бяхме. tease

За Троян също съм чувала за цяла изнесена сватба - всички се мятат в колите и наемат един хотел. В идеалния вариант ресторантът е в хотела. Абе не е невъзможно. Има го и фактора мрънкане и фасони - на мен доста хора ми отказаха да дойдат понеже не било в София...

Но темата е интересна и според мен си е добра пазарна ниша - сватбен туризъм.
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 15:18:39 от snezhito » Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #10 -: октомври 27, 2008, 15:35:34 »

Незнам дали ще прозвучи като реклама, но миналата година, съвместно с агенция, която предлага мои аксесоари /нарочно не споменавам имена/, направихме няколко сватба в Троян.  Това, което мога да ви кажа от опит е следното. Ако решите всички фирми, които наемате за организацията...имам предвид видео..фото и т.н. да са от съответният град извън София, със сигурност ще ви бъде по-евтино. Проблемът в този случай е, че трябва да направите стабилно проучване относно качеството на работа на тези хора. Но всъщност това правите и в родния си град нали така. Другият минус е, че ще ви се наложи доста да пътувате, докато организирате всичко. Плюсът е, че извън София цените са много по-ниски, поне за сега. Другият вариант е да поръчате екип от София, който да замине за там. Плюсовете са следните...всички специалисти са ви под ръка....не е нужно да пътувате за среща с всеки от организацията, dj, фото...всичко ви е в София. Пътуването може да се сведе до три пъти...един за оглед и избор на ресторант. Второ пътуване за уточняване на подробности и трето- последни уточнения и плащания близо до сватбата.  Минусът в този случай е, че трябва да заплатите транспорта, куверт / което се прави и в София/  и евентуално нощувка, ако е вечерна сватба на екипа. Защото наистина не е човешко видеооператорът да е цял ден на крак без да хапне нищо и късно вечерта да пътува за София. Ако е дневна сватба не е нужно заплащането на нощувка.

Относно гостите.....много е важно сватбата да се проведе в хотел, където да се настанят гостите. Според мен е задължително да им се уреди място за отсядане, защото иначе много хора биха се отказали. Друг е въпросът кой да поеме разходите. Това може да са или младоженците или самите гости, като хотелите дават много добри отстъпки за госите на младоженците.

Като заключение ще кажа, че провеждането на сватба извън София е много добро решение, защото ви дава възможност да сте на тишинка и спокойствие, далеч от шума и мръсния въздух, но от дуга страна със сигурност е по-скъпо, отколкото да го направите в родния си град. Ако се нагърбите с повечето неща вие..ще е по-евтино, но с повече труд от ваша страна. А ако наемете екип ще  ви е по-спокойно, но по-скъпо, защото е нормално да заплатите техния труд.

Надявам се да съм била полезна за вашето решение.
« Последна редакция: октомври 27, 2008, 15:38:10 от iolly_ » Активен
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #11 -: октомври 27, 2008, 17:51:08 »

Момичета, мерси за мненията. Иначе в Трявна действително е супер, бях там на сватба в х-л Ралица (така наречената изнесена сватба, целия х-л б :Pеше запазен), но не искам да се повтарям...Та затова
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: октомври 27, 2008, 18:45:40 »

Тогава мога да ти препоръчам Арбанаси, там са спецове по сватбите, и мисля че ще ви хареса
Активен
Melpomena
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #13 -: октомври 27, 2008, 19:01:39 »

Да, Арбанаси би било чудесно, стига цените да не са космически...някой чувал ли е нещо?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: октомври 27, 2008, 19:03:44 »

Цените са съвсем нормални, цяло Велико Търново си прави там сватбите, аз питах миналата година за резиденцията куверта беше 25 лв на човек. Сега може да е малко по скъпо. Но има и други ресторанти където ще ти направят отстъпка защото предполагам, че ще наемете и хотелска част за гостите
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines