Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:14:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кухнята !!!!! част 2  (Прочетена 341937 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #90 -: януари 30, 2009, 14:41:49 »

emily, можете в който шкаф си решите да сложите микровълновата - на високите горе, на ниските долу. Ние също така ще правим и ще я сложим в шкаф с вратичка по нейни размери.

Кате, кухнята ви е много хубава  Bravo Поздравления и от мен и със здраве да си я ползвате дъъъълги години  Wink

Ние тези дни се "главоблъскаме" какво в крайна сметка да остане като модел, защото се оказа, че си харесваме няколко модела и много се объркваме. Въртим ги всички, рисуваме, драскаме, едно добавяме, друго махаме и още нямаме консенсус, а трябва вече да решаваме и да поръчваме  huhhuh.gif Сега се чудим да имаме ли барплот или не .... Поне за цвета и материала сме избрали нещо конкретно - МДФ лак, цвят крем  smile
 
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 30, 2009, 15:07:51 »

emily  микровълновата въобще не е задължително да е за вграждане, може да се паправи в шкаф.На снимката над фурната е шкафа където е микровълновата.За да стане комплект сложихме стъклено черно панелче. Пералнята пък е скрита в шкафа до хладилника. Отгоре в шкафа над мивката е сложен сушилник за чинии. А миялната машина е с черният панел до шкафа под мивката.
Katitka надявам се в най-скоро време да се спрете на конкретен модел и да пуснеш снимчица за да се порадваме и на твоята кухня.
Благодаря на всички ви за добрите пожелания.Благодаря ви че споделяте радоста ми. give_rose
« Последна редакция: януари 30, 2009, 15:12:37 от katya_79 » Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 30, 2009, 16:02:31 »

Благодаря ви за отговорите момичета  @}->--и аз така бях решила, но чух от 1-2 места че трябва да е специална за вграждане. Нашата си е нова и е иноксова с черно стъкло, така че се надявам покрай нея да съчетаем останалите ел.уреди, но още каква марка ще са... незнаем тъй като не сме стигнали до този етап. В началото на ремонта сме - почваме от нула cray
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: януари 30, 2009, 16:48:25 »

emily , може разбира се да се вгради свободно стояща микровълнова, но трябва да дадеш размерите и в самото начало още на идейния проект за да може да се пресметне колко трябва да е шкафа за нея като се има впредвид с какво ще се отваря( механизмите ако е клапваща или повдигаща се врата) и да се предвиди място за пантите ако е нормално отваряема е. има едни механизми които мисля са много удачни за този тип микровълнови които ти изхвърлят вратата нагоре но успоредно на положението в което е била. така може да си обслужваш MW без вратата да ти пречи. надавям се да ме разбра.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 30, 2009, 16:58:05 »

Момичета аз мисля че неможе да се направи отвор точно по размерите на микровълновата,защото ако не е за вграждане неможе да работи нормално, необходимо е простраснтво макар и малко от страни и отгоре. Може да се напъха в шкаф по голям от нея и да се сложи вратичка отпред. И ако питате мен може да си оставите малко по-голямо местенце, защото ако решите да сменяте микровълновата какво ще стане ако не ви стигне местото?
echy_ а ти недей така да се притесняваш и твоята кухня ще стане. Колко вълнения и колебания има да изживеете с мъжа ти докато се направи. Вълнения които дай Боже всеки да изпита....
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 30, 2009, 17:27:46 »

emily , може разбира се да се вгради свободно стояща микровълнова, но трябва да дадеш размерите и в самото начало още на идейния проект за да може да се пресметне колко трябва да е шкафа за нея като се има впредвид с какво ще се отваря( механизмите ако е клапваща или повдигаща се врата) и да се предвиди място за пантите ако е нормално отваряема е. има едни механизми които мисля са много удачни за този тип микровълнови които ти изхвърлят вратата нагоре но успоредно на положението в което е била. така може да си обслужваш MW без вратата да ти пречи. надавям се да ме разбра.
Разбира се, че те рабрах и размера естествено че ще се предвиди, а и мисля че няма да имам проблем за отварянето, но ще питам във фирмата, в която мислим да поръчваме. И аз това чух за отвор, че трябна да има, Кати, но всичко ще уточняваме на място.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 31, 2009, 15:53:39 »

katya_79 , аз не се притесняавам и не правя кухня(живеем под наем) а се опитвах да обясна по подробно Емили на какво да обърне внимание.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 31, 2009, 21:28:21 »

katya_79, чудесна кухня. Има ред и стил, каквото и да значи това, просто като гледах снимките тези думи ми дойдоха. А най-важното, което ми направи впечатление е, че много й се радваш, което е и крайната цел.

За микровълновите - нямам кой знае какъв опит. Ползвала съм две обикновени, но те имат едни отвори отгоре, които не трябва да се покриват за да работи нормално. Ако е в ПДЧ шкафче топлината и влагата, които излизат от там - няма начин за излиза студ и сухота - след не много дълго е вероятно да ти направят проблем. Не е извод от практиката, аз реших да не експериментирам, просто ми се струва логично. Все пак може да разгледате микровълнови за вграждане за да видите конструктивно как е решен проблемът с отворите, т.е. каква е разликата от обикновената фурна.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 31, 2009, 22:21:20 »

katya_79 ето я нашата микровълнова, не е за вграждане, само е мушната . Навсякъде има по около 5 см. от шкафа


* Resized DSC01688.jpg (31.43 KB, 320x240 - видяно 4501 пъти.)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 31, 2009, 22:24:48 »

и в този ред на мисли ........... ето и как затворих бялата ми пералня в един шкаф с вратичка, че не ми се връзваше на уредите от инокс. girl_wink


* Resized DSC01692.jpg (25.35 KB, 320x240 - видяно 5727 пъти.)
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 31, 2009, 22:28:24 »

и тъй като скапаните ни майстори сложиха фибран от вътре на перваза на прозореца, а ни е го напукахме, трябваше да измисля нещо.И така сложиме една дъска с цвета на кухнята  и решихме проблема. Girl_hide


* Resized DSC01695.jpg (23.12 KB, 320x240 - видяно 4486 пъти.)
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: февруари 02, 2009, 00:36:09 »

katya_79 ето я нашата микровълнова, не е за вграждане, само е мушната . Навсякъде има по около 5 см. от шкафа
nia моята микровълнова е същата като твоята и това е добра идея да има така пространство, благодаря ти  give_rose
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: февруари 02, 2009, 08:11:52 »

nia  Bravo наистина си много изобретателна! Супер е идеята ти за цветя.
Нашата микровълнова стои по същият начин в шкафа, само отгоре е повече разтоянието, но тва са подробности... И ние като теб скрихме пералнята в шкаф. Голям зор беше с тази пералня. На едно место където правиха проект на кухнята ни караха да махаме капака отгоре за да може да се събере в шкафа. girl_impossible  Добре, че дърводелеца се оказа добър и направи всичко както искахме без да се налага да разглобяваме уредите..
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: февруари 02, 2009, 18:03:12 »

То и на нашата пералня махнахме отгоре капака , ама хич и не си личи.Да зор си беше да я наврат и до последно не знаехме дали ще успеят да я затворят с вратичката, щот пералнята е стара(, но не е ползвана) и е 60 см. дълбочина , а то само плота е 60 см. Обаче слагаха допълнитилно парче ( талка плота се увеличи малко) , което се скри под водобранната лайсна и нищо не личи. nea
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #104 -: февруари 06, 2009, 10:57:34 »

Момичета, да ви попитам, някой знае ли нещо за акрилукс-а като материал? Предложиха ни го като вариант за кухненските вратички. Изглежда като МДФ лак долу-горе, но е по-евтин от него. Хубавото е, че не се драска лесно и е много гладък, като огледален стои. Правихме опити да надраскаме с ключ МДФ лак и акрилукс и интересното беше, че той издържа на драскане и на удар и почти нищо не личи по повърхността. Ето и картинки, които намерих в нета, но на нищо не попадам от българските сайтове.



http://www.martinbustos.com/spgm/index.php?spgmGal=Cocinas/cocinas_DAIXA/ESTRATIFICADOS&spgmPic=6&spgmFilters=

« Последна редакция: февруари 06, 2009, 11:44:14 от Katitka » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines